Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θέλετε να παραμείνει ή όχι το ΗΒ στην ΕΕ;

Ψήφισαν
208. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Θέλω να παραμείνει επειδή φοβάμαι ότι η έξοδος του θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που δεν επιθυμώ).

    25 12,02%
  • Θέλω να παραμείνει επειδή λειτουργεί ως αντίβαρο στους ακραίους φεντεραλιστές.

    18 8,65%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί θεωρώ ότι αυτό θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που επιθυμώ).

    50 24,04%
  • Θέλω να αποχωρήσει για να συνεχιστεί η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση χωρίς την αντίδραση των Βρετανών.

    21 10,10%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί ελπίζω ότι το σοκ θα οδηγήσει στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της ΕΕ.

    61 29,33%
  • Βρίσκω το ερώτημα αδιάφορο.

    33 15,87%
Σελ. 256 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 236246251254255256257258261266276 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.826-3.840 από 6070
  1. #3826
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Κάποιες στιγμές νομίζω πως ο MNP απλά μας τρολάρει. Και εύχομαι να είναι έτσι δηλαδή.

  2. #3827
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Μου αρέσει που "ελπίζετε" ότι θα αλλάξει γνώμη ή θα παραδεχτεί ότι κάνει λάθος ή ότι δεν είναι τα πράγματα όπως τα λέει, λες κι έχει συμβεί ποτέ.

  3. #3828
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε τα χάχανα και τα σάπια. Να απαντάς σε όλη την πρόταση, όχι μόνο επιλεκτικά. Είπες ότι οι πλούσιοι Βρετανοί χρηματοδοτούν τους υπόλοιπους ΕΕ-φτωχούς και ότι οι δεύτεροι δε βάζουν τίποτα. Ναι ή όχι;; Να σε βοηθήσω:
    Αφου και εσυ το ιδιο εγραψες μετα...

    Σου λέω με στοιχεία ότι ΟΛΟΙ βάζουν στον κουβά. Ως συνήθως χάχανα και η μπάλα στην εξέδρα.
    Ρε συ, πλακα με κανεις?

    Αν βαζω 3 και παιρνω 10, τοτε το net ειναι +7
    Αν βαζω 20 και παιρνω 10, τοτε το net ειναι -10.

    Και στις 2 περιπτωσεις λεω οτι "και εγω εβαλα", αλλα στη μια ειμαι με +7 στη τσεπη και στην αλλη ειμαι με -10.

    Το "ολοι βαζουν" σ'αυτο το μοντελο, ειναι αστειο.

    Το net μετραει.


    Ποια παραπάνω λεφτά ρε κιμπάρη;; Σαν τα £350 μιλλιόνια κάθε εβδομάδα για το NHS σε περίπτωση Brexit.;;
    https://researchbriefings.parliament...mmary/CBP-7886

    Accounting for these receipts results in the UK making an average net contribution of £8.5 billion between 2011 and 2015.

    ...κανε το πολλαπλασιασμο με τα ευρω... >10 δις ευρω /χρονο.

    NET CONTRIBUTION.

    Καθαρη συνεισφορα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που "ελπίζετε" ότι θα αλλάξει γνώμη ή θα παραδεχτεί ότι κάνει λάθος ή ότι δεν είναι τα πράγματα όπως τα λέει, λες κι έχει συμβεί ποτέ.
    Ελα, πες μας και εσυ που εχω λαθος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιες στιγμές νομίζω πως ο MNP απλά μας τρολάρει. Και εύχομαι να είναι έτσι δηλαδή.
    Εγω σε τρολαρω βρε Veldrin?

    -Τη μια μου φερνεις estimates της Goldman ως "δεδομενα"...
    -Την αλλη σου δειχνω επισημα false projections, που δεν ειναι και απο ιδιωτικη εταιρια αλλά απο υπερκρατικους θεσμους, και αντι να μου πεις οτι ειναι ψευτικα τα projections που βγαλανε μου λες οτι ...δε καναμε σωστα τα μνημονια (που αυτο ειναι αδυνατο γιατι τα ιδια τα μνημονια λειτουργουν με checkpoint/review-εκταμιευση αλλιως τη πρωτη φορα που δε θα εκτελεσουμε σωστα τις πολιτικες τους δε θα χαμε περασει το review και θα ειχαμε χρεοκοπησει).
    -Την αλλη μου φερνεις το LSE για να μου πεις τι ...εγραφε το χαρτακι, αντι να μου φερεις πχ ενα σκαναρισμενο χαρτακι ή το quote του δημοψηφισματος.

    Και μετα μου λες οτι ...εκφερω και αποψεις αβασανιστα και οποιον παρει ο Χαρος

    Πες, ειμαι ελληνας στην αγγλια, η ζωη μου θα ειναι καλυτερη εφοσον η αγγλια παραμεινει εντος ΕΕ, μιλαω ως καποιος που εχω συμφερον να μη γινει το brexit και ολα τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε. Δε θα σου πω τιποτα. Θα σου πω οκ, σεβαστη η γνωμη σου, σε καταλαβαινω, και εγω εχω αδερφο στην αγγλια που μενει εκει μονιμα, ολα οκ, μια χαρα. Αλλα να αλλαζουμε τα facts για να στηριξουμε τη γνωμη μας δεν εχει κανενα νοημα.

  4. #3829
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα, πες μας και εσυ που εχω λαθος.
    Πόσο μαζόχας θα είμαι (no offense guys) για να κάνω κάτι τέτοιο? Και που έγραψα (και γράφω) το παραπάνω διακινδυνεύω, lol.

  5. #3830
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.639
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ ο ιδιος το υποστηριξες γραφοντας



    https://dictionary.cambridge.org/dic...y/english/limp

    limp verb (PERSON/ANIMAL)

    [ I ] to walk slowly and with difficulty because of having an injured or painful leg or foot:
    Three minutes into the game, Jackson limped off the pitch with a serious ankle injury.

    Εγω τι αλλο να πω? Τα πες ολα.
    Limp σημαίνει ότι είσαι κουτσός, όχι παραλυμένος.
    Το χειρότερο που θα μπορούσε να κάνει το ΗΒ στην ΕΕ θα ήταν ότι για 24 μήνες θα ήταν κουτσή, με την έννοια ότι δε θα μπορούσε να αυξήσει το budget της από τον προηγούμενο χρόνο, όπως πολύ σωστά έγραψα και δεν αμφισβήτησες (άρα συμφωνείς).

    Εξακολουθείς να μην έχεις αποδείξει παράλυση.
    Επιπλέον από την εμμονή σου με το budget συμπεραίνω ότι δεν έχεις κάποιο άλλο παράδειγμα, εξ ου και η προσπάθεια να ματαφράσεις το limp ως παράλυση μέσα στην απελπισία σου.

    Επομένως καταλήγουμε για άλλη μια φορά στο συμπέρασμα ότι είσαι πρώτος στο να πετάς μεγάλες κουβέντες (παράλυση της ΕΕ) αλλά ανίκανος να τις υποστηρίξεις με κάτι χειροπιαστό. Με άλλα λόγια οι μεγάλες σου κουβέντες είναι... κουτσές.

  6. #3831
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Limp σημαίνει ότι είσαι κουτσός, όχι παραλυμένος.
    Ωραια, η ΕΕ δε θα πηγαινει με καροτσακι, θα πηγαινει με πατεριτσες.

    ΟΥΑΟ.

  7. #3832
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.639
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου απαντησα ηδη: Των ΒΡΕΤΑΝΩΝ.

    Αυτοι δε ψηφισαν για το αν θα γινει brexit?

    Ε αυτοι θα ψηφισουν και για τη διαχειριση του πως θα γινει το brexit.
    Όπα.
    Μας λες ότι θέλεις δεύτερο δημοψήφισμα για την εφαρμογή του Brexit;
    #finalsay και ο MNP.
    Βγάλαμε είδηση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια, η ΕΕ δε θα πηγαινει με καροτσακι, θα πηγαινει με πατεριτσες.

    ΟΥΑΟ.

    Για πρώτη φορά στα χρονικά ο MNP παραδέχεται ότι αυτό που έγραψε δεν ισχύει.

  8. #3833
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για πρώτη φορά στα χρονικά ο MNP παραδέχεται ότι αυτό που έγραψε δεν ισχύει.
    Οχι, απλα λεω "σιγα τη διαφορα".

    Εσυ μου λεγες οτι το ΗΒ θα κλασει μια μαντρα στην ΕΕ... μετα παραδεχτηκες οτι η ΕΕ θα πηγαινει με πατεριτσες απλα και μονο επειδη οι Βρετανοι μπορει να τους βαζουν βετο στο budget (και αυτο ειναι μονο το 1% απ'αυτα που μπορουν να κανουν εντος της ΕΕ αν επιλεξουν το δρομο του σαμποτερ).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπα.
    Μας λες ότι θέλεις δεύτερο δημοψήφισμα για την εφαρμογή του Brexit;
    #finalsay και ο MNP.
    Βγάλαμε είδηση.
    Αυτη ειναι η παγια θεση μου για ολα τα σοβαρα ζητηματα, για ολες τις χωρες: Να αποφασιζουν οι λαοι. Ο Βρετανικος λαος δεν αποτελει εξαιρεση.

  9. #3834
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.639
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, απλα λεω "σιγα τη διαφορα".

    Εσυ μου λεγες οτι το ΗΒ θα κλασει μια μαντρα στην ΕΕ... μετα παραδεχτηκες οτι η ΕΕ θα πηγαινει με πατεριτσες απλα και μονο επειδη οι Βρετανοι μπορει να τους βαζουν βετο στο budget (και αυτο ειναι μονο το 1% απ'αυτα που μπορουν να κανουν εντος της ΕΕ αν επιλεξουν το δρομο του σαμποτερ).
    Εσύ έγραψες για πλήρη παράλυση της ΕΕ.
    Δε θα βγεις και από πάνω τώρα που αποδείξαμε ότι είσαι ανίκανος να το υποστηρίξεις με συγκεκριμένα παραδείγματα παράλυσης.

    Εγώ δεν έγραψα πουθενά για μια μάντρα.
    Αναγνωρίζω 100% ότι θα ήταν πρόβλημα αν το ΗΒ αποφάσιζε να μουλαρώσει και να βάζει βέτο όπου μπορεί.
    Ωστόσο τα προβλήματα υπάρχουν για να βρίσκουμε λύσεις.
    Συγκεκριμένα οι λύσεις είναι οι εξής 2:
    1. Συνεχίζουμε με το budget του προηγούμενου χρόνου όσο υπάρχει βέτο (η default κατάσταση που έγραψα από το πρώτο μου post σχετικά με το θέμα αυτό)
    2. Κάνουμε υπομονή μέχρι να πάρουν πόδι πριν προσπαθήσουμε να λάβουμε σοβαρές αποφάσεις (στην πράξη καμία σοβαρή απόφαση δε χρειάστηκε καν να έρθει σε ψηφοφορία αυτά τα 2-3 χρόνια)
    Ιδανική κατάσταση δε θα ήταν, αλλά ούτε και τραγωδία.

    You overplayed your hand και έχασες πανηγυρικά.
    Εγώ έγραψα πολύ μετρημένα πράγματα για τις επιπτώσεις τέτοιου σεναρίου.

  10. #3835
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα βγεις και από πάνω τώρα που αποδείξαμε ότι είσαι ανίκανος να το υποστηρίξεις με συγκεκριμένα παραδείγματα παράλυσης.
    Ναι τοσο ανικανος που βγηκες και εδωσες εσυ ο ιδιος quote οτι η ΕΕ θα πηγαινει με τις πατεριτσες.

    Αναγνωρίζω 100% ότι θα ήταν πρόβλημα αν το ΗΒ αποφάσιζε να μουλαρώσει και να βάζει βέτο όπου μπορεί.
    Αντε? Σοβαρα?

    https://www.consilium.europa.eu/en/c...tem/unanimity/

    The Council has to vote unanimously on a number of matters which the member states consider to be sensitive. For example:

    common foreign and security policy (with the exception of certain clearly defined cases which require qualified majority, e.g. appointment of a special representative)
    citizenship (the granting of new rights to EU citizens)
    EU membership
    harmonisation of national legislation on indirect taxation
    EU finances (own resources, the multiannual financial framework)
    certain provisions in the field of justice and home affairs (the European prosecutor, family law, operational police cooperation, etc.)
    harmonisation of national legislation in the field of social security and social protection.

    In addition, the Council is required to vote unanimously to diverge from the Commission proposal when the Commission is unable to agree to the amendments made to its proposal. This rule does not apply to acts that need to be adopted by the Council on a Commission recommendation, for example, acts in the area of economic coordination
    Ολα αυτα απαιτουν ...ομοφωνια.

    Δεν ειναι μονο το budget.

    Επιπλεον μπορει να κανει και εξτρα φουστιες με τριτα κρατη για να διεμβολιζει την κοινη πολιτικη (πχ multibillion deals με κινεζους, αμερικανους, για να χρησιμοποιουν τη Βρετανια ως οχημα για την αδασμολογητη εισοδο στην ΕΕ - και οταν λεω αδασμολογητη, εννοω με ενα υποτυπωδες φορο ισα ισα για να γλυτωσουν τη διπλη φορολογηση που απαγορευεται οταν το προϊον θα φθανει στο 2ο κρατος της ΕΕ).

    Εγώ δεν έγραψα πουθενά για μια μάντρα.
    Ισχυει. Σχημα λογου δικο μου για να μπουμε στο ζουμι.

    Ωστόσο τα προβλήματα υπάρχουν για να βρίσκουμε λύσεις.
    Αλλα για το ΗΒ ολα τα προβληματα ειναι ...ανυπερβλητα. Αυτο λυσεις γιοκ. Το ΗΒ που εχει GDP οσο οι 18-19 χωρες της ΕΕ.

  11. #3836
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.639
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τοσο ανικανος που βγηκες και εδωσες εσυ ο ιδιος quote οτι η ΕΕ θα πηγαινει με τις πατεριτσες.



    Αντε? Σοβαρα?

    https://www.consilium.europa.eu/en/c...tem/unanimity/



    Ολα αυτα απαιτουν ...ομοφωνια.

    Δεν ειναι μονο το budget.

    Επιπλεον μπορει να κανει και εξτρα φουστιες με τριτα κρατη για να διεμβολιζει την κοινη πολιτικη (πχ multibillion deals με κινεζους, αμερικανους, για να χρησιμοποιουν τη Βρετανια ως οχημα για την αδασμολογητη εισοδο στην ΕΕ - και οταν λεω αδασμολογητη, εννοω με ενα υποτυπωδες φορο ισα ισα για να γλυτωσουν τη διπλη φορολογηση που απαγορευεται οταν το προϊον θα φθανει στο 2ο κρατος της ΕΕ).



    Ισχυει. Σχημα λογου δικο μου για να μπουμε στο ζουμι.



    Αλλα για το ΗΒ ολα τα προβληματα ειναι ...ανυπερβλητα. Αυτο λυσεις γιοκ. Το ΗΒ που εχει GDP οσο οι 18-19 χωρες της ΕΕ.
    Καλά τραγούδα.
    Μου αρκεί το 2 στα 2 που έχω σημειώσει τις τελευταίες 2 ημέρες.

  12. #3837
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Καλα στο μυαλο σου παιζει να χεις κανει και 300 στα 5.

  13. #3838
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πες, ειμαι ελληνας στην αγγλια, η ζωη μου θα ειναι καλυτερη εφοσον η αγγλια παραμεινει εντος ΕΕ, μιλαω ως καποιος που εχω συμφερον να μη γινει το brexit και ολα τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε. Δε θα σου πω τιποτα. Θα σου πω οκ, σεβαστη η γνωμη σου, σε καταλαβαινω, και εγω εχω αδερφο στην αγγλια που μενει εκει μονιμα, ολα οκ, μια χαρα. Αλλα να αλλαζουμε τα facts για να στηριξουμε τη γνωμη μας δεν εχει κανενα νοημα.
    Καρφάκι δε μου καίγεται επί προσωπικού, όπως πας να το γυρίσεις για να το δικαιολογήσεις μάλλον στον εαυτό σου. Έχω Αγγλική υπηκοότητα και δε θα ζώ εδώ έτσι κι αλλιώς από καλοκαίρι και μετά.

    Σου εξήγησα πιο πριν γιατί κάθομαι και σου λέω πέντε πράγματα. Συνέχισε να κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου.

  14. #3839
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.639
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα στο μυαλο σου παιζει να χεις κανει και 300 στα 5.
    2 στα 2 (σε αυτό το thread τις τελευταίες 2 ημέρες).
    Σε αντίθεση με εσένα ξέρω να μετράω.

  15. #3840
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καρφάκι δε μου καίγεται επί προσωπικού, όπως πας να το γυρίσεις για να το δικαιολογήσεις μάλλον στον εαυτό σου. Έχω Αγγλική υπηκοότητα και δε θα ζώ εδώ έτσι κι αλλιώς από καλοκαίρι και μετά.

    Σου εξήγησα πιο πριν γιατί κάθομαι και σου λέω πέντε πράγματα. Συνέχισε να κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου.
    Εγω να κρυβομαι? Για ποιο λογο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 στα 2 (σε αυτό το thread τις τελευταίες 2 ημέρες).
    Σε αντίθεση με εσένα ξέρω να μετράω.
    Βρε καντο και 800-0. Δε μ'απασχολει τι λες. Τα επιχειρηματα εδω ειναι, οποιος θελει διαβαζει και κρινει. Απο που ξεκιναει ολη η συζητηση? Απ'το αν οι κυβερνησεις της Βρετανιας εχουν κανει οτι περναει απ'το χερι τους για να μεγιστοποιησουν τα συμφεροντα για τον Βρετανικο λαο. Τα χουν κανει? Η απαντηση ειναι ΟΧΙ.

    -Δεν εκμεταλλευτηκαν επ'ουδενι τη θεση τους εντος ΕΕ ως "σαμποτερ" (ποσο μαλλον να βαζουν συνεχη και σκληρα εμποδια ή να διεμβολιζουν την ΕΕ οσον αφορα third parties)
    -Δεν εκμεταλλευτηκαν το mismatch των υπεραριθμων ευρωπαιων στο νησι (1εκ βρετανοι στην ΕΕ / 3εκ ευρωπαιοι στη βρετανια = τεραστιο διαπραγματευτικο ατου)
    -Δεν εκμεταλλευτηκαν το οικονομικο
    -Δεν εκμεταλλευτηκαν το τουριστικο
    -Εδωσαν και ...45 δις επειδη ειναι large χωρις να παρουν τιποτα.

    ...και εχεις συζητησεις στο φορουμ του στυλ οτι οι βρετανοι ειναι "βραχυκυκλωμενοι" και "παρακαλανε" και "δε ξερουν τι θελουν" κτλ κτλ, μια πλαστη εικονα οσον αφορα το τι συμβαινει.

    Τι ακριβως συμβαινει?

    Ο λαος ψηφισε brexit και οι κυβερνησεις δε θελουν να το υλοποιησουν ωστε να ειναι κερδοφορο για το λαο.

    Γιατι?

    Γιατι, οπως και ο Τσιπρας, ετσι και η May, ειναι πιασμενοι ως παγκοσμιοποιημενα πιονια.

    Τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε.

    Πραγματικη πολιτικη αναλυση με πιονια που εκτελουν εντολες δε μπορει να υπαρξει. Η πιο ανοθευτη πολιτικη εκφραση ειναι αυτη του ιδιου του Λαου. Και φυσικα αυτην ακριβως την ανοθευτη πολιτικη εκφραση την απεχθανονται ολοι οι ευρωλιγουρηδες, ειτε εκδηλωνεται στην ελλαδα, ειτε στη βρετανια.

    Τι βλεπουμε σ'αυτο το thread? Χαιρεκακια. Χαιρεκακια που οι βρετανοι δηθεν θα κανουν και αυτοι κωλοτουμπα ή θα "κακοπερασουν" επειδη τολμησαν να κανουν αυτο που δε καναμε εμεις - δλδ να ερθουν σε ρηξη με την ΕΕ. Λες και οι "βρετανοι" ειναι τα πιασμενα πιονια της κυβερνησης τους...

    Τι θελουν οι περισσοτεροι? Να αποδειξουν στον εαυτο τους οτι ο ευρωμονοδρομος και ο ευρωφασισμος ειναι "η μονη ρεαλιστικη λυση". Τιποτα αλλο δεν υπαρχει περαν αυτου - κατ'αυτους. Και οσοι σκεφτονται να επιχειρησουν κατι περα απ'αυτο ειναι τρελοι και φυσικα αμα το επιχειρησουν θα τους φαει το μαυρο σκοταδι.

    Πραγματικα αμα ειχαμε 1940 εχω την αισθηση οτι ολοι εδω μεσα θα πανηγυριζαν καθε φορα που το Λονδινο ετρωγε πυραυλους απ'τους Ναζι... ετσι "για να βαλει μυαλο" που ειπε οχι στο Χιτλερ...

Σελ. 256 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 236246251254255256257258261266276 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 03:42
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-14, 21:08
  4. ποιες οι επιλογες να δω 3d σε samsung
    Από ralfi στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-13, 21:17
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας