Σελ. 440 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 420430435438439440441442445450460 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.586-6.600 από 8762
  1. #6586
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56394/5639
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 35.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον εκεί στην Πειραιώς πρέπει να το σκεφτούνε καλύτερα αυτό με το extra pin όταν θέλεις να στείλεις Λεφτά στο Λεπτό. Δύο sms, ένα στο πρώτο βήμα και ένα δεύτερο που σου στέλνουν τον κωδικό

  2. #6587
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Επανέρχομαι σε προηγούμενη ανάρτηση μου
    https://www.adslgr.com/forum/threads...04#post6673404

    Αλλες δύο αγορες σήμερα, μια με πιστωτική 150 ευρώ και μια με χρεωστική 100 ευρώ και δεν μου ζητήθηκε extra pin...

    μεχρι στιγμής oti online αγορές έχω κάνει με κάρτες από τρεις διαφορετικές τράπεζες ( ΕΤΕ, Πειραιως, Eurobank) σε καμία δεν μου ζητήθηκε extra pin...

    ,

  3. #6588
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    αποκλειεται!!!Κατι θα εχει γινει σιγουρα, μηπως ανεβασες τηλεφωνικα το οριο ασφαλειας?

  4. #6589
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    αποκλειεται!!!Κατι θα εχει γινει σιγουρα, μηπως ανεβασες τηλεφωνικα το οριο ασφαλειας?
    Δεν έχω κάνει καμία αλλαγή.
    Σε επικοινωνια πριν λίγο με μία απο τις εμπλεκόμενες τράπεζες μου είπαν οτι έχει ξεκινήσει αλλα δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη η ισχυρή ταυτοποίηση.

  5. #6590
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Ελα χρηστέ και παναγια, παντως εγω οσες φορες υπερβω τα 25 κατευθειαν pin ζηταει και μετα απο τις 4 φορες ζηταει απο το 1ο ευρω

  6. #6591
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα χρηστέ και παναγια, παντως εγω οσες φορες υπερβω τα 25 κατευθειαν pin ζηταει και μετα απο τις 4 φορες ζηταει απο το 1ο ευρω
    Δεν μιλαω για αγορες με φυσικη παρουσια στο καταστημα , αλλα για online συναλλαγες.

  7. #6592
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εχω την DEBIT mastercard της Εθνικης.
    Δεν βλεπω να υπαρχει μεσω ibank δυνατοτητα μειωσης του οριου ανεπαφων συναλλαγων χωρις PIN.
    Καπου ειχα διαβασει πως ηδη γινεται σε αλλη τραπεζα...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #6593
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω την DEBIT mastercard της Εθνικης.
    Δεν βλεπω να υπαρχει μεσω ibank δυνατοτητα μειωσης του οριου ανεπαφων συναλλαγων χωρις PIN.
    Καπου ειχα διαβασει πως ηδη γινεται σε αλλη τραπεζα...

    δεν γινεται με πειραξεις το οριο των ανεπαφων συνναλαγων. παρα μονο το οριο για αγορες και για ατμ . και μονο στην alpha bank και στην πειραιως μπορεις να ζητησεις να απενεργοποιησεις εντελως το ανεπαφο.
    στην alpha bank αφορα ολες τις καρτες που εχεις στο ιδιο αφμ , ενω στην πειραιως μονο την συγκεκριμενη καρτα.
    οσο για την εθνικη ακομα δεν εχει εφαρμοσει κατι . παρα μονο το παγωμα καρτας στο neo internet banking site της και δυνατοτητα ενημερωσης εγγραφων online.
    οσο για την eurobank δεν ξερω διοτι δεν εχω λογαριασμο.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι σε προηγούμενη ανάρτηση μου
    https://www.adslgr.com/forum/threads...04#post6673404

    Αλλες δύο αγορες σήμερα, μια με πιστωτική 150 ευρώ και μια με χρεωστική 100 ευρώ και δεν μου ζητήθηκε extra pin...

    μεχρι στιγμής oti online αγορές έχω κάνει με κάρτες από τρεις διαφορετικές τράπεζες ( ΕΤΕ, Πειραιως, Eurobank) σε καμία δεν μου ζητήθηκε extra pin...

    ,

    παντως στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της πειραιως μου ειπε οτι μονο στις πιστωτικες και προπληρωμενες καρτες εχει εφαρμοστει το extra pin . (κουλο μου φαινεται διοτι πολυ παλια το ειχε. ενω σταματησε την συνεργασια με το verify by visa mastercard) , αντιστοιχα με καρτα εθνικης χρεωστικη το sms otp ή μεσω email δουλευει κανονικα και αγορες με χρεωστικη alpha bank κανονικα υπαρχει το sms pin . οποτε μονο η πειραιως δεν εχει βαλει απο παλια .

  9. #6594
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν γινεται με πειραξεις το οριο των ανεπαφων συνναλαγων. παρα μονο το οριο για αγορες και για ατμ . και μονο στην alpha bank και στην πειραιως μπορεις να ζητησεις να απενεργοποιησεις εντελως το ανεπαφο.
    στην alpha bank αφορα ολες τις καρτες που εχεις στο ιδιο αφμ , ενω στην πειραιως μονο την συγκεκριμενη καρτα.
    οσο για την εθνικη ακομα δεν εχει εφαρμοσει κατι . παρα μονο το παγωμα καρτας στο neo internet banking site της και δυνατοτητα ενημερωσης εγγραφων online.
    οσο για την eurobank δεν ξερω διοτι δεν εχω λογαριασμο.





    παντως στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της πειραιως μου ειπε οτι μονο στις πιστωτικες και προπληρωμενες καρτες εχει εφαρμοστει το extra pin . (κουλο μου φαινεται διοτι πολυ παλια το ειχε. ενω σταματησε την συνεργασια με το verify by visa mastercard) , αντιστοιχα με καρτα εθνικης χρεωστικη το sms otp ή μεσω email δουλευει κανονικα και αγορες με χρεωστικη alpha bank κανονικα υπαρχει το sms pin . οποτε μονο η πειραιως δεν εχει βαλει απο παλια .
    Τσιγκουνιες η Πειραιώς ή μου φαίνεται

  10. #6595
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν γινεται με πειραξεις το οριο των ανεπαφων συνναλαγων. παρα μονο το οριο για αγορες και για ατμ . και μονο στην alpha bank και στην πειραιως μπορεις να ζητησεις να απενεργοποιησεις εντελως το ανεπαφο.
    στην alpha bank αφορα ολες τις καρτες που εχεις στο ιδιο αφμ , ενω στην πειραιως μονο την συγκεκριμενη καρτα.
    οσο για την εθνικη ακομα δεν εχει εφαρμοσει κατι . παρα μονο το παγωμα καρτας στο neo internet banking site της και δυνατοτητα ενημερωσης εγγραφων online.
    οσο για την eurobank δεν ξερω διοτι δεν εχω λογαριασμο.





    παντως στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της πειραιως μου ειπε οτι μονο στις πιστωτικες και προπληρωμενες καρτες εχει εφαρμοστει το extra pin . (κουλο μου φαινεται διοτι πολυ παλια το ειχε. ενω σταματησε την συνεργασια με το verify by visa mastercard) , αντιστοιχα με καρτα εθνικης χρεωστικη το sms otp ή μεσω email δουλευει κανονικα και αγορες με χρεωστικη alpha bank κανονικα υπαρχει το sms pin . οποτε μονο η πειραιως δεν εχει βαλει απο παλια .

    Πώς γίνεται η απενεργοποίηση των ανέπαφων συναλλαγών σε πειραιώς και alpha? Μέσω web banking ή πρέπει να κάνεις αίτηση στο κατάστημα;

  11. #6596
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα χρηστέ και παναγια, παντως εγω οσες φορες υπερβω τα 25 κατευθειαν pin ζηταει και μετα απο τις 4 φορες ζηταει απο το 1ο ευρω
    Το ίδιο σε μένα Πειραιώς και Άλφα.

  12. #6597
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λίγο άσχετο με το θέμα, αλλά ρωτάω εδώ. Είχα έναν λογαριασμό στην Εμπορική Τράπεζα η οποία έκλεισε και οι πελάτες της απορροφήθηκαν στην Alpha. Τελευταία φορά που έγινε οποιαδήποτε κίνηση ήταν κατά τον Ιανουάριο 2010, από τότε δεν ξαναχρησιμοποιήθηκε ο λογαριασμός και δεν έχει τίποτα μέσα. Ήταν πριν γίνει η απορρόφηση από την Alpha. Λογικά η Alpha έχει customer_id δικό μου, ή όχι; αν πάω να ρωτήσω τι πιθανότητες υπάρχουν να υπάρχει ακόμα ο λογαριασμός; τον Ιανουάριο του 2020 κλείνει 10 χρόνια που έχει να γίνει κάποια κίνηση. Κάλεσα ένα νούμερο που βρήκα αλλά με πήγαινε σε αυτόματο τηλεφωνητή που δουλεύει με φωνητικές εντολές, και δεν μπορούσα να βρω πως να συνδεθώ με πραγματικό άνθρωπο για να ρωτήσω.

    Ρωτάω μπας και μεταφέρω κάνα ποσό προς τα εκεί για να τα έχω για αποταμίευση. Επίσης, έχω ήδη λογαριασμούς σε Πειραιώς και Εθνική, αλλά η Πειραιώς στο χωριό υπολειτουργεί και αναγκάζομαι να πηγαίνω σε γειτονική πόλη, και έχω παρατηρήσει ότι στη γειτονική πόλη οι Πειραιώς και Εθνική έχουν φουλ κίνηση (την τελευταία φορά είχα πάει στην Εθνική, πήρα νούμερο πάνω από 100, και εξυπηρετούσαν ακόμη το 20, έφυγα επιτόπου, δεν κάθισα). Στην Alpha έχω παρατηρήσει ότι δεν έχει πολύ κίνηση, σε φάση που δεν βγάζουν καν νούμερα. Επίσης, η Alpha σε χρεωστικές και e-banking έχει τυχόν πλεονεκτήματα έναντι της Εθνικής και της Πειραιώς;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #6598
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το πολύ πολύ να έχει παγώσει. Δεν κλείνει εύκολα ένας λογαριασμός. Πας σε κατάστημα της Άλφα και κανείς επικαιροποίηση στοιχείων. Αν σε συμφέρει το κρατάς γιατί με τις προμήθειες πολλά γίνονται τώρα τελευταία.

  14. #6599
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    (την τελευταία φορά είχα πάει στην Εθνική, πήρα νούμερο πάνω από 100, και εξυπηρετούσαν ακόμη το 20, έφυγα επιτόπου, δεν κάθισα). Στην Alpha έχω παρατηρήσει ότι δεν έχει πολύ κίνηση, σε φάση που δεν βγάζουν καν νούμερα. Επίσης, η Alpha σε χρεωστικές και e-banking έχει τυχόν πλεονεκτήματα έναντι της Εθνικής και της Πειραιώς;
    Η Εθνικη εχει εφαρμογη στο κινητο που παιρνεις νουμερο για το καταστημα πριν φυγεις απο το σπιτι σου
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  15. #6600
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο άσχετο με το θέμα, αλλά ρωτάω εδώ. Είχα έναν λογαριασμό στην Εμπορική Τράπεζα η οποία έκλεισε και οι πελάτες της απορροφήθηκαν στην Alpha. Τελευταία φορά που έγινε οποιαδήποτε κίνηση ήταν κατά τον Ιανουάριο 2010, από τότε δεν ξαναχρησιμοποιήθηκε ο λογαριασμός και δεν έχει τίποτα μέσα. Ήταν πριν γίνει η απορρόφηση από την Alpha. Λογικά η Alpha έχει customer_id δικό μου, ή όχι; αν πάω να ρωτήσω τι πιθανότητες υπάρχουν να υπάρχει ακόμα ο λογαριασμός; τον Ιανουάριο του 2020 κλείνει 10 χρόνια που έχει να γίνει κάποια κίνηση. Κάλεσα ένα νούμερο που βρήκα αλλά με πήγαινε σε αυτόματο τηλεφωνητή που δουλεύει με φωνητικές εντολές, και δεν μπορούσα να βρω πως να συνδεθώ με πραγματικό άνθρωπο για να ρωτήσω.

    Ρωτάω μπας και μεταφέρω κάνα ποσό προς τα εκεί για να τα έχω για αποταμίευση. Επίσης, έχω ήδη λογαριασμούς σε Πειραιώς και Εθνική, αλλά η Πειραιώς στο χωριό υπολειτουργεί και αναγκάζομαι να πηγαίνω σε γειτονική πόλη, και έχω παρατηρήσει ότι στη γειτονική πόλη οι Πειραιώς και Εθνική έχουν φουλ κίνηση (την τελευταία φορά είχα πάει στην Εθνική, πήρα νούμερο πάνω από 100, και εξυπηρετούσαν ακόμη το 20, έφυγα επιτόπου, δεν κάθισα). Στην Alpha έχω παρατηρήσει ότι δεν έχει πολύ κίνηση, σε φάση που δεν βγάζουν καν νούμερα. Επίσης, η Alpha σε χρεωστικές και e-banking έχει τυχόν πλεονεκτήματα έναντι της Εθνικής και της Πειραιώς;
    Σε Eurobank που άνοιξα λογαριασμό πρόσφατα, βρήκαν τον παλιό μου στην Εργασίας (πριν το 2000).

Σελ. 440 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 420430435438439440441442445450460 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας