Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παντα ειχα αυτη την απορια για το τι επιλεγει ο κοσμος και με ποια κριτήρια, και για την ακρίβεια θα ήταν καλή ιδέα και μια δημοσκόπηση πάνω στο θέμα.
    Θα ηθελα να ξερω τι επιλέξατε και γιατι, πόσα χρόνια το έχετε, και αν σκέφτεστε να το διατηρήσετε όπως επίσης και αν ειστε ευχαριστημένοι.

    Για να ξεκινήσω με μένα, το βασικο μου email ειναι στο yahoo, το εχω απο το 1999, και γενικα ειμαι ευχαριστημενος. Σκεφτομαι να το διατηρησω να το χρησιμοποιω, αν και κατα καιρους δυσανασχετω με διαφορα προβληματα που παρουσιαζονται, αλλα δεν νομιζω να υπαρχει κανενας παροχος που να μην εχει καθολου προβληματα.

    Ο λόγος σε εσάς!

  2. #2
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απο το 97-98 εχω hotmail. Αλλα χρησιμοποιω και αυτο που μου δινει ο παροχος. Μεχρι προσφατα μπορουσα ακομα να μπω στο mail της wind που ημουν πριν και μεχρι πριν 3-4 χρονια μπορουσα να μπω και στης vivodi που ειχα wind!!!!! Φυσικα εχω και gmail για ολες τις υπηρεσιες της Google και καποτε ειχα και της yahoo αλλα μετα ενοποιηθηκε με τη google. Το gmail το εχω απο την πρωτη στιγμη που βγηκε το gmail (δεν θυμαμαι ποτε). Το καλο με το mail εκτος του isp σου ειναι οτι μπορεις να μπεις σε αυτο απο παντου σε σχεση με του isp που δεν εχουν ολοι webmail υπηρεσιες ή δεν ειναι ευχρηστες. Και φυσικα ειναι και ο ογκος που επιτρεπουν οι hotmail, gmail κλπ. Το gmail ξεκινησε σαν gigamail γιατι προσεφερε 1GB ογκο mail!!!!! Τι να το κανεις τοσο πολυ εδω και ποσα χρονια? Τωρα νομιζω ειναι στα 5? Δεν το εχω ελεγξει.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  3. #3
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το 97-98 εχω hotmail. Αλλα χρησιμοποιω και αυτο που μου δινει ο παροχος. Μεχρι προσφατα μπορουσα ακομα να μπω στο mail της wind που ημουν πριν και μεχρι πριν 3-4 χρονια μπορουσα να μπω και στης vivodi που ειχα wind!!!!! Φυσικα εχω και gmail για ολες τις υπηρεσιες της Google και καποτε ειχα και της yahoo αλλα μετα ενοποιηθηκε με τη google. Το gmail το εχω απο την πρωτη στιγμη που βγηκε το gmail (δεν θυμαμαι ποτε). Το καλο με το mail εκτος του isp σου ειναι οτι μπορεις να μπεις σε αυτο απο παντου σε σχεση με του isp που δεν εχουν ολοι webmail υπηρεσιες ή δεν ειναι ευχρηστες. Και φυσικα ειναι και ο ογκος που επιτρεπουν οι hotmail, gmail κλπ. Το gmail ξεκινησε σαν gigamail γιατι προσεφερε 1GB ογκο mail!!!!! Τι να το κανεις τοσο πολυ εδω και ποσα χρονια? Τωρα νομιζω ειναι στα 5? Δεν το εχω ελεγξει.
    15GB δίνει τώρα το gmail, αλλά σε αυτό προσμετρούνται και τα αρχεία που ανεβάζεις στο Google Drive. Εγώ ήμουν από τους πρώτους που βάλανε gmail, από την εποχή που μπορούσες να κάνεις λογαριασμό μόνο με πρόσκληση από άλλον. Εγώ έκανα λογαριασμό μόνο και μόνο για το 1GB, αλλά από τότε το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση. Επίσης έχω και ένα hotmail, το οποίο το χρησιμοποιούσα παράλληλα με το windows live messenger πριν το θάψει η microsoft και το χρησιμοποιώ ακόμη για αποστολή και λήψη μηνυμάτων.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Έχω προσωπικό domain name και δίνω email διευθύνσεις και στα μέλη της οικογένειάς μου.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ξεκίνησα με το email των παρόχων 20 χρόνια πριν. Συνειδητοποίησα σύντομα ότι δεν θέλω να είμαι δεσμευμένος σε έναν πάροχο κι έτσι κατέληξα στο Freemail.gr σαν μόνιμο mail account. Στο μεταξύ, απέκτησα και hotmail μόνο και μόνο για τον MSN Messenger τότε. Με την έλευση των Android συσκευών απέκτησα και gmail το οποίο πλέον είναι το βασικό mail account, όλα τα άλλα το έχω σε προώθηση εκεί. Εξαιρετικό uptime, πρόσβαση απο παντού, push notifications στο κινητό χωρίς κάποιο extra background service, καλό anti-spam. Και πάνω απ' ολα, απλά με βολεύει.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αρκετα συχνα τα downtime τελευταια...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  yahoo.JPG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  32,0 KB 
ID: 144813
    Αυτη την οθονη αντικρυζω τωρα...

    - - - Updated - - -

    Στο gmx.com εχει κανεις email?

  7. #7
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ναι. Gmx.com όποιος προλάβει, γιατί έχει πλέον εξαγοραστεί από την 1&1 που δίνει και το mail.com. Η πλατφόρμα είναι η ίδια, αλλά το gmx.com έχει δωρεάν κάποια καλούδια που στο mail.com τα δίνει με το πληρωτικό πακέτο.

    Έχω επίσης yahoo, outlook.com και κάμποσους λογαριασμούς στο google, αλλά κανένα από αυτά δεν χρησιμοποιώ ως βασικό, γιατί το βασικό είναι και επαγγελματικό.
    hnesne

  8. #8
    Εγγραφή
    19-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    hotmail το βασικό. Άρχισα με yahoo το γύρισα λόγω msn και ακόμα το χρησιμοποιώ. Έφτιαξα ενα gmail το οποίο δε χρησιμοποιήσα ποτέ. Για youtube και λοιπά που χρειάζονται g+ (μην αρχίσω τη γκρίνια τώρα...) χρησιμοποιώ το yahoo
    Τ'απολωλότα πρόβατα τα φάγανε οι λύκοι
    κι'αυτά που μείναν στο κοπάδι τα έφαγε ο βοσκός

  9. #9
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χρόνια τώρα έχω yahoo απο το 1998 νομίζω . Πέρσι δυστυχώς με χάκαραν και χάθηκαν τα email αλλά ευτυχώς τα είχα κατεβάσει με το outlook.
    Έχω και ένα gmail μόνο για το κινητό αλλα δεν το χρησιμοποιώ καθόλου.

    Γενικά είμαι ευχαριστημένος απο την yahoo.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπαρχει κανεις που να χρησιμοποιει ακομη....mail client προγραμμα?

    Εγω πλεον μονο 'αμαθεις', 'αδαεις', και κατι γκ@@νες, ξερω να επιμενουν σε κατι outlook (πόσο ακομη). Αλλα μπορει να μην ξερω 'ολη΄ την πραγματικοτητα.

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει κανεις που να χρησιμοποιει ακομη....mail client προγραμμα?

    Εγω πλεον μονο 'αμαθεις', 'αδαεις', και κατι γκ@@νες, ξερω να επιμενουν σε κατι outlook (πόσο ακομη). Αλλα μπορει να μην ξερω 'ολη΄ την πραγματικοτητα.
    Καλό μου άρεσε!! αν θεωρείς το Outlook απλά mail client τότε οκ πάω πάσο
    Πραγματικά δεν ξέρεις την πραγματικότητα

  12. #12
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει κανεις που να χρησιμοποιει ακομη....mail client προγραμμα?

    Εγω πλεον μονο 'αμαθεις', 'αδαεις', και κατι γκ@@νες, ξερω να επιμενουν σε κατι outlook (πόσο ακομη). Αλλα μπορει να μην ξερω 'ολη΄ την πραγματικοτητα.
    Κοίτα, αν έχεις 3-4 λογαριασμούς email, τότε ένα client είναι αρκετά χρήσιμο. Από το να ανοίγω 4 παράθυρα, τα έχω όλα μαζί σε ένα. Είναι γενικότερα χρήσιμο γιατί τα έχεις όλα σε ένα, κάνεις για παράδειγμα μια αναζήτηση και ψάχνει ταυτόχρονα σε όλα τα email.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #13
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό μου άρεσε!! αν θεωρείς το Outlook απλά mail client τότε οκ πάω πάσο
    Πραγματικά δεν ξέρεις την πραγματικότητα
    Στο θεμα των emails, μιας και ειναι 'service' ουσιαστικα, ειμαι υπερ μιας cloud-based λογικης.

    Τωρα whistles and bells του outlook, δεν ξερω αν και ποιους βολευουν.
    (α, μου κρασαρε το λαπτοπ, εχασα τα emails μου / πω, μια ωρα κανει να φορτωσει τα emails και κατι τετοια...)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, αν έχεις 3-4 λογαριασμούς email, τότε ένα client είναι αρκετά χρήσιμο. Από το να ανοίγω 4 παράθυρα, τα έχω όλα μαζί σε ένα. Είναι γενικότερα χρήσιμο γιατί τα έχεις όλα σε ένα, κάνεις για παράδειγμα μια αναζήτηση και ψάχνει ταυτόχρονα σε όλα τα email.
    Καταλαβαινω πως το λες. Εγω τα εχω σε διαφορετικα (ταυτοχρονα) ανοικτα tabs στον browser. Πχ yahoo, gmail, gmx.

  14. #14
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αν το email το έχεις μόνο για να παίρνεις τις προσφορές του Πλαισίου, ίσως και να αρκεί ένα webmail. Για όσους το χρησιμοποιούμε επαγγελματικά, έχει σημασία να υπάρχει ένα κεντρικό offline αρχείο, έστω και σε έναν μόνο υπολογιστή (και στους άλλους πρόσβαση με imap).
    hnesne

  15. #15
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το email το έχεις μόνο για να παίρνεις τις προσφορές του Πλαισίου, ίσως και να αρκεί ένα webmail. Για όσους το χρησιμοποιούμε επαγγελματικά, έχει σημασία να υπάρχει ένα κεντρικό offline αρχείο, έστω και σε έναν μόνο υπολογιστή (και στους άλλους πρόσβαση με imap).
    Τι να σου πω. Εγω μεχρι και ολοκληρο site επι χρονια τρεχω, αρκετα 'επαγγελματικα', μονο με webmail για τις αναγκες επικοινωνιας.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ραδιοερασιτέχνες...το παρών σας...και εδώ.
    Από sv2evs στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 1918
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-24, 10:01
  2. Μηνύματα: 960
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-20, 20:46
  3. Πρόβλημα σε laptop : Κλείνει δευτερόλεπτα μετά το άνοιγμα
    Από multifractal1 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 11:28
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-14, 17:41
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-14, 17:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας