Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 133
  1. #46
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξέρω πώς κάνετε δουλειά με Google maps ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή θέλει online data για πλοήγηση, αλλά σε δικήτο μου περίπτωση που δοκίμασα το Google maps σε πλοήγηση, όταν έχανε 3g κολλούσε και το σήμα, οπότε η πλοήγηση δεν προχωρούσε.
    Τον χάρτη τον έβλεπα. Το σήμα δεν προχωρούσε.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #47
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πώς κάνετε δουλειά με Google maps ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή θέλει online data για πλοήγηση, αλλά σε δικήτο μου περίπτωση που δοκίμασα το Google maps σε πλοήγηση, όταν έχανε 3g κολλούσε και το σήμα, οπότε η πλοήγηση δεν προχωρούσε.
    Τον χάρτη τον έβλεπα. Το σήμα δεν προχωρούσε.
    καλημερα, αν ειχες ανοιχτο gps και location θα προχωρουσε κανονικα, αν τα ειχες και δεν το εκανε δεν ξερω γιατι, εμενα προχωρουσε κανονικα παντως, δοκιμη εχω κανει απειρες φορες, τα δεδομενα τα θελει για να φορτωσει τον χαρτη οχι για να βρει που εισαι οταν εχεις ανοιχτο το GPS!!!! μονο υποβοηθηση προσφερει. Γυρισα χωρια στην Ευβοια που ο χαρτης δεν τα ειχε ο κανονικος, επισης και Σκυρο και εκει μια απο τα ιδια, μονο google maps δουλευα πουθενα δεν ειχα προβλημα ολα σωστα. Εκει βεβαια ειχα σωστα δεδομενα Η+ βεβαια αναλογα την συσκευη καποια μπορει να φαει φλασια οταν δεν εχει καλο σημα να φορτωσει τον χαρτη και να κολησει τι να πω. Εγω με το κινητο ημουν...

  3. #48
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πώς κάνετε δουλειά με Google maps ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή θέλει online data για πλοήγηση, αλλά σε δικήτο μου περίπτωση που δοκίμασα το Google maps σε πλοήγηση, όταν έχανε 3g κολλούσε και το σήμα, οπότε η πλοήγηση δεν προχωρούσε.
    Τον χάρτη τον έβλεπα. Το σήμα δεν προχωρούσε.
    Δεν το εχω παθει.
    Ενω εχω το sygic αγορασμενο εχω καταλήξει να χρησιμοποιώ το Google Maps για την ευκολία του.

    Πρόσφατο παράδειγμα έψαχνα το ΡΕΑ στο Sygic μου εσπασε τα νευρα γιατί ενώ εβαζα τον αριθμό επέλεγε αυθαίρετα να με πάει πιο πίσω η πιο μπροστά, το ίδοο και το στο Navigon.
    Εκανα αναζήτση ΡΕΑ στο google και μου έβγαλε τον χάρτη μόνο το,υ πάτησα το κουμπί πλοήγηση και πήγα καρφι, μιλάμε για 2 δευτερόλεπτα δουλειά όσο κάνουν οι GPS εφαρμογές να ανοίξουν.
    Δυστηχώς.
    The world can change by your actions not by your opinions

  4. #49
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    SNR / Attn
    21(dB) / 34(dB)
    εγω αν εχω data (δλδ οταν δεν ειμαι σε roaming) αντι για google maps χρησιμοποιω waze (της google ειναι και αυτο) αλλα παιζει πολυ καλλιτερα στον υπολογισμο της κινησης κλπ

  5. #50
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το εχω παθει.
    Ενω εχω το sygic αγορασμενο εχω καταλήξει να χρησιμοποιώ το Google Maps για την ευκολία του.

    Πρόσφατο παράδειγμα έψαχνα το ΡΕΑ στο Sygic μου εσπασε τα νευρα γιατί ενώ εβαζα τον αριθμό επέλεγε αυθαίρετα να με πάει πιο πίσω η πιο μπροστά, το ίδοο και το στο Navigon.
    Εκανα αναζήτση ΡΕΑ στο google και μου έβγαλε τον χάρτη μόνο το,υ πάτησα το κουμπί πλοήγηση και πήγα καρφι, μιλάμε για 2 δευτερόλεπτα δουλειά όσο κάνουν οι GPS εφαρμογές να ανοίξουν.
    Δυστηχώς.
    Ακριβώς έτσι φίλε μου! Και εγώ έχω αγοράσει τουλάχιστον 3 προγράμματα πλοήγησης τα τελευταία χρόνια (σε συνδυασμό με τις αλλαγές πλατφόρμας από android σε ios και πάλι πίσω), με τελευταία μου αγορά το sygic και έχω καταλήξει να δουλεύω ΜΟΝΟ google maps.
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  6. #51
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Και εγω για ευκολια και ταχυτητα δουλευω google maps αντι sygic....ειδικα αν εχεις παντα δεδομενα στο κινητο οπως εγω για πχ, τοτε λενε με τα 1000 ομως!

  7. #52
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ποτέ δεν μπορείς να στηρίζεσαι στα online δεδομένα όταν πρόκειται για πλοήγηση, γιατί υπάρχουν πολλές περιοχές χωρίς σήμα. Αυτές οι περιοχές συχνά είναι και οι πιο σημαντικές για να ΜΗΝ χαθείς!

  8. #53
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Το google maps δεν είναι για επαρχία, είναι μόνο αν θέλεις να πας από την μια πόλη στην άλλη.
    Αν θέλεις να πας πχ από ένα αρχαιολογικό χώρο εκτός πόλης σε ένα χωριό το πιθανότερο είναι να σε βγάλει σε κάτι χειρότερο απο χωματόδρομο.
    Πέρυσι του ζήτησα στην Αθήνα να με πάει μέσα απο το parking του Mac Arthur στα Σπατα στην Αγία Παρασκευή και με οδηγούσε απο χωματόδρομο που ξεκινούσε στην ουσία "μέσα" απο το parking και τελείωνε σε αμπελια.
    Είχε βρέξει κοντέψαμε να "κολλήσουμε/πνίγουμε" μέσα στο αμάξι σε κάτι που κακός ονομαζόταν δρόμος γιατί ήταν απλά ένα άνοιγμα που οδηγούσε στο χωράφι κάποιου.

  9. #54
    Εγγραφή
    30-12-2010
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πολυ καλη κινηση απο την Nokia. Θα το δοκιμασω

  10. #55
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν μπορείς να στηρίζεσαι στα online δεδομένα όταν πρόκειται για πλοήγηση, γιατί υπάρχουν πολλές περιοχές χωρίς σήμα. Αυτές οι περιοχές συχνά είναι και οι πιο σημαντικές για να ΜΗΝ χαθείς!
    αμα εχεις cosmote αυτο σχεδον ποτε δεν γινεται....τουλαχιστον σε εμενα οπου εχω παει μονο σε ενα χωριο που ελειπε απο τον χαρτη ειχα GPRS για 2-3λεπτα μολις βγηκα εξω παλι Η+ και αυτο κοντα στην Βορεια Ευβοια, οπου αλλου εχω παει ολα Η+, οκ δεν λεω απλα τυχαινει. Σωστη η παρατηρηση σου, γιαυτο εχω παντα και το sygic εγκατεστημενο, τωρα και nokia here maps! οταν ειχα wind ναι δεν μπορουσα να στηριχτω σε δεδομενα, εδω σημα να μιλησουμε δεν εχουμε σπιτι και δουλεια...τι να λεμε!!! και απεριοριστα δεν ειχα, αλλα το κυριοτερο σημα!

  11. #56
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Και βέβαια μπορεί να έχεις ένα tablet με gps αλλά χωρίς να δέχεται κάρτα και να θέλεις να το χρησιμοποιήσεις, να έχεις και την άνετη οθόνη σου κλπ. Σε αυτήν την περίπτωση είναι απαραίτητο ένα πρόγραμμα που να λειτουργεί και offline εφ' όσον έχεις κατεβάσει τον χάρτη που σε ενδιαφέρει.

  12. #57
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα εχεις cosmote αυτο σχεδον ποτε δεν γινεται....τουλαχιστον σε εμενα οπου εχω παει μονο σε ενα χωριο που ελειπε απο τον χαρτη ειχα GPRS για 2-3λεπτα μολις βγηκα εξω παλι Η+ και αυτο κοντα στην Βορεια Ευβοια, οπου αλλου εχω παει ολα Η+, οκ δεν λεω απλα τυχαινει. Σωστη η παρατηρηση σου, γιαυτο εχω παντα και το sygic εγκατεστημενο, τωρα και nokia here maps! οταν ειχα wind ναι δεν μπορουσα να στηριχτω σε δεδομενα, εδω σημα να μιλησουμε δεν εχουμε σπιτι και δουλεια...τι να λεμε!!! και απεριοριστα δεν ειχα, αλλα το κυριοτερο σημα!
    Αντίθετα, γίνεται σε πολλά βουνά και λαγκάδια (3G κάλυψη κοιτάω, όχι την 4G που είναι ανύπαρκτη ακόμα): http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pa...ection/Network

  13. #58
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν μεν ενδιαφερουν οι χαρτες στην πραξη τι βλεπω λεω. Εκανα ποσα χλμ το καλοκαιρι φετος και περσι μονο με google maps σε χωματοδρομους, σε τεχνητες λιμνες, φαραγγια, χωρια και αλλα πολλα μερη, σε ενα χωριο μονο φετος μια στιγμη εγινε GPRS και ηταν για τοσο λιγο που ειχα ακομα τον χαρτη στην οθονη μου ετσι δεν εχασα τιποτα. Δεν αντιλεγω βεβαια οτι απλα ετυχε να κινουμαι σε μερη που ειχε πολυ καλη καλυψη, μιλαω για σημα 3G/H/H+ οχι 4G καθως δεν εχω ακομα τετοια συσκευη. Περσι βεβαια οταν ημουν σταματημενος σε ενα μερος με παραλια στην κεντρικη Ευβοια κοντα στον Λιμνιωνα δεν ειχε εκει ΚΑΘΟΛΟΥ σημα καμια εταιρια απο τις 3...τιποτα ομως! εκει χρειαστηκε μετα το sygic gps μεχρι να ξαναβρουμε δικτυο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 24-10-14 στις 17:08.

  14. #59
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Google Maps και ξερό ψωμί !

    Το καλοκαίρι στην Λευκάδα με έβγαλε ασπρόσωπο κόβωντας δρόμο στο πουθενά, σε κάτι ασφαλτοστρωμένα δρομάκια τα οποία τα γνώριζαν (υποθέτω) οι πολύ ντόπιοι.

    Δεν με έχει προδώσει ποτέ...

  15. #60
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Στο Google maps έχει προβολή και των τοπικών επιχειρήσεων που διαφημίζονται. Οπότε ξέρεις ότι είσαι στο σωστό δρόμο.

    Εδώ τι παίζει; αν έχεις δεδομένα ανοιχτά έχεις τέτοιες πληροφορίες;

Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 20:56
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-14, 20:17
  3. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-14, 13:54
  4. Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-14, 14:01
  5. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-14, 14:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας