Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας ρε παλικαρια!Για αλλη μια φορα χρειαζομαι τη πολυτιμη βοηθεια σας.
    Το λοιπον,εχω τον εκτυπωτη του τιτλου εδω και 5 χρονια και η λειτουργια του ολο αυτο το καιρο ηταν πολυ μικρη.Σημερα λοιπον, εντελως ξαφνικα (οπως συμβαινει παντα δηλαδη) παω να κανω μια εκτυπωση και τσουουπ μου βγαζει το εργαλειο στην οθονη του το μηνυμα : "U052 Ο τυπος κεφαλης εκτυπωσης δεν ειναι σωστος.Τοποθετηστε τη σωστη κεφαλη εκτυπωσης".
    Εβγαλα τα μελανια,εβγαλα και τη κεφαλη και τη σκουπισα με ενα πανι, αλλα τιποτα.Εκανα μια ερευνα στο ιντερνετ και με απογοητευση διαβασα οτι αρκετοι κάτοχοι του συγκεκριμενου μοντελου αλλα και άλλων της σειρας pixma canon αντιμετωπισαν το ιδιο προβλημα.Λυση παντως δε βρηκα και για αυτο απευθυνομαι σε σας που παντα εχετε κατι κατα νου.
    Υ.Γ. Παντως αν δε φτιαχτει το μηχανημα (γιατι καπου διαβασα οτι μαλλον θελει αλλαγη της κεφαλης που εχει περιπου 90€) δε θα ξανα παρω ΠΟΤΕ CANON!
    Συγχωρέστε την αγανάκτησή μου, αλλα ειχα πληρωσει 170€ για να το παρω και να εκτυπωνω ποιοτηκες (οσο γινεται) φωτογραφιες και παντα εβαζα γνησια μελανια (με το αναλογο κοστος) και το αποτελεσμα το ειδα.....

  2. #2
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15227/1005
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 23(dB)
    Το ίδιο μήνυμα με άλλο κωδικό λόγω διαφ. μοντέλου (Β200) είχα και εγώ με έναν pixma 630mp
    από έρευνα που έκανα τότε στο internet κατέληξα ότι θέλει αντικατάσταση κεφαλής τιμή αντιπροσώπου 120€
    έμεινε στο πατάρι με τις αράχνες.
    Μιας και δεν με ενδιαφέρουν εκτυπώσεις φώτογραφίας πήρα ένα καινούργιο Laser και ησύχασα ούτε μελάνια
    ούτε συχνοί καθαρισμοί κεφαλών που αδειάζουν τα μελάνια
    ούτε χαλασμένες πανάκριβες κεφαλές και το σπουδαιότερο πολύ χαμηλό κόστος εκτύπωσης.
    Και μια ερώτηση σημαντική, Χρησιμοποιείς γνήσια μελάνια?.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gfevran : 12-10-14 στις 18:03.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gfevran Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο μήνυμα με άλλο κωδικό λόγω διαφ. μοντέλου (Β200) είχα και εγώ με έναν pixma 630mp
    από έρευνα που έκανα τότε στο internet κατέληξα ότι θέλει αντικατάσταση κεφαλής τιμή αντιπροσώπου 120€
    έμεινε στο πατάρι με τις αράχνες.
    Μιας και δεν με ενδιαφέρουν εκτυπώσεις φώτογραφίας πήρα ένα καινούργιο Laser και ησύχασα ούτε μελάνια
    ούτε συχνοί καθαρισμοί κεφαλών που αδειάζουν τα μελάνια
    ούτε χαλασμένες πανάκριβες κεφαλές και το σπουδαιότερο πολύ χαμηλό κόστος εκτύπωσης.
    Και μια ερώτηση σημαντική, Χρησιμοποιείς γνήσια μελάνια?.
    Ναι φιλε μου,παντα γνησια μελανια.Αν τον ειχα δουλεψει 30 φορες,θα ηταν ζητημα...
    Οπως εγραψα, "ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ CANON"

  4. #4
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15227/1005
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 23(dB)
    Και από μένα,
    !!!ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ CANON!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τι να κανω παντως δε ξερω ακομα.Σκεφτομαι για laser αλλά δε ξερω.Βεβαια θα ηθελα να εχει και scanner αλλα δε μπορουμε τα εχουμε ολα.Μηπως να ανοιξω καινουριο θεμα για ερευνα εκτυπωτη lazer?

  6. #6
    Εγγραφή
    18-11-2006
    Μηνύματα
    467
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Στο forum της Canon κάποιοι καλούν το κόσμο σε μαζικές μηνύσεις για τις χάλια κεφαλές στα μοντέλα τους. Έχει πέσει πολύ η ποιότητα. Επέμεινε στον καθαρισμό που λες. Βγάλε τη κεφαλή και άστην λίγες ώρες μέσα σε δοχείο με οινόπνευμα και αφαίρεσε τον εκτυπωτή από το ρεύμα. μετά ξαναδοκίμασε.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chillath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο forum της Canon κάποιοι καλούν το κόσμο σε μαζικές μηνύσεις για τις χάλια κεφαλές στα μοντέλα τους. Έχει πέσει πολύ η ποιότητα. Επέμεινε στον καθαρισμό που λες. Βγάλε τη κεφαλή και άστην λίγες ώρες μέσα σε δοχείο με οινόπνευμα και αφαίρεσε τον εκτυπωτή από το ρεύμα. μετά ξαναδοκίμασε.
    Θα το κανω κι αυτο φιλε μου αν και κραταω μικρο καλαθι....

  8. #8
    Εγγραφή
    09-11-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλησπερα παιδια θελω μια βοηθεια εχω ενα προβλημα με εκτυπωτη κανει εκτυπωσεις ολα τα χρωματα εκτος απο το μαυρο μηπως μπορειτε να με δωσετε τα φωτα σας.

    Ευχαριστω!

Παρόμοια Θέματα

  1. Πως να σκαναρω απο εκτυπωτη Canon/WINDOWS 8
    Από llawiet στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-14, 15:24
  2. Πρόβλημα με εκτυπωτή HP και φωτογραφικό χαρτί
    Από Basilhs23_ στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-14, 17:00
  3. Ζητείται κεφαλή για εκτυπωτη Canon
    Από tedd στο φόρουμ Ζήτηση
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-14, 13:43
  4. Ερώτηση σχετικά με εκτυπωτή Canon laser color.
    Από chillath στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-14, 12:14
  5. Πρόβλημα με εκτυπωτή epson,στα windows 8.1!
    Από therion στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-14, 11:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας