Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 133
  1. #31
    Εγγραφή
    13-01-2012
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Είναι δωρεάν , είναι beta και παραπονιέστε και το συγκρίνετε με άλλα που διατίθενται επί πληρωμή .....

  2. #32
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    To google maps, ενώ είναι πολύ καλό online, για offline πλοήγηση είναι εντελώς άχρηστο. Ούτε κατά διάνοια σύγκριση με το here σε χρήση εκτός δικτύου.

  3. #33
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.119
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εγω το βρισκω παρα πολυ ωραιο και καλο, μενει να το δοκιμασω στον δρομο με χρηση gps και ΠΑΝΤΑ δεδομενα αφου εχω απεριοριστα στην ουσια.

  4. #34
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Προσωπικά το χρησιμοποιώ σε Lumia 920 και δεν εχω κάποιο παράπονο. Δουλεύει πολύ καλά χωρίς θέματα. Στο android δεν το έχω δουλέψει αλλά θα στρώσει και εκεί. Είναι θέμα προσαρμογής. Για δωρεάν εφαρμογή πλοήγησης είναι πολύ καλή.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  5. #35
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Στο μετρο Αθηνας δεν ειναι εντελως ενημερωμενο, δειχνει μεν σταθμους Ανθουπολης και Αγιας Μαρινας για παραδειγμα, αλλα δεν δειχνει τη γραμμη να φτανει μεχρι εκει. Θελει μερικες ενημερωσουλες παντως. Γενικα ειναι εντυπωσιακο ωστοσο.

  6. #36
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Πού να δεις στο μετρό Θεσσαλονίκης πόσα λάθη υπάρχουν...
    Ανυπόγραφος

  7. #37
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Welcome to HERE!!!!

  8. #38
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Έχω δοκιμάσει τα τελευταία 8 χρόνια αρκετά προγράμματα, τόσο στην Ελλάδα (iGo, Don't panic, CitisNav, Google maps) όσο και στο εξωτερικό (Ολλανδία: don't panic, Sygic, Google maps, εσχάτως Here maps)
    Τα συμπεράσματά μου:
    - Τόσο Ελλάδα όσο και εξωτερικό οι καλύτεροι offline maps ήταν της Mireo (Don't panic)
    - Οι πιο αξιόπιστοι (με τεράστια διαφορά) τόσο εντός όσο και εκτός ήταν της Google: με έφεραν πάντα στον προορισμό μου, ήταν ενημερωμένοι για τυχόν οδικά έργα και με οδηγούσαν σε παρακαμπτήριους, αν υπήρχε καθυστέρηση στο δρόμο μου μου πρότειναν εναλλακτικές διαδρομές και ΚΥΡΙΩΣ, αν έπρεπε να στρίψω κάπου γιατί έβρισκα ένα εμπόδιο μου πρότειναν εναλλακτική διαδρομή αντί να μου ζητάνε να γυρίσω πίσω και να πάω από την ίδια μεριά όπως κάνουν σχεδόν όλα τα offline προγράμματα που έχω δοκιμάσει. Επίσης, πιθανά λόγω live ενημέρωσης για traffic, ήταν οι πιο αξιόπιστοι ως προς τον προβλεπόμενο χρόνο άφιξης
    - Τους here maps τους δοκίμασα μία φορά στην πόλη που μένω (Ολλανδία) και ήταν αλλού για αλλού: μου ζητούσαν να πάω αντίθετα σε μονόδρομους ή να μπω σε πεζόδρομους κτλ. Θα τους ξαναδοκιμάσω αλλά δεν ενθουσιάστηκα όπως περίμενα με βάση τα σχόλια. Ίσως ως λύση ανάγκης για ένα ταξίδι
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  9. #39
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ikar6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δοκιμάσει τα τελευταία 8 χρόνια αρκετά προγράμματα, τόσο στην Ελλάδα (iGo, Don't panic, CitisNav, Google maps) όσο και στο εξωτερικό (Ολλανδία: don't panic, Sygic, Google maps, εσχάτως Here maps)
    Τα συμπεράσματά μου:
    - Τόσο Ελλάδα όσο και εξωτερικό οι καλύτεροι offline maps ήταν της Mireo (Don't panic)
    - Οι πιο αξιόπιστοι (με τεράστια διαφορά) τόσο εντός όσο και εκτός ήταν της Google: με έφεραν πάντα στον προορισμό μου, ήταν ενημερωμένοι για τυχόν οδικά έργα και με οδηγούσαν σε παρακαμπτήριους, αν υπήρχε καθυστέρηση στο δρόμο μου μου πρότειναν εναλλακτικές διαδρομές και ΚΥΡΙΩΣ, αν έπρεπε να στρίψω κάπου γιατί έβρισκα ένα εμπόδιο μου πρότειναν εναλλακτική διαδρομή αντί να μου ζητάνε να γυρίσω πίσω και να πάω από την ίδια μεριά όπως κάνουν σχεδόν όλα τα offline προγράμματα που έχω δοκιμάσει. Επίσης, πιθανά λόγω live ενημέρωσης για traffic, ήταν οι πιο αξιόπιστοι ως προς τον προβλεπόμενο χρόνο άφιξης
    - Τους here maps τους δοκίμασα μία φορά στην πόλη που μένω (Ολλανδία) και ήταν αλλού για αλλού: μου ζητούσαν να πάω αντίθετα σε μονόδρομους ή να μπω σε πεζόδρομους κτλ. Θα τους ξαναδοκιμάσω αλλά δεν ενθουσιάστηκα όπως περίμενα με βάση τα σχόλια. Ίσως ως λύση ανάγκης για ένα ταξίδι
    Πώς μπορείς να χαρακτηρίζεις ένα πρόγραμμα που στηρίζεται σε online data ως το πιο αξιόπιστο;
    Εξορισμού, κάπου που δεν θα έχει σήμα καλό, θα σε χάσει τελείως το στίγμα. Εκεί τι κάνεις;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #40
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς μπορείς να χαρακτηρίζεις ένα πρόγραμμα που στηρίζεται σε online data ως το πιο αξιόπιστο;
    Εξορισμού, κάπου που δεν θα έχει σήμα καλό, θα σε χάσει τελείως το στίγμα. Εκεί τι κάνεις;
    Να τολμήσω να πιθανολογήσω ότι γίνονται up-to-date πιο γρήγορα;

  11. #41
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου βρηκαν μερη που δεν ειχε πχ στο νεοτερο Sygic, πχ τεχνητη λιμνη, σπηλια κτλ, αλλα επεσα και εγω σε δρομους που το αμαξι δεν πηγαινε μετα τα μισα της διαδρομης μιλαμε ουτε καν τζιπ!!! ασε ταλαιπωρια που ειχα φαει!!! και αλλες φορες απλα σαφαρι καλα που δεν επαθε ζημια το αμαξι....αχχαχαχαχαχα οκ πλακα ειχε ομως...
    Το καλοκαιρι διαδρομες απο Μαραθωνα μεχρι Κυμη, διαδρομες μεσα στην Ευβοια σε χωρια κτλ ολα ολοσωστα στα google maps (εχω πολλα δεδομενα), την επομενη με nokia here maps για να δουμε....
    Γι αυτό, αν μπορεις ρωτάς
    Δεν ρωτάμε πόσα χιλιόμετρα είναι, ρωτάμε πόση ώρα είναι
    Και ρωτάς αν ο δρόμος είναι "αμαξητός" επειδή στα μονοπάτια πας με τα πόδια και σε κάτι άλλους δρόμους με τρακτέρ

    Αλλιώς gps

  12. #42
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς μπορείς να χαρακτηρίζεις ένα πρόγραμμα που στηρίζεται σε online data ως το πιο αξιόπιστο;
    Εξορισμού, κάπου που δεν θα έχει σήμα καλό, θα σε χάσει τελείως το στίγμα. Εκεί τι κάνεις;
    Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι από τη στιγμή που του δώσεις προορισμό φροντίζει να κατεβάσει αμέσως ό,τι (ή τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος της) πληροφορία είναι απαραίτητη. Οπότε ποτέ δεν είχα πρόβλημα με data. Τώρα αν θες navigation ξεκινώντας από την Κωλοπετινίτσα όπου καλά καλά δεν έχεις ούτε 2g, ναι συμφωνώ θα έχεις πρόβλημα. Αλλά σε νορμάλ συνθήκες που το χρησιμοποιώ σε τακτική βάση, έχω πάντα data και είναι πάντα απόλυτα αξιόπιστο.
    Να δώσω παράδειγμα: πριν από μερικούς μήνες οδηγούσα από Αμβέρσα (Βέλγιο) για Χάγη (Ολλανδία). Κανονική απόσταση γύρω στα 140 χλμ, χρόνος διαδρομής 1.5 ώρα. Εκείνη την εποχή χρησιμοποιούσα συστηματικά το sygic (σε android). Λέω να δοκιμάσω το google maps, μου βγάζει προβλεπόμενο χρόνο άφιξης 3.5 ώρες!!! Λέω δεν μπορεί, λάθος κάνει και γυρίζω στο Sygic που μου έδινε όντως τον προβλεπόμενο χρόνο (1.5 ώρα). Κάποια στιγμή βλέπω έργα στο δρόμο (Κυριακή γαρ, τα κάνουν κάτι τέτοια) και κολλήσαμε. Για μισή ώρα δεν κουνιόμαστε καθόλου. Ξαναβάζω google maps, μου έδινε πάλι 3 ώρες διαδρομή. Από εκείνη τη στιγμή έμεινα σε google maps, λίγο παρακάτω και εν μέσω τρελής κίνησης μου πρότεινε μία παρακαμπτήρια που ναι μεν ήταν 20χλμ μεγαλύτερη απόσταση αλλά και μισή ώρα γρηγορότερη, τουλάχιστον ολοκλήρωσα το ταξίδι οδηγώντας και όχι με γκάζι/φρένο/απομόνωση στα 5χλμ/ώρα. Από τότε το εμπιστεύομαι απόλυτα και δεν έχει βγει λάθος ποτέ.
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  13. #43
    Εγγραφή
    13-07-2014
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπράβο στη nokia για την εφαρμογή

  14. #44
    Εγγραφή
    07-10-2006
    Περιοχή
    ηλιούπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από τα καλύτερα offline navigation προγραμματα που υπάρχουν. Το μεγάλο ατού των Nokia lumia συσκευων, ήταν η προσφορά αυτού του προγράμματος. Θεωρώ πολύ σημαντικό το γεγονός της offline λειτουργίας.
    Περιμένω κιεγω να το δοκιμάσω σε android.

    από τα δωρεάν + offline, ίσως το καλύτερο.
    "Αν κάποτε συναντούσα έναν εξωγήινο θα είχα περισσότερα να συζητούσα μαζί του, παρά με τον γείτονα μου"
    Φ.Κ.Ντικ

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.119
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτό, αν μπορεις ρωτάς
    Δεν ρωτάμε πόσα χιλιόμετρα είναι, ρωτάμε πόση ώρα είναι
    Και ρωτάς αν ο δρόμος είναι "αμαξητός" επειδή στα μονοπάτια πας με τα πόδια και σε κάτι άλλους δρόμους με τρακτέρ
    Αλλιώς gps
    Με το GPS ανοιχτο ημουνα και τα δεδομενα επισης, απλα δουλευα google maps. Δεν ξερουν ομως η διαδρομη τι περιλαμβανει πχ δεν ξεχωριζει τους χωματοδρομους απο τους ασφαλτινους δρομους, αλλα απο το sygic τουλαχιστον εχει δρομους και μερη που εκει δεν υπηρχαν καν!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς μπορείς να χαρακτηρίζεις ένα πρόγραμμα που στηρίζεται σε online data ως το πιο αξιόπιστο;
    Εξορισμού, κάπου που δεν θα έχει σήμα καλό, θα σε χάσει τελείως το στίγμα. Εκεί τι κάνεις;
    επειδη το καλοκαιρι δουλεψα παρα πολυ google maps σε πλοηγηση με ανοιχτο GPS αλλα και δεδομενα, πουθενα δεν εχασα τιποτα και εκανα διαδρομες πανω απο 300χλμ. Ακομα και σε καποια σημεια που δεν ειχα H+ αλλα ειχα πχ GPRS (σε κατι χωρια που δεν βρισκεις σε κανονικους χαρτες), ο χαρτης ειχε φορτωσει απο πριν τα επομενα μερη που περνουσα και μετα απλα το στιγμα προχωρουσε κανονικα λογω GPS και επεσε στο σωστο σημειο να το πω ετσι, δλδ δεν χαθηκα πουθενα και δεν ειχα χασει κατι στην εικονα του GPS. Αν εξαιρεσω το γεγονος οπως ειπα και απο πανω στον Δημητρη οτι δεν ξεχωριζε τους χωματοδρομους απο τους ασφαλτινους δρομους σε διαδρομες σωστες και μερη τουλαχιστον απο το τελευταιο sygic που δουλευω ειναι ποιο αξιοπιστο ναι. Για τους here maps επειδη δεν τους δουλεψα ακομα δεν μπορω να εκφερω γνωμη. Θα δουμε....απο google maps ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Δεδομενα εχω απεριοριστα στο κινητο οποτε τοσο σε αυτους οσο και στους here maps το να παιζουν offline προσωπικα δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Αρκει να ειναι σωστα σε ολα τα αλλα οπως αυτοι της google. Τουλαχιστον ελπιζω εδω να ξεχωριζει τους χωματοδρομους γιατι εχω αλλαξει πολλα στο αμαξι (λαστιχα, ημιμπαρα, ακρομπαρα, φουσκες, σινεμπλοκ κτλ) και ειναι κριμα να κανω σαφαρι την επομενη φορα και να θρυνησουμε θυματα....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 22-10-14 στις 22:05.

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 20:56
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-14, 20:17
  3. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-14, 13:54
  4. Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-14, 14:01
  5. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-14, 14:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας