Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θέλετε να παραμείνει ή όχι το ΗΒ στην ΕΕ;

Ψήφισαν
208. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Θέλω να παραμείνει επειδή φοβάμαι ότι η έξοδος του θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που δεν επιθυμώ).

    25 12,02%
  • Θέλω να παραμείνει επειδή λειτουργεί ως αντίβαρο στους ακραίους φεντεραλιστές.

    18 8,65%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί θεωρώ ότι αυτό θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που επιθυμώ).

    50 24,04%
  • Θέλω να αποχωρήσει για να συνεχιστεί η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση χωρίς την αντίδραση των Βρετανών.

    21 10,10%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί ελπίζω ότι το σοκ θα οδηγήσει στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της ΕΕ.

    61 29,33%
  • Βρίσκω το ερώτημα αδιάφορο.

    33 15,87%
Σελ. 2 από 405 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 6062
  1. #16
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.963
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Και τα δυο αδέρφια Miliband για κλωτσές είναι
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #17
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    πως θα βγει η Αγγλία απ την ΕΕ ακριβώς, και για ποιο λόγο;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  3. #18
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως θα βγει η Αγγλία απ την ΕΕ ακριβώς, και για ποιο λόγο;
    Έχει προαναγγείλει ο Κάμερον ότι εάν οι Συντηρητικοί κερδίσουν στις εκλογές του 2015 και είναι κυβέρνηση, το 2017 θα κάνουν δημοψήφισμα εάν θέλουν οι Βρετανοί να είναι εντός ή εκτός ΕΕ...

    Θα μπορούσα να γράψω πολλά αλλά πρώτον δεν έχω χρόνο και δεύτερον στην πραγματικότητα ένα έχω να πω, στο καλό και να μας γράφουν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #19
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει προαναγγείλει ο Κάμερον ότι εάν οι Συντηρητικοί κερδίσουν στις εκλογές του 2015 και είναι κυβέρνηση, το 2017 θα κάνουν δημοψήφισμα εάν θέλουν οι Βρετανοί να είναι εντός ή εκτός ΕΕ...

    Θα μπορούσα να γράψω πολλά αλλά πρώτον δεν έχω χρόνο και δεύτερον στην πραγματικότητα ένα έχω να πω, στο καλό και να μας γράφουν
    καλά κι εμείς προαναγγείλαμε επαναδιαπραγμάτευση του χρέους και δεν πήγαμε μη μας πετάξουν τα μάτια έξω
    αυτά είναι λαϊκισμοί του Κάμερον. η Αγγλία σαφώς και δε θέλει να αποκοπεί τελείως από την Ευρώπη. ένας ισχυρός παίχτης, το τελευταίο που θα θελε είναι η εσωστρέφεια.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  5. #20
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.447
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Καλά ναι, ειδικά με τα τελευταία δείγματα προπαγάνδας για το δημοψήφισμα των Σκωτσέζων, το χαρτί του δημοψηφίσματος για την ΕΕ θα πλασαριστεί για να κερδίσουν ψήφους από το Ukip.
    Όταν έρθει το δημοψήφισμα θα αρχίσουν οι κλασικές καταστροφολογίες σε περίπτωση εξόδου από την ΕΕ τύπου 24 days later, σεισμούς λιμούς και καταποντισμούς. Η τρελή φάση θα είναι να δώσουν δικαίωμα συμμετοχής στο δημοψήφισμα και στους ΠολωνοΒουλγαροΡουμάνους

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτά είναι λαϊκισμοί του Κάμερον. η Αγγλία σαφώς και δε θέλει να αποκοπεί τελείως από την Ευρώπη. ένας ισχυρός παίχτης, το τελευταίο που θα θελε είναι η εσωστρέφεια.
    What he said. Σιγά μη βγουν οι ανακατώστρες.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #21
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ορίστε απο τη γνωστή και αγαπημένη Telegraph τι περίπου προσδοκούν οι συντηρητικοί Βρετανοί:
    http://blogs.telegraph.co.uk/news/da...-eurosceptics/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλά κι εμείς προαναγγείλαμε επαναδιαπραγμάτευση του χρέους και δεν πήγαμε μη μας πετάξουν τα μάτια έξω
    αυτά είναι λαϊκισμοί του Κάμερον. η Αγγλία σαφώς και δε θέλει να αποκοπεί τελείως από την Ευρώπη. ένας ισχυρός παίχτης, το τελευταίο που θα θελε είναι η εσωστρέφεια.
    Δεν σκοπεύουν να αποκοπούν τελείως από την Ευρώπη αλλά να διατηρήσουν μια ειδική θέση από απέξω με πρότυπο την Ελβετία.
    Βέβαια αν ήμουν η Επιτροπή, και δεδομένων των προβλημάτων που διαρκώς προκαλεί αυτή η ειδική σχέση με την η Ελβετία, θα έλεγα ότι ειδικές σχέσεις τέλος.
    Αλλά τους μένει και η επιλογή τύπου Νορβηγίας, δηλαδή να γίνουν μέλος του ΕΟΧ.

  7. #22
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    729
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    netgear 834G v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Η πολιτική (έλεγε ο Μπίσμαρκ, αν θυμάμαι καλά) είναι η τέχνη του εφικτού.

    Αν γίνει δημοψήφισμα και το αποτέλεσμα λέει 'έξω απο την ΕΕ' ή 'επαναδιαπραγμάτευση σχέσης', θα πέσει τρελλό παζάρι.

    Οι Γερμανοί και οι δορυφόροι τους δε νομίζω ότι θέλουν τους Άγγλους συνέχεια να σαμποτάρουν τις προσπάθειες για φεντεραλισμό. Οι Αγγλοσάξονες επιθυμούνε μόνο μια οικονομική ένωση (μια μεγάλη αγορά), αλλά όχι και να τολμάνε οι Βρυξέλλες να τους θέτουν κοινά στάνταρ κτλ.
    Αν δεν είχαν τις 'πλάτες' των ΗΠΑ και τη περιβόητη 'ειδική σχέση', δε νομίζω ότι θα τσινάγανε τόσο, με εξαιρέσεις επι εξαιρέσεων.

    Απο την άλλη, σκεπτόμενος κυνικά, τώρα που η Γαλλία δεν αντισταθμίζει με τίποτα τη Γερμανία, νομίζω ότι χρειάζεται να είναι μέσα και η Αγγλία να κρατάει μια ισορροπία μέσα στην ΕΕ και να αναγκάζει (όσο μπορεί) σε κάποιες παραχωρήσεις τους Γερμανούς προς τα λοιπά μέλη.
    Προφανώς, οι Άγγλοι έχουν και αυτοί τη δική τους ατζέντα, και θέλουν να προωθούνε τα δικά τους συμφέροντα (ποιά είναι τελικά τα συμφέροντα της Αγγλίας; μέσα ή έξω στην ΕΕ; )

    Δεν ξέρω, δύσκολη κατάσταση.
    Ολες οι συμφωνίες στη πολιτική γενικά είναι κωδικοποίηση του status quo.
    Μια συμφωνία που υπογράφτηκε πριν 30 και 40 χρόνια μπορεί σήμερα να μην έχει και πολλή σχέση με τους τωρινούς συσχετισμούς δυνάμεων.
    Αλλά μια αναθεώρηση που ζητάει το Α μέλος μπορεί τελικά να οδηγήσει και σε χειρότερο αποτέλεσμα απο το παλιό status.

    Ν.Φ.
    Unterseeboot Kapitan von Schooten die Fischen in der Barrel

  8. #23
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nfotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πολιτική (έλεγε ο Μπίσμαρκ, αν θυμάμαι καλά) είναι η τέχνη του εφικτού.

    Αν γίνει δημοψήφισμα και το αποτέλεσμα λέει 'έξω απο την ΕΕ' ή 'επαναδιαπραγμάτευση σχέσης', θα πέσει τρελλό παζάρι.

    Οι Γερμανοί και οι δορυφόροι τους δε νομίζω ότι θέλουν τους Άγγλους συνέχεια να σαμποτάρουν τις προσπάθειες για φεντεραλισμό. Οι Αγγλοσάξονες επιθυμούνε μόνο μια οικονομική ένωση (μια μεγάλη αγορά), αλλά όχι και να τολμάνε οι Βρυξέλλες να τους θέτουν κοινά στάνταρ κτλ.
    Αν δεν είχαν τις 'πλάτες' των ΗΠΑ και τη περιβόητη 'ειδική σχέση', δε νομίζω ότι θα τσινάγανε τόσο, με εξαιρέσεις επι εξαιρέσεων.

    Απο την άλλη, σκεπτόμενος κυνικά, τώρα που η Γαλλία δεν αντισταθμίζει με τίποτα τη Γερμανία, νομίζω ότι χρειάζεται να είναι μέσα και η Αγγλία να κρατάει μια ισορροπία μέσα στην ΕΕ και να αναγκάζει (όσο μπορεί) σε κάποιες παραχωρήσεις τους Γερμανούς προς τα λοιπά μέλη.
    Προφανώς, οι Άγγλοι έχουν και αυτοί τη δική τους ατζέντα, και θέλουν να προωθούνε τα δικά τους συμφέροντα (ποιά είναι τελικά τα συμφέροντα της Αγγλίας; μέσα ή έξω στην ΕΕ; )

    Δεν ξέρω, δύσκολη κατάσταση.
    Ολες οι συμφωνίες στη πολιτική γενικά είναι κωδικοποίηση του status quo.
    Μια συμφωνία που υπογράφτηκε πριν 30 και 40 χρόνια μπορεί σήμερα να μην έχει και πολλή σχέση με τους τωρινούς συσχετισμούς δυνάμεων.
    Αλλά μια αναθεώρηση που ζητάει το Α μέλος μπορεί τελικά να οδηγήσει και σε χειρότερο αποτέλεσμα απο το παλιό status.

    Ν.Φ.
    Δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι οι λοιποί Ευρωπαίοι θα δώσουν στους Βρετανούς εκείνο που ζητούν.

    Βασικά, σύμφωνα με την τωρινή "ατζέντα" των Συντηρητικών, οπωσδήποτε θα ζητήσουν στην ουσία να ανασταλεί η ελεύθερη διακίνηση προσώπων στο ΗΒ από άλλα κράτη μέλη ΕΕ, κυρίως βέβαια εργατών. Τρίχες και μπούρδες επειδή στατιστικά δεν μπορούν να αποδείξουν κάποια ουσιαστική απώλεια θέσεων εργασίας εις βάρος Βρετανών αλλά - όπως ξέρουμε πολύ καλά - η ξενοφοβία πουλάει μια χαρά.

    Αυτό δεν πρόκειται να το πάρουν από τη λοιπή ΕΕ. Ούτε πρόκειται να ανασταλλούν όσα ζητούν για το Σίτυ.

    Επίσημα ο Κάμερον δεν έχει δεσμευτεί σε ατζέντα και έχουμε πολύ καιρό μέχρι το 2017 αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μη ζητήσει τα παραπάνω.

    Αυτά ΔΕΝ πρόκειται να τα πάρει.

    Τέλος, σε πολιτικό επίπεδο, προ κρίσης και σίγουρα επί Μπλαιρ, το ΗΒ προσπαθούσε έστω και για τα μάτια να είναι πολιτικός εταίρος ή ο τρίτος πόλος στον γαλλογερμανικό άξονα.

    Η τωρινή γενιά των Τόρυς, κακέκτυπα της Θάτσερ (η οποία σε αυτό τουλάχιστον το είχε, ουδέποτε αγνόησε την ΕΕ άσχετα πώς ρητόρευε και τελικά το πλήρωσε όταν γι'αυτό και την εκπαραθύρωσαν εκ των έσω αφού δεν ήθελε με τίποτα να αποτραβηχτεί από την ΕΕ) και μυξιάρικα κακοαναθρεμένα, απλά έχουν κάψει την ΕΕ και όσο το UKIP ανεβαίνει θα την καίνε ολοένα και περισσότερο.

    Σήμερα στις Βρυξέλλες το ΗΒ είναι ανύπαρκτο και η αδιαφορία τους φαίνεται στην επιλογή του Χιλλ για υποψήφιο επίτροπο και στο ότι οι Βρετανοί ευρωβουλευτές αποσύρθηκαν από το Λαϊκό Κόμμα και έτσι το ΗΒ έχασε κάθε επιρροή εντός του Ευρωκοινοβουλίου.

    Μια χαρά θα φύγουν και μια χαρά τους πουλάνε το ηλίθιο παραμύθι του Better Alone, όπως πολύ σωστά επισημάνθηκε αφού θα αναγκαστούν να έχουν μια ειδική σχέση με ΕΕ οι οποία πλέον έχει καταργηθεί.

    Θα προσπαθήσουν οι Ευρωπαίοι να δώσουν τίποτα σε πιθανή διαπραγμάτευση αλλά με την καμία δεν θα ρισκάρουν το κοινοτικό κεκτημένο ή τις συνθήκες. Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως η ανικανότητα Κάμερον σε συνδυασμό με τους σκληροπυρηνικούς Τόρις και το UKIP θα οδηγήσουν σε αποχώρηση εάν βέβαια έχουμε κυβέρνηση Συντηρητικών στις εκλογές του Μαΐου 2015 - που μάλλον είναι πιθανό
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #24
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nfotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την άλλη, σκεπτόμενος κυνικά, τώρα που η Γαλλία δεν αντισταθμίζει με τίποτα τη Γερμανία, νομίζω ότι χρειάζεται να είναι μέσα και η Αγγλία να κρατάει μια ισορροπία μέσα στην ΕΕ και να αναγκάζει (όσο μπορεί) σε κάποιες παραχωρήσεις τους Γερμανούς προς τα λοιπά μέλη.
    Προφανώς, οι Άγγλοι έχουν και αυτοί τη δική τους ατζέντα, και θέλουν να προωθούνε τα δικά τους συμφέροντα (ποιά είναι τελικά τα συμφέροντα της Αγγλίας; μέσα ή έξω στην ΕΕ; )
    Κάτι τέτοιο πίστευα και εγώ πριν απο μερικούς μήνες. Αλλά σε τελική ανάλυση αυτό το αντιβαρο που λες οτι θα είναι το ΗΒ, έχει σημασία να δουμε και προς πια πλευρα θα ισορροπεί. ΟΚ, αντιβαρο στη γερμανική ατζέντα, αλλά προς τα που? π.χ. Conservatives 'would curb human rights rulings :/

  10. #25
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι τέτοιο πίστευα και εγώ πριν απο μερικούς μήνες. Αλλά σε τελική ανάλυση αυτό το αντιβαρο που λες οτι θα είναι το ΗΒ, έχει σημασία να δουμε και προς πια πλευρα θα ισορροπεί. ΟΚ, αντιβαρο στη γερμανική ατζέντα, αλλά προς τα που? π.χ. Conservatives 'would curb human rights rulings :/
    Σίγουρα ενδιαφέρον αλλά άσχετο με την ΕΕ μια και αναφέρεται στο European Court of Human Rights που δεν είναι θεσμός της ΕΕ αλλά του Συμβουλίου της Ευρώπης.

    Πρωτο μάθημα ευρωπαϊκού δικαίου: υπαρχουν δυο Ευρώπες, αφενός η Ευρώπη της ΕΕ με τα 28 κράτη μέλη και 4-5 δορυφορικά κράτη και μερικά υποψήφια μέλη και αφετέρου το Συμβούλιο της Ευρώπης με 47 μέλη.

  11. #26
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα ενδιαφέρον αλλά άσχετο με την ΕΕ μια και αναφέρεται στο European Court of Human Rights που δεν είναι θεσμός της ΕΕ αλλά του Συμβουλίου της Ευρώπης.

    Πρωτο μάθημα ευρωπαϊκού δικαίου: υπαρχουν δυο Ευρώπες, αφενός η Ευρώπη της ΕΕ με τα 28 κράτη μέλη και 4-5 δορυφορικά κράτη και μερικά υποψήφια μέλη και αφετέρου το Συμβούλιο της Ευρώπης με 47 μέλη.
    Έχει σημασία να δούμε πως θέλουν να ορίσουν τις σχέσεις τους με την "Ευρωπη" (είτε των 28, είτε των 47).

  12. #27
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει σημασία να δούμε πως θέλουν να ορίσουν τις σχέσεις τους με την "Ευρωπη" (είτε των 28, είτε των 47).
    Συμφωνώ για αυτό είπα οτι είναι ενδιαφέρον.
    Αλλά αυτό θα πρέπει να το δουν χωρια απο τη σχέση με την ΕΕ.

    Και είναι σίγουρα ενδεικτικό του πόσο κοντόφθαλμη είναι η τρέχουσα ηγεσία των Συντηρητικών όταν πετάει τέτοιες κορώνες χωρίς να συνειδητοποιεί ότι αυτά στέλνουν τον κοσμο στο UKIP.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει σημασία να δούμε πως θέλουν να ορίσουν τις σχέσεις τους με την "Ευρωπη" (είτε των 28, είτε των 47).
    Μην ξεχνάμε πως οι αποφάσεις του ΕΔΔΑ είναι επίσης δεσμευτικές για τα συμβαλλόμενα κράτη του Χάρτη Δικ Ανθ που προφανώς είναι και το ΗΒ. Επίσης πλέον η ΕΕ συνολικά θα εισχωρήσει στο Χάρτη.

    Τώρα ο υπουργός Δικαιοσύνης θέλει να μην είναι πλέον δεσμευτικές αλλά συμβουλευτικές, μια εξαιρετικά γελοία άποψη και ενδεικτικότατη για το πώς βλέπουν την Ευρώπη πλέον οι Τόρις και πώς θα τοποθετηθούν σε βέβαιο δημοψήισμα εφόσον γίνουν ξανά κυβέρνηση
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #29
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι εδώ και πολλά πολλά χρόνια ήταν με το ένα πόδι στην Ευρώπη και με το άλλο στην Αμερική. Είναι καιρός να αποφασίσουν που θέλουν να παίξουν μπάλα, για να χρησιμοποιήσω και το αγαπημένο τους pastime activity. Έτσι όπως είναι τα πράγματα στην ΕΕ τώρα, με τους Γερμανούς να κάνουν πρακτικά ότι γουστάρουν, η Αγγλία θα ήταν καλό να υπήρχε, έστω και ως αντίπαλο δέος. Μια Αγγλία όμως που θα βλέπει το μέλλον της Ευρωπαϊκά, που δεν θα αναπολεί χαμένες γαίες, αποικίες, αυτοκρατορίες κτλ. Η Αγγλία που είναι yes sir σε ότι πει το State Department δεν μας χρειάζεται.
    ΟΚ, μπορεί να είναι εντελώς απλοϊκα αυτά, αλλά έτσι το βλέπω.

  15. #30
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.963
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι εδώ και πολλά πολλά χρόνια ήταν με το ένα πόδι στην Ευρώπη και με το άλλο στην Αμερική. Είναι καιρός να αποφασίσουν που θέλουν να παίξουν μπάλα, για να χρησιμοποιήσω και το αγαπημένο τους pastime activity. Έτσι όπως είναι τα πράγματα στην ΕΕ τώρα, με τους Γερμανούς να κάνουν πρακτικά ότι γουστάρουν, η Αγγλία θα ήταν καλό να υπήρχε, έστω και ως αντίπαλο δέος. Μια Αγγλία όμως που θα βλέπει το μέλλον της Ευρωπαϊκά, που δεν θα αναπολεί χαμένες γαίες, αποικίες, αυτοκρατορίες κτλ. Η Αγγλία που είναι yes sir σε ότι πει το State Department δεν μας χρειάζεται.
    ΟΚ, μπορεί να είναι εντελώς απλοϊκα αυτά, αλλά έτσι το βλέπω.
    Συμφωνώ 100%!! Ακόμα κάθονται και ασχολούνται με τις μεγάλες νίκες στο Β' ΠΠ και με την κοινοπολιτεία (commonwealth) λες και είναι ακόμα η Βρετανική αυτοκρατορία στην οποία the sun never sets
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


Σελ. 2 από 405 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 03:42
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-14, 21:08
  4. ποιες οι επιλογες να δω 3d σε samsung
    Από ralfi στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-13, 21:17
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας