Σελ. 219 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 199209214217218219220221224229239 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.271-3.285 από 3708

Θέμα: Asus dsl-ac68u

  1. #3271
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπορείς να ζητήσεις και λάβεις τον κωδικό της τηλεφωνίας από τον ΟΤΕ και να τον ρυθμίσεις σε οποιαδήποτε IP τηλεφωνική συσκευή ή εφαρμογή, συμβατή με το SIP πρωτόκολλο.
    Αυτό ισχύει μόνο στον ΟΤΕ. Σε όλους τους άλλους παρόχους, δεν παρέχεται ο κωδικός και η τηλεφωνία είναι κλειδωμένη με την συσκευή της.

  2. #3272
    Εγγραφή
    11-02-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος αλλά ακόμα το dsl και το telephony στο speedport είναι σβηστά. Έχω στο speedport 192.168.2.1 και στο asus 192.168.1.1
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20181109_001413.jpg  

    20181109_001845.jpg  

    20181109_001942.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ifestus : 09-11-18 στις 01:34.

  3. #3273
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Οι ρυθμίσεις στην πρώτη εικόνα είναι λανθασμένες. Δες πάλι τις σωστές από τον οδηγό.

  4. #3274
    Εγγραφή
    15-11-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.Νεο μέλος όπως βλέπεται.
    Θα μπω απευθείας στο θέμα μου μιας και έχω χοντρό πρόβλημα.
    Είμαι κάτοχος του ένα λόγο router 3 χρόνια και 9 μέρες με τη σημερινή και είμαι εκτός εγγύησης για 9 μέρες.πριν απ 15 μέρες περίπου το router σταμάτησε να λειτουργεί ούτε λαμπάκια ούτε τπτ.
    Μίλησα με την asus στην ελλαδα αλλά δεν δέχονται να μου το αλλάξουν η να το φτιάξουν.ετσι κιαλλιως δεν φτιάχνουν μου είπαν.
    Είχα σκάσει 180 ευρώ και όπως καταλαβαίνετε δεν είναι λίγα.
    Για το ρουτερ τώρα.όταν δεν είναι αναμένο από το κουμπάκι του ο μετασχηματιστής του έχει ένα μπλε λαμπάκι που ανάβει.μολις πατήσω το κουμπί να ανάψει το router το μπλε λαμπάκι στον μετασχηματιστή σβήνει και φυσικά το ρουτερ δεν ανάβει.αγορασα άλλο ίδιο μετασχηματιστή και γίνεται ακριβώς το ίδιο.
    Καμία ιδέα η κάποιον που να ξέρει μήπως το φτιάξω γιατί λοιπαμαι να το σουτάρω.
    Ευχαριστώ για όποια βοήθεια.

  5. #3275
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Καλησπέρα σε όλους,

    Εχω HoL 50/5 γραμμή και αγορασα προσφατα το συγκεκριμένο ρουτερ.
    Μετα το πρώτο configuration ενώ μπορώ και κανω ping δεν εχω προσβαση πουθενά. Αλλάζοντας τις ρυθμίσεις και βάζοντας αυτά που έχει περασμένα το ZTE που δίνει η Vodafone τρώω TimeOut. Έχω δοκίμασει να κανω downgrade firmware και παλι τίποτα.

    Υπάρχει κάποιος που να έχει το συγκεκριμενο μοντεμ/ραουτερ και να του παρουσιαστηκε το ίδιο πρόβλημα;; Μήπως θέλει κάποια ειδική παραμετροποίηση η συσκευή;; ίσως αν υπάρχει κάποιο config file να το κανω apply?

    Ευχαριστώ.

  6. #3276
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Germak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.Νεο μέλος όπως βλέπεται.
    Θα μπω απευθείας στο θέμα μου μιας και έχω χοντρό πρόβλημα.
    Είμαι κάτοχος του ένα λόγο router 3 χρόνια και 9 μέρες με τη σημερινή και είμαι εκτός εγγύησης για 9 μέρες.πριν απ 15 μέρες περίπου το router σταμάτησε να λειτουργεί ούτε λαμπάκια ούτε τπτ.
    Μίλησα με την asus στην ελλαδα αλλά δεν δέχονται να μου το αλλάξουν η να το φτιάξουν.ετσι κιαλλιως δεν φτιάχνουν μου είπαν.
    Είχα σκάσει 180 ευρώ και όπως καταλαβαίνετε δεν είναι λίγα.
    Για το ρουτερ τώρα.όταν δεν είναι αναμένο από το κουμπάκι του ο μετασχηματιστής του έχει ένα μπλε λαμπάκι που ανάβει.μολις πατήσω το κουμπί να ανάψει το router το μπλε λαμπάκι στον μετασχηματιστή σβήνει και φυσικά το ρουτερ δεν ανάβει.αγορασα άλλο ίδιο μετασχηματιστή και γίνεται ακριβώς το ίδιο.
    Καμία ιδέα η κάποιον που να ξέρει μήπως το φτιάξω γιατί λοιπαμαι να το σουτάρω.
    Ευχαριστώ για όποια βοήθεια.
    δυσκολα τα πραγματα ... και το δικο μου dsl ac68 καπως ετσι εφυγε, μια μερα σταματησε στα καλα καθουμενα και απο τοτε 1 led μονο επαιζε και δεν ανοιγε ... αλλα πριν ειχε φαει 2 κεραυνους και μαλλον με τη παροδο του χρονου αδυνατησαν τα υλικα και τελος παρεδωσε πνευμα

    εχε ετοιμο το rescue tool και δοκιμασε να κρατησεις το reset button για 15 δευτερα μεχρι να δεις αν εμφανιστει καποιο led,

    η κλεισε το, πατα το reset και ανοιξε το ενω συνεχιζε να πατας το reset για αλλα 15 δευτερα ... αν γινει κατι και σε αφησει περνας το λογισμικο, αλλα μαλλον αυτο ηταν, χαλασε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Haibai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Εχω HoL 50/5 γραμμή και αγορασα προσφατα το συγκεκριμένο ρουτερ.
    Μετα το πρώτο configuration ενώ μπορώ και κανω ping δεν εχω προσβαση πουθενά. Αλλάζοντας τις ρυθμίσεις και βάζοντας αυτά που έχει περασμένα το ZTE που δίνει η Vodafone τρώω TimeOut. Έχω δοκίμασει να κανω downgrade firmware και παλι τίποτα.

    Υπάρχει κάποιος που να έχει το συγκεκριμενο μοντεμ/ραουτερ και να του παρουσιαστηκε το ίδιο πρόβλημα;; Μήπως θέλει κάποια ειδική παραμετροποίηση η συσκευή;; ίσως αν υπάρχει κάποιο config file να το κανω apply?

    Ευχαριστώ.
    δοκιμασες vlan id 835? (wan > internet connection)

  7. #3277
    Εγγραφή
    15-11-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυσκολα τα πραγματα ... και το δικο μου dsl ac68 καπως ετσι εφυγε, μια μερα σταματησε στα καλα καθουμενα και απο τοτε 1 led μονο επαιζε και δεν ανοιγε ... αλλα πριν ειχε φαει 2 κεραυνους και μαλλον με τη παροδο του χρονου αδυνατησαν τα υλικα και τελος παρεδωσε πνευμα

    εχε ετοιμο το rescue tool και δοκιμασε να κρατησεις το reset button για 15 δευτερα μεχρι να δεις αν εμφανιστει καποιο led,

    η κλεισε το, πατα το reset και ανοιξε το ενω συνεχιζε να πατας το reset για αλλα 15 δευτερα ... αν γινει κατι και σε αφησει περνας το λογισμικο, αλλα μαλλον αυτο ηταν, χαλασε
    Να σαι καλά αδερφέ σ ευχαριστω για την βοήθεια αλλά όχι δεν κάνει τπτ είναι εντελώς νεκρό.
    Πάει για ανακύκλωση.
    Αγορα νέου λοιπόν.σκευτομαι για το archer vr600v2.τι γνώμη έχετε η αν υπάρχει κάτι καλύτερο στα 100
    περίπου ευρώ που να είναι futureproof για adsl kai vdsl

  8. #3278
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οπως ειπες κανα tp link ή παλι asus πιο φτηνο ac52, ac55, δες και τα αναλογα νηματα, τα πιο πολλα μοντελα υπαρχουν εδω στο forum ... εχω καιρο λογο δουλειων να δω αν υπαρχει κατι καινουριο

  9. #3279
    Εγγραφή
    15-11-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    να σαι καλα σ ευχαριστω πολυ!

  10. #3280
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυσκολα τα πραγματα ... και το δικο μου dsl ac68 καπως ετσι εφυγε, μια μερα σταματησε στα καλα καθουμενα και απο τοτε 1 led μονο επαιζε και δεν ανοιγε ... αλλα πριν ειχε φαει 2 κεραυνους και μαλλον με τη παροδο του χρονου αδυνατησαν τα υλικα και τελος παρεδωσε πνευμα

    εχε ετοιμο το rescue tool και δοκιμασε να κρατησεις το reset button για 15 δευτερα μεχρι να δεις αν εμφανιστει καποιο led,

    η κλεισε το, πατα το reset και ανοιξε το ενω συνεχιζε να πατας το reset για αλλα 15 δευτερα ... αν γινει κατι και σε αφησει περνας το λογισμικο, αλλα μαλλον αυτο ηταν, χαλασε

    - - - Updated - - -



    δοκιμασες vlan id 835? (wan > internet connection)
    Καλησπέρα,

    Ναι δοκιμασα το 835, μιας και ειναι περασμενο οταν διαλεγω HoL sto setup.

  11. #3281
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τοτε δες πιο πισω που λενε μηπως εχει το log, pado time outs ... αν ναι τοτε δοκιμασε το internet detection disable (wan>internet connection) σιγουρεψου to username/pass ειναι σωστο, κλεισε το DLA, και δοκιμασε annex A (καποιες φορες κλειδωνει μονο ετσι σε vdsl)

    ενας φιλος βρηκε οτι με το προηγουμενο λογισμικο εφτισξε το προβλημα , ολα γραμμενα λιγο πιο πισω

  12. #3282
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson
    καλησπερα,
    εχω το συγκεκριμενο μηχανημα και ξαφνικα δεν βλεπει το καλωδιο (αποσυνδεδεμενο μου λεει).
    Δοκιμασα και αλλα καλωδια κλπ. αλλα τιποτα. Το μαμα της Forthnet δουλευει κανονικα.
    Λογικα χαλασε η wan πορτα. Γνωριζει κανεις αν φτιαχνεται η παει ανακτκλωση? Ειναι εκτος εγγυησης.

  13. #3283
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δες την dsl θυρα πανω στο modem, αυτο θα εννοεις, κουνα λιγο το φισακι rj11, και κοιτα μεσα στη θυρα τις μικρες χαλκινες επαφες μηπως εχουν πρασινιλα ή εχουν στραβωσει

  14. #3284
    Εγγραφή
    11-11-2009
    Περιοχή
    Εύοσμος
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Καλησπέρα παιδιά!
    Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει σωστά το DNS 1.1.1.1 - 1.0.0.1 και να μπαίνει κανονικά στις σελίδες και από κινητά/τάμπλετ και από υπολογιστή χωρίς την ανάγκη να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις τις συσκευής?
    Πιο κάτω οι ρυθμίσεις, αλλά δεν με δούλεψε ποτέ...!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DNS asus router.jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  182,5 KB 
ID: 199055

  15. #3285
    Εγγραφή
    24-06-2005
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Αν εχεις ενεργοποιημένο το ipv6 πρέπει και εκει να βαλεις τα αντίστοιχα.

    Σε μενα δουλευει κανονικά με google DNS με IPv4/v6

    Βέβαια, είχα και μια περιπέτεια, ενω δουλευε οκ με google, ειπα να αλλαξω και δοκιμασω του cloudflare το 1.1.1.1 δηλαδη.

    Τι το θελα, οταν εκανα την αλλαγή το ρουτερ κλάταρε πολύ άσχημα, δεν ξαναμπήκε στο GUI, φόρτωνε το miniGUI για το firmware restore. το δοκιμασα και δεν εκανε τιποτα .. τελικα μπόρεσα να το επαναφέρω με την εφαρμογή της ASUS.

    ΟΚ καλό χρυσό το ASUS, αλλα οταν μουλαρώνει ειναι να το πετάξεις στον τοίχο.

Σελ. 219 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 199209214217218219220221224229239 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι διαφορά έχει το ASUS 4 Way Optimization με το bios overclocking
    Από bj242033 στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-14, 20:26
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-14, 00:00
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 17:21
  4. GTX 770 Asus ή Gigabyte;;;;
    Από patskalis στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-14, 01:03
  5. Asus GTX 770 ή Asus R9 280X
    Από makisko στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-13, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας