Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θέλετε να παραμείνει ή όχι το ΗΒ στην ΕΕ;

Ψήφισαν
208. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Θέλω να παραμείνει επειδή φοβάμαι ότι η έξοδος του θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που δεν επιθυμώ).

    25 12,02%
  • Θέλω να παραμείνει επειδή λειτουργεί ως αντίβαρο στους ακραίους φεντεραλιστές.

    18 8,65%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί θεωρώ ότι αυτό θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που επιθυμώ).

    50 24,04%
  • Θέλω να αποχωρήσει για να συνεχιστεί η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση χωρίς την αντίδραση των Βρετανών.

    21 10,10%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί ελπίζω ότι το σοκ θα οδηγήσει στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της ΕΕ.

    61 29,33%
  • Βρίσκω το ερώτημα αδιάφορο.

    33 15,87%
Σελ. 295 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 275285290293294295296297300305315 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.411-4.425 από 6062
  1. #4411
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ οταν προστιθενται μελη στην ΕΕ (και ειμαστε αισιως στα 28), εσυ με ποσα μελη το μετρας το ΑΕΠ της ΕΕ? Ετσι για να ξερω...

    Οταν αφαιρειται θα το κανουμε ...pro rata...

    Νταξ... nough said.



    Μιλαμε για διαφορετικο πραγμα. Δες το ποστ 4401 του xhaos που πρακτικα υποστηριζει οτι το βρετανικο banking ειχε αναγκη την συμμετοχη της βρετανιας στην ΕΕ για να εξαπλωθει. Που βλεποντας απ'το αμερικανικο banking αυταποδεικτα το επιχειρημα βγαινει ακυρο αφου μια αμερικανικη τραπεζα οπως η citibank δεν εχει καμμια αναγκη τις ΗΠΑ να ειναι μελος της ΕΕ για να παιξει μπαλα σε αλλες χωρες (ΕΕ countries included).
    Πραγματικά δεν ξέρεις τι γράφεις τώρα. Κάτσε και διάβασε τι εστί G-SIBs, EU IPU και τους καινούριους κανονισμούς που θα διέπουν τις non-EU banks. Η Citi έχει τη Citibank Europe με έδρα το Δουβλίνο, αλλιώς δε θα μπορούσε να έχει παρουσία στην ΕΕ.
    Υπογραφή

  2. #4412
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν ξέρεις τι γράφεις τώρα. Κάτσε και διάβασε τι εστί G-SIBs, EU IPU και τους καινούριους κανονισμούς που θα διέπουν τις non-EU banks. Η Citi έχει τη Citibank Europe με έδρα το Δουβλίνο, αλλιώς δε θα μπορούσε να έχει παρουσία στην ΕΕ.
    Εγω δε ξερω τι γραφω?

    Εσυ διαβασε τι γραφεις που επιβεβαιωνουν αυτα που λεω!!!!

    Κατσε να στο γραψω σε caps, μπας και.

    ΜΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ (NON-EU ΕΤΑΙΡΙΑ) ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.

    Πες μου τωρα τι ακριβως προβλημα θα ειχαν οι βρετανικες / non-eu τραπεζες να λειτουργουν σε ολη την ευρωπη, ανοιγοντας καπου ενα κεντρικο και μετα ανοιγωντας παραρτηματα ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Η CITIBANK ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΕΕ.

    Τελικα υπηρχε αναγκαιοτητα EU-membership (για την Αμερικη ωστε να εξαγει το banking sector της σε χωρες της ΕΕ)?

    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ.


    Για ποιο λογο να ειναι "αναγκαιοτητα" για το ΗΒ?

  3. #4413
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δε ξερω τι γραφω?

    Εσυ διαβασε τι γραφεις που επιβεβαιωνουν αυτα που λεω!!!!

    Κατσε να στο γραψω σε caps, μπας και.

    ΜΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ (NON-EU ΕΤΑΙΡΙΑ) ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.

    Πες μου τωρα τι ακριβως προβλημα θα ειχαν οι βρετανικες / non-eu τραπεζες να λειτουργουν σε ολη την ευρωπη, ανοιγοντας καπου ενα κεντρικο και μετα ανοιγωντας παραρτηματα ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Η CITIBANK ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΕΕ.

    Τελικα υπηρχε αναγκαιοτητα EU-membership (για την Αμερικη ωστε να εξαγει το banking sector της σε χωρες της ΕΕ)?

    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ.


    Για ποιο λογο να ειναι "αναγκαιοτητα" για το ΗΒ?
    Το πρόβλημα είναι ότι το υπάρχον κεντρικό στο ΗΒ θα καταντήσει να είναι παράρτημα αφού θα εξυπηρετεί μόνο το ΗΒ. Όλες οι καλές θέσεις εργασίας θα πάνε στο καινούριο κεντρικό (Φρανκφούρτη, Δουβλίνο ή όπου κι αν είναι αυτό). Αν εσύ το θεωρείς νίκη για το μπρέξιτ, μπράβο σου. Η πραγματικότητα διαφωνεί.
    Υπογραφή

  4. #4414
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ οταν προστιθενται μελη στην ΕΕ (και ειμαστε αισιως στα 28), εσυ με ποσα μελη το μετρας το ΑΕΠ της ΕΕ? Ετσι για να ξερω...

    Οταν αφαιρειται θα το κανουμε ...pro rata...

    Νταξ... nough said.
    Το νταξ θα το πω εγώ, όχι εσύ.
    Δε μέτρησα ποτέ την αύξηση του ΑΕΠ λόγω εισδοχής μελών ως αύξηση.

  5. #4415
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι ότι το υπάρχον κεντρικό στο ΗΒ θα καταντήσει να είναι παράρτημα αφού θα εξυπηρετεί μόνο το ΗΒ. Όλες οι καλές θέσεις εργασίας θα πάνε στο καινούριο κεντρικό (Φρανκφούρτη, Δουβλίνο ή όπου κι αν είναι αυτό). Αν εσύ το θεωρείς νίκη για το μπρέξιτ, μπράβο σου. Η πραγματικότητα διαφωνεί.
    Τι σχεση εχουν οι δουλειες με την εξαπλωση του banking σε αλλες χωρες? Ή μαλλον τη προϋποθεση της βρετανιας να ειναι ...στην ΕΕ για να εχει banking presence στις αλλες χωρες μελη της ΕΕ? Οταν αυτο ΑΥΤΑΠΟΔΕΙΚΤΑ δεν ισχυει αφου υπαρχουν τετοιες τραπεζες που εχουν banking presence στην ΕΕ και προερχονται απ'την αλλη ακρη του ατλαντικου.

    ΕΛΕΟΣ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νταξ θα το πω εγώ, όχι εσύ.
    Δε μέτρησα ποτέ την αύξηση του ΑΕΠ λόγω εισδοχής μελών ως αύξηση.
    Στα ποσα μελη εχεις μεινει δλδ?

  6. #4416
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχεση εχουν οι δουλειες με την εξαπλωση του banking σε αλλες χωρες?

    ΕΛΕΟΣ.

    - - - Updated - - -



    Στα ποσα μελη εχεις μεινει δλδ?
    Δε μπορείς να καταλάβεις γιατί:
    1) Δεν έχεις γνώση πως λειτουργεί το σύστημα
    2) Η λογική σου είναι μπακαλοτέφτερου. "Ο Μήτσος μου χρωστάει 20, αν μου δώσει 15 είμαστε οκ". Σόρι, αλλά εκτός μπακάλικου, και ειδικά σε ένα από τα πιο critical and regulated environments, δεν πάει έτσι.

    Συμφωνούμε τουλάχιστον πως στην καλύτερη περίπτωση (πάρουν οι UK banks passport), θα δημιουργήσουν δουλειές σε όσες χώρες ανοίξουν ΠΛΗΝ ΗΒ? Brexit FTW!
    Υπογραφή

  7. #4417
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα ποσα μελη εχεις μεινει δλδ?

  8. #4418
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορείς να καταλάβεις γιατί:
    ΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Νταξ, εσπασε η καρεκλα.

    Λοιπον ακου να σου πω τι καταλαβα.

    Πεταξε μια λαθος θεση ο xhaos οτι χωρις ΕΕ η Βρετανια δε θα μπορουσε να ειχε κανει επεκταση των τραπεζικων της υπηρεσιων στην ευρωπη, εσπευσαν καποιοι να την υπερασπισουν αυτη τη θεση για τη κοντρα και μονο ενω ειναι καταφανως και αυταποδεικτα λαθος με το παραδειγμα της citibank που ειναι προερχομενη απο χωρα εκτος ΕΕ και παρολα αυτα εχει παρουσια στην ΕΕ, και τωρα αφου δεν μπορειτε να την υπερασπιστειτε απο πουθενα αυτη τη θεση παμε στο γενικα και αοριστα "δε καταλαβαινεις".

    Νταξει. Οκ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα σε ρωτησω ποσο ΑΕΠ εχει η ευρωπη, τι απαντηση θα μου δωσεις?

    Το αθροισμα ποσων χωρων θα ειναι αυτο το ΑΕΠ? (προκυπτει εμμεσως απ'τη παραπανω απαντηση)

    28? 25? 15? 10? 5? ΠΟΣΕΣ?

    Απαντησε μου συγκεκριμενα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    2) Η λογική σου είναι μπακαλοτέφτερου. "Ο Μήτσος μου χρωστάει 20, αν μου δώσει 15 είμαστε οκ".
    Τη προτιμω απ'τη λογικη του στυλ οτι το ΗΒ ειναι ωφελημενο / προνομιουχο επειδη δε δινει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ αλλα μονο ΠΟΛΛΑ.

    Ειναι σαν το ανεκδοτο,

    -δανεισε μου 500...
    -δεν εχω 500 παρε 100
    -ωραια 100, μου χρωστας 400 που δεν ειχες και γω σου χρωσταω 100 που μου δωσες... αρα παρε τα 100 τωρα και μου χρωστας αλλα 300.

    Ετσι βγηκε σε προηγουμενα ποστ το "οφελος" της βρετανιας απ'το EU.

    Εχει λεει προνομια... πωπω... τρελα προνομια λεμε... παιρνουν rebate οι αλητες και αντι να δινουν 14-15 δις, δινουν μονο 10

  9. #4419
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Νταξ, εσπασε η καρεκλα.

    Λοιπον ακου να σου πω τι καταλαβα.

    Πεταξε μια λαθος θεση ο xhaos οτι χωρις ΕΕ η Βρετανια δε θα μπορουσε να ειχε κανει επεκταση των τραπεζικων της υπηρεσιων στην ευρωπη, εσπευσαν καποιοι να την υπερασπισουν αυτη τη θεση για τη κοντρα και μονο ενω ειναι καταφανως και αυταποδεικτα λαθος με το παραδειγμα της citibank που ειναι προερχομενη απο χωρα εκτος ΕΕ και παρολα αυτα εχει παρουσια στην ΕΕ, και τωρα αφου δεν μπορειτε να την υπερασπιστειτε απο πουθενα αυτη τη θεση παμε στο γενικα και αοριστα "δε καταλαβαινεις".

    Νταξει. Οκ.

    - - - Updated - - -
    Όσα χαχα και όσο μεγάλο φόντο και να βάλεις, συνεχίζεις να έχεις άγνοια πως λειτουργεί το τραπεζικό σύστημα στην ΕΕ. Σου εξήγησα ήδη πως η σίτι έχει παρουσία στην ΕΕ.

    https://www.bba.org.uk/wp-content/up...on-BQB-3-1.pdf
    Υπογραφή

  10. #4420
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Και μονο το οτι εχει, ειναι αποδειξη οτι ουδεν membership χρειαζονταν η Αμερικη ως ...μελος της ΕΕ, για να εχει τραπεζες στην ΕΕ.

    Τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε. Εκει πρεπε να ειχε τελειωσει η συζητηση. Η επιμονη στο λαθος ειναι αντιπαραγωγικη.

  11. #4421
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επιμονη στο λαθος ειναι αντιπαραγωγικη.
    Συμφωνούμε, αρκεί όμως το λάθος να είναι των άλλων, γιατί εμείς ως γνωστόν δεν κάνουμε ποτέ λάθη, άρα η δικιά μας επιμονή δεν είναι αντιπαραγωγική!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #4422
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα σε ρωτησω ποσο ΑΕΠ εχει η ευρωπη, τι απαντηση θα μου δωσεις?

    Το αθροισμα ποσων χωρων θα ειναι αυτο το ΑΕΠ? (προκυπτει εμμεσως απ'τη παραπανω απαντηση)

    28? 25? 15? 10? 5? ΠΟΣΕΣ?

    Απαντησε μου συγκεκριμενα.
    H ΕΕ έχει το ΑΕΠ που είναι το άθροισμα των μελών της.
    Αν με ρωτήσεις όμως πόσο αυξήθηκε το ΑΕΠ το 2004, δε θα πάρω πόσο ήταν πριν τη διεύρυνση, πόσο μετά τη διεύρυνση και θα σου πω ότι η διαφορά είναι αύξηση.
    Για το έτος αυτό θα υπολογίσω 2 διαφορετικές αυξήσεις, μια για τα παλιά 15 μέλη και μια για τη διευρυμένη ΕΕ με τα 25 μέλη. Και στις 2 περιπτώσεις θα συγκρίνω το ΑΕΠ πριν και μετά του ίδιου συνόλου χωρών.

    - - - Updated - - -

    Κυριακή κοντή γιορτή.
    Περιμένω με ανυπομονησία να πάρει την αυτοδυναμία του ο Boris σε 3 εβδομάδες για να κάνει το hard Brexit που πάντα επιθυμούσε.

  13. #4423
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κυριακή κοντή γιορτή.
    Περιμένω με ανυπομονησία να πάρει την αυτοδυναμία του ο Boris σε 3 εβδομάδες για να κάνει το hard Brexit που πάντα επιθυμούσε.
    Καταρχήν, ΑΝ ο Μπόρις κερδίσει την πλειοψηφία και ακόμα και να κερδίσει την πλειοψηφία, ΑΝ θα έχει και κοινοβουλευτική πλειοψηφία. Μεγάλα ΑΝ σε εκλογές που μπορεί να κριθούν ακόμα και την παραμονή καθόσον κανένα από τα δύο κόμματα (προς το παρόν) δεν φαίνεται να προσφέρει ένα πρόγραμμα ουσιαστικό πλην εξαγγελιών και ποιος θα ρίξει τα περισσότερα φράγκα. Υπό αυτήν την έννοια, μοιάζουν περισσότερο με εκλογές Ελλάδας παρά ΗΒ.

    Όμως ακόμα και αν ο Μπόρις έχει την εξουσία, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα κάνει hard Brexit. Αυτό πλέον τελείωσε

    - - - Updated - - -

    Πάντως, έχει πλάκα η εποχή που ζούμε και η προπαγάνδα που πλέον έχει εμπεδωθεί στους εγκεφάλους του κόσμου:

    Χθες μιλούσα με Βρετανό, εισοδηματικά στην χαμηλή (έως πολύ χαμηλή) πλευρά της μεσαίας τάξης με σύζυγο επίσης στην ίδια οικονομική κατηγορία. Πάντοτε ψηφοφόρος Εργατικών από μικρός αλλά θα ψηφίσει Μπόρις. Όταν τον ρώτησα γιατί να το κάνει αυτό αφού σαφώς ο Κόρμπυν θα του δώσει πολύ περισσότερα, ενώ ο Μπόρις σίγουρα θα σπρώξει μια ατζέντα αχαλίνωτου (και ασάλιωτου) νεοφιλελέ στα εργασιακά και ασφαλιστικά η απάντηση που έλαβα ήταν ότι "ναι αλλά ο Κόρμπυν είναι υπερβολικά αριστερός"
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #4424
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν, ΑΝ ο Μπόρις κερδίσει την πλειοψηφία και ακόμα και να κερδίσει την πλειοψηφία, ΑΝ θα έχει και κοινοβουλευτική πλειοψηφία. Μεγάλα ΑΝ σε εκλογές που μπορεί να κριθούν ακόμα και την παραμονή καθόσον κανένα από τα δύο κόμματα (προς το παρόν) δεν φαίνεται να προσφέρει ένα πρόγραμμα ουσιαστικό πλην εξαγγελιών και ποιος θα ρίξει τα περισσότερα φράγκα. Υπό αυτήν την έννοια, μοιάζουν περισσότερο με εκλογές Ελλάδας παρά ΗΒ.

    Όμως ακόμα και αν ο Μπόρις έχει την εξουσία, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα κάνει hard Brexit. Αυτό πλέον τελείωσε

    - - - Updated - - -

    Πάντως, έχει πλάκα η εποχή που ζούμε και η προπαγάνδα που πλέον έχει εμπεδωθεί στους εγκεφάλους του κόσμου:

    Χθες μιλούσα με Βρετανό, εισοδηματικά στην χαμηλή (έως πολύ χαμηλή) πλευρά της μεσαίας τάξης με σύζυγο επίσης στην ίδια οικονομική κατηγορία. Πάντοτε ψηφοφόρος Εργατικών από μικρός αλλά θα ψηφίσει Μπόρις. Όταν τον ρώτησα γιατί να το κάνει αυτό αφού σαφώς ο Κόρμπυν θα του δώσει πολύ περισσότερα, ενώ ο Μπόρις σίγουρα θα σπρώξει μια ατζέντα αχαλίνωτου (και ασάλιωτου) νεοφιλελέ στα εργασιακά και ασφαλιστικά η απάντηση που έλαβα ήταν ότι "ναι αλλά ο Κόρμπυν είναι υπερβολικά αριστερός"
    Άσε τον κόσμο να ψηφίσει όπως νομίζει.
    Γιατί θέλεις να μας χαλάσεις τη διασκέδαση;

  15. #4425
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, έχει πλάκα η εποχή που ζούμε και η προπαγάνδα που πλέον έχει εμπεδωθεί στους εγκεφάλους του κόσμου:

    Χθες μιλούσα με Βρετανό, εισοδηματικά στην χαμηλή (έως πολύ χαμηλή) πλευρά της μεσαίας τάξης με σύζυγο επίσης στην ίδια οικονομική κατηγορία. Πάντοτε ψηφοφόρος Εργατικών από μικρός αλλά θα ψηφίσει Μπόρις. Όταν τον ρώτησα γιατί να το κάνει αυτό αφού σαφώς ο Κόρμπυν θα του δώσει πολύ περισσότερα, ενώ ο Μπόρις σίγουρα θα σπρώξει μια ατζέντα αχαλίνωτου (και ασάλιωτου) νεοφιλελέ στα εργασιακά και ασφαλιστικά η απάντηση που έλαβα ήταν ότι "ναι αλλά ο Κόρμπυν είναι υπερβολικά αριστερός"
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


Σελ. 295 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 275285290293294295296297300305315 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 03:42
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-14, 21:08
  4. ποιες οι επιλογες να δω 3d σε samsung
    Από ralfi στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-13, 21:17
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας