Σελ. 111 από 131 ΠρώτηΠρώτη ... 91101106109110111112113116121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.651-1.665 από 1965
  1. #1651
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έκανε κανένα μισάωρο ακόμη που μου έκοβε ταχύτητα και κατέβηκε. Σήμερα το πρωί όμως δεν εγκαταστάθηκε. Έβγαλε κάποιο σφάλμα. Επέλεξα πάλι να γίνει εγκατάσταση και το μεσημέρι θα δω τι θα γίνει. Ελπίζω να μην έχουμε τίποτα θέματα.

  2. #1652
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    trends μπορεί να είναι. Το designing δεν βλέπω.
    Για εμένα ούτε το ένα ισχύει ούτε το άλλο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #1653
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Brute Force refresh έρχεται στον Windows Defender

    το νέο feature θα βρίσκεται σύντομα ενσωματωμένο στον Windows Defender και θα ονομάζεται Refresh on Demand, επιτρέποντας στους χρήστες να κάνουν μια "φρέσκια αρχή" καθαρίζοντας την εγκατάσταση των Windows.
    προσπαθεί να ομαδοποίηση τις ρυθμίσεις ? θα δείξει....
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  4. #1654
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχω εδώ και μια βδομάδα που δε μπορώ να βάλω την 15007 (rs_prerelease). Στην επανεκκίνηση πετάει GSoD και επιστρέφει στα παλιά. Που μπορώ να δω τι γίνεται και πως μπορώ να το φτιάξω.

  5. #1655
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δες αν καταγράφει κάτι το system log ή το dump file.
    Επίσης... η GSoD δίνει κάποια πληροφορία όπως παλιά;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #1656
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες αν καταγράφει κάτι το system log ή το dump file.
    Επίσης... η GSoD δίνει κάποια πληροφορία όπως παλιά;
    Δεν το έχω προλάβει δυστυχώς. Δυο φορές που το έχω δει το είδα ήταν πρωί πρωί που έφευγα για τη δουλειά. Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα. Το σύστημα εχει εντοπίσει τις ανενεργές ώρες και είναι τα πρωινά. Ένα λάθος που βλέπω είναι το 0x800704c7 και σχετίζεται με το AV. Έχω δοκιμάσει και με κλειστό αλλά δεν έχει δουλέψει.

    Το βράδυ θα δω και τις παρακάτω οδηγίες μπας και κάνω τίποτα. https://social.technet.microsoft.com...?forum=outlook

  7. #1657
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχω προλάβει δυστυχώς. Δυο φορές που το έχω δει το είδα ήταν πρωί πρωί που έφευγα για τη δουλειά. Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα. Το σύστημα εχει εντοπίσει τις ανενεργές ώρες και είναι τα πρωινά. Ένα λάθος που βλέπω είναι το 0x800704c7 και σχετίζεται με το AV. Έχω δοκιμάσει και με κλειστό αλλά δεν έχει δουλέψει.

    Το βράδυ θα δω και τις παρακάτω οδηγίες μπας και κάνω τίποτα. https://social.technet.microsoft.com...?forum=outlook
    Στο advance system settings > advanced > startup and recovery > settings
    απενεργοποίησε το automatic restart μήπως και μπορέσεις να διαβάσεις κάτι όταν σου εμφανιστεί πάλι.
    Για av ποιο έχεις;
    Προφανώς θέλει απεγκατάσταση και όχι απλή απενεργοποίηση.
    Λογικά θα σου τρέχει από πίσω κάποιος service και γι αυτό σου κρεμάει το σύστημα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #1658
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχω το Kaspersky total security σε trial. Επίσης έχω τους επίσημους οδηγούς της AMD, και της optoma για το USB DAC μου. Δεν έχω τίποτε άλλο περίεργο που να μπλέκει το σύστημα. Μετά πάμε σε directory opus, Plex Media server και IDM.

    Θα δω τι λένε τα logs και θα σχολιάσω. Είναι η πρώτη φορά που δε μου εγκαθίσταται έκδοση μετά από τόσες μέρες. Το καλοκαίρι νομίζω υπήρχε κάποιο πρόβλημα αλλά εκεί ήταν μία προηγούμενη αναβάθμιση. Την έβγαζες και έμπαινε η μεγάλη αναβάθμιση.

    Το παραδοξο πάντως είναι πως ενώ δουλεύει πολύ καλά το σύστημα πάσχουν οι universal εφαρμογές. Προσπαθώ να έχω το messenger και το Facebook μόνιμα ανοιχτά και συνεχώς κρασαρουν. Γενικά δείχνουν μία εικόνα προχειρότητας.

  9. #1659
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το Kaspersky total security σε trial. Επίσης έχω τους επίσημους οδηγούς της AMD, και της optoma για το USB DAC μου. Δεν έχω τίποτε άλλο περίεργο που να μπλέκει το σύστημα. Μετά πάμε σε directory opus, Plex Media server και IDM.

    Θα δω τι λένε τα logs και θα σχολιάσω. Είναι η πρώτη φορά που δε μου εγκαθίσταται έκδοση μετά από τόσες μέρες. Το καλοκαίρι νομίζω υπήρχε κάποιο πρόβλημα αλλά εκεί ήταν μία προηγούμενη αναβάθμιση. Την έβγαζες και έμπαινε η μεγάλη αναβάθμιση.

    Το παραδοξο πάντως είναι πως ενώ δουλεύει πολύ καλά το σύστημα πάσχουν οι universal εφαρμογές. Προσπαθώ να έχω το messenger και το Facebook μόνιμα ανοιχτά και συνεχώς κρασαρουν. Γενικά δείχνουν μία εικόνα προχειρότητας.
    Το Kasp είχε προβλήματα και στην αρχή της εμφάνισης των 10.
    Δοκίμασε αν θέλεις να το απεγκαταστήσεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #1660
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Τελικά δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα. Χτες βράδυ είχα ένα ωραιότατο ρουμελιώτικο τραπέζι με μπόλικο κοντοσούβλι. Οπότε δεν μπορούσα να κουνηθώ. Αλλά το πρωί βρήκα ανοιχτό το uTorrent που το έχω με αυτόματη εκκίνηση. Μπήκα στις ρυθμίσεις και είδα πως έκανε εγκατάσταση την έκδοση 150014 και όχι την προβληματική. Άρα κάποιο γενικό πρόβλημα που επιλύθηκε με νέα έκδοση. Όλα καλά λοιπόν.

  11. #1661
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα. Χτες βράδυ είχα ένα ωραιότατο ρουμελιώτικο τραπέζι με μπόλικο κοντοσούβλι. Οπότε δεν μπορούσα να κουνηθώ. Αλλά το πρωί βρήκα ανοιχτό το uTorrent που το έχω με αυτόματη εκκίνηση. Μπήκα στις ρυθμίσεις και είδα πως έκανε εγκατάσταση την έκδοση 150014 και όχι την προβληματική. Άρα κάποιο γενικό πρόβλημα που επιλύθηκε με νέα έκδοση. Όλα καλά λοιπόν.
    Άρχοντας...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #1662
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Είδα ότι πρόσθεσαν επιλογή για Holographic εφαρμογές. Δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει αλλά είναι καλοδεχούμενη. Κάτι άλλο που με προβλημάτισε για δευτερόλεπτα είναι η μη ενεργοποίηση του σβηστού DAC μου. Λύθηκε βέβαια με μια απλή αφαίρεση του καλωδίου και επανασύνδεση. Με χάλασε λίγο γιατί έχει και control panel που τρέχει από πίσω. Θα περίμενα να το διαβάσει έστω και κλειστό.

  13. #1663
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  14. #1664
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα πέρασα το build και δεν βλέπω τέτοια μπάρα στο laptop. Σήμερα πρόσεξα Blue light off κουμπάκι.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #1665
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Χρησιμοποιώ ένα αρχαίο και εγκαταλελειμμένο utility το filebox extender το οποίο προσθέτει σε κλασικά win32 παράθυρα το always on top και το shade window. Όμως αρχίζει και δε δουλεύει με τα διάφορα custom υι και το κυριότερο με τις metro εφαρμογές. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το σήμερα;

    Με βολεύει απίστευτα καθώς ανοίγω πχ το directory opus σε πλήρη οθόνη και από κάτω έχω σε μικρά παράθυρα το Plex, το notepad και κάτι άλλο που μπορεί να δουλεύω.

Σελ. 111 από 131 ΠρώτηΠρώτη ... 91101106109110111112113116121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 150
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-14, 22:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας