Σελ. 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 337
  1. #31
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το Αύγουστο έχουν προστεθεί 83 αστικά κέντρα και 454 καμπίνες. Ο τίτλος τα λέει όλα. Συνεχίζεται η επέκταση. Τώρα αν ο ρυθμός είναι καλός ή κακός, σηκώνει πολύ συζήτηση.
    Πρέπει να μας που τις εγκατεστημένες θύρες. Ο ρυθμός είναι κακός από ότι έχω καταλάβει.

  2. #32
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να μας που τις εγκατεστημένες θύρες. Ο ρυθμός είναι κακός από ότι έχω καταλάβει.
    O OTE δεν μπορεί να ανταγωνιστεί στις τιμές, θα έπρεπε λοιπόν να ανταγωνίζεται στην ποιότητα υπηρεσιών. Και οι υψηλής ταχύτητας -και υψηλότερων απαιτήσεων σε υποδομές- VDSL είναι ιδανικές γι'αυτό. Όσο θα επιμένει να βάζει καμπίνες με τέτοιους αργούς ρυθμούς, τόσο περισσότερους πελάτες θα χάνει. Και να μιλάει και για επιτυχία όταν χάνει "μόλις 210 χιλιάδες συνδρομητές αντί για 500 χιλιάδες"

    http://www.protothema.gr/economy/art...omenoi-stohoi/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 20-10-14 στις 18:22.

  3. #33
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    37482/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 18.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι απόσταση και βλακείες...

    Έχω line attenuation 10dB και απόσταση από το Αστικό Κέντρο του ΟΤΕ 150 μέτρα σε ευθεία και 600μέτρα με τα πόδια και αρνούνται να μου βάλουν 50mbps VDSL "γιατί δεν το υποστηρίζει η περιοχή μου". Τη στιγμή που όλοι οι γείτονές μου έχουν διαθεσιμότητα. lel

    Το σύστημά τους είναι γελίο (πωλήσεων). Θέλει αναβάθμιση. Έχω κάνει έγγραφη αίτηση για έλεγχο της γραμμής μου και εξακρίβωση του λόγου που δεν μπορώ να βάλω 50... Είμαι σίγουρος βέβαια ότι θα με γράψουν στα ... παλιά τους τα παπούτσια.
    topkek

  4. #34
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αγια παρασκευη εχουν τελειωσει η καμπινες αλλα διαθεσιμοτητα δεν υπαρχει ακομα.Οπως και να εχει ειναι σημαντικη αναβαθμιση που "ονειρευομαστε" χρονια τωρα.Μακαρι να δωσει μεχρι και στο ποιο μικρο χωριο,το γρηγορο ιντερνετ πλεον ειναι απαραιτητο εργαλειο για ολους.
    καλα, μην τα παραλεμε... και με 4 mbps μια χαρα γινεται η δουλεια... δεν νομιζω στο χωριο να χρειαζεται τρελο downloading 5 MB το δευτερολεπτο...

  5. #35
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.128
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Αναλογα τι θες να κανεις με το ιντερνετ, για απλο browsing αν δεν υπαρχουν προβληματα διακοπων κανεις μια χαρα δουλεια και με τα 2, καποτε ειχα για κοντα 1 χρονο 2mbps στα games εσκιζε, ειχα fast path γιαυτο κιολας. Αλλα αμα κατεβαζα κατι καλα κρασια.....ειδικα linux dvds και στην δουλεια μου εχουμε 4mbps αλλα δεν σηκωνει η γραμμη και πεφτει καθε μερα ποσες φορες με 2 ειμασταν καλυτερα σε αυτη την περιπτωση.

  6. #36
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναλογα τι θες να κανεις με το ιντερνετ, για απλο browsing αν δεν υπαρχουν προβληματα διακοπων κανεις μια χαρα δουλεια και με τα 2, καποτε ειχα για κοντα 1 χρονο 2mbps στα games εσκιζε, ειχα fast path γιαυτο κιολας. Αλλα αμα κατεβαζα κατι καλα κρασια.....ειδικα linux dvds και στην δουλεια μου εχουμε 4mbps αλλα δεν σηκωνει η γραμμη και πεφτει καθε μερα ποσες φορες με 2 ειμασταν καλυτερα σε αυτη την περιπτωση.
    και με 2 γινεται η δουλεια απλως ειπα 4 γιατι τοσο ειναι το minimum του OTE (για ADSL τουλαχιστον)

  7. #37
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ότι να 'ναι λένε... Στον Ασπρόπυργο συνεργάζομαι με 2 εταιρείες. Σε καμία δεν δίνει VDSL από καμπίνα. Παρομοίως και στον Κορυδαλλό, στην Γρηγορίου Λαμπράκη, κοντά στην Ταξιαρχών. Στην Ηγουμενίτσα αντιθέτως δίνουν πολύ καιρό από το ΑΚ. Βγάζουν που βγάζουν το δελτίο τύπου, ας διευκρινήσουν αν δίνουν από καμπίνα η από το αστικό κέντρο.

  8. #38
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από onewarmslime Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα, μην τα παραλεμε... και με 4 mbps μια χαρα γινεται η δουλεια... δεν νομιζω στο χωριο να χρειαζεται τρελο downloading 5 MB το δευτερολεπτο...
    Γιατι τι είναι το χωρίο; Ανθρωποι δεν μένουν κι εκεί;

  9. #39
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Προφέσσορας_Χάος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι τι είναι το χωρίο; Ανθρωποι δεν μένουν κι εκεί;
    υποθετω οτι το ποσοστο των ανθρωπων που χρειαζονται high speed internet στα χωρια ειναι μικροτερο απο αυτο στις πολεις...

  10. #40
    Εγγραφή
    18-09-2005
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι να 'ναι λένε... Στον Ασπρόπυργο συνεργάζομαι με 2 εταιρείες. Σε καμία δεν δίνει VDSL από καμπίνα. Παρομοίως και στον Κορυδαλλό, στην Γρηγορίου Λαμπράκη, κοντά στην Ταξιαρχών. Στην Ηγουμενίτσα αντιθέτως δίνουν πολύ καιρό από το ΑΚ. Βγάζουν που βγάζουν το δελτίο τύπου, ας διευκρινήσουν αν δίνουν από καμπίνα η από το αστικό κέντρο.
    Στον κορυδαλλό δίνουν vdsl απο αστικό κέντρο εδώ και καιρό το οποίο καλύπτει ενα πολύ μικρό μέρος των κατοίκων και με ταχύτητες τραγικές.Δεν ξέρω μετά την σημερινή ανακοίνωση αν άλλαξε κάτι και εγκατέστησαν καμπίνα.Αν κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο μετά την σημερινά νέα ας μας ενημερώσει.

  11. #41
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    48500/5000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    ZyXEL P-2812HNU-F1
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από onewarmslime Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα, μην τα παραλεμε... και με 4 mbps μια χαρα γινεται η δουλεια... δεν νομιζω στο χωριο να χρειαζεται τρελο downloading 5 MB το δευτερολεπτο...
    Τι ακριβώς εννοείς; το δικό μου χωριό έχει πάνω από 80 % γιατί και πολλά χωριά έχουν δικό τους Α/Κ όποτε QQ

  12. #42
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @ onewarmslime:
    Σωστά υποθέτεις.
    Αυτοί δεν ειναι ικανοί για τίποτε άλλο πέρα από το να κουβαλάνε ξύλα και νερό.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  13. #43
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε Παρο ποτε θα δουμε?Θα πανε γυρω γυρω και θα την αφησουν τελευταια

  14. #44
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KGeorgeG7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι απόσταση και βλακείες...

    Έχω line attenuation 10dB και απόσταση από το Αστικό Κέντρο του ΟΤΕ 150 μέτρα σε ευθεία και 600μέτρα με τα πόδια και αρνούνται να μου βάλουν 50mbps VDSL "γιατί δεν το υποστηρίζει η περιοχή μου". Τη στιγμή που όλοι οι γείτονές μου έχουν διαθεσιμότητα. lel

    Το σύστημά τους είναι γελίο (πωλήσεων). Θέλει αναβάθμιση. Έχω κάνει έγγραφη αίτηση για έλεγχο της γραμμής μου και εξακρίβωση του λόγου που δεν μπορώ να βάλω 50... Είμαι σίγουρος βέβαια ότι θα με γράψουν στα ... παλιά τους τα παπούτσια.
    Αν δεν βγάλεις άκρη, μπορείς να δηλώσεις βλάβη και να το συνεννοηθείς με τους τεχνικούς.
    Για την ιστορία, σε μια γραμμή που πάει max 2Mbps ρωτούσα κανένα χρόνο διαθεσιμότητα και μου έλεγαν συνέχεια ότι δεν έχει, ενώ είχα πετύχει τεχνικούς στο δρόμο και μου έλεγαν ότι οι καμπίνες είναι έτοιμες. Τελικά τα 2Mbps έγιναν 1 με αποσυνδέσεις, οπότε μετά από διαδοχικές δηλώσεις βλάβης, ήρθε ένα τσακάλι τεχνικός και μου είπε "σε έβαλα στην καμπίνα". Πλέον 15Mbps.

    Σημείωση: Στον ίδιο χώρο για μια άλλη γραμμή μου λένε ότι δεν υπάρχει καμπίνα .

  15. #45
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    37482/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 18.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν βγάλεις άκρη, μπορείς να δηλώσεις βλάβη και να το συνεννοηθείς με τους τεχνικούς.
    Για την ιστορία, σε μια γραμμή που πάει max 2Mbps ρωτούσα κανένα χρόνο διαθεσιμότητα και μου έλεγαν συνέχεια ότι δεν έχει, ενώ είχα πετύχει τεχνικούς στο δρόμο και μου έλεγαν ότι οι καμπίνες είναι έτοιμες. Τελικά τα 2Mbps έγιναν 1 με αποσυνδέσεις, οπότε μετά από διαδοχικές δηλώσεις βλάβης, ήρθε ένα τσακάλι τεχνικός και μου είπε "σε έβαλα στην καμπίνα". Πλέον 15Mbps.

    Σημείωση: Στον ίδιο χώρο για μια άλλη γραμμή μου λένε ότι δεν υπάρχει καμπίνα .
    Το ίδιο ισχύει και με εμένα περίπου. Είχαν έρθει τεχνικοί του ΟΤΕ στις αρχές του 2014 και μου διορθώσαν μία βλάβη. Έπιασα και τη συζήτηση μαζί τους για το VDSL και με ρωτήσαν για ποιό λόγο δεν έχω βάλει ακόμα 50άρα. Τους είπα ότι δεν μου το δίναν από τα κεντρικά στις πωλήσεις και μου είπαν το εξής: "Έχουμε βάλει 50άρα και 600μέτρα πιό μακριά από εσένα - αντιδιαμετρικά από το Αστικό Κέντρο. Πίεσέ τους να σου δώσουν τα 50. Δεν παίζει να μην τα πιάνεις"
    topkek

Σελ. 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 17:39
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-14, 08:31
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-13, 19:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας