Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 46
  1. #31
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Αλλες απαιτησεις πριν 2-3 χρονια ομως.

  2. #32
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη εχουμε μια εταιρια που μολις βγαινει η kitkat, μεσα στο μηνα βγαζει ανακοινωση οτι θα αναβαθμιστει μελλοντικα το συγκεκριμενο μοντελο. Στη συνεχεια ο υποψηφιος αγοραστης του λαμβανει υποψη του και αυτη την παραμετρο, οτι δηλαδη θα παρει την τελευταια εκδοση του android που κυκλοφορει εκεινη την περιοδο και καταληγει στην αγορα του, και αυτος και ολοι οι υπολοιποι που το αγορασαν ολους αυτους τους μηνες μετα την ανακοινωση. Και μετα απο μηνες η εταιρια απο εκει που το ειχε σιγουρο το γυρναει σε "under investigation" και στο τελος τους ριχνει ακυρο! Και θα πεις σε αυτους χρηστες που ελαβαν υποψη για την αγορα τους και την ανακοινωση της εταιριας, οτι ξερετε αν θελατε update θα επρεπε να παιρνατε ναυρχιδα ή nexus ή moto. Really;;; Ειπαμε το οπαδιλικι επηρεαζει αλλα οχι και να μας τυφλωνει. Δεν ειναι δυνατον να δικαιολογουμε κωλοτουμπες με τον οποιοδηποτε τροπο, ακομα και αν εχει κανει παρομοια ή χειροτερα και αλλη εταιρια.
    Εγώ τουλάχιστον δεν δικαιολογώ καμία κωλοτούμπα, και αισθάνθηκα το αντίστοιχο πρόβλημα πολύ νωρίς μιας και μόνος μου μπήκα στη διαδικασία να αγοράσω το πρώτο Sony Android κινητό. Πολύ κακώς ή Sony έριξε το άκυρο για το SP, αλλά και για άλλες συσκευές. Πόσοι αγόρασαν το SP όμως συνυπολογίζοντας όπως λες το Update σε KitKat. Γιατί εγώ ξέρω 2 άτομα που το έχουν και δεν γνωρίζουν καν τι είναι update.

    Αλλά από εκεί και πέρα μην τρελαθούμε κιόλας. Οι χρήστες που θέλουν updates θα έπρεπε να έχουν ήδη ανακαλύψει πως δεν είναι ένας όμορφος κόσμος αγγελικά πλασμένος. Οι επιλογές τους είναι λίγες. Χρόνια τώρα οι εταιρίες υποστηρίζουν με το ζόρι τις ναυαρχίδες που τις βγάζουν 2-2 μέσα στη χρονιά. Χρόνια τώρα οι mid-range συσκευές (πόσο μάλλον οι entry-level) έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Είναι πράγματα γνωστά εδώ και μια 5ετία τουλάχιστον. Αν αυτοί οι αγοραστές αποφασίζουν μόνοι τους να ζουν στο δικό τους συννεφάκι, έρχεται η Sony και η κάθε Sony και τους δηλώνει ευθαρσώς ότι γράφει τα 230+ ευρώ τους εκεί που δεν πιάνει μελάνι... Μην μπερδεύουμε το τι θα θέλαμε να ισχύει με το τι ισχύει κανονικά.

    Και ναι... η ανακοίνωση της εταιρίας δεν έχει καμία αξία όπως φαίνεται (εδώ ανακοινώσεις πρωθυπουργών δεν έχουν καμία αξία). Καλώς ή κακώς δεν αφορά εμένα να το κρίνω. Γι'αυτό το λόγο όμως υπάρχουν άλλες 50 εταιρίες γνωστές ή άγνωστες να στραφεί κανείς. Η Sony το υπολόγισε και αυτό όταν πήρε την απόφασή της...
    AdvancedRM: Κι άλλο ένα Router Traffic Monitor
    PCMon: Monitoring Utility για HDD activity, CPU usage, memory usage...

  3. #33
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τουλάχιστον δεν δικαιολογώ καμία κωλοτούμπα, και αισθάνθηκα το αντίστοιχο πρόβλημα πολύ νωρίς μιας και μόνος μου μπήκα στη διαδικασία να αγοράσω το πρώτο Sony Android κινητό. Πολύ κακώς ή Sony έριξε το άκυρο για το SP, αλλά και για άλλες συσκευές. Πόσοι αγόρασαν το SP όμως συνυπολογίζοντας όπως λες το Update σε KitKat. Γιατί εγώ ξέρω 2 άτομα που το έχουν και δεν γνωρίζουν καν τι είναι update.

    Αλλά από εκεί και πέρα μην τρελαθούμε κιόλας. Οι χρήστες που θέλουν updates θα έπρεπε να έχουν ήδη ανακαλύψει πως δεν είναι ένας όμορφος κόσμος αγγελικά πλασμένος. Οι επιλογές τους είναι λίγες. Χρόνια τώρα οι εταιρίες υποστηρίζουν με το ζόρι τις ναυαρχίδες που τις βγάζουν 2-2 μέσα στη χρονιά. Χρόνια τώρα οι mid-range συσκευές (πόσο μάλλον οι entry-level) έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Είναι πράγματα γνωστά εδώ και μια 5ετία τουλάχιστον. Αν αυτοί οι αγοραστές αποφασίζουν μόνοι τους να ζουν στο δικό τους συννεφάκι, έρχεται η Sony και η κάθε Sony και τους δηλώνει ευθαρσώς ότι γράφει τα 230+ ευρώ τους εκεί που δεν πιάνει μελάνι... Μην μπερδεύουμε το τι θα θέλαμε να ισχύει με το τι ισχύει κανονικά.

    Και ναι... η ανακοίνωση της εταιρίας δεν έχει καμία αξία όπως φαίνεται (εδώ ανακοινώσεις πρωθυπουργών δεν έχουν καμία αξία). Καλώς ή κακώς δεν αφορά εμένα να το κρίνω. Γι'αυτό το λόγο όμως υπάρχουν άλλες 50 εταιρίες γνωστές ή άγνωστες να στραφεί κανείς. Η Sony το υπολόγισε και αυτό όταν πήρε την απόφασή της...

    Δηλαδη αν τη δικαιολογουσες τι θα εγραφες; Το ποσοι το αγορασαν συνυπολογιζοντας οτι θα παρει το update σε kitkat συμφωνα με την ανακοινωση της εταιριας, δεν το γνωριζουμε και δεν μπορουμε να το κρινουμε ουτε εγω, ουτε εσυ απο τον δικο μας μικροκοσμο. Σιγουρα παντως υπαρχουν τετοιοι.

    Απο εκει και περα οι αναβαθμισεις στα mid-range κλπ ειναι γνωστα αλλα δεν εχουν βαση με το μοντελο του SP στο οποιο ειχε βγει ανακοινωση της εταιριας!

    Τωρα αν εσυ βλεπεις τις ανακοινωσεις και τις κωλοτουμπες που κανει μια εταιρια που πληρωνεις (εννοωντας οτι δεν στο χαριζουν) και θελεις να το περνας στα ψιλα, ειναι δικαιωμα σου. Αλλοι μπορει να δωσουν μεγαλυτερη βαρυτητα σε αυτα καθως κρινουν την εταιρια για τη συνεπεια της.

    Οι 50 ή 500 αλλες εταιριες δεν ειναι επιχειρηματα και ειναι ασχετα με το θεμα. Δεν μπορεις να κρινεις μια εταιρια για τις επιλογες της και η απαντηση σου εμμεσως πλην σαφως να ειναι "απλα πηγαινε σε αλλη". Χαιρω πολυ, λες να μην το γνωριζουμε; Κριτικη στην εταιρια ασκουμε, δεν ρωταμε που θα ειναι η επομενη αγορα μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος runner70 : 19-10-14 στις 16:56.

  4. #34
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς ή ευτυχώς (σε τελική ανάλυση) η "κριτική" που μπορούμε να κάνουμε ως καταναλωτές σε μια εταιρία είναι είτε θετική, συνεχίζοντας να αγοράζουμε προϊόντα της, είτε αρνητική, αγοράζοντας από κάποια ανταγωνίστρια... Η απόλυτη λογική των αριθμών και των πωλήσεων.
    AdvancedRM: Κι άλλο ένα Router Traffic Monitor
    PCMon: Monitoring Utility για HDD activity, CPU usage, memory usage...

  5. #35
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωπ, έχει ο αδερφός μου το Ζ2 και θα του αρέσει πολύ η εξέλιξη...
    (άσχετο: η λέξη lollipop δεν είναι λίγο γελοία; )

  6. #36
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ν σου κάνει με μισό ραμ? Έπρεπε να μείνει στην gb
    συμφωνώ, αλλα αυτό το γνώριζε η Sony όταν πωλούσε το Sony Neo V με ένα μεγάλο στρογγυλό αυτοκόλλητο "ICS Android 4.0 ready" στο κουτί, παραπλανώντας τους καταναλωτές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τουλάχιστον δεν δικαιολογώ καμία κωλοτούμπα, και αισθάνθηκα το αντίστοιχο πρόβλημα πολύ νωρίς μιας και μόνος μου μπήκα στη διαδικασία να αγοράσω το πρώτο Sony Android κινητό. Πολύ κακώς ή Sony έριξε το άκυρο για το SP, αλλά και για άλλες συσκευές. Πόσοι αγόρασαν το SP όμως συνυπολογίζοντας όπως λες το Update σε KitKat. Γιατί εγώ ξέρω 2 άτομα που το έχουν και δεν γνωρίζουν καν τι είναι update.
    Aν είναι τόσοι λίγοι αυτοί που στάθμιζαν την δέσμευση για αναβάθμιση ως κίνητρο για την αγορά του κινητού, γιατί ένιωσαν την ανάγκη στη Sony να τους κοροϊδέψουν; Περισσότερο αδικαιολογητους τους καθιστα αυτό, όχι λιγότερο.

    - - - Updated - - -

    Γενικά δεν λέει κανείς ότι είναι κακή η ανακοίνωση της Sony πως θα αναβαθμίσει τα Xperia Z, μην παρεξηγείτε. Λέμε ότι η Sony απέχει πολύ από το να αξίζει επαίνους ως εταιρία που υποστηρίζει υποδειγματικά τα κινητά της γενικώς. Προφανώς είναι καλό νέο αυτό για τα xperia z. Αλλά δεν αξίζουν και βραβεία όταν μόλις φέτος αναίρεσαν προηγούμενες ανάλογες υποσχέσεις τους!

  7. #37
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ, αλλα αυτό το γνώριζε η Sony όταν πωλούσε το Sony Neo V με ένα μεγάλο στρογγυλό αυτοκόλλητο "ICS Android 4.0 ready" στο κουτί, παραπλανώντας τους καταναλωτές.!
    Προσωπικα δεν υπηρχε τετοιο αυτοκολλητο ουτε στο κουτι του δικου μου, ουτε στα αντιστοιχα των γνωστων μου.

  8. #38
    Εγγραφή
    13-07-2014
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο έξυπνο πράγμα που μπορεί να κάνει η Sony είναι να μη ξαναβγάλει φθηνή συσκευή αλλά να συνεχίζει να κατασκευάζει και να πουλάει σε μειωμένη τιμή τις παλαιότερες.
    Οι οποίες με σωστή υποστήριξη να προσφέρουν πιο καλή εμπειρία από τα παραπεταμένα και φθηνιάρικα Samsung, LG, etc.
    σωστό αυτό και είναι πολύ καλό από τη sony με μειωμένες τιμές από τις παλιαότερες . Το Ζ3 ξεκίνησε να πουλιέται 699 ευρώ δηλαδή 50 ευρώ φθηνότερα από το Ζ2 που ξεκίνησε να πουλιέται 749 ευρώ .

  9. #39
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Προσωπικα δεν υπηρχε τετοιο αυτοκολλητο ουτε στο κουτι του δικου μου, ουτε στα αντιστοιχα των γνωστων μου.
    Τον Φεβρουάριο/Μάρτιο 2012 υπήρχε

    (συγγνωμη για το off-topic, αλλα απλως να βάλω ένα λινκ προς επιρρωση - δεν διαβαζεται απο τοσο μακρια αλλά το ανθρωπακι του ICS είναι στο στρογγυλο αυτοκολλητο στα αριστερα)

    Το διαφημιζαν και στο Xperia Arc (που επισης σερνοταν με ics)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 21-10-14 στις 14:00.

  10. #40
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Φεβρουάριο/Μάρτιο 2012 υπήρχε

    (συγγνωμη για το off-topic, αλλα απλως να βάλω ένα λινκ προς επιρρωση - δεν διαβαζεται απο τοσο μακρια αλλά το ανθρωπακι του ICS είναι στο στρογγυλο αυτοκολλητο στα αριστερα)

    Το διαφημιζαν και στο Xperia Arc (που επισης σερνοταν με ics)
    Εννοεις οτι το ειδες και σε καποιο ελληνικο sony; Γιατι σε εμενα δεν ετυχε.

    Το οτι μπορει να βαλει ενα αυτοκολλητο μια τοπικη αντιπροσωπεια, αυτο δεν σημαινει οτι ηταν διαφημιση της μαμας sony γιατι τοτε αυτα τα αυτοκολλητα θα επρεπε να υπηρχαν και στις αλλες χωρες. Οχι επιλεκτικα. Αν υπηρχε και στην Ελλαδα να το δεχτω.

  11. #41
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εννοεις οτι το ειδες και σε καποιο ελληνικο sony; Γιατι σε εμενα δεν ετυχε.

    Το οτι μπορει να βαλει ενα αυτοκολλητο μια τοπικη αντιπροσωπεια, αυτο δεν σημαινει οτι ηταν διαφημιση της μαμας sony γιατι τοτε αυτα τα αυτοκολλητα θα επρεπε να υπηρχαν και στις αλλες χωρες. Οχι επιλεκτικα. Αν υπηρχε και στην Ελλαδα να το δεχτω.
    Ναι, το ειχε και το δικο μου που αγορασα απο το Πλαισιο το 2012, τις φωτογραφιες απο ξενα site τις εβαλα επειδη δεν κρατησα το κουτι τοσα χρονια μετα.

  12. #42
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εννοεις οτι το ειδες και σε καποιο ελληνικο sony; Γιατι σε εμενα δεν ετυχε.

    Το οτι μπορει να βαλει ενα αυτοκολλητο μια τοπικη αντιπροσωπεια, αυτο δεν σημαινει οτι ηταν διαφημιση της μαμας sony γιατι τοτε αυτα τα αυτοκολλητα θα επρεπε να υπηρχαν και στις αλλες χωρες. Οχι επιλεκτικα. Αν υπηρχε και στην Ελλαδα να το δεχτω.
    εχει σημασια σε ποια χωρα ηταν?το κινητο,δεν επρεπε να ανααθμιστει..
    VAMOS ARIS

  13. #43
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, το ειχε και το δικο μου που αγορασα απο το Πλαισιο το 2012, τις φωτογραφιες απο ξενα site τις εβαλα επειδη δεν κρατησα το κουτι τοσα χρονια μετα.
    Οκεικ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει σημασια σε ποια χωρα ηταν?το κινητο,δεν επρεπε να ανααθμιστει..
    Για την χωρα το ειπα για το αν ηταν διαφημιση της sony ή καποιας αντιπροσωπειας για την προκειμενη αναβαθμιση. Οσο για το αν επρεπε, επρεπε. Αλλο που με τα χρονια βαρυναν και οι εφαρμογες και τελικα εγινε ασηκωτο. Δεν εφταιγε ομως μονο το λειτουργικο. Το 2012 μπορουσες να το δουλεψεις.

  14. #44
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει σημασια σε ποια χωρα ηταν?το κινητο,δεν επρεπε να ανααθμιστει..
    Λάθος, με τις custom roms που βγήκαν "πατώντας" στην επίσημη αναβάθμιση, ακόμα και τώρα το κινητό είναι αξιοπρεπές.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #45
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Και πάλι πιστεύω πως με κάποια gb ρομ. Το κινητό μπορεί πολύ καλύτερα, το πιο αδύναμο blade αυτό μου έδειξε..
    VAMOS ARIS

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 143
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-14, 11:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας