Σελ. 47 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 691-705 από 771
  1. #691
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    35b (V.Plus ή Supervectoring) ... 30a, g.inp, G.Vector, G.Fast Upstream 500Mbps / Downstream: 900Mbps (ολα σε ενα) για τωρα μονο το asus dsl ac88u (broadcom) αλλα εχει φαρμακι τιμη εδω Ελλαδα

  2. #692
    Εγγραφή
    17-08-2017
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TD-W9980
    SNR / Attn
    22.1(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τελικά κατέληξα στο TP-Link Archer AC1600 το οποίο έχει G.vector. Δυστυχώς σχεδόν κανένα δεν υποστηρίζει πάνω από 17a profile, αλλά από ότι λένε τα παιδιά εδώ το συγκεκριμένο παίζει χωρίς θέμα και σε παραπάνω συνδέσεις μέχρι και 200ΜΒps https://www.adslgr.com/forum/threads...00-VDSL-Router.

    Δυο ακόμα ερωτήσεις που έχω:
    1. Το super vectoring είναι ίδιο με το απλό vectoring, ή θα έχω πάλι θέματα αν αναβαθμίσει ξανά ο ΟΤΕ το προφίλ στην καμπίνα?
    2. Το vectoring γενικά προσθέτει επιπλέον latency στη γραμμή λόγω αλγοριθμικής απομάκρυνσης του θορύβου, ή δεν έχει να κάνει με αυτό?

  3. #693
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Αε εμένα που έγινε η γραμμή vector δεν βλέπω κάποια διαφορά στο latency . Τουλάχιστον στα speedtest.

  4. #694
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    To super vectoring ειναι το 35b profile και θελει αλλο modem (ξερω μονο το asus dsl ac88u για τωρα, αργοτερα θα βγουν και αλλα) δεν κανουν τα κανονικα vdsl / g.vector modems ειναι θεμα hardware

    To latency εξαρταται απο τον παροχο, μαλλον δεν θα δεις διαφορα

  5. #695
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Vectoring = 17a, 30a. Γνωστό και ως G.Vector.
    Super Vectoring = 35b. Γνωστό και ως V.Plus.
    G.Fast = Εντελώς διαφορετικό πρότυπο, συνέχεια του VDSL2.

  6. #696
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz!box 7530
    Καλησπέρα, και σε εμένα που έχω VDSL από Vodafone αλλά μέσω KV OTE, από την Πέμπτη 16/11 άρχισε το γλέντι με τον TD-W9980. Από καρφωμένο 50000/4096 πέσαμε στο 9840/1024. Μια φλασιά έφαγε Σάββατο απόγευμα για μερικές ώρες όπου είδε σωστά κλείδωμα και attainable ταχύτητες, αλλά και πάλι μετά το βράδυ το είδα πεσμένο.

    Εκανα δήλωση βλάβης στη Voda, οπου το πάσαρε στον ΟΤΕ, και σήμερα μου είπαν ότι ο ΟΤΕ έκανε κάποιες εργασίες αλλά το δίνει σαν επιλυμένο από το ΣΑΒΒΑΤΟ όπου έκαναν τις τελικές διορθώσεις σε προφίλ (χωρίς να μου δώσουν παραπάνω στοιχεία). Τώρα το απόγευμα που επέστρεψα στο σπίτι, το TP-link στα ίδια ακριβώς χάλια. Για το φόβο των Ιουδαίων ξεπακέταρα το OEM ZTE της Vodafone και το συνέδεσα όπου είδα να μου δίνει τα παρακάτω

    Link Status Connect
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 4996/50000 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 50470/93607 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 40.4/21.5 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 11/10 dB
    Output Power(Up/Down) 11.1/9.4 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/391
    Interleave Delay(Up/Down) 0/10
    INP(Up/Down) 0/1
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 673/0
    AnnexType AnnexB

    Με βάση τα παραπάνω να υποθέσω ότι το TD-W9980 ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ με τίποτα;;;

    Ρωτάω γιατί από τη μια το ZTE είναι για πέταμα, ενώ από την άλλη το TP-link με ειχε παραβολέψει και δεν είναι και ότι καλύτερο να πάει για πέταμα ούτε 12-μηνών μηχανάκι.

    Αν δεν σώζεται η κατάσταση, ξέρουμε αν το TP-Link WiFi Modem /Router AC1600 VR600 θα είναι 100% συμβατό;

    Οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί υπέρ του δεόντος!!

  7. #697
    Εγγραφή
    23-11-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδιά ειμαι νέος στη παρέα εχω την εξής απορία.εχω το συγκεκρημενο μόντεμ και τρεις μέρες τώρα η vdsl σύνδεση μου από 40 ταχύτητα έπεσε στα 6! Επικοινώνησα με τον ΟΤΕ και σήμερα με πειρε ένα παλικάρι και μουπε να βάλω το μόντεμ του ΟΤΕ που μου δώσανε για δοκιμή.πραγματι έπιασε 46! Ταχύτητα και μουπε γιατο Tplink οτι πρέπει να ενεργοποιηθεί το vectoring.υπαρχει τέτοια επιλογή γιατι εγω οσο κιαν έψαξα δε τη βρικα αυτή την επιλογή.αν ξέρει κάποιος ας μου πει παρακαλω!! Ευχαριστω γιατο χρόνο σας!

  8. #698
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George G Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά ειμαι νέος στη παρέα εχω την εξής απορία.εχω το συγκεκρημενο μόντεμ και τρεις μέρες τώρα η vdsl σύνδεση μου από 40 ταχύτητα έπεσε στα 6! Επικοινώνησα με τον ΟΤΕ και σήμερα με πειρε ένα παλικάρι και μουπε να βάλω το μόντεμ του ΟΤΕ που μου δώσανε για δοκιμή.πραγματι έπιασε 46! Ταχύτητα και μουπε γιατο Tplink οτι πρέπει να ενεργοποιηθεί το vectoring.υπαρχει τέτοια επιλογή γιατι εγω οσο κιαν έψαξα δε τη βρικα αυτή την επιλογή.αν ξέρει κάποιος ας μου πει παρακαλω!! Ευχαριστω γιατο χρόνο σας!
    ακριβώς το ίδιο θέμα δηλαδή και με εμένα ακριβώς πριν την ανάρτηση σου.

  9. #699
    Εγγραφή
    12-07-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZXHN H168N V3.1.0T6_GR5
    SNR / Attn
    (dB) / 10.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ίδιο πρόβλημα εχω και εγώ από την περασμένη Πέμπτη αλλά ήρθε τεχνικός στο σπίτι και μου είπε ότι και στην πρίζα δεν συγχρονιζε σε ταχύτητες VDSL πλέον οπότε το δήλωσε ως βλάβη.

  10. #700
    Εγγραφή
    17-08-2017
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TD-W9980
    SNR / Attn
    22.1(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yositosi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, και σε εμένα που έχω VDSL από Vodafone αλλά μέσω KV OTE, από την Πέμπτη 16/11 άρχισε το γλέντι με τον TD-W9980. Από καρφωμένο 50000/4096 πέσαμε στο 9840/1024. Μια φλασιά έφαγε Σάββατο απόγευμα για μερικές ώρες όπου είδε σωστά κλείδωμα και attainable ταχύτητες, αλλά και πάλι μετά το βράδυ το είδα πεσμένο.

    Εκανα δήλωση βλάβης στη Voda, οπου το πάσαρε στον ΟΤΕ, και σήμερα μου είπαν ότι ο ΟΤΕ έκανε κάποιες εργασίες αλλά το δίνει σαν επιλυμένο από το ΣΑΒΒΑΤΟ όπου έκαναν τις τελικές διορθώσεις σε προφίλ (χωρίς να μου δώσουν παραπάνω στοιχεία). Τώρα το απόγευμα που επέστρεψα στο σπίτι, το TP-link στα ίδια ακριβώς χάλια. Για το φόβο των Ιουδαίων ξεπακέταρα το OEM ZTE της Vodafone και το συνέδεσα όπου είδα να μου δίνει τα παρακάτω

    Link Status Connect
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 4996/50000 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 50470/93607 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 40.4/21.5 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 11/10 dB
    Output Power(Up/Down) 11.1/9.4 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/391
    Interleave Delay(Up/Down) 0/10
    INP(Up/Down) 0/1
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 673/0
    AnnexType AnnexB

    Με βάση τα παραπάνω να υποθέσω ότι το TD-W9980 ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ με τίποτα;;;

    Ρωτάω γιατί από τη μια το ZTE είναι για πέταμα, ενώ από την άλλη το TP-link με ειχε παραβολέψει και δεν είναι και ότι καλύτερο να πάει για πέταμα ούτε 12-μηνών μηχανάκι.

    Αν δεν σώζεται η κατάσταση, ξέρουμε αν το TP-Link WiFi Modem /Router AC1600 VR600 θα είναι 100% συμβατό;

    Οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί υπέρ του δεόντος!!
    Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα πριν μια εβδομάδα και αναγκάστηκα να παραγγείλω νέο modem, συγκεκριμένα το TP-LINK VR600 που το βρήκα σε προσφορά αυτές τις μέρες και το έχει και αυτή τη στιγμή το πλαίσιο σε έκπτωση στα 90 ευρώ http://www.plaisio.gr/anavathmisi-di...CHER-VR600.htm
    Ωστόσο ούτε αυτό υποστηρίζει το προφίλ 35b που πιθανόν να φέρει του χρόνου ο ΟΤΕ. Αν θες για 35b πρέπει να πας σε κάτι πολύ ακριβό καθώς δεν υπάρχουν πολλά αυτή τη στιγμή (νομίζω μόνο το ASUS που λένε και τα παιδιά πιο πάνω). Άρα αν θες το παίρνεις ωστόσο δεν είναι σίγουρο πως θα δουλεύει για πάντα.

    Φταίει το vectoring (G.993.5) το οποίο δεν υποστηρίζεται επίσημα από το W9980 καθώς υποστηρίζει μόνο μέχρι ITU G.993.2 (απλό VDSL). Το W9980 φοράει Lantiq-VRX200, το οποίο από όσο έψαξα γίνεται θεωρητικά να δεχτεί drivers για vectoring, ωστόσο η TP-LINK δεν έχει κυκλοφορήσει το απαραίτητο firmware (ούτε νομίζω πως θα κυκλοφορήσει ποτέ καθώς το μοντέλο αυτό τώρα πια είναι αρκετά παλιό και έχει σταματήσει το support). Μόνη λύση είναι να του φλασάρεις custom firmware, αν θες δες εδώ https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w9980
    Ωστόσο είναι πολύ επίπονη διαδικασία και χρειάζονται κάποιες σχετικές γνώσεις με το αντικείμενο, επίσης χάνεις την εγγύηση της TP-LINK και είναι πολύ πιθανόν να μπρικάρει εντελώς το modem κατά την διαδικασία του φλασαρίσματος αν κάνεις κάτι λάθος (προσωπικά δεν το δοκίμασα), αν έχεις όμως διάθεση για πειράματα μπορείς αν θες να δοκιμάσεις και να μας πεις τα αποτελέσματα. Ωστόσο ξαναλέω είναι πολύ επικίνδυνο το φλασάρισμα και αν δεν ξέρεις τι κάνεις το πιθανότερο είναι το modem να χαλάσει εντελώς!

  11. #701
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    είχα και εγώ τετιο θέμα με το 9980. Έβαλα το ZTE (NOVA), και λειτουργεί σε bridge mode, και το 9980 κάνει όλα τα βαριά και τα καλά του. Όλα σταθερά και μια χαρά.

  12. #702
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz!box 7530
    Σε ευχαριστώ πολύ για τη λεπτομερή σου απάντηση. Και εγώ το ίδιο ρουτεράκι κοιτούσα που στα 90€ είναι "μικρή ζημιά" και από ότι βλέπω πρέπει να έχω πολύ καλυτερες ταχύτητες στα 5γίγα, κάτι που με ενδιαφέρει πολύ γιατί μεταφέρω ασύρματα διαρκώς μεγάλα αρχεία από αλλά και σε Nas (με το TD-W9980 δεν περνούσαμε τα 13~14 mb/sec).

    Τώρα για το "μέλλον", το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι θα γυρίσουμε σε FTTH οπότε τα πάντα θα αλλάξουν. Εξω παίζει ήδη πολύ, ενώ και από τη Voda (τμήμα εταιρικό / μεγάλων εταιρειών) μου είπαν ότι στην επόμενη 2ετία όλοι θα παίζουν έτσι... άρα το θέμα μελλοντικής συμβατότητας δεν με καίει και τόσο πολύ.

    Βέβαια η μεγάλη ξενέρα είναι ότι μηχανάκια του πεταματού όπως πχ το ZTE της Voda που έχω, παίζουν μια χαρά με το vectoring, και το tp-link που συνολικά είναι πολύ ανώτερο το πήρα στο χέρι, ενώ ακόμα μεγαλύτερη ξενέρα ότι είμαστε τέτοιο μπάχαλο που δεν υπάρχει σοβαρό χρονοδιάγραμμα από τους παρόχους ώστε να κυκλοφορούν στην αγορά τα αντίστοιχα μηχανήματα που θα παρέχουν εκτεταμένη συμβατόητα στον τελικό καταναλωτή!

  13. #703
    Εγγραφή
    17-08-2017
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TD-W9980
    SNR / Attn
    22.1(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συμφωνώ και εγώ για το μπάχαλο. Βασικά αυτά με τα vectoring 35a και 35b είναι αρκετά νέα πρωτόκολλα (2015) τα οποία δεν είναι ακόμα ώριμα και χρησιμοποιούνται από λίγες χώρες στην Ευρώπη, κυρίως Γερμανία και Ελλάδα, με την δεύτερη λόγω της Deutse Telekom που έχει τον ΟΤΕ να υποθέσω! Από την άλλη δεν φταίνε και οι κατασκευαστές modem που δεν ασχολούνται με VDSL αφού όλοι οι υπόλοιποι είναι cable και FFTH ήδη εδώ και μια δεκαετία. Αν και θεωρητικά γίνεται, δεν τους συμφέρει τώρα εκεί στην TP-LINK να φτιάξουν ολόκληρο νέο firmware για vectoring στο παλιό μοντέλο (κόστος development, debugging, support κλπ.) ίσα ίσα για δυο χώρες! Μάλιστα αν μπεις στην αμερικάνικη σελίδα της TP-LINK, εκεί δεν θα βρεις καν DSL modems, αφού η τεχνολογία έχει εγκαταλειφτεί. Πάντως βγάζω το καπέλο στον ΟΤΕ που κατόρθωσε και ξεζούμισε τόσο πολύ το χαλκό ώστε να δούμε 100αρες και 200αρες σε DSL συνδέσεις.

    Τώρα για το VR600 υποστηρίζει άνετα την 100αρα καθώς είναι vectoring friendly (17a). Ωστόσο την 200αρα δεν θα την παίζει (χρειάζεται απαραίτητα 35b εκεί). Αν τώρα τους την δώσει και αλλάξουν πάλι τα προφίλ σε όλους μας σε 35b σε μερικούς μήνες τότε εκεί δεν ξέρω να σου πω είναι η αλήθεια πως θα συμπεριφέρεται το VR600! Βέβαια δεν νομίζω να το κάνουν αυτό άμεσα καθώς θα πρέπει μετά να επιστρέψουμε όλοι τα speedport που μας έχουν δώσει και να παραλάβουμε καινούρια modem, οπότε μάλλον το προφίλ ίσως αλλάζει σε 35b μόνο για όποιον βάζει 200αρα, δεν είμαι ωστόσο και σίγουρος αν πάει έτσι.

    Εμένα το μόνο που με ανησυχεί βασικά είναι πως επειδή όλα αυτά τα vectoring είναι απομάκρυνση θορύβου με ψηφιακή επεξεργασία σήματος (τρέχουν δηλαδή από πίσω αλγόριθμοι) μήπως προσθέτει τίποτα τρελά latency στην γραμμή ακόμα και αν την έχουμε fast και μετά βάζουμε να παίξουμε κανένα παιχνιδάκι και λαγκάρει. Το FTTH σαφώς και είναι κατά πολύ ανώτερο αφού στο γυαλί δεν έχει καν θόρυβο. Προτιμώ μια καλή vanilla γραμμή με οπτική μέχρι το modem, παρά το σάπιο χαλκό που παθαίνει crosstalk και οξειδώσεις από την υγρασία και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο και μετά με προγραμματιστικά τρικ προσπαθούν να του βγάλουν το θόρυβο. Εν αναμονή του FTTH λοιπόν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Panos_21 : 24-11-17 στις 03:17.

  14. #704
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για να μην υπάρχουν αυταπάτες ή λανθασμένες πληροφορίες.
    Ναι, σε πολλές χώρες της Ευρώπης και του πλανήτη υπάρχει ανεπτυγμένο δίκτυο FTTH, αλλά πουθενά δεν λείπει τo xDSL, αφού η οπτική δεν φθάνει παντού. Μάλιστα σε όλες τις χώρες την Ευρώπης, τα τελευταία 2 χρόνια, όλοι οι μεγάλοι πάροχοι χρησιμοποιούν το Vectoring κι έχουν πλάνα για τις νέες τεχνολογίες που θα χρησιμοποιούν τον χαλκό.

    Ο χαλκός θα αργήσει πολύ να εξαλειφθεί πλήρως και γι' αυτό όλες οι μεγάλες εταιρείες και ερευνητικά κέντρα, ασχολούνται να βρουν νέες τεχνολογίες με ακόμη μεγαλύτερες ταχύτητες, που θα κάνουν χρήση του.
    Μπορεί η οπτική ίνα να είναι το μέλλον, αλλά θα αργήσει πάρα πολύ να φθάσει παντού και σύντομα. Χρειάζονται τεράστια κεφάλαια για τέτοιο έργο και όλοι ξεκινούν από τα μεγάλα αστικά κέντρα, όπου είναι ευκολότερο να γίνει μερική απόσβεση των επενδύσεων.

  15. #705
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οσοι εχετε προβλημα δοκιμαστε χειροκινητα (στις dsl ρυθμισεις) annex B, vdsl αντι στο αυτοματο και ισως αλλαγη αλλου φιλτρου που να ειναι μονο για vdsl

Σελ. 47 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Asus DSLN66U N900 σε vdsl ote
    Από ste_pa στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-14, 11:42
  2. Cisco 886VA - VDSL OTE
    Από edomeneas στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-14, 12:42
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-14, 19:33
  4. Δυτικη Θεσσαλονικη VDSL OTE
    Από alani508 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-14, 02:55
  5. vdsl ote 50 alimos
    Από enakos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-13, 12:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας