Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 54
  1. #31
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    pirelli black
    SNR / Attn
    16.0(dB) / 27.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    επι λεξη πληροφορηση εκ των εσω..
    "έκαναν στη μεταφόρφωση κάτι τεστ και τα γάμ.. όλα στην κονσόλα"

    περαστικά μας

  2. #32
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dps Εμφάνιση μηνυμάτων
    επι λεξη πληροφορηση εκ των εσω..
    "έκαναν στη μεταφόρφωση κάτι τεστ και τα γάμ.. όλα στην κονσόλα"

    περαστικά μας
    και εις ανωτερα

  3. #33
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    313
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Power Station Wifi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλαμαριά Θεσσαλονίκης το πρόβλημα παραμένει
    Κοροϊδεύουν τον κόσμο με την παραπάνω ανακοίνωση

  4. #34
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    OTE = DT = ιδιώτης και μάλιστα ξένος
    Spoiler:
    μπορεί βέβαια να είναι στη Γερμανία δημόσιος, αλλά εδώ δεν είναι Γερμανία ... ακόμα
    Χωρίς να θέλω να πω κάτι παραπάνω απλά να ενημερώσω επειδή λόγω δουλειάς έχω πολύ στενή με διάφορους γερμανούς πέρα από ότιδήποτε άλλο έχω πολύ καλή επαγγελματική εμπειρία ! Είναι η μόνη ευρωπαικώ χώρα που έχω τόσο καλή εμπειρία οπότε δεν το θεωρώ και πολύ κακό ...ειδικά για τους γερμανούς ...Τώρα σαν ξένο ιδιώτη γενικότερα ναι έχεις δίκιο !

    Ποτέ δεν θεώρησα σαν δημόσιο τον ΟΤΕ απλά τον ξεχωρίζω σε σχέση με τις ιδιωτικές τις άλλες για πολλούς λόγους αλλά ας μην γίνω περισσότερο off topic !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dps Εμφάνιση μηνυμάτων
    επι λεξη πληροφορηση εκ των εσω..
    "έκαναν στη μεταφόρφωση κάτι τεστ και τα γάμ.. όλα στην κονσόλα"

    περαστικά μας
    Στην Cyta δουλεύεις ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 αν δεν μπορεις να καταλαβεις ζητησε βοηθεια .σιγουρα καποιος θα σε βοηθησει.
    2 χανεις την ουσια.η ουσια ειναι πως παντου υπαρχουν προβληματα.μην ανησυχεις δεν σου εθιξα τον οτε,ειπα πως και ο οτε σε προβλημα που εσκασε δεν μπορεσε να το αντιμετωπισει οπως επρεπε....και το ιδιο ισχυει και για την forthnet ....εμεινε στην αναμονη κοσμος και περιμενε 48 ωρες το ιντερνετ παρομοια προβληματα σου ειπα ειχε και η hol ...εσυ δηλ εμεινες στο αν επρεπε ο οτε να βαλει σκοπους;
    ".εμεινε στην αναμονη κοσμος ": Προφανώς άλλος εννοούσες ...Πάσο !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grigsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και ο καθένας γράφει ό,τι να'ναι ας πω κι εγώ ότι με VDSL σύνδεση επίσης δούλευα χωρίς πρόβλημα.
    Όσο για το τι πρόβλημα είχε προκύψει, μου είναι αδιάφορο. Δεν θα αλλάξει η κοσμοθεωρία μου.

    Και απλα για κάποιον που το σχολίασε και είπε πως ήταν κρίμα γιατί οι επαγγελματίες που το χρειάζονται περισσότερο δεν το είχαν λόγω της βλάβης, εγώ ξέρω πως αν είσαι επαγγελματίας που το χρειάζεται όντως για δουλειά, δεν εξαρτάσαι απο ένα πάροχο αποκλειστικά.
    Καλός είσαι εσύ ...Να πληρώνω 5-6 να έχω backup ! Αυτή την δυνατότητα την έχουν μόνο μεγάλες εταιρίες....Οι μικρομεσαίες και κάτω δεν την έχουν όλες αλλά και πάλι...

    Εϊναι μεγάλη κουβέντα αυτό που λές ......και άστο για εδώ !

  5. #35
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    pirelli black
    SNR / Attn
    16.0(dB) / 27.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Cyta δουλεύεις ?
    όχι, μια "γνωστή" μου

  6. #36
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dps Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι, μια "γνωστή" μου
    Ευχαριστούμε για την πληροφορία.... Τίποτα ποιό ζουμερό μπορείς να μάθεις ή έχεις μάθει ..?


  7. #37
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων


    Καλός είσαι εσύ ...Να πληρώνω 5-6 να έχω backup ! Αυτή την δυνατότητα την έχουν μόνο μεγάλες εταιρίες....Οι μικρομεσαίες και κάτω δεν την έχουν όλες αλλά και πάλι...

    Εϊναι μεγάλη κουβέντα αυτό που λές ......και άστο για εδώ !
    Δικαιολογίες, ακόμα και με sla 99% μέσα σε έναν χρόνο μιλάμε για 3 μισή μέρες περίπου ή 88 ώρες χωρίς υπηρεσία, γνωρίζεις πιστεύω πόσο κοστίζει το 99%, οπότε καλό είναι να γνωρίζουμε τι υπηρεσία έχουμε και ανάλογα να κανονίζουμε τα backup μας απο την στιγμή που μας είναι απαραίτητα.

    Το να γνωρίζουμε το τι έγινε σε τι θα βοηθήσει;

  8. #38
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Θέλω να ξέρω τι έγινε γιατί έτσι κρίνω το αν φταίει η όχι .... και όχι να λέω φταίει γιατί δεν μου δίνει τηλέφωνο ή εγώ που δεν είμαι ΟΤΕ και σκέφτομαι να πάω σε Cyta το τι έγινε και αν έφταιγε η όχι μπορεί να επιρρεάσει αρνητικά η θετικά το αν θα πάω ή όχι !

    Το γεγονός ότι δεν λένε για μένα λειτουργεί επιβαρρυντικά και δεν τους σκέφτομαι σαν επιλογή τώρα που λήγει το συμβολαιό μου στον ΟΤΕ !

  9. #39
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Διαβάζω για 12 και 48 ώρες απώλεια τηλεφωνίας/Internet και το ότι δεν έβγαλε ανακοίνωση που να εξηγεί εμπεριστατωμένα το τι έγινε η Cyta και με πιάνουν κυριολεκτικά τα γέλια. Συμπτωματικά πριν μερικές εβδομάδες υπήρξε σοβαρό πρόβλημα σε τμήμα του DSLAM της Αλυσίδας με συνδέσεις ΟΤΕ και μόνο και κάποιοι (δυστυχώς μαζί τους και εγώ) μείναμε χωρίς Internet/τηλέφωνο για 5 συνεχόμενες ημέρες, συμπεριλαμβανομένου Σαββατοκύριακου. Ουδεμία ανακοίνωση βγήκε πουθενά, επίσημα ή ανεπίσημα, έστω και στα "ψηλά". Τι έπρεπε δηλαδή να γίνει, να πάρουμε ρόπαλο και να αρχίσουμε να τα σπάμε ? Είναι σαφές ότι σαν πρακτική δεν είναι σωστό, απλά συγκριτικά και μόνο, στη συγκεκριμένη περίπτωση μια χαρά έπραξε η Cyta. Θα μπορούσε να κάνει/πει και περισσότερα.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να ξέρω τι έγινε γιατί έτσι κρίνω το αν φταίει η όχι .... και όχι να λέω φταίει γιατί δεν μου δίνει τηλέφωνο ή εγώ που δεν είμαι ΟΤΕ και σκέφτομαι να πάω σε Cyta το τι έγινε και αν έφταιγε η όχι μπορεί να επιρρεάσει αρνητικά η θετικά το αν θα πάω ή όχι !

    Το γεγονός ότι δεν λένε για μένα λειτουργεί επιβαρρυντικά και δεν τους σκέφτομαι σαν επιλογή τώρα που λήγει το συμβολαιό μου στον ΟΤΕ !
    Τότε θα πρέπει να φύγεις και απο τον ΟΤΕ, ούτε αυτός λέει

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω για 12 και 48 ώρες απώλεια τηλεφωνίας/Internet και το ότι δεν έβγαλε ανακοίνωση που να εξηγεί εμπεριστατωμένα το τι έγινε η Cyta και με πιάνουν κυριολεκτικά τα γέλια. Συμπτωματικά πριν μερικές εβδομάδες υπήρξε σοβαρό πρόβλημα σε τμήμα του DSLAM της Αλυσίδας με συνδέσεις ΟΤΕ και μόνο και κάποιοι (δυστυχώς μαζί τους και εγώ) μείναμε χωρίς Internet/τηλέφωνο για 5 συνεχόμενες ημέρες, συμπεριλαμβανομένου Σαββατοκύριακου. Ουδεμία ανακοίνωση βγήκε πουθενά, επίσημα ή ανεπίσημα, έστω και στα "ψηλά". Τι έπρεπε δηλαδή να γίνει, να πάρουμε ρόπαλο και να αρχίσουμε να τα σπάμε ? Είναι σαφές ότι σαν πρακτική δεν είναι σωστό, απλά συγκριτικά και μόνο, στη συγκεκριμένη περίπτωση μια χαρά έπραξε η Cyta. Θα μπορούσε να κάνει/πει και περισσότερα.

    Συνήθως κανένας δεν αναφέρει το τι και πως έγινε, άντε να πούνε ενα κόπηκε καλώδιο, όταν μιλάμε για χοντρή ζημιά και όχι για ενα Α/Κ μόνο

  11. #41
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε θα πρέπει να φύγεις και απο τον ΟΤΕ, ούτε αυτός λέει





    Συνήθως κανένας δεν αναφέρει το τι και πως έγινε, άντε να πούνε ενα κόπηκε καλώδιο, όταν μιλάμε για χοντρή ζημιά και όχι για ενα Α/Κ μόνο
    Πάντως στις 3 περιπτώσεις καθολικής μη παροχής υπηρεσίας που μου έχουν τύχει τόσα χρόνια μου είπαν στο τηλέφωνο όταν κάλεσα για δηλώσω βλάβη μου είπαν ότι είχε συμβεί ....


  12. #42
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω για 12 και 48 ώρες απώλεια τηλεφωνίας/Internet και το ότι δεν έβγαλε ανακοίνωση που να εξηγεί εμπεριστατωμένα το τι έγινε η Cyta και με πιάνουν κυριολεκτικά τα γέλια. Συμπτωματικά πριν μερικές εβδομάδες υπήρξε σοβαρό πρόβλημα σε τμήμα του DSLAM της Αλυσίδας με συνδέσεις ΟΤΕ και μόνο και κάποιοι (δυστυχώς μαζί τους και εγώ) μείναμε χωρίς Internet/τηλέφωνο για 5 συνεχόμενες ημέρες, συμπεριλαμβανομένου Σαββατοκύριακου. Ουδεμία ανακοίνωση βγήκε πουθενά, επίσημα ή ανεπίσημα, έστω και στα "ψηλά". Τι έπρεπε δηλαδή να γίνει, να πάρουμε ρόπαλο και να αρχίσουμε να τα σπάμε ? Είναι σαφές ότι σαν πρακτική δεν είναι σωστό, απλά συγκριτικά και μόνο, στη συγκεκριμένη περίπτωση μια χαρά έπραξε η Cyta. Θα μπορούσε να κάνει/πει και περισσότερα.
    αστο φιλε μην λες τιποτα κατα του οτε γιατι θα πεσουν να σε φανε.....εδω κοντεψε να φανε εμενα που ειπα πως εχουν παρουσιαστει αντιστοιχα προβληματα σε ολες τις εταιρειες κατα καιρους

    - - - Updated - - -

    γενικως χανεται η ουσια σε ολη την συζητηση.κανενας μεχρι τωρα δεν εχει εξετασει ποσα χρονια ειναι ο καθε παροχος στην ελλαδα και ποσες φορες εχει συμβει στην καθεμια τετοιο ζητημα πανελλαδικο.ολοι διαπιστωνω πωε επηρεαζονται απο συγκεκριμενο γεγονος που τους αφησε χωρις ιντερνετ για μιση μερα στους περισσοτερους και 24ωρο στους υπολοιπους.εχω μαθει να κρινω τα γεγονοτα συνολικα και δεν θα αλλαξω την θεωρια μου για ενα γεγονος που μου στερησε 14 ωρες ιντερνετ.και τ αλεω ολα αυτα χωρις να θελω να δημιουργησω εντυπωσεις γιατι το ακουσαμε και αυτο

  13. #43
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αστο φιλε μην λες τιποτα κατα του οτε γιατι θα πεσουν να σε φανε.....εδω κοντεψε να φανε εμενα που ειπα πως εχουν παρουσιαστει αντιστοιχα προβληματα σε ολες τις εταιρειες κατα καιρους

    - - - Updated - - -

    γενικως χανεται η ουσια σε ολη την συζητηση.κανενας μεχρι τωρα δεν εχει εξετασει ποσα χρονια ειναι ο καθε παροχος στην ελλαδα και ποσες φορες εχει συμβει στην καθεμια τετοιο ζητημα πανελλαδικο.ολοι διαπιστωνω πωε επηρεαζονται απο συγκεκριμενο γεγονος που τους αφησε χωρις ιντερνετ για μιση μερα στους περισσοτερους και 24ωρο στους υπολοιπους.εχω μαθει να κρινω τα γεγονοτα συνολικα και δεν θα αλλαξω την θεωρια μου για ενα γεγονος που μου στερησε 14 ωρες ιντερνετ.και τ αλεω ολα αυτα χωρις να θελω να δημιουργησω εντυπωσεις γιατι το ακουσαμε και αυτο

    Σε εμένα ήταν 28 ωρες χωρίς τηλέφωνο και σήμερα ήρθε και το internet στην Cyta, στο γραφείο όλα αυτά, ευτυχώς που έχω και γραμμή ΟΤΕ με internet/τηλ γιατί θα είχα πρόβλημα.

    Το να λες πόσο καιρό είναι κάποιος πάροχος και πόσο δεν είναι είναι ακριβώς αυτό που λες, χάνουμε την ούσια

  14. #44
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    κλεινω το θεμα ρωτωντας ποιο ειναι το θεμα μας, αν ειναι το αν ειναι κακη η καλη h cyta στις υπηρεσιες της; τοτε θα πρεπει να εξεταστει ο μεσος ορος και αναφερομαι σε ολους τους παροχους.(ποσες φορες εχει συμβει να συγκριθει με αντιστοιχα προβληματα αλλων παροχων κτλ)δεν λεω ποσο καιρος ειναι καποιος παροχος η οχι. ουτε εχω καμια διαθεση να στηριξω την cyta.αν κανει κεφι εσας να λετε πως ειναι αχρηστη και δεν εχει ξανα υπαρξει τετοιο προβλημα καντε το.απο μενα κανενα προβλημα.

  15. #45
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τεχνικό δικό τους πρόβλημα;φταίει το VoIP...?
    κάτι άλλο έφταιγε;

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-14, 10:48
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-14, 20:47
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-14, 21:55
  4. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-14, 16:42
  5. Απορίες σχετικά με την LG 42LS5600
    Από Stavrospartakos στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-13, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας