Σελ. 421 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 401411416419420421422423426431441 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.301-6.315 από 8762
  1. #6301
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 2 περίπου χρόνια πήγα στην ΑΛΦΑ με πληρεξούσιο από συμβολαιογράφο το οποίο μεταξύ των άλλων έγραφε και γενικότητες, νομίζω "... κάθε εργασία με τράπεζα, άνοιγμα και κλείσιμο λογαριασμών, αναλήψεις και καταθέσεις κλπ.", η τράπεζα δεν το έκανε δεκτό γιατί ήθελε να αναγράφεται ρητά η συναλλαγή και η ποία θα ήταν μίας χρήσης. Π.χ. μία επικαιροποίηση στοιχείων ή μία ανάληψη κτλ.
    Και οι συμβολαιογραφοι ειναι κουκουρουκου
    Μία μου εφερε αδεια αυτοκινητου σε φωτοτυπια θεωρημενη για το γνησιο απο την ιδια!
    Θα μας τρελανουνε, ουτε τη νομοθεσια δεν ξερουν
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  2. #6302
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 2 περίπου χρόνια πήγα στην ΑΛΦΑ με πληρεξούσιο από συμβολαιογράφο το οποίο μεταξύ των άλλων έγραφε και γενικότητες, νομίζω "... κάθε εργασία με τράπεζα, άνοιγμα και κλείσιμο λογαριασμών, αναλήψεις και καταθέσεις κλπ.", η τράπεζα δεν το έκανε δεκτό γιατί ήθελε να αναγράφεται ρητά η συναλλαγή και η ποία θα ήταν μίας χρήσης. Π.χ. μία επικαιροποίηση στοιχείων ή μία ανάληψη κτλ.
    To πληρεξούσιο είναι για τις εργασίες που περιγραφεί, για πολλαπλή χρήση για το χρονικό διάστημα που είναι σε ισχύ.
    Η εξουσιοδότηση ειναι για μία χρήση και για την συγκεκριμένη εργασία που αναφέρει.

  3. #6303
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα σήμερα την Mastercard που αντικαθιστά την ΑΜΕΧ και, κατα τη γνωστή τακτική των τραπεζών, οι δικές μου υποχρεώσεις μένουν ίδιες ενώ οι δικές τους αλλάζουν όπως τους βολεύει.
    Απο το 2008 είχα την ΑΜΕΧ χωρίς συνδρομή και τώρα θέλουν να μου φορτώσουν ένα κόστος €30 το χρόνο.

    Αμ' δε. Αν δεν την κάνουν και αυτήν χωρίς συνδρομή οπως η παλιά, πάει για ακύρωση κατευθείαν.
    Σε τηλεφωνική ερώτηση ο υπάλληλος που απαντά λέει ότι δεν γίνεται.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι συμβολαιογραφοι ειναι κουκουρουκου
    Μία μου εφερε αδεια αυτοκινητου σε φωτοτυπια θεωρημενη για το γνησιο απο την ιδια!
    Θα μας τρελανουνε, ουτε τη νομοθεσια δεν ξερουν
    Η φωτοτυπία των δημοσίων εγγράφων δεν χρειάζονται θεώρηση, εκτός αν προβλέπεται από τη νομοθεσία δημιουργίας των.
    Πριν όμως καταργηθεί η θεώρηση, δεν απαγορευόταν η θεώρηση από τον ίδιο τον ενδιαφερόμενο, αν βέβαια είχε το νόμιμο δικαίωμα να θεωρεί ακριβή αντίγραφα ή γνήσια υπογραφής.

  4. #6304
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε νομιζω οτι μπορει καποιος θα θεωρει γνησια υπογραφη του εαυτου του
    Τα εγγραφα μπορεις να τα εχεις φωτοτυπια, αλλα δε μπορεις να κανεις δουλεια με αυτα, πχ μεταβιβαση

    Ουτε μπορεις να δωσεις στην τραπεζα φωτοτυπια ταυτοτητας
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  5. #6305
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω οτι μπορει καποιος θα θεωρει γνησια υπογραφη του εαυτου του
    Τα εγγραφα μπορεις να τα εχεις φωτοτυπια, αλλα δε μπορεις να κανεις δουλεια με αυτα, πχ μεταβιβαση

    Ουτε μπορεις να δωσεις στην τραπεζα φωτοτυπια ταυτοτητας
    Απο την στιγμή που μπορεί να θεωρήσει το γνήσιο για κάποιον 3ον μπορεί και για τον εαυτό του.
    Αν δηλώσει κάτι ψευδός τότε αναλαμβάνει και την ευθύνη με την υπογραφή του.

    Στην τράπεζα φωτοτυπία θα δώσεις, απλά θα πρέπει να έχεις μαζί σου την ταυτότητα σου

  6. #6306
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την στιγμή που μπορεί να θεωρήσει το γνήσιο για κάποιον 3ον μπορεί και για τον εαυτό του.
    Ναι, μπροστα στον καθρεφτη, για να ειναι 2
    Σα να μου λες οτι ενας δικαστης μπορει να δικασει τον εαυτο του

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην τράπεζα φωτοτυπία θα δώσεις, απλά θα πρέπει να έχεις μαζί σου την ταυτότητα σου
    Προφανως δεν εννοουσα οτι εχει και την πρωτοτυπη

    Ωρες ωρες μου φαινεται οτι γραφεις για να γραφεις
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  7. #6307
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, μπροστα στον καθρεφτη, για να ειναι 2
    Σα να μου λες οτι ενας δικαστης μπορει να δικασει τον εαυτο του


    Προφανως δεν εννοουσα οτι εχει και την πρωτοτυπη

    Ωρες ωρες μου φαινεται οτι γραφεις για να γραφεις
    Καμία σχέση ο δικαστής και η δίκη με το γνήσιο της υπογραφής.
    Δεν είναι κάτι προφανές έτσι όπως το είπες, θα έπρεπε να το ξεκαθαρίζεις απο την αρχή οτι δεν είχε την πρωτότυπη μαζί του.

    Αν κάποιος γράφει για να γράφει είσαι εσύ που ενώ σου έχουν πεί πως μπορεί να θεωρήσει το γνήσιο της υπογραφής για τον εαυτό του προσπαθείς να κάνεις συγκρίσεις του στύλ βούρτσα με πορτοκάλια

    Θα μπορούσες να μας δώσεις τον σχετικό νόμο, που αναφέρει πως όντως δεν μπορεί να βεβαιώσει το γνήσιο της υπογραφής το διοικητικό όργανο ή ο υπαλληλος των ΚΕΠ

    https://www.lawspot.gr/nomikes-pliro...i-na-gnorizete

    3. Βεβαιώνεται από αρμόδιο υπάλληλο το γνήσιο της δικής του υπογραφής;

    Σύμφωνα με το άρθρο 36 του Ν. 2683 / 1999: ‘‘1. Ο υπάλληλος δεν επιτρέπεται είτε ατομικώς είτε ως μέλος συλλογικού οργάνου να αναλαμβάνει την επίλυση ζητήματος ή να συμπράττει στην έκδοση πράξεων, εάν ο ίδιος ή σύζυγός του ή συγγενής του εξ αίματος ή εξ αγχιστείας έως και τον τρίτο βαθμό ή πρόσωπο με το οποίο τελεί σε σχέση ιδιαίτερης φιλίας ή έχθρας έχει πρόδηλο συμφέρον στην έκβαση της υπόθεσης. 2. Η παράβαση της διάταξης της προηγούμενης παραγράφου αποτελεί λόγο ακυρώσεως της σχετικής διοικητικής πράξης. 3. Υπάλληλοι που είναι σύζυγοι ή συγγενείς μεταξύ τους έως και τον τρίτο βαθμό εξ αίματος ή εξ αγχιστείας δεν επιτρέπεται να είναι μέλη του ίδιου συλλογικού οργάνου.’’

    Συνεπώς, υπάλληλος Διοικητικής Αρχής ή Κέντρου Εξυπηρέτησης Πολιτών, που έχει την αρμοδιότητα να προβαίνει στη βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής, δεν νομιμοποιείται να βεβαιώνει το γνήσιο της δικής του υπογραφής, σε εξουσιοδότηση, ως εξουσιοδοτών πρόσωπο, ούτε όμως και σε εξουσιοδότηση τρίτου, ως εξουσιοδοτούμενος.

    Πρόδηλο είναι ότι η βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής θα γίνει είτε από τον κατά νόμο αναπληρωτή του εν λόγω υπαλλήλου είτε από υπάλληλο άλλης Διοικητικής Αρχής.

    [Σχετικά έγγραφα: ΔΙΣΚΠΟ/Φ15/3726/2.5.2006]
    Απο την άλλη
    4. Σε ποιες περιπτώσεις δεν απαιτείται η βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής;

    Δεν απαιτείται η βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής όταν ο ενδιαφερόμενος προσέρχεται αυτοπροσώπως για υποθέσεις του στις υπηρεσίες του δημοσίου τομέα ή τα Κ.Ε.Π., προσκομίζοντας το δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή τα αντίστοιχα πρωτότυπα έγγραφα.

    Περαιτέρω, από τις διατάξεις που διέπουν την υπεύθυνη δήλωση δεν απαιτείται για την υποβολή της η βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής του δηλούντος, εκτός αν από ειδικότερες διατάξεις ορίζεται διαφορετικά.

    [Σχετικά έγγραφα: ΔΙΣΚΠΟ /Φ.15/οικ. / 13143 / 1.7.2005, ΔΙΣΚΠΟ/ Φ22 / 5583 / 22.3.2005]
    Εκτός αν είναι καπετάνιος

    21. Βεβαιώνεται το γνήσιο της υπογραφής πληρώματος πλοίου εν πλω από τον Πλοίαρχο;

    Σύμφωνα με την αριθμ. 354/01-10-2009 γνωμοδότηση του Ζ’ Τμήματος του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους, η οποία έχει γίνει αποδεκτή από την Υπουργό Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας παρέχεται η αρμοδιότητα στον πλοίαρχο πλοίου να βεβαιώνει το γνήσιο της υπογραφής των μελών του πληρώματος του πλοίου, καθώς και του ιδίου.

    Ειδικότερα, σύμφωνα με την εν λόγω Γνωμοδότηση, «… με δεδομένο … ότι ο Κώδικας Δημοσίου Ναυτικού Δικαίου (Ν.Δ. 187/1973) αναθέτει στον πλοίαρχο μια σειρά από εξουσίες και καθήκοντα, που περιέχουν άσκηση κρατικής εξουσίας και είναι και μείζονος σπουδαιότητας της βεβαιώσεως του γνησίου της υπογραφής, ειδικότερα δε αυτά του εκπροσώπου της πολιτειακής εξουσίας (δημόσιου λειτουργού), αφού περιβάλλεται προσωρινά με τις αρμοδιότητες του ληξιάρχου, του συμβολαιογράφου, του ανακριτικού υπαλλήλου και του έχοντος πειθαρχική εξουσία επί του πληρώματος και των επιβατών, προφανώς λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών υπό τις οποίες ασκείται το επάγγελμα του ναυτικού, που συνεπάγονται αδυναμία τους να απευθυνθούν στα κατά κανόνα αρμόδια καθ΄ ύλην πρόσωπα, έχει, για την ταυτότητα του νομικού λόγου και τη δυνατότητα βεβαίωσης του γνησίου της υπογραφής τόσο των μελών του πληρώματος του πλοίου όσο και του ιδίου, κατ΄ εφαρμογή των διατάξεων των άρθρων 11 και 3 του Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας, με τις οποίες θεσπίζεται ρητά η υποχρέωση των διοικητικών αρχών για τη βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής του ενδιαφερομένου ..»
    Οπότε ναι είμαι λάθος πιο πάνω που θεώρησα πως μπορεί να θεωρήσει το γνήσιο και για τον εαυτό του, τουλάχιστον όμως τώρα ξέρουμε και τον σχετικό νόμο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 18-07-19 στις 01:15.

  8. #6308
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.375
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    τι δικαιολογητικα χρειαζονται για εκδοση νεας καρτας λογω απωλειας (πειραιως) ;
    τα κλασσικα ταυτοτητα, εκκαθαριστικο, λογαριασμος;
    επισης εχει κοστος 5 ευρω;

  9. #6309
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Νομιζω εγινε πλεον ΕΞΗ ευρω το χαρατσι!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #6310
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι δικαιολογητικα χρειαζονται για εκδοση νεας καρτας λογω απωλειας (πειραιως) ;
    τα κλασσικα ταυτοτητα, εκκαθαριστικο, λογαριασμος;
    επισης εχει κοστος 5 ευρω;
    Δεν χρειάζονται δικαιολογητικά, πας απλώς με ταυτότητα και στη βγάζουν. Αυτά που λες είναι για επικαιροποίηση στοιχείων, που αν έκανες πρόσφατα τότε δεν χρειάζεται να ξανακάνεις, αλλά αν δεν έκανες τότε θα στα ζητήσουν.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #6311
    Εγγραφή
    06-11-2018
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την στιγμή που μπορεί να θεωρήσει το γνήσιο για κάποιον 3ον μπορεί και για τον εαυτό του.
    Αν δηλώσει κάτι ψευδός τότε αναλαμβάνει και την ευθύνη με την υπογραφή του.

    Στην τράπεζα φωτοτυπία θα δώσεις, απλά θα πρέπει να έχεις μαζί σου την ταυτότητα σου

    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν μπορεί κάποιος να θεωρήσει για τον εαυτό του ... όπως και επίσης ένα δικηγόρος να μεταφράσει (όσοι έχουν επάρκεια γλώσσας μπορούν να μεταφράζει ή να επικυρώνουν μεταφράσεις επίσημα) έγγραφο που τον αφορά....

  12. #6312
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StefanosGeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν μπορεί κάποιος να θεωρήσει για τον εαυτό του ... όπως και επίσης ένα δικηγόρος να μεταφράσει (όσοι έχουν επάρκεια γλώσσας μπορούν να μεταφράζει ή να επικυρώνουν μεταφράσεις επίσημα) έγγραφο που τον αφορά....
    Απο τα λίγα που διάβασα όχι, ειδικά ο συμβολαιογράφος δεν μπορεί ούτε να θεωρήσει ακριβές αντίγραφο εγγράφου που έχει εκδώσει άλλη υπηρεσία, μόνο αυτά που έχει εκδώσει αυτός.
    πχ εδώ
    Ποια έγγραφα μπορούν να επικυρώσουν δικηγόροι και συμβολαιογράφοι;

    α) Οι δικηγόροι έχουν το δικαίωμα να εκδίδουν επικυρωμένα αντίγραφα κάθε είδους εγγράφων (ιδιωτικών, συμβολαιογραφικών, εκδοθέντων από αλλοδαπές αρχές κ.λπ), που υπάρχουν σ’ αυτούς, έστω και προσωρινώς (ανεξαρτήτως χρονικής διάρκειας), εφόσον βεβαιώνουν την ακρίβειά τους.

    β) Οι συμβολαιογράφοι μπορούν να εκδίδουν και να χορηγούν αντίγραφα μόνο των εγγράφων που συντάσσουν και φυλάσσουν οι ίδιοι, καθώς και των εγγράφων που είναι προσαρτημένα ή αναφέρονται σε αυτά (αριθ. 1096185/1224/0006Δ/11-10-2005 και 1107063/1340/0006Δ/11-10-2005 έγγραφά μας).

  13. #6313
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι συμβολαιογραφοι ειναι κουκουρουκου Μία μου εφερε αδεια αυτοκινητου σε φωτοτυπια θεωρημενη για το γνησιο απο την ιδια! Θα μας τρελανουνε, ουτε τη νομοθεσια δεν ξερουν
    Συμβολαιογράφος σου έφερε τέτοιο πράγμα;

  14. #6314
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα σήμερα την Mastercard που αντικαθιστά την ΑΜΕΧ και, κατα τη γνωστή τακτική των τραπεζών, οι δικές μου υποχρεώσεις μένουν ίδιες ενώ οι δικές τους αλλάζουν όπως τους βολεύει.
    Απο το 2008 είχα την ΑΜΕΧ χωρίς συνδρομή και τώρα θέλουν να μου φορτώσουν ένα κόστος €30 το χρόνο.

    Αμ' δε. Αν δεν την κάνουν και αυτήν χωρίς συνδρομή οπως η παλιά, πάει για ακύρωση κατευθείαν.
    Μια από τα ίδια φίλε μου . Μάλιστα με πήραν τηλέφωνο κάτι σαν γκάλοπ για την alpha bank και το έθεσα ως παράπονο . Όμως δεν βλέπω να ιδρώνει το αυτί τους . Εάν δεν το κάνουν δωρεάν για πάντα τότε θα καταγγείλω την σύμβαση και θα τους την χαρίσω .
    London for ever

  15. #6315
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Η Alpha Bank έχει κάρτες, οι οποίες τουλάχιστον μέχρι πέρυσι που είχα βγάλει κάποιες, αν κάνεις πάνω από 2500 ευρώ αγορές τον χρόνο στις δίνει δωρεάν. Σε αυτές ήταν σίγουρα η Alpha Bank Bonus Visa, η Gold Mastercard και η Aegean Visa αν δεν κάνω λάθος.

    Επίσης, οι τράπεζες συνήθως δε θέλουν να σε χάσουν από πελάτες. Εγώ προσωπικά έχω διάφορες πιστωτικές σε Alpha Bank, Πειραιώς και Eurobank, και επειδή χρησιμοποιώ μόνο τις κάρτες της Alpha, είχα πάει να ακυρώσω τις κάρτες των άλλων 2 τραπεζών, όπου σημειωτέον είχαν 0 συναλλαγές και δεν τις χρησιμοποιούσα ποτέ. Στην Eurobank την ακύρωσα και μετά με πήρανε τηλέφωνο για να με ρωτήσουν τον λόγο, και όταν τους είπα δε θέλω να πληρώνω συνδρομή, μου στείλανε ξανά καινούρια χωρίς να μου χρεώσουν συνδρομή. Μάλιστα στην 1 που άφησα και είπα πως και αυτή θα ακυρώσω, μου πίστωσαν τη συνδρομή που μου είχαν χρεώσει.
    Στην Πειραιώς που ακολουθεί άλλη τακτική και ο υπάλληλος παίρνει τηλέφωνο υποθέτω στο τμήμα καρτών μπροστά σου όταν πηγαίνεις για τέτοια δουλειά, σου δίνει το τηλέφωνο για να επιβεβαιώσεις την ακύρωση, οπότε και πάλι στο τηλεφωνικό κέντρο όταν τους είπα πως πληρώνω τζάμπα τις συνδρομές, μου την αφήσαν τζάμπα και ακυρώσανε τη συνδρομή.

    Εν κατακλείδι, τον τελευταίο μήνα προτού σας έρθει η συνδρομή, πηγαίνετε στο κατάστημα όπου συνεργάζεστε και ζητήστε να ακυρωθεί η συνδρομή

Σελ. 421 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 401411416419420421422423426431441 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας