Σελ. 314 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 294304309312313314315316319324334 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.696-4.710 από 8762
  1. #4696
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    [Θέτω το ερώτημά μου εδώ καθότι συγγενικό]

    Την περασμένη Κυριακή πραγματοποίησα μια παραγγελία πληρώνοντας με πιστωτική κάρτα (MasterCard).
    Επισκεπτόμενος σήμερα το βράδυ το site του καταστήματος για να ελέγξω την εξέλιξη, διαπίστωσα πως η διαθεσιμότητα ενός εκ των προϊόντων άλλαξε προς το χειρότερο και αποφάσισα να την ακυρώσω.
    Ο υπάλληλος στο τηλέφωνο μου είπε πως έδωσε εντολή στο λογιστήριο για αντιλογισμό της συναλλαγής.
    Πόσες μέρες απαιτούνται συνήθως για την ολοκλήρωση τέτοιων διαδικασιών; [Προς το παρόν δεν βλέπω κάποια καταχώριση στις «Κινήσεις Κάρτας»]
    Επίσης, εκτελούνται ατελώς ή υπόκεινται σε επιβαρύνσεις;
    Λογικά εσύ δε φταις σε τίποτα. Φταιει αυτός που δεν ενημέρωσε το site του
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  2. #4697
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Δεν επιρρίπτω ευθύνες στους υπεύθυνους του καταστήματος. Την ημέρα της παραγγελίας η διαθεσιμότητα ήταν «10 εργάσιμες μέρες», προχώρησα στην αγορά εν γνώση μου.
    Το θέμα είναι πως στην πορεία, λόγω αντικειμενικών δυσκολιών που προέκυψαν, το προϊόν αφαιρέθηκε από τον κατάλογο του site. Στην θέση του ETA προστέθηκε η επισήμανση «επικοινωνήστε με τα γραφεία».
    Στο τηλέφωνο μου εξήγησαν πως το Ευρωπαϊκό παράρτημα της κατασκευάστριας εταιρείας (EVGA) μετακομίζει ή μεταφέρει το εμπόρευμα της σε νέες αποθήκες, κατάσταση που επηρεάζει τους πωλητές λιανικής. Οι νέες παραλαβές είναι «στον αέρα» και δεν μπορούν να δοθούν εκτιμήσεις για παραδόσεις.
    Το γεγονός επιβεβαιώνεται και απ' την ανακοίνωση της εταιρείας:
    EVGA Europe - Online Store Temporarily Closed

    EVGA is moving our Europe online store to a new warehouse and we have temporarily closed it during this move.
    We thank all of our customers for their patience during this update and please click here to see our resellers list to find the reseller closest to you.
    Θα ήταν υπερβολικό να τους ψέξω για κάτι που αντικειμενικά δεν είναι σε θέση να ελέγξουν. Σκοπίμως δεν αναφέρω το κατάστημα.
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  3. #4698
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η μάνα μου έχει 2 λογαριασμούς στην Πειραιώς, έναν προσωπικό με μόνο το δικό της όνομα μέσα, και έναν κοινό λογαριασμό με τον πατέρα μου. Όταν είχε ανοίξει τον λογαριασμό τον δικό της είχε βγάλει και μια χρεωστική κάρτα την οποία είχε ζητήσει να συνδέσουν με αυτό τον προσωπικό της λογαριασμό. Μέχρι πριν μερικές μέρες όλα ήταν καλά εκτός από σήμερα που έγινε το εξής κουφό, η μητέρα μου πήγε να δει το υπόλοιπο/κινήσεις σε ένα ΑΤΜ και διαπίστωσε ότι δεν βγάζει το υπόλοιπο/κινήσεις από τον προσωπικό της λογαριασμό αλλά από τον κοινό. Μετά πήγα εγώ στο ΑΤΜ με την κάρτα της και έψαξα όλα τα μενού αλλά δεν μου έδινε επιλογή να επιλέξω τον αρχικό λογαριασμό.

    Σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε; Δυστυχώς η μητέρα μου δεν έχει ebanking (για να κάναμε κάτι από εκεί) και σήμερα είναι Κυριακή οπότε πρέπει να περιμένουμε μέχρι αύριο για να ανοίξει το κατάστημα. Επίσης, επειδή την κάρτα δεν την χρησιμοποιεί και πολύ συχνά, δεν είμαστε σίγουροι πότε έγινε η αλλαγή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 06-11-16 στις 17:11.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #4699
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Για αγορές σε ξένο νόμισμα, ποιες κάρτες δε χρεώνουν προμήθεια συναλλάγματος; Η μόνη που ξέρω είναι η Mastercard της Εθνικής. Υπάρχει κάποια άλλη; (έστω και πιστωτική - αν και offtopic αυτό το τελευταίο)

  5. #4700
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αγορές σε ξένο νόμισμα, ποιες κάρτες δε χρεώνουν προμήθεια συναλλάγματος; Η μόνη που ξέρω είναι η Mastercard της Εθνικής. Υπάρχει κάποια άλλη; (έστω και πιστωτική - αν και offtopic αυτό το τελευταίο)
    Δες Alpha American express για αγορες σε δολλαρια.

  6. #4701
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jadas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες Alpha American express για αγορες σε δολλαρια.
    Και η εθνική τράπεζα MasterCard,δε χρεώνει προμήθεια
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #4702
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Κ.Τούμπα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.211
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Έκανα πρόσφατα e-banking στην Alpha Bank. Θέλω να μεταφέρω κάτι "ψιλά" που έχω εκεί μέσα σε μία άλλη τράπεζα.
    ΠΩΣ στον κόρακα θα το κάνω;;; Πατάω στο μενού "Μεταφορές" και στο υπομενού "Alpha Bank" δεν μου βγάζει επιλογή για να στείλω λεφτά σε άλλη τράπεζα.
    Η επιλογή "Εντός Ελλάδας" όταν την πατάω μου λέει να κάνω αίτηση για Πρόσθετο Κωδικό Ασφαλείας, το οποίο θα με χρεώσει 8€!
    Τί γίνεται με το e-banking της Alpha Bank ρε παιδιά;; Μια απλή μεταφορά χρημάτων σε άλλη τράπεζα δεν μπορώ να την κάνω;;;
    Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Tower, Cpu: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz Twelve Core, Motherboard: Asus Socket AM4 PRIME X570-PRO, Ram: G.SKILL F4-3600C17D-32GTZR 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHZ TRIDENT Z RGB DUAL KIT, Gpu: GeForce ASUS GTX 1060 3GB, PSU: Seasonic SSR-750FX 750W Focus Plus Gold full modular, SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB

  8. #4703
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    η alpha είναι για τα πανηγύρια
    ή αυτό που σου λέει ή πρέπει να πας σε υποκατάστημα της τράπεζας και να δηλώσεις εκ των προτέρων σε ποιους λογαριασμούς θέλεις να κάνεις μεταφορές χρημάτων

  9. #4704
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αγορές σε ξένο νόμισμα, ποιες κάρτες δε χρεώνουν προμήθεια συναλλάγματος; Η μόνη που ξέρω είναι η Mastercard της Εθνικής. Υπάρχει κάποια άλλη; (έστω και πιστωτική - αν και offtopic αυτό το τελευταίο)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jadas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες Alpha American express για αγορες σε δολλαρια.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η εθνική τράπεζα MasterCard,δε χρεώνει προμήθεια
    Πολύ λίγες επιλογές τελικά... Έψαξα και γω διεξοδικά τις χρεώσεις σε κάρτες χρεωστικές και πιστωτικές των Eurobank και Πειραιώς, που με ενδιέφεραν και πιο πολύ, και όλες έχουν τουλάχιστον το 2% προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος. Χειρότερη από αυτές η χρεωστική της Eurobank που έχει και κάποιο επιπλέον κόστος (2 ή 2,5 €, δεν το θυμάμαι τώρα ακριβώς). Αν σκεφτεί κανείς και το αρκετά υψηλό spread που βάζουν οι ελληνικές τράπεζες, η επιβάρυνση τελικά είναι αρκετά υψηλή σε σχέση με λύσεις τύπου revolut.
    Σας ευχαριστώ πολύ!

  10. #4705
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Έβαλα προχθές σε ένα ΑΤΜ της Πειραιώς 10€ και μου το παρακράτησε σαν ύποπτο. Ξέρει κανείς τ πρέπει να κάνω;;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  11. #4706
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλα προχθές σε ένα ΑΤΜ της Πειραιώς 10€ και μου το παρακράτησε σαν ύποπτο. Ξέρει κανείς τ πρέπει να κάνω;;
    Αυτό δεν είναι καλό, συνήθως καλούνε και αστυνομία, θα πρέπει να πας απο το κατάστημα και να δείς εκεί τι γίνεται, αν το βγάζει πλαστό ζήτα τους να το το αλλάξουν με ένα άλλο που θα τους δώσεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    η alpha είναι για τα πανηγύρια
    ή αυτό που σου λέει ή πρέπει να πας σε υποκατάστημα της τράπεζας και να δηλώσεις εκ των προτέρων σε ποιους λογαριασμούς θέλεις να κάνεις μεταφορές χρημάτων
    Είναι για τα πανηγύρια γιατί ζητάει εξτρά κωδικό πριν στείλεις λεφτά σε ξένους λογαριασμούς;
    Μακάρι όλες να ήταν τέτοια πανηγύρια......

  12. #4707
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Ήταν απλά τσαλακωμενο και ταλαιπωρημενο. Λες να ήταν πλαστο;;
    Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Στην εθνική άμα δε το παίρνει το πετάει πίσω
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  13. #4708
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι για τα πανηγύρια γιατί ζητάει εξτρά κωδικό πριν στείλεις λεφτά σε ξένους λογαριασμούς;
    Μακάρι όλες να ήταν τέτοια πανηγύρια......
    όφειλαν αυτή την διαδικασία να την κάνουν μέχρι το τέλος με το που πάει ο πελάτης και ζητά κωδικούς ebanking
    Οι μεταφορές χρημάτων είναι η ουσία του ebanking, δεν ζητάς κωδικούς για να μπαίνεις να βλέπεις τους λογαριασμούς σου
    Με ποιο δικαίωμα σε ξανασέρνουν σε υποκαταστημα τους επειδή αυτοί κάνουν μισές δουλειές;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν απλά τσαλακωμενο και ταλαιπωρημενο. Λες να ήταν πλαστο;;
    Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Στην εθνική άμα δε το παίρνει το πετάει πίσω
    γενικά τα ταλαιπωρημένα, με σιλοτέιπ κοκ τα χώνεις μια φορά στο τόσο σε φάκελο και τσουπ στο ΑΤΜ
    και δεν βγάζουν κιχ

  14. #4709
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    όφειλαν αυτή την διαδικασία να την κάνουν μέχρι το τέλος με το που πάει ο πελάτης και ζητά κωδικούς ebanking
    Οι μεταφορές χρημάτων είναι η ουσία του ebanking, δεν ζητάς κωδικούς για να μπαίνεις να βλέπεις τους λογαριασμούς σου
    Με ποιο δικαίωμα σε ξανασέρνουν σε υποκαταστημα τους επειδή αυτοί κάνουν μισές δουλειές;
    Μα στο λένε στο κατάστημα αν θέλεις εξτρά κωδικό ασφαλείας.
    Ακόμα δεν χρειάζεται να πας κατάστημα για τον εξτρά κωδικό


    Δεν ξέρω αν wanτιλιζεις ή αν ο wan nologιζει

  15. #4710
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα στο λένε στο κατάστημα αν θέλεις εξτρά κωδικό ασφαλείας.
    Ακόμα δεν χρειάζεται να πας κατάστημα για τον εξτρά κωδικό


    Δεν ξέρω αν wanτιλιζεις ή αν ο wan nologιζει
    απο ότι φαίνεται στον άνθρωπο δεν το είχαν πει
    ούτε σε μένα όταν αναγκάστηκα να κάνω alpha ebanking
    και προφανώς πρέπει να πας από αυτούς γιατί ζουν ακόμη στον μεσαίωνα και παίζουν μόνο με το έξτρα μπλιμπλικι παραγωγής κωδικών
    Άλλη μια άχρηστη σαβούρα που πρέπει να σέρνεις μαζί σου και να μην ξεχνάς

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην εθνική άμα δε το παίρνει το πετάει πίσω
    άμα βρει πλαστό το παρακρατά και σωστά κάνει
    εμποδίζει τον ξύπνιο να το σπρώξει σε ανίδεο

Σελ. 314 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 294304309312313314315316319324334 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας