Σελ. 2 από 248 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 3708

Θέμα: Asus dsl-ac68u

  1. #16
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οhhh τωρα το ειδα ευχαριστω
    βαλανε και G vector βλεπω (vectoring για vdsl)
    ευχαριστω, επλιζω και το δικο μου να ερθει συντομα

  2. #17
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν έγινε η γραμμή μου 24αρα. Τα πράγματα δεν ήταν όπως τα περίμενα αλλά και πάλι ειμαι 1.5 φορά πάνω σε σχέση με πριν.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  asus1.PNG 
Εμφανίσεις:  176 
Μέγεθος:  139,9 KB 
ID: 146977
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  asus2.PNG 
Εμφανίσεις:  65 
Μέγεθος:  141,0 KB 
ID: 146978

    Επειδή δεν έμεινα ικανοποιημένος, πήγα και αγόρασα κατευθειαν το 8960 που έχει broadcom να δω διαφορές.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  8960n.PNG 
Εμφανίσεις:  165 
Μέγεθος:  114,9 KB 
ID: 146979
    και μία συγκριση με το zte
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  zte.PNG 
Εμφανίσεις:  140 
Μέγεθος:  96,7 KB 
ID: 146980

    Όλες οι μετρήσεις έγιναν πάνω στον κατανεμητή. Το θέμα είναι ότι είχα βάλει εγω σε asus και tp-link adsl2+ και μετά είδα ότι αν έβαζα adsl2 ή adsl κλείδωνε ψηλότερα.

    Επίσης με το asus έριξα το snr από το menu και ορίστε το αποτέλεσμα. Δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο θα είναι σταθερό.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0633.PNG 
Εμφανίσεις:  164 
Μέγεθος:  139,7 KB 
ID: 146982

  3. #18
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590 AX
    Εισαι σε fastpath απ οτι βλεπω. Με interleaved λογικα θ ανεβεις κι αλλο

  4. #19
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βλεπω οτι ολα δηλαδη το ιδιο κλειδωνουν στο 6 κατι, η διαφορα ειναι οτι μπορεις να σεταρεις την γραμμη με την 24αρα, αλλα σε συμφερει να κρατησεις την 8αρα που πας τωρα με σεταρισμενο το μοντεμ?

    Παντως λογικα οπως ειπε και ο φιλος με ιντερλιβ θα πρεπει να παρεις αλλο 1-1,5 mbps και με λιγο σεταρισμα θα φτασεις κοντα 10 ... καλα πανε ολα τα μοντεμ
    το οριο του 43 attenuator einai apo 6.500 - 10000 kbps και σε αυτο παιζoυν πολλοι παραγοντες (γεματο κεντρο, χαλκος κλπ)

    κρατα το ασος που εχει και ευκολο σεταρισμα ... αν δεν παιζεις παιχνιδια online games δεν νομιζω να σε χαλαει που θα ανεβει το πινκ αν πας σε ιντερλιβ προφιλ
    επισης ειναι μελλοντικο AC

    Οσο για το οτι πηρε πιο πολυ ταχυτητα στο αδσλ 2 ... ισως γιατι βλεπω τους τονους που εχουν τραβηχτει λιγο πιο αριστερα (ετσι ειναι και στο αδσλ2 οι τονοι /συνχοτητες ειναι μεχρι 250 αν θυμαμαι καλα)
    δηλαδη στο αδσλ2+ οι τονοι απο 300 - 520 ειναι κενοι (εχουν παει αριστερα μεχρι περιπου 300)
    στο αδσλ2 μεχρι το 250 περιπου οι τονοι πρεπει να ειναι καλυμενοι οποτε σε αδσλ2 δεν υπαρχουν κενες συχνοτητες (απο 0 - 250 mhz) αρα ισως ειναι καλυτερα σε αδσλ2
    Αυτην τουλαχιστον την εξηγηση δινω εγω

    - - - Updated - - -

    με αλλα λογια

    εχεις ενα μοντεμ του παροχου που υποτιθεται οτι παει καλα με την γραμμη του
    πηρες ενα broadcom ( & καλα εκανες βεβαια) που ειναι συμβατο
    Εχεις το ασος που τελικα βγαινει και αυτο στα ορια με του παροχου και με το συμβατο ... αρα παει πολυ καλα

    Κρατα το ασος και να σεταριστει (γιατι χανει σε σταθεροτητα γραμμης, οχι μονο αυτο αλλα ολα οταν χαμηλωνεις το σνρ) αν γυρισεις σε ιντερλιβ δεν νομιζω να εχει προβλημα ... και θα εισαι κοντα 10αρα ... το διπλασιο απο την 4αρα που ειχες

    - - - Updated - - -

    Να προσθεσω, πηρα και το δικο μου, η courier που συνεργαζονταν με την DHL το ειχε απο την Δευτερα και μαλλον περιμεναν να μαζουτουν και αλλα δεματα για τα γυρω χωρια να τα φερουν ολα μαζι (πιθανον 1-2 εβδομαδες, εχει ξανατυχει αμ αλλο courier) ... πηγα απο τα γραφεια τους και καθαρισα
    Ειναι πολυ φοβερο, τουλαχιστον εμενα μου αρεσει, ισως γιατι ημουν συνηθησμενος & με το N55U ... σε λιγο φωτο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 14-11-14 στις 01:01.

  5. #20
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλά εννοείται θα κρατήσω το asus! Απλά πήρα το 8960 απο περιέργεια για να δοκιμάσω και αν είναι καλύτερο να το βάλω αυτό για modem και το asus για ρουτερ. Έτσι κι αλλιώς θα το χω και μελλοντικα για δοκιμές. Γράφτηκα και για να μου στέλνουν τα beta firmwares να βλέπω πως πάει οπότε είμαι κομπλέ. Λογικά αυριο θα τους πάρω να με αλλάξουν σε interleave και θα ενημερώσω.

    Άντε καλορίζικο Πάμε να λιώσουμε τα μηχανάκια μας

  6. #21
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά εννοείται θα κρατήσω το asus! Απλά πήρα το 8960 απο περιέργεια για να δοκιμάσω και αν είναι καλύτερο να το βάλω αυτό για modem και το asus για ρουτερ. Έτσι κι αλλιώς θα το χω και μελλοντικα για δοκιμές. Γράφτηκα και για να μου στέλνουν τα beta firmwares να βλέπω πως πάει οπότε είμαι κομπλέ. Λογικά αυριο θα τους πάρω να με αλλάξουν σε interleave και θα ενημερώσω.

    Άντε καλορίζικο Πάμε να λιώσουμε τα μηχανάκια μας
    σωστος καλη σκεψη, που γραφτηκες για βετα?

    Θα το φτιαξουν και αλλο ειναι καινουριο ακομα 2-3 μηνες

  7. #22
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλά έστειλα feedback και τους ζήτησα να με βαλουν στη λιστα που στέλνουν τα beta firmwares και μου είπαν εννοείται και με ευχαρίστησαν! Όταν μπορέσεις ανέβασε dsl stats να δούμε πως συγχρονίζει η 4αρα σου.


    EDIT1:
    Νομίζω βρήκα bug. Όταν επιλέγω modulation g.dmt μου ανεβαίνει το attenuation στο 56, όμως στο spectrum που κοιτάω μου δείχνει ότι πάει μέχρι 48. Επίσης, όταν ρυθμίζω από το stability adjust το snr, αλλάζει κανονικά η ταχύτητα αλλά το snr παραμένει ίδιο στα dsl stats.

    EDIT2:
    Στο forum overclockers λενε ότι κάποιος κατάφερε και από 40 vdsl πήγε 80 επειδή με αυτό το royter κατάφερε να ξεπεράσει τις ρυθμίσεις του dslam!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος freebil : 14-11-14 στις 01:51.

  8. #23
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά έστειλα feedback και τους ζήτησα να με βαλουν στη λιστα που στέλνουν τα beta firmwares και μου είπαν εννοείται και με ευχαρίστησαν! Όταν μπορέσεις ανέβασε dsl stats να δούμε πως συγχρονίζει η 4αρα σου.


    EDIT1:
    Νομίζω βρήκα bug. Όταν επιλέγω modulation g.dmt μου ανεβαίνει το attenuation στο 56, όμως στο spectrum που κοιτάω μου δείχνει ότι πάει μέχρι 48. Επίσης, όταν ρυθμίζω από το stability adjust το snr, αλλάζει κανονικά η ταχύτητα αλλά το snr παραμένει ίδιο στα dsl stats.

    EDIT2:
    Στο forum overclockers λενε ότι κάποιος κατάφερε και από 40 vdsl πήγε 80 επειδή με αυτό το royter κατάφερε να ξεπεράσει τις ρυθμίσεις του dslam!
    ααα ξεχασα το feedback το n55u δεν το ειχε


    οταν αλλαξεις modulation ειναι φυσικο να δειχνει αλλο νουμερο γιατι κανει αλλο υπολογισμο το μοντεμ, συνηθως ειναι γυρω στα 3 db (το ατενουετορ ειναι βαση μαθηματικων / υπολογισμου)
    Αλλα δεν καταλαβα στο spectrum τι ειναι το 48, εκει δειχνει μονο τα bit του σνρ και οι τονοι γραμμης και οχι ατενουατορ

    Το stability adjustment το κανει καποιες φορες και στο n55u δεν κατεβαζει το σνρ αλλα η ταχυτητα ανεβαινει, μαλλον εξαρταται απο το δσλαμ ... ειναι γνωστο στην ασος αυτο

    Κοιταω και στο overclocker αλλα χτες και σημερα δεν ειδα τι γινεται εκει ... θα δω σε λιγο καποια στιγμη ... αλλα το Ασος απο dsl ρυθμισεις ειναι φοβερο, αν ξερει καποιος να παιξει με αυτες (δεν ειναι τοσο απλο παταμε οτι βρουμε γιατι αυτο εχει να κανει με την σταθεροτητα γραμμης) μπορει να το κανει τουμπανο (εξαρτατει και το μηκος γραμμης και ποιοτητα)

    Πολυ λιγα μοτεμ εχουν τοσες dsl ρυθμισεις και μαλιστα μεσα στο μενου για ευκολια .. μερικα αλλα εχουν 1-2 ρυθμισεις αλλα κρυμμενες με τελνετ

    και κατι αλλο επειδη ειπα οτι δεν παει καλα σε καποιο αλλο θεμα με το ασος .. στην Αγγλια εχουν ενα συστημα το οποιο λεγεται DLM στο οποιο πανω απο καποια λαθη στη γραμμη ριχνει το προφιλ αυτοματα για σταθεροτητα (αρα και την ταχυτητα) και ειναι σχεδιασμενο για τα συμβατα τους μοντεμ ... βεβαια η ασος εργαζεται πανω σε αυτο ... αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι δυσκολα ισχυει για εμας, ΑΝ με το ασος η γραμμη εδω Ελλαδα βρει λαθη, δεν λεω ... ναι θα πεσει η συνδεση ... αλλα καθε 2,3,4,5 μερες? ... εκει τους ριχνει καθε 15 λεπτα ετσι για πλακα ... και υποψην δεν το κανει μονο στο ασος αλλα και σε φριτζ και ντρειτεκ αν τα ψαξετε πιο καλα

  9. #24
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο πρώτο διάγραμμα ο κάθετος άξονας είναι snr και εμένα συμπίπτει το μέγιστο με το attenuation, αλλά έκανα λάθος. Δεν είναι αυτό.
    Πάντως στο stability adjust όταν το πειράζω για adsl 2 και adsl 2+ αλλάζει κανονικά στα stats το snr, αλλά όταν το πειράζω στο g.dmt μένει στάσιμο, ενώ αλλάζει κανονικά η ταχύτητα..

  10. #25
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    λοιπον βαζω μερικες φωτο, βεβαια σχεδον ειναι παντου αλλα ετσι να ειναι και εδω στο φορουμ, αργα η γρηγορα μπορει καποιος αλλος να το εκανε
    Το μοντεμ ειναι περιπου 3 μηνες παλιο οποτε κατι παραπνω μπορει να προστεθει στο μελλον

    γραμμη στατιστικων δειχνει πολλα αξιολογα, εχει γινει προταση απο χρηστες να προστεθει και INP ενδειξη χρησιμο για vdsl και νομιζω και ιντερλιβ
    Εγω ζητησα να μας δειχνει και τσιπακι καμπινας
    (το trellis coding που ειχα ζητησει ειναι ηδη enable μεσα)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68u stats.png 
Εμφανίσεις:  121 
Μέγεθος:  18,1 KB 
ID: 146996

    εδω εχουμε το μενου με τις αλλαγες γραμμης ... δεν αποκλειεται να προστεθει αργοτερα κατι ακομα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68u dsl settings.png 
Εμφανίσεις:  119 
Μέγεθος:  20,5 KB 
ID: 146997

    εδω εχουμε ρυθνισεις wifi, ειναι τοσες πολλες που και εγω μπερδευτηκα (απο 5G και ειναι ιδιεσ και στο 2,4)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68uwifi settings.png 
Εμφανίσεις:  80 
Μέγεθος:  31,1 KB 
ID: 146998

    εδω εχουμε το live traffic και το εχω τραβηξει μολις εκανα speedtest στην 4αρα γραμμη μου

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68u traffic monitor.png 
Εμφανίσεις:  62 
Μέγεθος:  33,1 KB 
ID: 146999

    usb μενου και το κλειδι για την αγορα των ασος για πολλους

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68u usb menu.png 
Εμφανίσεις:  61 
Μέγεθος:  101,6 KB 
ID: 147000

    aicloud

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68u aicloud.png 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  105,6 KB 
ID: 147001

    εδω δειχνω το μενου με ddns για τον λογο οτι οποιος εχει ασθσ μηχανημα παιρνει και free acount απο την ασος, νομιζω ακομα ισχυει ... δεν ξερω υπο ποιες προυποθεσεις γιατι δεν χρειαστηκα ποτε

    ΕΔΙΤ ... στην φωτο με το aicloud λεει πως γινεται

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68u ddns.png 
Εμφανίσεις:  50 
Μέγεθος:  19,4 KB 
ID: 147002

    και εδω τo κεντρικο μενου που φaινεται & μετρητης των 2 CPU

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ac68u main map.png 
Εμφανίσεις:  68 
Μέγεθος:  185,0 KB 
ID: 147003

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    EDIT2:
    Στο forum overclockers λενε ότι κάποιος κατάφερε και από 40 vdsl πήγε 80 επειδή με αυτό το royter κατάφερε να ξεπεράσει τις ρυθμίσεις του dslam!
    Καθησα λιγο αργα να δω τι γινεται επειδη εχασα 2 μερες νεα απο εκει
    Ειπε οτι δεν το εκανε ακομα, προφανως θα φαει προστιμο απο τον παροχο και θα μπλεχτει και η αρμοδια αρχη
    Aπο οτι φαινεται εχει παρει καποιο tool απο τον κατασκευαστη για να παρακολουθει την γραμμη του που ειχε προβλημα με το DLM που ειπα πιο πανω ... και αυτο το tool δινει προσβαση και με τελνετ μονο απο το Λαν 4 σε κρυμμενη σελιδα 169.254.0.1 εκτος την κανονικη 192.168.1.1
    Εκει δεχεται ρυθμισεις μεσω εντολων και υποστηριζουν οτι γινεται και να εισαι σε κλειδωμενο προφιλ μπορεις να κλειδωσεις εσυ την ταχυτητα που θελεις γιατι κανει υπερβαση στις ρυθμισεις που εχει θεσει ο παροχος στο dslam

    Μπορει να ειναι μουφα για να κανει πωλησεις το μοτνεμ ... αλλα επειδη εχω πολυ καλες πληροφοριες σε καποια θεματα ... ξερω ΣΙΓΟΥΡΑ εκει στην ΜediaTek και στη Ασος ειναι κεφαλια τεχνικοι (φτιαχνουν τοσα τσιπακια για παρα πολυ γνωστα 4G smartphones, hdtv, blue ray κλπ) οποτε αυτα που φτιαχνουν ξερουν καλα τι δυνατοτητες εχουν ασχετα αν εχουν μικροπροβληματα (bugs)
    Ισως αυτο μπορει να αποδειχτει ανετα γιατι η Ασος εχει τοσα πολλα adjustments (ρυθμισεις) για dsl ... και ειμαι σιγουρος εχουν και αλλα οπλα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 14-11-14 στις 06:46.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα άλλαξα την καλωδίωση και συγχρόνισε παραπάνω. Βέβαια αποκλείεται να οφείλεται σε αυτό γιατί χτες το είχα απευθείας πάνω στον κατανεμητή. Ισως φταίει η ώρα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2014-11-14 at 12.40.02 PM.png 
Εμφανίσεις:  75 
Μέγεθος:  92,1 KB 
ID: 147028

    Τα crc σφάλματα που μπορεί να οφείλονται? Γιατί νομίζω έχω πολλά γενικά.
    @Babis3g Όταν μπορέσεις ανέβασε το φάσμα σου απο το ac68u να δω πως είναι.

    - - - Updated - - -

    Για μισή ώρα είχα 7200 και τώρα έπεσε κανονικά πάλι 5900!

  12. #27
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εμανα ανεβηκαν οπως ειναι φυσικο στα 139 ΑΛΛΑ ξερω την γραμμη μου και ειναι επιδη εβρεξε ...οταν βρεχει δυνατα ανεβαινουν πολυ
    εδω απο ενα δραυτεκ που εχει 20000 ερρορς και μαλιστα εχει ριξει για 67 ωρες μονο το σνρ στο 6.7 απο 9 που δινει ο οτε (οταν ειχα 24αρα)
    http://www.adslgr.com/forum/attachme...0&d=1398423003

    Δεν το λεω σαν δικαιολογια αλλα επειδη ζητησες να δεις τα στατιστικα

    εδω σε εμενα παει καλα γιατι εκτος απο τα ερορς που εγιναν με την βροχη δεν ξανα εγιναν πολλα

    Τωρα που εχεις 24αρα να αναμενεις πολλα ερορ με οποιο μοντεμ, ισως το τπ λινκ να ειναι καλυτερα ... αλλα θα ελεγα να μην ανυσηχεις αν δεν εχεις αποσυνδεσεις

    βαζω τα στατιστικα που θελεις να παρεις μια ιδεα ... αλλα πλεον ΜΗΝ συγκρινεις με την συνδεση μου γιατι η δικη μου 4αρα με το σνρ στα 20-25 δεν ειναι τοσο ευαισθητη η συνδεση μου στα ερορς, οσο η 24αρα
    το bit swap παει καλα ηταν οπως πρωτοσυνδεθηκα, sto n55u δεν ηταν ετσι, τραβαξε τισ συνχοτητες αριστερα, τωρα αυτο δεινχνει τισ κραταει στην θεση του και καλυπτει τα κενα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  stats 4mb.png 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  67,1 KB 
ID: 147029

  13. #28
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα να μου την αλλάξουν απο fastpath σε interleave και θα ενημερώσω. Τι άλλα αιτήματα να μπορούμε να κάνουμε προς τον οτε σε σχέση με τη γραμμή?

    - - - Updated - - -

    Ναι, έχεις και καλό attenuation σε σχέση με μένα. Γιατί το έχεις 4αρα ενώ μπορεί να πάει καλύτερα? Για σταθερότητα?

  14. #29
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα να μου την αλλάξουν απο fastpath σε interleave και θα ενημερώσω. Τι άλλα αιτήματα να μπορούμε να κάνουμε προς τον οτε σε σχέση με τη γραμμή?
    ανεβαζεις το σνρ απο τ ασος, αυτο μονο ... μπορεις αν θελεις αργοτερα να τους ζητησεις στο 24 προφιλ να σου ανεβασουν το σνρ για να μην εχεις πολλα ερρορ .. αλλα ετσι μπορει πλεον να μην αλλαζει το σντ το ασος

    σε λιγα λεπτα, το πολυ ωρα θα περεπει να σου αλλαξουν το προφιλ, σιγουρα θα ειναι πιο σταθερη γραμμη με πιο λιγα ερορς και πιστευω θα εχεις και παραπανω ταχυτητα, βαλε και το ασς (μετα απο λιγες μερες) to stability στο -2, -3 μην το παρακανεις ...αλλα αστο ασεταριστο λιγες μερες γιατι θελει να μαθει η γραμμη το καινουριο προφιλ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, έχεις και καλό attenuation σε σχέση με μένα. Γιατί το έχεις 4αρα ενώ μπορεί να πάει καλύτερα? Για σταθερότητα?
    για οικονομια
    οταν ανανεωσα το συμβολαιο ειχε καλες προσφορες αλλα μονο για καινουριους πελατες, οποτε το ανανεωσα με την 4αρα, ουτως η αλλος δενκατεβαζω τορεντς και ταινιες ... βεβαια αν στο μελλον δω κατι καλο μπορω να κανω οποια στιγμη αναβαθμηση παλι σε 24

    Δεν εχω αλλο παροχο εδω για να τους απειλησω οτι θα φυγω και να παρω προσφορα

  15. #30
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων

    για οικονομια
    οταν ανανεωσα το συμβολαιο ειχε καλες προσφορες αλλα μονο για καινουριους πελατες, οποτε το ανανεωσα με την 4αρα, ουτως η αλλος δενκατεβαζω τορεντς και ταινιες ... βεβαια αν στο μελλον δω κατι καλο μπορω να κανω οποια στιγμη αναβαθμηση παλι σε 24
    Εγώ πάντως που έκανα 24μηνη δέσμευση για αλλαγή σε 24 θα πληρώνω 1 ευρώ το μήνα παραπάνω και έχω 30 λεπτα προς κινητα που δεν είχα πριν..

Σελ. 2 από 248 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι διαφορά έχει το ASUS 4 Way Optimization με το bios overclocking
    Από bj242033 στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-14, 20:26
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-14, 00:00
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 17:21
  4. GTX 770 Asus ή Gigabyte;;;;
    Από patskalis στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-14, 01:03
  5. Asus GTX 770 ή Asus R9 280X
    Από makisko στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-13, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας