Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 54
  1. #16
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    χαμος εγινε χθες..μερικους τους κρεμασε ασχημα..
    VAMOS ARIS

  2. #17
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει ρε παιδιά, μηχανήματα είναι, όλο και κάποιο θα χαλάσει... Εδώ στο εξοχικό μας με ΟΤΕ κιόλας είχαμε μείνει το Μάρτιο (νομίζω) χωρίς ίντερνετ για περίπου 12 ώρες... Τηλέφωνο είχαμε κανονικά.

    Αυτό είναι το αρνητικό της VoIP τηλεφωνίας στη Cyta... Αν χαλάσει το ίντερνετ, κατά πάσα πιθανότητα η μπάλα θα πάρει και το τηλέφωνο...

  3. #18
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    για να κλεισω το θεμα απο την μερια μου να πω πως τα ιδια προβληματα παρουσιαστηκαν στην hol τον φεβρουαριο του 14 (σερνοταν πανελλαδικα η γραμμη τους για ωρες ολοκληρες πανελλαδικα τα ιδια παθανε και στον οτε με την forthnet τον αυγουστο 2007 οταν καηκαν βασικοι κομβοι(απο εμπρησμο βεβαια και ειχαμε θρηνησει και θυματα) του οτε και τα τηλεφωνα τους φαινοταν κατηλλειμενα για ωρες ενω το ιντενετ επανηλθε μετα απο 48 ωρες .....μεσα λοιπον απ ολα αυτα η wind βγαινει η μονη που δεν εχει παρουσιασει προβλημα σε τετοιο ζητημα......αν επειδη δεν παρουσιασε τετοιο προβλημα ποτε της την εμπιστευεστε περισσοτερο και την θεωρειτε πιο αξιοπιστη τοτε μπορει ο καθενας να κανει την μετεγγραφη του εκει.....προσωπικα ουτε απ εξω απο καταστημα δεν περναω οταν ειναι να ρωτησω για σταθερη και ιντερνετ....και τα λεω αυτα χωρις να θελω να το παιξω δικηγορος της cyta αλλα ολοι οι ελληναραδες οι αρχηγοι βγηκαν στην σελιδα της cyta για να βρισουν και να ενημερωσουν πως απο αυριο πηγαινουν σε αλλη εταιρεια

    μετα σου λεει πως τα καναλια ανεβαζουν και κατεβαζουν κυβερνησεις........κατσε να συννενοηθουν οι παροχοι να κλεισουν τους διακοπτες για 72 ωρες να δεις πως πεφτει η κυβερνηση,μονο τοτε θα βγουν ολοι στους δρομους..........
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiannis010 : 30-10-14 στις 18:21.

  4. #19
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε φιλε godian εδωσες αγωνα για να τους πεισεις ολους πως ειχες τηλεφωνο οταν σου ελεγε ο αλλος πως επαιρνε μεσω μοντεμ τωρα μας λες πως δεν ειχες τηλεφωνια;πες μας να ξερουμε τελικα.ειχες ή δεν ειχες;επίσης εγραψες πως δεν σε νοιαζειπου εχει πεσει το συστημα γιατι εχεις 24αρα και πληρωνεις 16 € τι αλλαξε ξαφνικα.....ελα πες την αληθεια καταλαβες πως περνεις αστερια με οσο περισοτερα μηνυματα γραψεις ακομα... και αν ειναι ασχετα και προσπαθεις να πιασεις το μεγιστο!!!!!!!
    Τι λές.... ? Ετσι όπως γράφεις αμφιβάω αν βράζεις άκρη ούτε ο ίδιος !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να κλεισω το θεμα απο την μερια μου να πω πως τα ιδια προβληματα παρουσιαστηκαν στην hol τον φεβρουαριο του 14 (σερνοταν πανελλαδικα η γραμμη τους για ωρες ολοκληρες πανελλαδικα τα ιδια παθανε και στον οτε με την forthnet τον αυγουστο 2007 οταν καηκαν βασικοι κομβοι(απο εμπρησμο βεβαια και ειχαμε θρηνησει και θυματα) του οτε και τα τηλεφωνα τους φαινοταν κατηλλειμενα για ωρες ενω το ιντενετ επανηλθε μετα απο 48 ωρες .....μεσα λοιπον απ ολα αυτα η wind βγαινει η μονη που δεν εχει παρουσιασει προβλημα σε τετοιο ζητημα......αν επειδη δεν παρουσιασε τετοιο προβλημα ποτε της την εμπιστευεστε περισσοτερο και την θεωρειτε πιο αξιοπιστη τοτε μπορει ο καθενας να κανει την μετεγγραφη του εκει.....προσωπικα ουτε απ εξω απο καταστημα δεν περναω οταν ειναι να ρωτησω για σταθερη και ιντερνετ....και τα λεω αυτα χωρις να θελω να το παιξω δικηγορος της cyta αλλα ολοι οι ελληναραδες οι αρχηγοι βγηκαν στην σελιδα της cyta για να βρισουν και να ενημερωσουν πως απο αυριο πηγαινουν σε αλλη εταιρεια

    μετα σου λεει πως τα καναλια ανεβαζουν και κατεβαζουν κυβερνησεις........κατσε να συννενοηθουν οι παροχοι να κλεισουν τους διακοπτες για 72 ωρες να δεις πως πεφτει η κυβερνηση,μονο τοτε θα βγουν ολοι στους δρομους..........
    Καλά εσύ συγκρίνεις τον εμπρισμό του ΟΤΕ με το πρόβλημα της Cyta ...? Εκεί ο ΟΤΕ τι έπρεπε να έχει κάνει ... Να βάλεις σκοπιές ..?
    Η 2 χρόνια πριν που κάποιος έκοψε την συνοπτική της περιοχής μου και έμειναν 2.000 τηλέφωνα τι έπρεπε να γίνει ..?
    Το ίδιο είναι ?

    Η Cyta συν τοις άλλοις είχε και άλλη πτώση νομίζω 1.5 χρόνο πριν στο επαγγελματικό κομμάτι πανελλαδικά !

    Οχι ο ΟΤΕ ότι είναι καλύτερος πολύ μη νομίζεις απλά ο ΟΤΕ είναι καλύτερος από όλες τις ιδιωτικές γενικά !
    Οι ιδιωτικές η κάθε μια έχει τα δικά της ! Αν σου πω ( σε άλλο thread ) τι έλεγε ο άλλος χτές σε μένα που προσπαθούσε να με πείσει για να επαγγελματικό Vodafone+HOL... Τραγικός απλά !

    Βεβαια ο καθένας ανα περιοχή έχει και άλλη άποψη για το καλός ....αλλά εμένα με νοιάζει ο μέσος όρος !

  5. #20
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Selection_004.jpg 
Εμφανίσεις:  254 
Μέγεθος:  14,8 KB 
ID: 146177

  6. #21
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1 αν δεν μπορεις να καταλαβεις ζητησε βοηθεια .σιγουρα καποιος θα σε βοηθησει.
    2 χανεις την ουσια.η ουσια ειναι πως παντου υπαρχουν προβληματα.μην ανησυχεις δεν σου εθιξα τον οτε,ειπα πως και ο οτε σε προβλημα που εσκασε δεν μπορεσε να το αντιμετωπισει οπως επρεπε....και το ιδιο ισχυει και για την forthnet ....εμεινε στην αναμονη κοσμος και περιμενε 48 ωρες το ιντερνετ παρομοια προβληματα σου ειπα ειχε και η hol ...εσυ δηλ εμεινες στο αν επρεπε ο οτε να βαλει σκοπους;

  7. #22
    Εγγραφή
    15-04-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Αν παρακολουθεί τη συζήτηση κάποιος από τη Cyta: θα θέλαμε μια εμπεριστατωμένη εξήγηση από την εταιρία του τι έγινε και γιατί, με όσους τεχνικούς όρους χρειάζεται ώστε να καταλάβει όποιος μπορεί και θέλει να καταλάβει. Δεν θέλω να προσθέσω εδώ τι καντήλια άκουσα χθες επειδή είχα πει καλά λόγια για τη Cyta...

  8. #23
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    OFF TOPIK:
    Γιατί όταν κάνω login βλέπω τους σωστούς χρόνους των posts, ενώ όταν είμαι logout βλέπω τα posts με την παλιά ώρα (1ώρα μετά; )

  9. #24
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει συμβαίνουν αυτά δεν μπορείς να τα προβλέψεις...Οι μόνοι που δικαιολογούνται να φωνάζουν στο fb είναι όσοι το χρειάζονταν για την δουλειά τους(και όχι 16χρονα που είδα να αλλάζουν εταιρεία..).Πάντως έπρεπε να ενημερώσουν γιατί εγώ έτρεχα πάνω κάτω στην πολυκατοικία να δω απο πού μπάζει υγρασία..πέραν το τι άκουσαν οι γείτονες που δεν φτιάχνουν τους τοίχους με την υγρασία

  10. #25
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 αν δεν μπορεις να καταλαβεις ζητησε βοηθεια .σιγουρα καποιος θα σε βοηθησει.
    2 χανεις την ουσια.η ουσια ειναι πως παντου υπαρχουν προβληματα.μην ανησυχεις δεν σου εθιξα τον οτε,ειπα πως και ο οτε σε προβλημα που εσκασε δεν μπορεσε να το αντιμετωπισει οπως επρεπε....και το ιδιο ισχυει και για την forthnet ....εμεινε στην αναμονη κοσμος και περιμενε 48 ωρες το ιντερνετ παρομοια προβληματα σου ειπα ειχε και η hol ...εσυ δηλ εμεινες στο αν επρεπε ο οτε να βαλει σκοπους;
    1. Εγώ μια χαρά μπορώ.....Δεν αντιλαμβάνομαι τι εννοείς ?
    2. Καμία ουσία δεν χάνω ! Εσύ χάνεις την ουσία ! Η ουσία δεν είναι η αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο μόνο ! Αλλά και πόσο γρήγορα αποκαθιστάτε η βλάβη, να
    λένε την βλάβη είναι και να μην κρύβονται ...και διάφορα άλλα ! Το αν θα περιμένω 10-20-30 λεπτά στο κέντρο ...αφήνω το τηλέφωνο κάτω και περιμένω !



    Αν ακούει η Cyta καλό θα ήταν να μάθουμε έτσι για το ιστορικό τι έγινε ...και όχι ξερές λιτοδίαιτες ανακοινώσεις ... ΕΤσι δεν αποκτάτε εμπυστοσύνη στους πελάτες !

  11. #26
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.528
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...

    Οχι ο ΟΤΕ ότι είναι καλύτερος πολύ μη νομίζεις απλά ο ΟΤΕ είναι καλύτερος από όλες τις ιδιωτικές γενικά !
    Οι ιδιωτικές η κάθε μια έχει τα δικά της ! Αν σου πω ( σε άλλο thread ) τι έλεγε ο άλλος χτές σε μένα που προσπαθούσε να με πείσει για να επαγγελματικό Vodafone+HOL... Τραγικός απλά !

    Βεβαια ο καθένας ανα περιοχή έχει και άλλη άποψη για το καλός ....αλλά εμένα με νοιάζει ο μέσος όρος !
    OTE = DT = ιδιώτης και μάλιστα ξένος
    Spoiler:
    μπορεί βέβαια να είναι στη Γερμανία δημόσιος, αλλά εδώ δεν είναι Γερμανία ... ακόμα
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  12. #27
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το αρνητικό της VoIP τηλεφωνίας στη Cyta... Αν χαλάσει το ίντερνετ, κατά πάσα πιθανότητα η μπάλα θα πάρει και το τηλέφωνο...
    Το πρόβλημα χθες ήταν το internet, όχι η τηλεφωνία. Μια χαρά δούλευε η (VoIP) τηλεφωνία της Cyta.

  13. #28
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....μεσα λοιπον απ ολα αυτα η wind βγαινει η μονη που δεν εχει παρουσιασει προβλημα σε τετοιο ζητημα.......
    Συμφωνώ. Πως να παρουσιάσει πρόβλημα μια καθημερινά προβληματική υπηρεσία ?

  14. #29
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα χθες ήταν το internet, όχι η τηλεφωνία. Μια χαρά δούλευε η (VoIP) τηλεφωνία της Cyta.
    σωστο αυτο ...και γω την ιδια εντυπωση εχω πως δουλευε η τηλεφωνια.συγχρονιζε το dsl αλλα δεν υπηρχε ιντερνετ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ. Πως να παρουσιάσει πρόβλημα μια καθημερινά προβληματική υπηρεσία ?
    κι αυτο σωστο.την θεωρω και γω επισης προβληματικη συμφωνα μ αυτα που εχω ακουσει ολο αυτο το διαστημα απο φιλους και σ αυτα που διαβαζω εδω μεσα για την wind

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Εγώ μια χαρά μπορώ.....Δεν αντιλαμβάνομαι τι εννοείς ?
    2. Καμία ουσία δεν χάνω ! Εσύ χάνεις την ουσία ! Η ουσία δεν είναι η αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο μόνο ! Αλλά και πόσο γρήγορα αποκαθιστάτε η βλάβη, να
    λένε την βλάβη είναι και να μην κρύβονται ...και διάφορα άλλα ! Το αν θα περιμένω 10-20-30 λεπτά στο κέντρο ...αφήνω το τηλέφωνο κάτω και περιμένω !



    Αν ακούει η Cyta καλό θα ήταν να μάθουμε έτσι για το ιστορικό τι έγινε ...και όχι ξερές λιτοδίαιτες ανακοινώσεις ... ΕΤσι δεν αποκτάτε εμπυστοσύνη στους πελάτες !
    ποιος μιλησε για τηλεφωνικα κεντρα δεν μπορω να καταλαβω.τελος παντων αφηνω την συζητηση γιατι εισαι εκτος θεματος.εγω σου μιλησα για προβληματα ολων των εταιρειων που εχουν αφησει τον κοσμο χωρις ιντερνετ για ωρες με ημερομηνιες και συ μου μιλας για τηλεφωνικα κεντρα....στο ξαναλεω μην τρελλαινεσαι δεν σου εθιξε κανενας τον πΟΤΕ. τελικα ειναι γεγονος πως μερικες φορες δεν εχουν οι τοιχοι αυτια αλλα τα αυτια τοιχους......

  15. #30
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    Μιας και ο καθένας γράφει ό,τι να'ναι ας πω κι εγώ ότι με VDSL σύνδεση επίσης δούλευα χωρίς πρόβλημα.
    Όσο για το τι πρόβλημα είχε προκύψει, μου είναι αδιάφορο. Δεν θα αλλάξει η κοσμοθεωρία μου.

    Και απλα για κάποιον που το σχολίασε και είπε πως ήταν κρίμα γιατί οι επαγγελματίες που το χρειάζονται περισσότερο δεν το είχαν λόγω της βλάβης, εγώ ξέρω πως αν είσαι επαγγελματίας που το χρειάζεται όντως για δουλειά, δεν εξαρτάσαι απο ένα πάροχο αποκλειστικά.
    Subscribe on YouTube @grigsgr
    www.youtube.com/c/grigsgr

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-14, 10:48
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-14, 20:47
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-14, 21:55
  4. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-14, 16:42
  5. Απορίες σχετικά με την LG 42LS5600
    Από Stavrospartakos στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-13, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας