Σελ. 410 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 390400405408409410411412415420430 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.136-6.150 από 8762
  1. #6136
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Εγώ έχω και τις 3 κάρτες που έδινε η Alpha (Visa, MC & AMEX). Τις έβγαλα παλιά, τότε που σε παρακαλάγανε και τις έδιναν χωρίς συνδρομή εφ' όρου ζωής.
    Χρεωστική δεν έχω, αναλήψεις κάνω με την πιστωτική Visa η οποία ανανεώθηκε πριν 2-3 εβδομάδες και (ευτυχώς) δεν είδα κάποια χρέωση για την ανανέωση αυτή.

    Αν τώρα μου αντικαταστήσουν την AMEX με MC και μου φορτώσουν καμιά συνδρομή, την καταργώ και χάρισμα τους. Ένα λιγότερο ΡΙΝ για να θυμάμαι

  2. #6137
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ποια πιστωτική είναι αυτή που μπορείς να κάνεις και αναλήψεις ώστε την άλλη να την κόψω τελείως αυτή με τη χρέωση 5 ευρώ.
    Η χρέωση 5 ευρώ είναι η έκδοση της κάρτας ή ανανέωση. Οι άλλες έχουν συνδρομή. Βλέπω ότι και σε μένα οι πιστωτικές δεν έχουν χρεωθεί με συνδρομές μέχρι στιγμής.
    Επίσης έχω και μια diners και έγγραφο που λέει ότι εφόρου ζωής δεν θα έχει πάγιο. Οι κάρτες προέρχονται από την παλιά citibank.

  3. #6138
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια πιστωτική είναι αυτή που μπορείς να κάνεις και αναλήψεις ώστε την άλλη να την κόψω τελείως αυτή με τη χρέωση 5 ευρώ.
    Η χρέωση 5 ευρώ είναι η έκδοση της κάρτας ή ανανέωση. Οι άλλες έχουν συνδρομή. Βλέπω ότι και σε μένα οι πιστωτικές δεν έχουν χρεωθεί με συνδρομές μέχρι στιγμής.
    Επίσης έχω και μια diners και έγγραφο που λέει ότι εφόρου ζωής δεν θα έχει πάγιο. Οι κάρτες προέρχονται από την παλιά citibank.
    Ολες οι πιστωτικές της Alpha μπορούν να συνδεθούν με λογαριασμό, έτσι όταν πας στο ΑΤΜ της Alpha αν έχεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου
    Οι πιστωτικές έχουν συνήθως δωρεάν συνδρομή όταν κάνεις κάποιες συναλλαγές τον χρόνο,

  4. #6139
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Η χρεωστική μπορεί να αντικατασταθεί πλήρως από μία πιστωτική; Σε ότι αφορά αγορές, προφανώς ναι. Αλλά για αναλήψεις από ΑΤΜ; Είναι απαραίτητο να έχεις χρεωστική ή μπορείς να το κάνεις και με πιστωτική, αλλά δωρεάν όπως με τη χρεωστική; Για παράδειγμα η Eurobank, που έχω, σου επιτρέπει ανάληψη, αλλά με τόκο από τη μέρα της ανάληψης μέχρι να επιστρέψεις το ποσό. Άρα δε μου κάνει. Έχει κανείς εμπειρία με πιστωτικές της Πειραιώς;

  5. #6140
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρεωστική μπορεί να αντικατασταθεί πλήρως από μία πιστωτική; Σε ότι αφορά αγορές, προφανώς ναι. Αλλά για αναλήψεις από ΑΤΜ; Είναι απαραίτητο να έχεις χρεωστική ή μπορείς να το κάνεις και με πιστωτική, αλλά δωρεάν όπως με τη χρεωστική; Για παράδειγμα η Eurobank, που έχω, σου επιτρέπει ανάληψη, αλλά με τόκο από τη μέρα της ανάληψης μέχρι να επιστρέψεις το ποσό. Άρα δε μου κάνει. Έχει κανείς εμπειρία με πιστωτικές της Πειραιώς;
    Την έχεις συνδέσει με τον λογαριασμό; Στα μηχανήματα την eurobank βλέπω οτι δίνει επιλογή αν θα κάνεις ανάληψη απο λογαριασμό ή σαν πιστωτική.

    Στην Alpha δουλεύει σαν χρεωστική μόνο σε ΑΤΜ της Alpha, σε όλα τα άλλα σαν πιστωτική

  6. #6141
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Φάληρο
    Μηνύματα
    1.173
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα μηχανήματα την eurobank βλέπω οτι δίνει επιλογή αν θα κάνεις ανάληψη απο λογαριασμό ή σαν πιστωτική.
    Και με τις πιστωτικές της nbg το ίδιο.

  7. #6142
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την έχεις συνδέσει με τον λογαριασμό; Στα μηχανήματα την eurobank βλέπω οτι δίνει επιλογή αν θα κάνεις ανάληψη απο λογαριασμό ή σαν πιστωτική.
    Πώς τη συνδέω; Απλά έχω βάλει πάγια εντολή να εξοφλείται μέσω ενός λογαριασμού.
    Επιπλέον, στο phone banking της Eurobank μου είπαν ότι υπάρχει τόκος από την πρώτη στιγμή. Δε μου είπαν ότι μπορώ να κάνω ανάληψη από λογαριασμό κατευθείαν!!!

    Στην Alpha δουλεύει σαν χρεωστική μόνο σε ΑΤΜ της Alpha, σε όλα τα άλλα σαν πιστωτική
    Δε συνεργάζομαι με Alpha...

  8. #6143
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια πιστωτική είναι αυτή που μπορείς να κάνεις και αναλήψεις ώστε την άλλη να την κόψω τελείως αυτή με τη χρέωση 5 ευρώ.
    Η χρέωση 5 ευρώ είναι η έκδοση της κάρτας ή ανανέωση. Οι άλλες έχουν συνδρομή. Βλέπω ότι και σε μένα οι πιστωτικές δεν έχουν χρεωθεί με συνδρομές μέχρι στιγμής.
    Επίσης έχω και μια diners και έγγραφο που λέει ότι εφόρου ζωής δεν θα έχει πάγιο. Οι κάρτες προέρχονται από την παλιά citibank.
    Ισχύουν αυτά που έγραψαν τα παιδιά παραπάνω. Στο web-banking όμως δεν βλέπω επιλογή για σύνδεση κάρτας με λογαριασμό καταθέσεων οπότε, μάλλον πρέπει να πας σε κατάστημα.

  9. #6144
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς τη συνδέω; Απλά έχω βάλει πάγια εντολή να εξοφλείται μέσω ενός λογαριασμού.
    Επιπλέον, στο phone banking της Eurobank μου είπαν ότι υπάρχει τόκος από την πρώτη στιγμή. Δε μου είπαν ότι μπορώ να κάνω ανάληψη από λογαριασμό κατευθείαν!!!



    Δε συνεργάζομαι με Alpha...
    Δεν ξέρω να σου πω, μήπως να τους κάνεις ενα τηλέφωνο; Στην Alpha που έχω το ρωτούσε αν θέλω σύνδεση με τον λογαριασμό στην αίτηση της κάρτας σε ξεχωριστο πεδίο απο εκεί που είχε για την εξόφληση.

  10. #6145
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Όταν λένε αν θέλεις σύνδεση, ενδεχομένως να εννοούν να καταχωρηθεί πάγια εντολή για αυτόματη εξόφληση της κάρτας, οπότε προσοχή.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  11. #6146
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λένε αν θέλεις σύνδεση, ενδεχομένως να εννοούν να καταχωρηθεί πάγια εντολή για αυτόματη εξόφληση της κάρτας, οπότε προσοχή.
    Αυτό το έχω ήδη κάνει.

  12. #6147
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Θυμάμαι πολύ.πσλια όμως ότι πράγματι η alpha bank έδινε την δυνατότητα να έχεις συνδεδεμένους λογαριασμούς σε πιστωτική.
    Δηλαδή δεν χρειαζόταν να έχεις δύο κάρτες. Μια χρεωστική και μια πιστωτική. Γύρω στις αρχές του 90 γινόταν αυτό που άρχιζαν να τις μοιράζουν δίνοντας μάλιστα δώρα.

  13. #6148
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Στο web-banking φαίνεται στα στοιχεία της κάρτας αν είναι συνδεδεμένη με κάποιο λογαριασμό ή όχι. Για ρίξε μια ματιά.

  14. #6149
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λένε αν θέλεις σύνδεση, ενδεχομένως να εννοούν να καταχωρηθεί πάγια εντολή για αυτόματη εξόφληση της κάρτας, οπότε προσοχή.
    Προσοχή διότι ισχύει αυτό.

    Δλδ αν συνδέσεις λογαριασμό τότε η εξόφληση της κάρτας γίνεται αυτόματα, τουλάχιστον στην Alpha Bank

  15. #6150
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εγω δεν θελω αυτό. Θέλω να καταργήσω την μια από τις δύο για να μην πληρώνω συνδρομές. Μια κάρτα και πιστωτική.και χρεωστική

Σελ. 410 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 390400405408409410411412415420430 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας