Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θέλετε να παραμείνει ή όχι το ΗΒ στην ΕΕ;

Ψήφισαν
208. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Θέλω να παραμείνει επειδή φοβάμαι ότι η έξοδος του θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που δεν επιθυμώ).

    25 12,02%
  • Θέλω να παραμείνει επειδή λειτουργεί ως αντίβαρο στους ακραίους φεντεραλιστές.

    18 8,65%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί θεωρώ ότι αυτό θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που επιθυμώ).

    50 24,04%
  • Θέλω να αποχωρήσει για να συνεχιστεί η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση χωρίς την αντίδραση των Βρετανών.

    21 10,10%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί ελπίζω ότι το σοκ θα οδηγήσει στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της ΕΕ.

    61 29,33%
  • Βρίσκω το ερώτημα αδιάφορο.

    33 15,87%
Σελ. 196 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 176186191194195196197198201206216 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.926-2.940 από 6062
  1. #2926
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Γερμανία πάντως δεν διώχνουν κανέναν μη Ευρωπαίο πολίτη που είναι παντρεμένος με νόμιμο κάτοικο της χώρας. Αυτομάτως αυτό πιάνει όχι μόνο το να είσαι παντρεμένος με Γερμανό/Γερμανίδα, αλλά το να είσαι παντρεμένος με οποιονδήποτε/οποιαδήποτε πολίτη της ΕΕ που είναι στη Γερμανία νόμιμα, αλλά και (wait for it) το να είσαι παντρεμένος με πολίτη οποιασδήποτε χώρας που έχει άδεια παραμονής στη Γερμανία. Για παράδειγμα φέραμε συνάδελφο από το Πακιστάν, και εκτός του ότι δεν υπήρξε κανένα θέμα με την έκδοση της άδειας εργασίας του στη Γερμανία, έφερε και την οικογένειά του. Χωρίς να πρέπει να αποδείξει κάποιο ελάχιστο εισόδημα.
    Γιατί έχουμε μια ελάχιστη ανθρωπιά και δεν απαιτούμε ελάχιστον εισόδημα για να μην χωρίσουμε οικογένειες.
    Σε αντίθεση με την αγαπημένη σου Βρετανία που απελαύνει άτομα παντρεμένα με Βρετανούς πολίτες επειδή είναι κάτω από το εισοδηματικό όριο.

    Απλά προσπαθείς να περάσεις τα μηδενιστικά αντιευρωπαϊκά μηνύματά σου.
    Μιλας σοβαρα;;;; Υπαρχουν περιπτωσεις απελασης ευρωπαιων, που ειναι παντρεμενα με Βρετανους πολιτες; Πραγματικα το θεωρω αδιανοητο.
    Σκεψου δηλαδη τι ρισκο παιζει να μεινεις στο UK μετα το brexit, οπως κι αν συμβει, αν δεν εχεις πχ καν γαμο,
    αλλα εισαι μονος/ο εαυτος σου και μονο....

  2. #2927
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσοχή ακολουθεί μηδενιστικό αντιευρωπαϊκό μήνυμα!

    Ότι να 'ναι Μήτσε. Να για πια Ευρώπη του σήμερα μιλάω:

    https://www.theguardian.com/world/20...seeker-germany
    https://www.theguardian.com/world/20...ent-in-austria
    https://newsnowfinland.fi/finland-in...ight-awakening
    https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-37274201

    (έτσι πρόχειρα με ένα γρήγορο γούγλισμα)

    Εμένα αυτή η Ευρώπη μου προκαλεί αηδία. Συνέχισε να λες για τους κακούς Άγγλους, Πολωνούς, Ούγγρους, κτλ. Και πολύ ασχολήθηκα.
    Καλά, σου λέμε ότι στο Νησί χωρίζετε οικογένειες και στέλνετε κόσμο "back home" σε χώρες που ούτε τη γλώσσα δε μιλούν, και εσύ απαντάς με άρθρα για την άνοδο της ακροδεξιάς. Αυτό για να αποδείξεις ότι "παντού τα ίδια γίνονται";
    Λίγη ντροπή.

    Μην παραπονεθείς που χρησιμοποιώ β' πληθυντικό. Εφόσον τα δικαιολογείς είσαι συνένοχος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλας σοβαρα;;;; Υπαρχουν περιπτωσεις απελασης ευρωπαιων, που ειναι παντρεμενα με Βρετανους πολιτες;
    Ευρωπαίων όχι ακόμα, μετά το Brexit θα συμβούν αυτά.
    Μέχρι στιγμής διώχνουν συζύγους Βρετανών από άλλες χώρες μόνο.

  3. #2928
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, σου λέμε ότι στο Νησί χωρίζετε οικογένειες και στέλνετε κόσμο "back home" σε χώρες που ούτε τη γλώσσα δε μιλούν, και εσύ απαντάς με άρθρα για την άνοδο της ακροδεξιάς. Αυτό για να αποδείξεις ότι "παντού τα ίδια γίνονται";
    Λίγη ντροπή.

    Μην παραπονεθείς που χρησιμοποιώ β' πληθυντικό. Εφόσον τα δικαιολογείς είσαι συνένοχος.
    Cool baby. Έτσι είναι αν έτσι πιστεύεις. Γιατί να στο χαλάσω;; Όχι ότι έχω και καμιά όρεξη δηλαδή.



    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  4. #2929
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Πολύ αστείο, μόνο που εσύ είσαι wrong.
    Στο αποδείξαμε με links.

    Φυσικά δε σε ενδιαφέρει επειδή βγάζεις αρκετά για να μη σε αφορούν τα deportations φτωχών μεταναστών που κάνουν οι Τόρηδες, και επομένως νομίζεις ότι έχεις ασφαλίσει την πάρτη σου από τις συνέπειες του Brexit.

  5. #2930
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ αστείο, μόνο που εσύ είσαι wrong.
    Στο αποδείξαμε με links.
    Μήτσε πάλι «μάθημα» πας να μας κάνεις και να μας την πεις (όπως παλιότερα για τη Σκωτία ); Ξεκαβάλα λίγο. Links που παρέθεσα κι εγώ εκτός από τον KLG και πράγματα τα οποία επίσης έχω γράψει. Στο έχω ξαναπεί: Ξέρεις ζω σε αυτή τη χώρα που λέγεται ΗΒ, δεν περιμένω από κάποιον στο Internet να μου τα πει. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά δε σε ενδιαφέρει επειδή βγάζεις αρκετά για να μη σε αφορούν τα deportations φτωχών μεταναστών που κάνουν οι Τόρηδες, και επομένως νομίζεις ότι έχεις ασφαλίσει την πάρτη σου από τις συνέπειες του Brexit.
    Θα μπορούσα να πω το ίδιο και για σένα, όταν η ίδια η πρωθυπουργός της χώρας στην οποία ζεις έχει πει «Α, θα σας διώξουμε να πάτε πίσω στις εμπόλεμες ζώνες από τις οποίες ήρθατε να φάτε σφαίρες στο κεφάλι. Η Γερμανία δε μπορεί να σας φιλοξενήσει όλους». Κι ας έχουμε κάνει ως Ευρώπη (Δύση γενικότερα) τη Μέση Ανατολή (ή όπου αλλού) πουτ@να.

    Υποκρισίες και γελοιότητες μόνο και μόνο για να την πεις στον άλλο. Έχεις να πεις τίποτα εποικοδομητικό, έχει καλώς. Αλλιώς δεν έχει νόημα περαιτέρω συζήτηση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλας σοβαρα;;;; Υπαρχουν περιπτωσεις απελασης ευρωπαιων, που ειναι παντρεμενα με Βρετανους πολιτες; Πραγματικα το θεωρω αδιανοητο.
    Σκεψου δηλαδη τι ρισκο παιζει να μεινεις στο UK μετα το brexit, οπως κι αν συμβει, αν δεν εχεις πχ καν γαμο,
    αλλα εισαι μονος/ο εαυτος σου και μονο....
    Ήμαρτον cool! Σταμάτα να διαβάζεις πράγματα που δεν έχουν γραφτεί εδώ μέσα (ή αλλού). Κανένας ΕΕ πολίτης, παντρεμένος ή όχι με Βρετανό/Βρετανή, δεν έχει απελαθεί γιατί έτσι. Έχω γράψει αναλυτικά τι ισχύει αυτή τι στιγμή και τι πρόκειται να ισχύσει εφόσον το Brexit συμβεί. Τα πράγματα είναι business as usual όπως λένε και οι διάφορες εταιρίες/οργανισμοί συνεχίζουν να προσλαμβάνουν ΕΕ πολίτες κανονικά και χωρίς να σκέφτονται το Brexit (τουλάχιστον όσο αφορά το θέμα κάλυψης θέσεων). Μόλις πριν 2 μήνες ήρθε φίλη της γυναίκας μου στη Γλασκώβη, ενώ ο σύντροφός της λίγο μετά την εγκατάστασή τους βρήκε δουλειά στο Εδιμβούργο. Τώρα αν εσύ γουστάρεις το δράμα πρόβλημά σου, αλλά τουλάχιστον μη γράφεις/διαδίδεις πράγματα που δεν έχουν συμβεί (για την ώρα τουλάχιστον).
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #2931
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήτσε πάλι «μάθημα» πας να μας κάνεις και να μας την πεις (όπως παλιότερα για τη Σκωτία ); Ξεκαβάλα λίγο. Links που παρέθεσα κι εγώ εκτός από τον KLG και πράγματα τα οποία επίσης έχω γράψει.
    Χαίρω πολύ, πουθενά δεν έγραψα ότι δεν ξέρεις τι γίνεται εκεί πέρα.
    Αυτό που έγραψα είναι ότι είναι απαράδεκτο να τα δικαιολογείς με τη μηδενιστική λογική ότι "τα ίδια γίνονται σε όλη την Ευρώπη".


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο έχω ξαναπεί: Ξέρεις ζω σε αυτή τη χώρα που λέγεται ΗΒ, δεν περιμένω από κάποιον στο Internet να μου τα πει. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;
    Πρόσεξε που μπορεί να σε οδηγήσει αυτό το επιχείρημα, γιατί κατ' επέκταση κάποιος μπορεί να σου το γυρίσει και να σου πει να μην γράφεις για χώρες στις οποίες δε ζεις. Εγώ δε θα το κάνω γιατί το θεωρώ γελοίο να πρέπει να ζεις κάπου για να έχεις δικαίωμα να έχεις γνώμη.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσα να πω το ίδιο και για σένα, όταν η ίδια η πρωθυπουργός της χώρας στην οποία ζεις έχει πει «Α, θα σας διώξουμε να πάτε πίσω στις εμπόλεμες ζώνες από τις οποίες ήρθατε να φάτε σφαίρες στο κεφάλι. Η Γερμανία δε μπορεί να σας φιλοξενήσει όλους». Κι ας έχουμε κάνει ως Ευρώπη (Δύση γενικότερα) τη Μέση Ανατολή (ή όπου αλλού) πουτ@να.
    Θα μπορούσες να μου το πεις αυτό, αν πρηγουμένως είχα γράψει ότι "έλα μωρέ, τα ίδια έκαναν όλες οι χώρες".

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμαρτον cool! Σταμάτα να διαβάζεις πράγματα που δεν έχουν γραφτεί εδώ μέσα (ή αλλού). Κανένας ΕΕ πολίτης, παντρεμένος ή όχι με Βρετανό/Βρετανή, δεν έχει απελαθεί γιατί έτσι. Έχω γράψει αναλυτικά τι ισχύει αυτή τι στιγμή και τι πρόκειται να ισχύσει εφόσον το Brexit συμβεί. Τα πράγματα είναι business as usual όπως λένε και οι διάφορες εταιρίες/οργανισμοί συνεχίζουν να προσλαμβάνουν ΕΕ πολίτες κανονικά και χωρίς να σκέφτονται το Brexit (τουλάχιστον όσο αφορά το θέμα κάλυψης θέσεων). Μόλις πριν 2 μήνες ήρθε φίλη της γυναίκας μου στη Γλασκώβη, ενώ ο σύντροφός της λίγο μετά την εγκατάστασή τους βρήκε δουλειά στο Εδιμβούργο. Τώρα αν εσύ γουστάρεις το δράμα πρόβλημά σου, αλλά τουλάχιστον μη γράφεις/διαδίδεις πράγματα που δεν έχουν συμβεί (για την ώρα τουλάχιστον).
    +1 σε αυτό.

  7. #2932
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρω πολύ, πουθενά δεν έγραψα ότι δεν ξέρεις τι γίνεται εκεί πέρα.
    Αυτό που έγραψα είναι ότι είναι απαράδεκτο να τα δικαιολογείς με τη μηδενιστική λογική ότι "τα ίδια γίνονται σε όλη την Ευρώπη".
    Ποτέ δεν έχω δικαιολογήσει τους Βρετανούς και το Home Office για τις καφρίλες τους. Από το μυαλό σου τα βγάζεις. Πόσες φορές τους έχω κράξει σε διάφορα θέματα όπως, πχ το απαράδεκτο NHS, τον Κόρμπυν και τους Τόρηδες στο θέμα του Brexit, κτλ. Για κλωτσές είναι όλοι τους Παίζουν με ανθρώπινες ζωές για τις καρέκλες τους. Καλά, δε γράφω και τίποτα καινούργιο. Μια ζωή τα ίδια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσεξε που μπορεί να σε οδηγήσει αυτό το επιχείρημα, γιατί κατ' επέκταση κάποιος μπορεί να σου το γυρίσει και να σου πει να μην γράφεις για χώρες στις οποίες δε ζεις. Εγώ δε θα το κάνω γιατί το θεωρώ γελοίο να πρέπει να ζεις κάπου για να έχεις δικαίωμα να έχεις γνώμη.
    Και πολύ καλά κάνεις και έχεις γνώμη. Είναι όμως άλλο αυτό και άλλο να προσπαθείς να την επιβάλεις επιθετικά με ύφος χιλίων καρδιναλίων.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #2933
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν έχω δικαιολογήσει τους Βρετανούς και το Home Office για τις καφρίλες τους. Από το μυαλό σου τα βγάζεις.
    Όταν έγραψες "τα ίδια γίνονται σε όλη την Ευρώπη" τι έκανες;
    Γιατί εμένα κάπως σαν μηδενισμός μου φάνηκε.
    Ειδικά δεδομένου ότι είναι ψέμα.

  9. #2934
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έγραψες "τα ίδια γίνονται σε όλη την Ευρώπη" τι έκανες;
    Γιατί εμένα κάπως σαν μηδενισμός μου φάνηκε.
    Ειδικά δεδομένου ότι είναι ψέμα.
    Καλά, μην τρελαθούμε και λέμε όπως λες εσύ ότι η Ευρώπη είναι τη σήμερον κοιτίδα του ανθρωπισμού και το ΗΒ το απαύγασμα της βαρβαρότητας. Απλά το Home Office κάνει καφριλίκια με "διαφάνεια" και έχει μία ανοικτή πολιτική και επικοινωνία και έτσι βγαίνουν στην επιφάνεια. Μπορεί στην εικόνα που έχεις εσύ για την υιοθετημένη πια πατρίδα σου Γερμανία να νομίζεις ότι ο ανθρωπισμός ξεχειλίζει από τα πατζάκια αλλά για πήγαινε να ρωτήσεις τίποτε μελαμψούς ή τίποτε Ευρωπαίους μετανάστες (κυρίως από πάμφτωχες ΕΕ χώρες) πώς τα πάνε με επιδόματα κλπ και ύστερα να μιλήσουμε.

    Απλά, στο ΗΒ γίνονται τα καφριλίκια με διαφάνεια και υπάρχουν και ΜΜΕ που τα βγάζουν στη φόρα - στην ηπειρωτική Ευρώπη υπάρχει μεγαλύτερο consensus εναντίον των μεταναστών ακόμα και ΕΕ που δεν έχουν εισόδημα ή που είναι σε ανάγκη και τραβάνε του Αλλάχ τα πάθη αλλά δεν τα πολυμαθαίνουμε.

    Την επόμενη φορά που θα πας Παρίσι, μια βόλτα γύρω από το Σαν Ντενί (ενδεικτικά) και λίγη εξάσκηση γαλλικών με τους εκεί μελαμψούς και θα μάθεις πολλά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #2935
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Ότι είπε ο Pop. Αν lewton θες να πιστεύεις (με απόλυτο και πεισματικό τρόπο ως συνήθως) πως οι μόνοι κακοί σε όλη την Ευρώπη είναι οι Βρετανοί και όλοι οι άλλοι είναι οι καλοί ανθρωπιστές και πως εγώ δικαιολογώ τους πρώτους, κανένα πρόβλημα. Ποιος είμαι εγώ να στο χαλάσω;

    Λοιπόν, σαββατόβραδο έρχεται, βγες έξω για τίποτα μπυρόνια και wurst, πιες τίποτα και στην υγειά μας. Καλό υπόλοιπο ΣΚ.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  11. #2936
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τι δεν υπολόγισε το Λονδίνο
    https://www.naftemporiki.gr/story/14...ise-to-londino

  12. #2937
    Εγγραφή
    11-12-2007
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107585/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 9.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δεν υπολόγισε το Λονδίνο
    https://www.naftemporiki.gr/story/14...ise-to-londino
    Στο νούμερο 10 της Ντάουνινγκ Στριτ άργησαν να αντιληφθούν πως η πολυφωνία αυτή θα καταστήσει τα δύο ακραία σενάρια -no deal και αντιστροφή του Brexit- ως τα επικρατέστερα.
    Αυτή είναι η πραγματικότητα σήμερα.

  13. #2938
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, μην τρελαθούμε και λέμε όπως λες εσύ ότι η Ευρώπη είναι τη σήμερον κοιτίδα του ανθρωπισμού και το ΗΒ το απαύγασμα της βαρβαρότητας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι είπε ο Pop. Αν lewton θες να πιστεύεις (με απόλυτο και πεισματικό τρόπο ως συνήθως) πως οι μόνοι κακοί σε όλη την Ευρώπη είναι οι Βρετανοί και όλοι οι άλλοι είναι οι καλοί ανθρωπιστές και πως εγώ δικαιολογώ τους πρώτους, κανένα πρόβλημα. Ποιος είμαι εγώ να στο χαλάσω;
    Καλά, εσείς θέλετε να πέσω στην παγίδα να υποστηρίξω ότι η Ευρώπη είναι υπόδειγμα ανθρωπισμού και να δικαιολογήσω την άνοδο της ακροδεξιάς πανευρωπαϊκά, αλλά δε θα το κάνω.
    Έγραψα κάτι πάρα πολύ σαφές, ότι αυτήν η εμμονή να διώξουν κόσμο έστω και άδικα, χωρίζοντας ακόμα και παντρεμένα ζευγάρια ή χάνοντας τα χαρτιά που αποδείκνυαν ότι όσοι ήρθαν από βρετανικές αποικίες την δεκαετία του '60 είναι νόμιμα στη χώρα, είναι απαράδεκτη και απάνρωπη.
    Ο Megahead έγραψε ότι τα ίδια γίνονται παντού, ακόμα περιμένω να αποδειχθεί το παντού (hint: δε γίνονται παντού και είναι επικίνδυνο να τα μηδενίζουμε και να τα ισοπεδώνουμε όλα).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά το Home Office κάνει καφριλίκια με "διαφάνεια" και έχει μία ανοικτή πολιτική και επικοινωνία και έτσι βγαίνουν στην επιφάνεια. Μπορεί στην εικόνα που έχεις εσύ για την υιοθετημένη πια πατρίδα σου Γερμανία να νομίζεις ότι ο ανθρωπισμός ξεχειλίζει από τα πατζάκια αλλά για πήγαινε να ρωτήσεις τίποτε μελαμψούς ή τίποτε Ευρωπαίους μετανάστες (κυρίως από πάμφτωχες ΕΕ χώρες) πώς τα πάνε με επιδόματα κλπ και ύστερα να μιλήσουμε.

    Απλά, στο ΗΒ γίνονται τα καφριλίκια με διαφάνεια και υπάρχουν και ΜΜΕ που τα βγάζουν στη φόρα - στην ηπειρωτική Ευρώπη υπάρχει μεγαλύτερο consensus εναντίον των μεταναστών ακόμα και ΕΕ που δεν έχουν εισόδημα ή που είναι σε ανάγκη και τραβάνε του Αλλάχ τα πάθη αλλά δεν τα πολυμαθαίνουμε.

    Την επόμενη φορά που θα πας Παρίσι, μια βόλτα γύρω από το Σαν Ντενί (ενδεικτικά) και λίγη εξάσκηση γαλλικών με τους εκεί μελαμψούς και θα μάθεις πολλά
    Καλά, εσύ δε διαφωνείς πουθενά μαζί μου (σε όσα έχω γράψει στο παρόν thread) αλλά παρόλα αυτά το κάνεις να φαίνεται σαν να έχουμε διαμετρικά αντίθετες απόψεις.

  14. #2939
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλως ηλθατε στη νεα χρονια. Το έτος του Brexit.

  15. #2940
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ποια τα πιθανότερα σενάρια για το Brexit- τι σημαίνουν για τη στερλίνα
    https://www.naftemporiki.gr/finance/...ia-ti-sterlina

Σελ. 196 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 176186191194195196197198201206216 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 03:42
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-14, 21:08
  4. ποιες οι επιλογες να δω 3d σε samsung
    Από ralfi στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-13, 21:17
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας