Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θέλετε να παραμείνει ή όχι το ΗΒ στην ΕΕ;

Ψήφισαν
208. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Θέλω να παραμείνει επειδή φοβάμαι ότι η έξοδος του θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που δεν επιθυμώ).

    25 12,02%
  • Θέλω να παραμείνει επειδή λειτουργεί ως αντίβαρο στους ακραίους φεντεραλιστές.

    18 8,65%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί θεωρώ ότι αυτό θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που επιθυμώ).

    50 24,04%
  • Θέλω να αποχωρήσει για να συνεχιστεί η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση χωρίς την αντίδραση των Βρετανών.

    21 10,10%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί ελπίζω ότι το σοκ θα οδηγήσει στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της ΕΕ.

    61 29,33%
  • Βρίσκω το ερώτημα αδιάφορο.

    33 15,87%
Σελ. 301 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 281291296299300301302303306311321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.501-4.515 από 6062
  1. #4501
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Τους διέλυσε, πήρε περιοχές που ψήφιζαν 100 χρόνια εργατικούς.

  2. #4502
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Για soft brexit το κόβω... αλλά τι θα γίνει με Σκωτία ;
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #4503
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αναπάντεχη η διαφορά για εμένα, περίμενα οριακή μάχη. Άλλο ένα μάθημα στο να μην θεωρώ τα ιντερνετς οδηγό.


  4. #4504
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.777
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παραιτείται κι από την αρχηγία ο Κορμπυν...

  5. #4505
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.445
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναπάντεχη η διαφορά για εμένα, περίμενα οριακή μάχη. Άλλο ένα μάθημα στο να μην θεωρώ τα ιντερνετς οδηγό.
    Δεν είσαι ο μόνος, διάβασε τι έγραψα μόλις μια σελίδα πιο πίσω

    Αλλά, εντάξει δεν είναι το Ίντερνετ - εδώ όλα τα polls είχαν μειώσει τη διαφορά στο 6% ενώ το YouGov το έδινε οριακή κοινοβουλευτική πλειοψηφία.

    Let's face it, τεράστια, τιτανοτεράστια, ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ νίκη Μπόρις. Μιλάμε για 100% νίκη Μπόρις και όχι Τόρηδων, ό,τι και να λέμε ο τύπος το σήκωσε μόνος του.

    Τώρα, γιατί οι Βρετανοί τον προτίμησαν τόσο μαζικά, κάτι λέει για τους Βρετανούς Δεν έχουμε εδώ electoral college που κανείς το βάζει ως δικαιολογία για λαϊκή νίκη του ενός αλλά "τεχνική" νίκη του άλλου

    Εδώ, ξεκάθαρα είπαν "Μπόρις και μόνο Μπόρις".
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #4506
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Let's face it, τεράστια, τιτανοτεράστια, ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ νίκη Μπόρις. Μιλάμε για 100% νίκη Μπόρις και όχι Τόρηδων, ό,τι και να λέμε ο τύπος το σήκωσε μόνος του.
    Είναι να απορεί κανείς όμως, με ποιες πράξεις του το σήκωσε μόνος του;
    Μάλλον είμαι πολύ προκατειλημμένος απέναντι στον Άδωνι του ΗΒ για να τις εντοπίσω.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  7. #4507
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.445
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ά, ναι, και προφανώς, να το κλείσουμε και το άλλο θέμα Καλώς ή κακώς (κακώς, κάκιστα λέω εγώ!) οι Βρετανοί θέλουν Μπρέξιτ - σαφώς όμως Μπρέξιτ με συμφωνία Αλλά, το "όνειρο" των Remainers εδώ κάπου τέλειωσε για κάμποσα χρόνια τουλάχιστον....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι να απορεί κανείς όμως, με ποιες πράξεις του το σήκωσε μόνος του;
    Μάλλον είμαι πολύ προκατειλημμένος απέναντι στον Άδωνι του ΗΒ για να τις εντοπίσω.
    Δεν έχω στοιχεία ή έρευνες και άρα προφανώς δεν μπορώ να σου δώσω μια σαφή απάντηση - φαντάζομαι ότι στους επόμενους μήνες / χρόνια θα έχουμε αρκετή δουλειά από πολιτικούς επιστήμονες (και ψυχολόγους ).

    Σίγουρα έπαιξαν ρόλο:

    - η αντιπάθεια προς Κόρμπυν (τεχνητή από ΜΜΕ ή ουσιαστική λόγω κακής ηγεσίας / οράματος),

    - η δυσπιστία προς το πρόγραμμα Εργατικών (οι Βρετανοί είναι πιο σοβαροί από τους Έλληνες, όταν κάποιος 2 εβδομάδες πριν την ψήφο δίνει και κάμποσα δισ παραπάνω εκείνοι δυσπιστούν - εμείς το ρίχνουμε μαζικά!!!),

    - το ότι τελικά οι Βρετανοί όντως θέλουν Μπρέξιτ ή το έχουν εσωτερικεύσει τόσο που απλά θέλουν να δουν τι θα γίνει

    - το ότι τελικά η αριστερά ως σοσιαλιστικό όραμα δεν πουλά (ξέρω γω;;;; )

    Κάπως έτσι το βλέπω, αλλά προφανώς δεν έχω στοιχεία ή μελέτες
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #4508
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.690
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ονείρωξη της μικρής -ex Μεγάλης- Βρετανίας, ολοκλήρωσε. Now GTFO από την ΕΕ να ξεμπερδεύουμε από εσάς
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #4509
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ά, ναι, και προφανώς, να το κλείσουμε και το άλλο θέμα Καλώς ή κακώς (κακώς, κάκιστα λέω εγώ!) οι Βρετανοί θέλουν Μπρέξιτ - σαφώς όμως Μπρέξιτ με συμφωνία Αλλά, το "όνειρο" των Remainers εδώ κάπου τέλειωσε για κάμποσα χρόνια τουλάχιστον....

    - - - Updated - - -



    Δεν έχω στοιχεία ή έρευνες και άρα προφανώς δεν μπορώ να σου δώσω μια σαφή απάντηση - φαντάζομαι ότι στους επόμενους μήνες / χρόνια θα έχουμε αρκετή δουλειά από πολιτικούς επιστήμονες (και ψυχολόγους ).

    Σίγουρα έπαιξαν ρόλο:

    - η αντιπάθεια προς Κόρμπυν (τεχνητή από ΜΜΕ ή ουσιαστική λόγω κακής ηγεσίας / οράματος),

    - η δυσπιστία προς το πρόγραμμα Εργατικών (οι Βρετανοί είναι πιο σοβαροί από τους Έλληνες, όταν κάποιος 2 εβδομάδες πριν την ψήφο δίνει και κάμποσα δισ παραπάνω εκείνοι δυσπιστούν - εμείς το ρίχνουμε μαζικά!!!),

    - το ότι τελικά οι Βρετανοί όντως θέλουν Μπρέξιτ ή το έχουν εσωτερικεύσει τόσο που απλά θέλουν να δουν τι θα γίνει

    - το ότι τελικά η αριστερά ως σοσιαλιστικό όραμα δεν πουλά (ξέρω γω;;;; )

    Κάπως έτσι το βλέπω, αλλά προφανώς δεν έχω στοιχεία ή μελέτες
    Όλα αυτά που γράφεις είναι εύλογα.
    Εγώ όμως προσπαθώ να καταλάβω (ξεκινώντας από το παραπάνω σχόλιο σου) γιατί είναι αρεστός σε τόσο μεγάλο βαθμό ο Μπόρις - όχι σε ότι αφορά την περσόνα του που όπως και να το κάνουμε έχει ένα charisma αλλά αναφορικά με τις πολιτικές επιλογές του.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #4510
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.690
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα αυτά που γράφεις είναι εύλογα.
    Εγώ όμως προσπαθώ να καταλάβω (ξεκινώντας από το παραπάνω σχόλιο σου) γιατί είναι αρεστός σε τόσο μεγάλο βαθμό ο Μπόρις - όχι σε ότι αφορά την περσόνα του που όπως και να το κάνουμε έχει ένα charisma αλλά αναφορικά με τις πολιτικές επιλογές του.
    Απλά οι ψηφοφόροι "κουράστηκαν" με το ήξεις αφήξεις για το Brexit" των υπολοίπων. Ο καραγκιόζης ήταν και είναι ξεκάθαρος. Ε σου λένε, bloody hell old boy, let's get on with it.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #4511
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.445
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα αυτά που γράφεις είναι εύλογα.
    Εγώ όμως προσπαθώ να καταλάβω (ξεκινώντας από το παραπάνω σχόλιο σου) γιατί είναι αρεστός σε τόσο μεγάλο βαθμό ο Μπόρις - όχι σε ότι αφορά την περσόνα του που όπως και να το κάνουμε έχει ένα charisma αλλά αναφορικά με τις πολιτικές επιλογές του.
    Αν έχεις μερικά λεπτά, κάνε το εξής πείραμα. Μπες στο YT και δες ένα (ομολογουμένως εξόχως διασκεδαστικό) ψευτο-debate Ancient Greece vs Rome όπου ο Μπόρις "υπερασπίζεται" την Αρχαία Ελλάδα "εναντίον" της Ρώμης για την οποία μιλά η (απίστευτη!) Mary Beard.

    Όλα σε εισαγωγικά επειδή οι μετέχοντες απλά ασκούνται στις φιλολογικές γνώσεις και προφανώς κανείς δεν πάει για κάποια "νίκη".

    Αν δεν ζεστάνεις στην προσωπικότητα (και απίστευτες γνώσεις!!!) του Μπόρις, να μου τρυπήσεις τη μύτη. Ο τύπος δεν είναι ο Τραμπ, όπως τον έχουν κάνει καρικατούρα τα ΜΜΕ, έχει περιεχόμενο και γοητεία.

    Θα μου πεις, και άλλοι είχαν γοητεία και είδαμε πού μας οδήγησαν, αλλά σαφώς δεν είναι τυχαίος.

    Αξίζει να το δεις όλο (1.5 ώρα!!) επειδή όντως έχει τρελά ενδιαφέρον περιεχόμενο και "επιχειρήματα" αλλά και ένα τέταρτο ή απλά να σκρολλάρεις όπου μιλά ο Μπόρις νομίζω θα σου δώσει μια ιδέα

    - - - Updated - - -

    Και σίγουρα απέχει έτη φωτός από όποια αναφορά σε Άδωνι
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #4512
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι να απορεί κανείς όμως, με ποιες πράξεις του το σήκωσε μόνος του;
    Μάλλον είμαι πολύ προκατειλημμένος απέναντι στον Άδωνι του ΗΒ για να τις εντοπίσω.
    Με τη πραξη του Farage να μη κατεβει το πηρε, γιατι αμα κατεβαινε ο Farage θα υπηρχε τεραστια διασπαση της brexit ψηφου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους διέλυσε, πήρε περιοχές που ψήφιζαν 100 χρόνια εργατικούς.
    Ψεματα ειναι, ο λαος δε θελει brexit. Το μετανιωσε

  13. #4513
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη πραξη του Farage να μη κατεβει το πηρε, γιατι αμα κατεβαινε ο Farage θα υπηρχε τεραστια διασπαση της brexit ψηφου.
    Επίσης πήρε πολλούς Σκωτσέζους που είναι υπέρ της απόσχισης με υστερόβουλη λογική: ψηφίζουμε μπόρις δι ανιμαλ, πάμε για brexit, άρα η Σκωτία που θέλει να μείνει EU προχωράει σε ανεξαρτητοποίηση.

  14. #4514
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είσαι ο μόνος, διάβασε τι έγραψα μόλις μια σελίδα πιο πίσω

    Αλλά, εντάξει δεν είναι το Ίντερνετ - εδώ όλα τα polls είχαν μειώσει τη διαφορά στο 6% ενώ το YouGov το έδινε οριακή κοινοβουλευτική πλειοψηφία.

    Let's face it, τεράστια, τιτανοτεράστια, ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ νίκη Μπόρις. Μιλάμε για 100% νίκη Μπόρις και όχι Τόρηδων, ό,τι και να λέμε ο τύπος το σήκωσε μόνος του.

    Τώρα, γιατί οι Βρετανοί τον προτίμησαν τόσο μαζικά, κάτι λέει για τους Βρετανούς Δεν έχουμε εδώ electoral college που κανείς το βάζει ως δικαιολογία για λαϊκή νίκη του ενός αλλά "τεχνική" νίκη του άλλου

    Εδώ, ξεκάθαρα είπαν "Μπόρις και μόνο Μπόρις".
    Εγώ απο την αρχή πίστευα ότι ο μέσος μη-Λονδρέζος βρετανός ήθελε Μπρεξιτ. Ετσι δικαιολογείται και το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος.
    Λαικισμός; Ναι
    Κορόιδεψαν τον κόσμο; Φυσικότατα
    Ακόμα κουτόχορτο τρώει ο κόσμος.
    Γιαυτό λέω Hard Brexit.

  15. #4515
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .

Σελ. 301 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 281291296299300301302303306311321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 03:42
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-14, 21:08
  4. ποιες οι επιλογες να δω 3d σε samsung
    Από ralfi στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-13, 21:17
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας