Σελ. 33 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 13232831323334353843 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 759
  1. #481
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RSX Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο V7 που έχω πάντως,οταν δεν μπορούσα να μπω στο telnet(το θέλω γιατι τρέχω το LDS και βλέπω την γραμμή) διορθωνόταν με restart.
    Απο ενα σημειο και μετά δεν μπορούσα να μπω ουτε στο interface του μοντεμ οπότε δοκίμασα reset απο το κουμπάκι.

    Πλέον δουλευει κανονικά!

    Τον περιορισμό για τα 500 seconds τον έχει αν κάνεις αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες εισόδου!
    Στο ν5 που εχω, εκανε απο μονο του αποτυχημενες προσπαθεις λολ ... τα αλλα μοντελα δεν ξερω σιγουρα (ν6, ν7) αλλα διαβαζω εχουν ακομα μικρο θεμα με telnet (μπορει να ειμαι λαθος) αλλα αυτο φαινεται αν βαλουμε το dslstats tool, αν το tool δεν σταματαει για καποιο 20 λεπτο, τοτε ολα οκ
    ειναι καλο tool
    https://www.adslgr.com/forum/threads...ts#post5617666

  2. #482
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ όλους σας για τίς απαντήσεις και τίς βοήθειές σας!
    Εκανα στό έν λόγω ρούτερ ένα reset,μετά χρησιμοποίησα τίς εντολές xdslctl και αναγνώρισε κανονικά τήν εντολή αλλάγματος τού snr.Δέν μπόρεσα όμως να σώσω τήν εντολή.Μήπως πρέπει να γράψω μετά τήν επανεκκίνηση πού κάνει αντί γιά adsl πού δέν αναγνωρίζει xdslctl profile --save ?
    Πάντως σε γραμμή vodafone και απόσταση από αστικό κεντρο περίπου τα 5 km δέν έκανε δουλειά...
    Αντίθετα παρατήρησα πώς έχει και αστάθεια η γραμμή με hex errors και errors πού ρίχνει τήν ταχύτητα από τα 3,80 περίπου στά 1,80 kbps πράγμα πού δέν υπάρχει δηλ.ιντερνετ γιόκ!
    Δέν πήραξα κάν τό snr απλά το προφίλ είναι στό noise margin στα 6db από τόν πάροχο,ενώ παίζει σε interleaved path η γραμμή! Αν γνωρίζει κάποιος μήπως άν άλλαζαν τό προφίλ σε fastpath θα γινόταν καλύτερο τό ίντερνετ,δηλαδή πίο σταθερό?
    Ευχαριστώ και πάλι όλους σας!

  3. #483
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ όλους σας για τίς απαντήσεις και τίς βοήθειές σας!
    Εκανα στό έν λόγω ρούτερ ένα reset,μετά χρησιμοποίησα τίς εντολές xdslctl και αναγνώρισε κανονικά τήν εντολή αλλάγματος τού snr.Δέν μπόρεσα όμως να σώσω τήν εντολή.Μήπως πρέπει να γράψω μετά τήν επανεκκίνηση πού κάνει αντί γιά adsl πού δέν αναγνωρίζει xdslctl profile --save ?
    το adsl profile --save ή το xdslctl profile --save για καποιο λογο δεν πιανει. καθε φορα θα τα βαζεις απο την αρχη ... μπορει να δοκιμασεις το κοπλο που εβαλε ο φιλος στο πιο πανω post
    https://www.adslgr.com/forum/threads...59#post6241059
    Πάντως σε γραμμή vodafone και απόσταση από αστικό κεντρο περίπου τα 5 km δέν έκανε δουλειά...
    Σε μακρυνες ή προβληματικες γραμμες εγω συνηστω ιδιο modem με ιδιο chipset σαν το dslam παροχου
    Αν βαλεις την εντολη (telnet)
    xdslctl info --vendor
    θα σου δειξει σε τι dslam εισαι
    Αυτο βοηθαει σε σταθεροτητα και καποιες φορες σε ταχυτητα
    Αντίθετα παρατήρησα πώς έχει και αστάθεια η γραμμή με hex errors και errors πού ρίχνει τήν ταχύτητα από τα 3,80 περίπου στά 1,80 kbps πράγμα πού δέν υπάρχει δηλ.ιντερνετ γιόκ!
    Δέν πήραξα κάν τό snr απλά το προφίλ είναι στό noise margin στα 6db από τόν πάροχο,ενώ παίζει σε interleaved path η γραμμή!
    Εαν η γραμμη σου εχει θεμα μην περιμενεις πολλα, το ιδιο σε τοσο μακρυνη αποσταση
    Θα πρεπει να βρεις τι φταει και καλο ειναι να κοιταξεις την εσωτερικη σου εγκατασταση, να εισαι οκ απο την μερια σου
    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%B7%CF%82
    Στη περιπτωση σου καλο ειναι να ανεβασεις το snr (χασιμο ταχυτητας) αφου εχεις τετοιο modem ... ή ζητας απο τον παροχο να σου ανεβασει snr (πχ απο 6 τωρα σε 9 για δοκιμη) για καλυτερη σταθεροτητα γιατι απο οτι καταλαβα η αυξηση ταχυτητας (μεσω modem) στην περιπτωση σου θα τα κανει χειροτερα
    Eπισης Μπορεις να βρεις με τι dslam παιζει ο παροχος, και να παρεις αναλογο modem, αλλα αν εχει μεγαλο θεμα η γραμμη, ουτε αυτο θα βοηθησει
    Αν γνωρίζει κάποιος μήπως άν άλλαζαν τό προφίλ σε fastpath θα γινόταν καλύτερο τό ίντερνετ,δηλαδή πίο σταθερό?
    Οχι, σε fast path θα γινει χειροτερα, πχ αν εχεις αποσυνδεσεις 2 φορες τη μερα, με fast θα εχεις πολυ πιο πολλες

    Η λυση σου
    Kοιτας την εσωτερικη σου εγκατασταση και μετα τηλεφωνημα στον παροχο
    Εναλλακτικα αλλα οχι σιγουρα
    Aνεβαζεις απο το modem το snr
    Aν τιποτα, βλεπεις σε τι dslam εισαι και παιρνεις αναλογο modem & ΑΝ κρατησει πιο σταθερα την γραμμη και το καινουριο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 19-09-17 στις 01:11.

  4. #484
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν δηλαδή βάλω εντολή xdslctl --vendor και δείξει σε τί dslam είμαι,τί μπορώ παραπέρα να κάνω?
    Να κουμπώσω τό αυγό τής vodafone ενώ έχω πετάξει 20 ευρώ για να πάρω το περίφημο tp-link?
    Εγώ πήρα τό γνωστό ρούτερ για καλύτερο!

  5. #485
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δηλαδή βάλω εντολή xdslctl --vendor και δείξει σε τί dslam είμαι,τί μπορώ παραπέρα να κάνω?
    Να κουμπώσω τό αυγό τής vodafone ενώ έχω πετάξει 20 ευρώ για να πάρω το περίφημο tp-link?
    Εγώ πήρα τό γνωστό ρούτερ για καλύτερο!
    Εξαρταται απο ποια αποψη το θεωρεις καλυτερο ...
    Για 20-30 ευρω modem ειναι πολυ φοβερο, με καλο ασυρματο και ρυθμισεις που θα βρεις σε ακριβα μοντελα δηλαδη και καλο routing
    Το αποδεικνύουν τοσα post πιο πισω που το εχουν με ipvt, torrents, κανουν κοπλο στη γραμμη, βαζουν band limit, αναφερουν καλυτερο ασυμρατο απο αυτο των παροχων (μιλαω για τα φτηνα παλια των παροχων) κλπ

    Aν το θελεις απο θεμα γραμμης και μονο, οπως λεω και πιο πισω και σε αλλα topic, κοιταμε τι dslam εχει ο παροχος και περνουμε αναλογο, το συγκεκριμενο για γραμμες οτε ειναι το καλυτερο

    το xdslctl info --vendor ειναι μονο πληροφοριακα για να δω, αν εισαι σε συμβατο dslam, μηπως φταιει και αυτο που εχεις αποσυνδεσεις

    H επιλογες σου οπως ειπα, πρωτα και καλυτερα, ειναι
    Να βρεις που εχει θεμα η γραμμη αν εχεις αποσυνδεσεις (σπιτι - παροχο) γιατι αν και εισαι μακρυα δεν επρεπε να εχει θεμα κανενα modem
    Ανεβαζεις το snr απο το modem για πιο σταθεροτητα
    Μπορεις να μιλησεις και με το tp link support να τους αναφερεις το προβλημα, μηπως εχουν πιο καλο λογισμικο
    Και αν το modem δεν ειναι συμβατο, ή βαζεις το προηγουμενο (αν ηταν οκ) ή παιρνεις με ρισκο αλλο συμβατο ... αλλα αν και του παροχου ειχε θεμα ασε αυτο που εχει καλυτερες ρυθμισεις
    Το προηγουμενο ειχε θεμα με την γραμμη?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 19-09-17 στις 13:19.

  6. #486
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε είχε φυσικά πρόβλημα η γραμμή,αλλά πήραμε και καλέσαμε τεχνικό τής vodafone να έρθει,να κάνει τα ...μαγικά του και να σταθεροποιήσει τήν γραμμή έστω.Μάλιστα τούς ζήτησα να αναθέσουν και στόν ΟΤΕ πού είναι υπεύθυνος να αλλάξουν από τήν κολώνα το καλώδιο πού έρχεται στό σπίτι.Τώρα αύριο θα έρθει και ο Θεός βοηθός...
    Μηπως άν άλλαζα το mode σε PppoA να άλλαζε κάτι?

  7. #487
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε είχε φυσικά πρόβλημα η γραμμή,αλλά πήραμε και καλέσαμε τεχνικό τής vodafone να έρθει,να κάνει τα ...μαγικά του και να σταθεροποιήσει τήν γραμμή έστω.Μάλιστα τούς ζήτησα να αναθέσουν και στόν ΟΤΕ πού είναι υπεύθυνος να αλλάξουν από τήν κολώνα το καλώδιο πού έρχεται στό σπίτι.Τώρα αύριο θα έρθει και ο Θεός βοηθός...
    Μηπως άν άλλαζα το mode σε PppoA να άλλαζε κάτι?
    Εαν σου εκανε προβλημα και με το αλλο modem (οπως καταλαβα) μη περιμενεις παντα θαυματα απο τα modems, ειδικα αν δεν ειναι τοσο συμβατο ... κανε υπομονη να δεις αν θα κανουν κατι οι τεχνικοι ... αν δεν φτιαξουν το προβλημα, ξανα τηλεφωνο ... αλλιως αν παλι προβλημα και βαρεθεις τα τηλεφωνηματα, θα ανεβασεις το snr απο το modem για σταθεροτητα ή παιρνεις ενα υποτιθεται πιο συμβατο που πιστευω να κανει πιο λιγο το προβλημα

  8. #488
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα τούς ζήτησα να αναθέσουν και στόν ΟΤΕ πού είναι υπεύθυνος να αλλάξουν από τήν κολώνα το καλώδιο πού έρχεται στό σπίτι.Τώρα αύριο θα έρθει και ο Θεός βοηθός...
    Ειδικά αυτό, μην το δένεις κόμπο ότι μπορεί να γίνει.

  9. #489
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Mηπως φταιει το καλωδιο μεσα σπιτι? ειδικα αν εχεις πανω απο μια πριζα, το κοιταξες? και νομιζεις οτι φταιει κατι στη κολωνα προς σπιτι? πιστευω οταν θα ερθουν θα μετρησουν και το καλωδιο απο την κολωνα στο σπιτι (αλλιως ζητα το) το ειχαν ξανα μετρησει και βρηκαν θεμα που ζητας να το αλλαξουν?

  10. #490
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ηρθαν,είδαν,μετρήσαν με πολύ λίγη απόκλιση ταχύτητα στό τάφ τού οτε έξω στόν τοίχο τού σπιτιού και είπανε πώς δέν μπορούνε να κάνουν τίποτα περετέρω,οπότε 2 λύσεις ή επιστροφή στόν ΟΤΕ πού έχει καλύτερο bandwich στήν ίδια ταχύτητα,και είναι και πιό σταθερός σάν πάροχος,ή από vodafone κάτι με δεδομένα αλλά χωρίς ογκοχρέωση,να έχει τό σπίτι 30 άρα ταχύτητα!

  11. #491
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και απο το ταφ στο σπιτι μεσα τι αποκλιση εχεις?

  12. #492
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η απόκλιση είναι τής τάξης τών 40kbps δηλαδή μηδαμινη!

  13. #493
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστω ... παντως καποιες φορες και παροχο να αλλαξεις, δεν ειναι καλυτερα, αν εχεις κανα πιο φτηνο πακετο ισως ειναι καλυτερα ως εχει

  14. #494
    Εγγραφή
    08-10-2015
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-Link W8960N V7
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το 8960Ν V7 έχει αρχίσει και δεν μου τα λέει καλά δυστυχώς.
    Δεν συνδέεται το τελνετ μερικές φορές και ούτε έχω πρόσβαση στο μενου μέσω ip (192.168.1.1) βάζω τα στοιχεία και μου λέει οτι είναι ΛΑΘΟΣ χωρίς να τα έχω αλλάξει ποτέ.

    Θέλησα να αλλάξω κωδικό στο ασύρματο,απο την φράση που είχα πρόσθεσα 2 ψηφιά ακόμα(νούμερα κοινώς) και απο τότε είναι τρομερά δύσκολο να συνδεθεί αλλη συσκευή.Θα πρέπει να προσπαθήσει να συνδεθεί 2-3 φορές και αφού αποτύχει,αν κλείσω και ανοιξω το WIFI παλι συνδέεται κανονικά μέχρις ότου να χαθεί στο σήμα(αν δηλαδή κλεισω το wifi απο το κινητό και μετά απο 10 λεπτά το ανοίξω πάλι,θα πρέπει είτε να κάνω ρισταρτ το μόντεμ είτε το ασύρματο απο το κουμπάκι πίσω για να με συνδέσει)

    1 φορά έχω σηκωθεί χωρίς να έχω καθόλου πρόσβαση στο ασύρματο της συσκευής και μονίμως το λαμπάκι του ασυρμάτου να αναβοσβήνει σαν να κατεβάζεις κάτι.Ελεγξα δεν ηταν καμια αλλη συσκευή στο δίκτυο μπαίνοντας στο μόντεμ και βλέποντας τις συνδεδεμένες συσκευές.Το ίδιο είπε και το NetWatcher που έχω σαν προγραμματάκι και μου δείνει ποιες συσκευές είναι συνδεδεμένες στο μόντεμ ανα πάσα στιγμή.

    ΟΛΑ αυτά διορθώνονται με hard reset απο το κουμπί.Μπορεί να ειναι οκ για 1 μηνα και να το πιάσει μετά, μπορεί για 2 ώρες και να το ξαναπιάσει.
    Αυτη τη στιγμή έχω αλλάξει όνομα στο ασύρματο αλλα έχω βάλει τον παλιό κωδικό πάνω και οι συσκευές δεν έχουν πρόβλημα εδώ και 1 εβδομάδα.Θα ήθελα να δοκιμάσω να αλλάξω πάλι κωδικό αλλα θα πρέπει να περνάω αρκετές συσκευές πάλι και υπάρχει περίπτωση να έρθει κάποιος και να μην είμαι εδώ για να του περάσω τον κωδικό.

    Το να ξέρει κάποιος άλλος απο την γειτονιά και να μου κάνει ζημιά μου φαίνεται τέρμα απίθανο μιας και ούτε μικρό κωδικό έχω ούτε κάτι εύκολο.

    Να το πάω για εγγύηση; Σκέφτομαι οτι απλά δεν θα τους εμφανίσει το πρόβλημα και θα το πάρω πίσω.Είχα παλιότερα μια ίδια συσκευή και την ειχα δανείσει σε φίλο μέχρι να βρει δικό του καλό μόντεμ,βέβαια μέχρι να το πάρω πίσω έβγαλε εκεινη η συσκευή πρόβλημα και αυτή που έχω τώρα για κανενα 6 μηνο + είναι απο αντικατάσταση(με ανανέωση της εγγύησης φυσικά)
    Rig: Corsair Carbide 250D / Intel Core I7 4790K @ 4.4 + Hydro H100i V2 / Asus Z87i-PRO / Corsair Vengeance Pro 16GB 1600MHz / ASUS GTX 760 2GB DCUII OC / XFX Pro 550W / Samsung 850 Evo 250GB / WD Caviar Black 1003FZEX / Windows 10 Pro X64 GR / LG 22MP68VQ-P / SideWinder X6+Roccat Savu / Logitech G231 Prodigy / Logitech F510

    Dell Q15R N5110-8173 + Intel 330 180GB// Mi A2 Lite 4/64

  15. #495
    Εγγραφή
    14-06-2008
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας, μολις αγορασα το W8960N και εχω ενα προβλημα. Στο λαπτοπ ολα δουλευουν μια χαρα, αλλα στον σταθερο υπολογιστη δεν φορτωνουν καποιες σελιδες οπως και το adslgr (νομιζω οσες εχουν https - κολλαει στο handshake tls). Τι φταιει; Τι μπορω να κανω;
    Επισης, αξιζει να χρησιμοποιω το ipv6 και αν ναι πως το κανω (τοσα χρονια ημουνα με ipv4 και δεν εχω ιδεα). Χρειαζεται να ορισω static ip στο ipv6 και να κανω port forward;
    Ευχαριστω.

Σελ. 33 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 13232831323334353843 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ZXDSL 931 vii bridging με tplink td-8961nd
    Από apsogos στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-14, 17:15
  2. Τα φώτα σας παιδιά TPLINK TL WA7210N
    Από mikrocern στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 16:20
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-14, 23:22
  4. Πωλούνται 4 omni 5 dbi tplink
    Από TEO2202 στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 23:04
  5. Ote tv - TPlink TD-W8970
    Από Rimotomos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-14, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας