Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θέλετε να παραμείνει ή όχι το ΗΒ στην ΕΕ;

Ψήφισαν
208. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Θέλω να παραμείνει επειδή φοβάμαι ότι η έξοδος του θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που δεν επιθυμώ).

    25 12,02%
  • Θέλω να παραμείνει επειδή λειτουργεί ως αντίβαρο στους ακραίους φεντεραλιστές.

    18 8,65%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί θεωρώ ότι αυτό θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που επιθυμώ).

    50 24,04%
  • Θέλω να αποχωρήσει για να συνεχιστεί η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση χωρίς την αντίδραση των Βρετανών.

    21 10,10%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί ελπίζω ότι το σοκ θα οδηγήσει στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της ΕΕ.

    61 29,33%
  • Βρίσκω το ερώτημα αδιάφορο.

    33 15,87%
Σελ. 291 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 271281286289290291292293296301311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.351-4.365 από 6062
  1. #4351
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα να το παμε και ontopic.

    Ποσα ξενα εργοστασια αυτοκινητων εφυγαν/εκλεισαν, ποσες εγχωριες βιομηχανιες εκλεισαν, και ποσα ανοιξαν απο ξενους στην Βρετανια τα τελευταια 30-40 χρονια εντος ΕΕ?

    Η βρετανια ειχε δικα της brand και εργοστασια τα οποια σημερα, λογω ΕΕ, εξαϋλωθηκαν.

    Εκει δεν επεσε ουτε ενα δακρυ

    Τι της προσεφερε της Βρετανιας η ΕΕ? Οτι τους αγορασαν οι γερμανοι τις εταιριες?
    Αυτό είναι δεν είναι on topic κλασική υπεκφυγή σαν το προηγούμενο μήνυμα σου που δεν σου κάνει η Tesla επειδή είναι (κατά τη γνώμη σου) φαληριμένη και άρα το Brexit καλό.

    Το τι έγινε τα τελευταία 40 χρόνια και αν η ένταξη στην ΕΕ ήταν ο λόγος της πτώσης της βρετανικής βιομηχανίας δεν έχει σχέση με το παρόν. Το παρελθόν δεν αλλάζει.

    Spoiler:
    Είπα να μην το αναφέρω αλλά και η Σουηδία στην ΕΕ είναι και η βιομηχανία της δεν υπέστη κάποια ανάλογη κατάρρευση ή εκποίηση σε ξένους. Έτσι για να δω τι θα πεις.


  2. #4352
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα να το παμε και ontopic.

    Ποσα ξενα εργοστασια αυτοκινητων εφυγαν/εκλεισαν, ποσες εγχωριες βιομηχανιες εκλεισαν, και ποσα ανοιξαν απο ξενους στην Βρετανια τα τελευταια 30-40 χρονια εντος ΕΕ?

    Η βρετανια ειχε δικα της brand και εργοστασια τα οποια σημερα, λογω ΕΕ, εξαϋλωθηκαν.

    Εκει δεν επεσε ουτε ενα δακρυ

    Τι της προσεφερε της Βρετανιας η ΕΕ? Οτι τους αγορασαν οι γερμανοι τις εταιριες?
    Tα brand εξαϋλωθηκαν λόγω ΕΕ ή λόγω Θάτσερ;

    Και όσον αφορά τη φαληρισμένη Tesla, θες να πεις ότι αν το εργοστάσιο μείνει για λίγα μόνο χρόνια και όχι για πάντα (επειδή η Tesla μας λες ότι θα φαληρίσει), η Γερμανία θα βγει χαμένη;

  3. #4353
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Οταν οι εταιριες ειναι φαληρισμενες μετα ολο εκβιαζουν τις κυβερνησεις για προνομιακες καταστασεις. Το αποτελεσμα ειναι οτι για τη διατηρηση 100-200-500-1000 θεσεων εργασιας ενα κρατος ξεβρακωνεται / ζημιωνεται πολυ περισσοτερο απ'το να εδινε ...επιδοματα ανεργιας σ'αυτους τους εργατες. Αυτο ισχυει απο τραπεζες εως βιομηχανιες.

    Είπα να μην το αναφέρω αλλά και η Σουηδία στην ΕΕ είναι και η βιομηχανία της δεν υπέστη κάποια ανάλογη κατάρρευση ή εκποίηση σε ξένους. Έτσι για να δω τι θα πεις.
    Κανε google το ιδιοκτησιακο της volvo.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα brand εξαϋλωθηκαν λόγω ΕΕ ή λόγω Θάτσερ;
    Εκτος ΕΕ ακομα και μη ανταγωνιστικα αυτοκινητα ειναι μονοπωλιο στο τοπικο market και αρα θα πουληθουν αδιακριτως - ποσο μαλλον λογω της δεξιοτιμονης ιδιαιτεροτητας. Βλεπε πως επιβιωνε επι χρονια η αμερικανικη αυτοκινητοβιομηχανια παρα τα τρισαθλια αυτοκινητα που παραγει.

  4. #4354
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε google το ιδιοκτησιακο της volvo.
    Όπως το περίμενα.


  5. #4355
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Υπενθυμιζεται αλλη μια φορα, για οσους κλαινε για τις χαμενες θεσεις εργασιας των βρετανων, οτι στη βρετανια ειναι 3+ εκ μεταναστες απο ΕΕ και στην ΕΕ ειναι μονο 1+ εκ μεταναστες απο ΗΒ.

    Δλδ οι Βρετανοι εχουν χασει εμπρακτως 2+ εκ θεσεις εργασιας απο ευρωπαιους. Δλδ απ'την ΕΕ.

    Μηδεν δακρυα για τους βρετανους και σ'αυτη τη περιπτωση

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως το περίμενα.
    Spoiler:



  6. #4356
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ναι MNP το καταλάβαμε, φταίει η ΕΕ που η Volvo έχει κινεζική ιδιοκτησία και οι Βρετανοί το έριξαν στα χρηματοοικονομικά αντί για αυτοκίνητα. Στο ιδεατό σενάριο που υπάρχει μόνο στο μυαλό σου θα είχαν 200% δασμούς για να προστατεύσουν την τοπική βιομηχανία.


  7. #4357
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι MNP το καταλάβαμε, φταίει η ΕΕ που η Volvo έχει κινεζική ιδιοκτησία και οι Βρετανοί το έριξαν στα χρηματοοικονομικά αντί για αυτοκίνητα.
    Ναι η ΕΕ φταιει γιατι σε εννοποιημενη αγορα θες να βγαλεις off τους ανταγωνιστες και να εχεις ολιγοπωλειο με παραλληλη μεγιστοποιηση οικονομιων κλιμακας. Απ'τα αμαξια μεχρι τις τηλεπικοινωνιες το ιδιο συμβαινει. Γι'αυτο οι γερμανοι εχουν κανει consolidate σχεδον το συνολο των ευρωπαϊκων car brands...

  8. #4358
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι η ΕΕ φταιει γιατι σε εννοποιημενη αγορα θες να βγαλεις off τους ανταγωνιστες και να εχεις ολιγοπωλειο με παραλληλη μεγιστοποιηση οικονομιων κλιμακας. Απ'τα αμαξια μεχρι τις τηλεπικοινωνιες το ιδιο συμβαινει. Γι'αυτο οι γερμανοι εχουν κανει consolidate σχεδον το συνολο των ευρωπαϊκων car brands...
    Το ξέρω και συμφωνώ ότι η ενοποιημένη αγορά έχει τέτοια αποτελέσματα. Απλά ήθελα να δω τον τρόπο με τον οποίο θα πας εκεί την κουβέντα μετά τη χαζομάρα με την Tesla που δεν πάει στην στο ΗΒ επειδή βγαίνει από την ΕΕ και όχι το αντίθετο.


  9. #4359
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Δηλαδή άμα δεν ήταν η κακιά ΕΕ, θα είχαμε γεμίσει Lotus και Reliant Robin. H χαρά των συνεργείων
    Υπογραφή

  10. #4360
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή άμα δεν ήταν η κακιά ΕΕ, θα είχαμε γεμίσει Lotus και Reliant Robin. H χαρά των συνεργείων
    κοιτα, εγω θα γουσταρα Reliant Robin και P45
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  11. #4361
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι η ΕΕ φταιει γιατι σε εννοποιημενη αγορα θες να βγαλεις off τους ανταγωνιστες και να εχεις ολιγοπωλειο με παραλληλη μεγιστοποιηση οικονομιων κλιμακας. Απ'τα αμαξια μεχρι τις τηλεπικοινωνιες το ιδιο συμβαινει. Γι'αυτο οι γερμανοι εχουν κανει consolidate σχεδον το συνολο των ευρωπαϊκων car brands...
    Και οι Βρετανοί έκαναν consolidate τα χρηματοοικονομικά.
    Τώρα με το Brexit, αναγκάζουν το City να διώξει έναν αριθμό θέσεων εργασίας από τον κλάδο στην ΕΕ, για να δούμε αν ανάλογος αριθμός θέσεων εργασίας θα επιστρέψει στη Βρετανία στον κατασκευαστικό κλάδο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όσον αφορά τη φαληρισμένη Tesla, θες να πεις ότι αν το εργοστάσιο μείνει για λίγα μόνο χρόνια και όχι για πάντα (επειδή η Tesla μας λες ότι θα φαληρίσει), η Γερμανία θα βγει χαμένη;
    Περιμένω απάντηση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπενθυμιζεται αλλη μια φορα, για οσους κλαινε για τις χαμενες θεσεις εργασιας των βρετανων, οτι στη βρετανια ειναι 3+ εκ μεταναστες απο ΕΕ και στην ΕΕ ειναι μονο 1+ εκ μεταναστες απο ΗΒ.
    Έχεις αποδείξεις ότι το κέρδος θέσεων εργασίας που είχε η Βρετανία λόγω ΕΕ είναι μικρότερο από 2 εκατομμύρια (ή αλλιώς, από τη διαφορά του + σε μετανάστες από το - σε μετανάστες);
    Επίσης, συγκρίνονται οι θέσεις ως "1 προς 1";
    Αν η Βρετανία έχασε λόγω ΕΕ (που δεν είναι λόγω ΕΕ, αλλά λόγω των πολιτικών της) θέσεις εργασίας σε εργοστάσια και κέρδισε θέσεις εργασίας σε τράπεζες, η επίπτωση σε αξία για τη χώρα είναι η ίδια;

  12. #4362
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εσυ καθε φορα που ποσταρεις για χαμενες θεσεις σε εργοστασια εχεις αποδειξεις οτι δε θα δουλεψουν μεταναστες σε αυτα με μηδενικο ή αρνητικο οφελος για τη βρετανια?

    Ή μηπως εχεις αποδειξεις οτι το εργοστασιο εκεινο θα ειχε net benefit για τη βρετανικη οικονομια?

    Γιατι τις ζητας απο μενα?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι Βρετανοί έκαναν consolidate τα χρηματοοικονομικά.
    Τσου. Ο τραπεζικος τομεας απεχει πολυ απ'την εννοποιηση γιατι παρεχει τοπικες υπηρεσιες.

  13. #4363
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ καθε φορα που ποσταρεις για χαμενες θεσεις σε εργοστασια εχεις αποδειξεις οτι δε θα δουλεψουν μεταναστες σε αυτα με μηδενικο ή αρνητικο οφελος για τη βρετανια?
    Για το αν θα έχει μόνο ή κυρίως μετανάστες ή όχι, δεν ξέρω. Σίγουρα θα έχει από όλα. Και εξειδικευμένους μηχανικούς και εργάτες (λίγους προφανώς) και administrative προσωπικό και managers και καθαριστές και καφετζή στο εστιατόριο.

    Για το αν η χώρα θα έχει όφελος ή όχι από τα παραπάνω, σοβαρά το ρωτάς αυτό;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσου. Ο τραπεζικος τομεας απεχει πολυ απ'την εννοποιηση γιατι παρεχει τοπικες υπηρεσιες.
    Κάθε θέση εργασίας που φεύγει από το City λόγω Brexit είναι απόδειξη για το αντίθετο, γιατί ήταν μια θέση εργασίας που προφανώς είχε να κάνει με την ΕΕ και όχι με την τοπική αγορά του City.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι τις ζητας απο μενα?
    Θέλω επιπλέον να απαντήσω συγκεκριμένα σε αυτό.
    Εσύ ισχυρίζεσαι ότι το Brexit είναι απλά και ξεκάθαρα μπακάλικα: τόσοι στο συν, τόσοι στο μείον => κάνουμε ταμείο.
    Εφόσον βλέπω παραμέτρους που αγνοείς, προφανώς θα σου ζητήσω να τις συμπεριλάβεις στην «ανάλυσή» σου.
    Έχεις δύο επιλογές αν θέλεις η ανάλυση να γίνει αποδεκτή:
    - εξηγείς γιατί οι προσθήκες που ζητάω είναι λάθος
    - προσθέτεις τις παραμέτρους που ζήτησα
    Οτιδήποτε άλλο είναι παραδοχή ότι η ανάλυση είναι για τα μπάζα.

    Ευχαρίστως θα κάνω το ίδιο για κάθε ανάλυσή μου αν μου επισημανθεί ότι ξέχασα κάποιες παραμέτρους.

    Γνώμη μου είναι ότι είναι αδύνατο να αναλυθεί ακριβώς κάτι τόσο πολύπλοκο γιατί μας λείπει τεράστιος όγκος απαραίτητων δεδομένων. Η κοινή αγορά της ΕΕ έχει δημιουργήσει μια πολυσύνθετη οικονομία όπου όλοι κάνουν business με όλους.
    Δεν μπορώ να αποδείξω προκαταβολικά τι θα γίνει αν ένα κομμάτι αποφασίσει να αποκοπεί. Μπορώ μόνο να το κρίνω από το αποτέλεσμα.
    Μπορώ επίσης να κάνω πρόβλεψη, αρκεί να μην την επιβάλλω σαν μοναδική αλήθεια.
    Η πρόβλεψή μου είναι ότι το Brexit θα κάνει κακό σε όλους αλλά κυρίως στην Βρετανία.
    Όταν βάζω ειδήσεις που δείχνουν ότι πέφτω μέσα, το κάνω γιατί μου αρέσει να επιβεβαιώνομαι. Σιγά μη σου βάλω την είδηση για Χ θέσεις εργασίας που ήρθαν στο ΗΒ λόγω του Brexit (αν και δεν έχω δει πολλές).

    Όλες αυτές οι μικρές νίκες πάντως δε σημαίνουν τίποτα.
    Θα δούμε σε 2-3 χρόνια τι έκανε το Brexit.

    Τέλος, συγκεκριμένα η είδηση για τις θέσεις εργασίας της Tesla είναι σαφώς ήττα της Βρετανίας.
    Εσύ μπορεί να νομίζεις ότι δεν είναι ήττα αν δε σου αποδείξω ότι δε θα δούλευαν μετανάστες εκεί.
    Εγώ νομίζω ότι είναι ήττα σε κάθε περίπτωση, γιατί ακόμα και αν το 100% όσων δουλεύουν εκεί είναι μετανάστες, όλοι αυτοί θα πρέπει να βρουν σπίτι να μείνουν, φαγητό να φάνε, θα πληρώσουν τους φόρους τους και θα πληρώσουν τις ασφαλιστικές εισφορές τους.

  14. #4364
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εσύ ισχυρίζεσαι ότι το Brexit είναι απλά και ξεκάθαρα μπακάλικα: τόσοι στο συν, τόσοι στο μείον => κάνουμε ταμείο.
    Οχι, νομιζω εχω ξεκαθαρισει οτι αυτο ισως θα μπορουσε να γινει αμα στη Βρετανια υπηρχε μια κυβερνηση που βαζει πρωτα απ'ολα τα συμφεροντα του λαου, που οπως εχω τονισει κατ'επαναληψη δε θεωρω οτι συμβαινει - γιατι πολυ απλα οι βρετανοι δεν εχουν παιξει κανενα δυνατο χαρτι οπως οι εν βρετανια ευρωπαιοι μεταναστες.

    Αρα καμμια σουμα δε θα γινει στο τελος για ταμειο αφου δε προκειται να απελαθουν οι ευρωπαιοι μεταναστες.

    Εδω λεμε απλα τα facts.

    Η βρετανια εχει δωσει 3+ εκ δουλειες σε αλλοδαπους προερχομενους απο ΕΕ και ενας θεος ξερει ποσους ακομα σε αλλοδαπους εκτος ΕΕ που ηρθαν ...λογω ΕΕ και χαλαρων συνορων.

    Ολο αυτο ειναι τεραστιο αυτογκολ για τη βρετανια.

    Το αν αυτοι θα πιασουν σε εργοστασιο κτλ δε μ'απασχολει ιδιαιτερα, απλα στο λεω για να μην εχουμε double standards στη συζητηση. Σου δειχνω την ευρυτερη εικονα οταν εσυ μου δειχνεις 10 pixel.

    Και να στο θεσω και σε ακομα ευρυτερο επιπεδο.

    Για καθε εργοστασιο που ανοιγει στη βρετανια μπορει οι ιδιοι οι βρετανοι να εχουν ανοιξει 10 εκτος βρετανιας σε φθηνοτερες χωρες της ΕΕ ή συνεργαζομενες χωρες με την ΕΕ (πχ Τουρκια) γιατι πολυ απλα τους συνεφερε περισσοτερο να τα ανοιγουν εκτος. Και εκει, για να εχεις εικονα, πρεπει να δεις το aggregate. Δλδ αν 100 manufacturers, λογω ΕΕ, δεν ανοιγαν ποτε τα εργοστασια στην Βρετανια, και ηρθε και 1 εργοστασιο μια στο τοσο απ'το εξωτερικο, who cares? Δλδ τα 100 που δεν ανοιξαν λογω ΕΕ θα ισοφαρισουν την χασουρα απ'το 1 που ανοιξε? Ουτε καν.

    Και ειναι και αυτα που εθεσα και σε προηγουμενα μηνυματα με τα buyouts και mergers που εξολοθρευσαν το βρετανικο car industry. Θα τους σωσει η tesla?

  15. #4365
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    MNP πες μου λίγο τι ανεργία έχει στο ΗΒ. Μετά πες μου αν ακόμα πιστεύεις πως τους τρώνε τις δουλειές οι μετανάστες.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

Σελ. 291 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 271281286289290291292293296301311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 03:42
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-14, 21:08
  4. ποιες οι επιλογες να δω 3d σε samsung
    Από ralfi στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-13, 21:17
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας