Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 92
  1. #16
    Εγγραφή
    15-07-2007
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΖΙΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε θα έχεις κανένα θέμα αλλα να προσέχεις να μη παρακολουθεί κανενας άλλος τις κλήσεις σου!

  2. #17
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπαρχει τροπος, εστω μερικου χειρισμου του skype, μεσω web browser?
    Πχ να κανεις login καπου (skype.com, καποιο site της microsoft, κλπ), και να μπορεις τουλαχιστον να επικοινωνεις μεσω μηνυματων;(αποστολη/ληψη)
    Ή μονο μεσω των εφαρμογων σε υπολογιστες/κινητα;

  3. #18
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει skype για web αλλά είναι σε δοκιμαστική φάση.
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  4. #19
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ξερω οτι ρωταω ερωτησεις για ψαγμενους, αλλα αυτο ειναι και το νοημα του νηματος εξαλλου, οχι τα απλα και τετριμμένα.

    ---
    Τι βρίσκεται στο δίκτυο, και τί τοπικά;;;;

    Ξέρει κανεις, απο τις συνομιλίες(instant messages), τι ειναι αποθηκευμένο 'τοπικα' στην συσκευη(κινητο ή υπολογιστης), και τι ειναι στο net και το 'φερνει' οταν συνδεθεις;

    Παρατηρησα οτι ημουν offline, και μου εδειχνε 'οτι παλιο' απο messages αλλα ομως οχι τα νεοτερα-καινουρια μηνυματα. Εν τω μεταξυ, οταν λεμε μηνυματα, δεν εννοουμε μονο text, αλλα και φωτογραφιες που επισυναφθηκαν (βαραινει το πραγμα...)
    Και αναρωτηθηκα: καλα, οι υπολογιστες εχουν ετσι κι αλλιως χώρο, δεν με νοιαζει τι κανει το skype, τι κραταει και που κλπ.

    Αλλα πχ στο κινητο? Που ο χωρος ειναι πιο περιορισμενος, και μαλιστα με τα ηλιθια κλειδωματα ακομη και των νεων εκδοσεων του android, και απειρη εξωτερικη sd card να εχεις, ετσι για να γουσταρουμε δουλευουν οι περισσοτερες εφαρμογες μονο με την εσωτερικη μνημη;

    Για να μην ρωτησω, τελικα 'τι ειναι στο δικτυο, και τι τοπικα', αφου μπορει τη μια μερα να βλεπω τα του skype στον υπολογιστη, και την αλλη στο κινητο....

    Αν ηταν ολα στο δικτυο, γιατι μου εδειχνε το κινητο ολες τις περασμενες συνομιλιες; Αρα ας ημουν offline πρεπει να ηταν τοπικα στο κινητο μου, ετσι καταλαβαινω.
    Και πως παει μετα; Γεμιζει-γεμιζει-γεμιζει το κινητο, απο τις συνομιλιες(με φωτο-το υπενθυμιζω παλι-ογκος δεδομενων), λες και ειναι outlook που γεμιζει το pst μεχρι να...σκάσει;

    Και αν οντως αποθηκευονται τοπικα, τοτε μπορει οι ιδιες συνομιλιες να ειναι τοπικα, στο pc, στο κινητο, στο tablet?

    Ξερει καποιος τι ισχυει;

  5. #20
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μαλλον οι παραπανω ερωτησεις....θα μεινουν ερωτησεις...αποριες διχως απαντηση....

    ---

    Επισης δεν εχω καταλαβει, πως γινεται καποιος να αλλαζει στο skype του την εικονα του προφιλ του, και στους αλλους να εμφανιζεται ακομη η παλια φωτογραφια του προφιλ!
    Εννοειτε στα αλλα μηχανηματα εχει γινει log out, αλλα τον φιλο που αλλαξε εικονα, τον δειχνει ακομη με την παλια. Για ολοκληρες εβδομαδες. Χαμπαρι δεν πηρε.

  6. #21
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω οτι ρωταω ερωτησεις για ψαγμενους, αλλα αυτο ειναι και το νοημα του νηματος εξαλλου, οχι τα απλα και τετριμμένα.

    ---
    Τι βρίσκεται στο δίκτυο, και τί τοπικά;;;;

    Ξέρει κανεις, απο τις συνομιλίες(instant messages), τι ειναι αποθηκευμένο 'τοπικα' στην συσκευη(κινητο ή υπολογιστης), και τι ειναι στο net και το 'φερνει' οταν συνδεθεις;

    Παρατηρησα οτι ημουν offline, και μου εδειχνε 'οτι παλιο' απο messages αλλα ομως οχι τα νεοτερα-καινουρια μηνυματα. Εν τω μεταξυ, οταν λεμε μηνυματα, δεν εννοουμε μονο text, αλλα και φωτογραφιες που επισυναφθηκαν (βαραινει το πραγμα...)
    Και αναρωτηθηκα: καλα, οι υπολογιστες εχουν ετσι κι αλλιως χώρο, δεν με νοιαζει τι κανει το skype, τι κραταει και που κλπ.

    Αλλα πχ στο κινητο? Που ο χωρος ειναι πιο περιορισμενος, και μαλιστα με τα ηλιθια κλειδωματα ακομη και των νεων εκδοσεων του android, και απειρη εξωτερικη sd card να εχεις, ετσι για να γουσταρουμε δουλευουν οι περισσοτερες εφαρμογες μονο με την εσωτερικη μνημη;

    Για να μην ρωτησω, τελικα 'τι ειναι στο δικτυο, και τι τοπικα', αφου μπορει τη μια μερα να βλεπω τα του skype στον υπολογιστη, και την αλλη στο κινητο....

    Αν ηταν ολα στο δικτυο, γιατι μου εδειχνε το κινητο ολες τις περασμενες συνομιλιες; Αρα ας ημουν offline πρεπει να ηταν τοπικα στο κινητο μου, ετσι καταλαβαινω.
    Και πως παει μετα; Γεμιζει-γεμιζει-γεμιζει το κινητο, απο τις συνομιλιες(με φωτο-το υπενθυμιζω παλι-ογκος δεδομενων), λες και ειναι outlook που γεμιζει το pst μεχρι να...σκάσει;

    Και αν οντως αποθηκευονται τοπικα, τοτε μπορει οι ιδιες συνομιλιες να ειναι τοπικα, στο pc, στο κινητο, στο tablet?

    Ξερει καποιος τι ισχυει;
    τα αρχεία σώζονται τοπικά, οι συνομιλίες στο διαδίκτυο, όπως με το msn messenger...
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  7. #22
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα αρχεία σώζονται τοπικά, οι συνομιλίες στο διαδίκτυο, όπως με το msn messenger...
    Αν ειναι ετσι ομως, διχως να συνδεθω στο internet, γιατι μου δειχνει ολη τη συνομιλια με την καθε επαφη, μεχρι οτι ειχε ειπωθει μεχρι την τελευταια φορα που υπηρξε συνδεση;

  8. #23
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι ετσι ομως, διχως να συνδεθω στο internet, γιατι μου δειχνει ολη τη συνομιλια με την καθε επαφη, μεχρι οτι ειχε ειπωθει μεχρι την τελευταια φορα που υπηρξε συνδεση;
    Αυτά υπάρχουν και τοπικά τότε, επειδή όταν το πρωτοεγκατέστησες δήλωσες ότι είναι υπολογιστής που εμπιστεύεσαι και έχει κάνει sync,
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  9. #24
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν διαγραψω μια επαφη που ειχα μεχρι τωρα, κατοπιν πλεον θεωρειται ως ‘αγνωστος’, και αν εχω βαλει οτι δεν δεχομαι messaging/calls απο αγνωστους, ουσιαστικα εμπιπτει στους αγνωστους , και τρωει απορριψη;
    Θα πρεπει να στειλει αιτημα φιλιας, ξανα, για να μπορεσει να επικοινωνησει μαζι μου;

  10. #25
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.620
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ναι.
    ..

  11. #26
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ολες οι ψαγμενες αποριες εδω!

    Ξερει κανεις, αν μπορω να αφαιρεσω την εικονα απο μια επαφη που εχω προσθεσει;

    Εννοω, ο κατοχος της επαφης, που εχω προσθεσει στα contacts, εχει μια εικονα.
    Γινεται αυτο καπως, να μην φαινεται, και να βαλω μια generic εικονα;
    Πχ καπως οπως το rename στις επαφες, που παροτι ο αλλος εχει ως default ενα ονομα, εσυ μπορεις να πας και να το αλλαξεις στις επαφες σου;
    Γινεται;;;;

  12. #27
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Skype inside out, αλλα ρωτω πραγματα που κανεις δεν ξερει....


    Δουλευω το skype κυριως απο τον υπολογιστη.
    Σημερα ομως, μετα απο καιρο(μήνας...), χρειαστηκε (on the go) να το ανοιξω και στο κινητο.
    Guess what.
    Οι επαφες δεν ηταν επικαιροποιημενες!
    Επαφη που εχω διαγραψει(απο τον υπολογιστη) εδω και κατι βδομαδες, ειναι εκει (στο κινητο),
    ενω επαφη που εχω προσθεσει-νεα(μεσω υπολογιστη), δεν υπαρχει στο κινητο.

    Τι στην ευχη συμβαινει;;;;

  13. #28
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Διατυπωνω αποριες σε ενα απο τα μεγαλυτερα και πολυπληθεστερα ελληνικα φορουμς, και κανεις δεν εχει απαντηση!!!

    Για τα μηνυματα, που δειχνουν ασυγχρονιστα, ΑΝ καταλαβα καλα, συγχρονιζονται μονο στην περιπτωση που δεχτεις/στειλεις μηνυμα, αλλα και παλι το λεω με επιφυλαξη.
    Αν δεν δεχτεις/στειλεις, σου δειχνει οτι παλιο ειχες καποτε στο κινητο.
    Κακο αυτο.
    Εγω θελω να εχω πληρες update, κι ας εχω να επικοινωνησε καιρο με καποιον, απο την συγκεκριμενη συσκευη, αν και μιλησα προσφατα με μηνυμα, απο αλλη συσκευη.
    Τι σοι sync ειναι αυτο, όποτε γουσταρει;
    Κι αν εγω δεν θυμαμαι τι εχει ειπωθει αναμεσα σε μενα και στην επαφη, πως στην ευχη θα ξερω πως να συνεχισω μια text συζητηση; Στην τυχη;

  14. #29
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με μια επαφη που στο παρελθον ειχαμε επικοινωνια, δηλαδη ημασταν 'φιλοι',
    σημερα κοιταζω και βλεπω αυτα εδω τα 'διακριτικα':
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.JPG 
Εμφανίσεις:  105 
Μέγεθος:  8,1 KB 
ID: 174572
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.JPG 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  11,3 KB 
ID: 174573

    Τι σημαινουν αυτα; Οτι πλεον με αφαιρεσε απο τις επαφες; Οτι διεγραψε τον λογαριασμο του; Ή κατι αλλο;

  15. #30
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.620
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Μάλλον ότι σε διέγραψε

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. προβλημα με skype
    Από voulastaur στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 21:25
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 12:17
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-14, 04:43
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-13, 08:20
  5. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 20:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας