Σελ. 142 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 122132137140141142143144147152162 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.116-2.130 από 3708

Θέμα: Asus dsl-ac68u

  1. #2116
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγχρόνισα επιτέλους! Καλή φαίνεται η γραμμή νομίζω. Από ρυθμίσεις αξίζει να πειράξω τπτ? Θα πάρω τηλ να με γυρίσουν σε fastpath.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2016-07-28 at 14.10.41.png 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  110,7 KB 
ID: 173104Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2016-07-28 at 14.15.33.png 
Εμφανίσεις:  61 
Μέγεθος:  119,3 KB 
ID: 173105

  2. #2117
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραια & μεγεια η συνδεση ... τα τερματιζεις, δεν νομιζω να θελει κατι (ουτε πειραγμα το snr) ασε το οπως ειναι, ενεργοποιησε μονο το bit swap vdsl & κλεισε του adsl & αργοτερα κοιτας αν υπαρχει στην γραμμη σου το g.inp αλλα δεν πιστευω να εχει g.inp

  3. #2118
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ Μπάμπη! Τελικά το banwidth limiter από την εφαρμογή της asus σε κινητό δεν λειτουργεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος freebil : 28-07-16 στις 17:31.

  4. #2119
    Εγγραφή
    08-07-2016
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Την νέα beta την δούλεψε κάνεις?Να δοκιμάσω η άστο καλύτερα..

    Beta Version 9.0.0.4.380_3879

  5. #2120
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ορίστε και τα στατιστικά μου σε fastpath.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2016-07-29 at 17.13.25.png 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  104,6 KB 
ID: 173140


    Θα ήθελα να ρωτήσω, με vpn L2TP δεν μου συνδέεται σε ένα λογαριασμό που έχω. Από mac βέβαια συνδέεται κανονικά. Βέβαια έχει περισσότερες ρυθμίσεις. Μήπως υπάρχει κάποιο bug?

  6. #2121
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε και τα στατιστικά μου σε fastpath.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2016-07-29 at 17.13.25.png 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  104,6 KB 
ID: 173140


    Θα ήθελα να ρωτήσω, με vpn L2TP δεν μου συνδέεται σε ένα λογαριασμό που έχω. Από mac βέβαια συνδέεται κανονικά. Βέβαια έχει περισσότερες ρυθμίσεις. Μήπως υπάρχει κάποιο bug?
    καρφωτα τα στατιστικα, δεν νομιζω να σου κανει θεμα διπλα στην καμπινα ... ποιο λογισμικο εχεις για να το ρωτησω σε vpn l2tp (απο βδομαδα που θα ξανα ανοιξυν αν δεν βοηθησει καποιος αλλος)

  7. #2122
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    καρφωτα τα στατιστικα, δεν νομιζω να σου κανει θεμα διπλα στην καμπινα ... ποιο λογισμικο εχεις για να το ρωτησω σε vpn l2tp (απο βδομαδα που θα ξανα ανοιξυν αν δεν βοηθησει καποιος αλλος)
    90 μέτρα είμαι περίπου από την καμπίνα. Έχω το 9.0.0.4.380_3879, που νομίζω είναι το τελευταίο.

  8. #2123
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σύμφωνα με αυτό το βίντεο και αυτό το post, το dsl-ac68u μπορεί να πάρει το merlin firmware και να χρησιμοποιηθεί μόνο ως router. Το έχει δοκιμάσει κάποιος? @babis3g μπορείς να ρωτησεις την asus αν γίνεται κάτι τέτοιο(έστω και με το δικό τους firmware για rt-ac68u)?

  9. #2124
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με αυτό το βίντεο και αυτό το post, το dsl-ac68u μπορεί να πάρει το merlin firmware και να χρησιμοποιηθεί μόνο ως router. Το έχει δοκιμάσει κάποιος? @babis3g μπορείς να ρωτησεις την asus αν γίνεται κάτι τέτοιο(έστω και με το δικό τους firmware για rt-ac68u)?
    Χωρις να θελω να φοβισω η να αποτρεψω καποιον (γιατι θα το κανει με δικο του ρισκο ουτως η αλλος και θα καταλαβαινει οτι δεν θα ισχυει η εγγυηση, νομιζω 3 χρονια) ... επειδη το dsl 68 δεν εχει 2 usb και δεν εχει χωριστη wan θυρα και εχει διαφορετικη μνημη και μια ελαχιστη διαφορα σε components απο μαρκα σε αυτα που ειναι ιδια ... πολυ προφανως να εχει μελλοντικa hardware προβληματα
    πχ
    να υπαρχει wan down, wifi να ξεσυνδεεται, να μην εμφανιζονται ρυθμισεις και στην εσχατη να κανει επανακινησεις το usb να εχει ψιλο θεμα

    Οποιος το δοκιμασει ας μας πει
    Αλλα θα θα το ρωτησω αν μου πουν τι γνωμη εχει η Asus

  10. #2125
    Εγγραφή
    10-01-2015
    Περιοχή
    ΚΡΗΝΙΔΕΣ-ΚΑΒΑΛΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΡΗΝΙΔΕΣ
    Router
    FRITZ!Box 6850
    Path Level
    Interleaved
    Στο system log βλέπω το snr σε Upstream βρίσκεται στα 9db(fastpath).
    Απο την στιγμή που πειράζουμε το Stability Adjustment στα settings δεν έπρεπε να αλλάζει εκτός το Download και το upload?

    Οπότε για να βελτιώσουμε μόνο το upload τι επιλογές έχουμε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3 : 31-07-16 στις 22:13.

  11. #2126
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο system log βλέπω το snr σε Upstream βρίσκεται στα 9db.
    Απο την στιγμή που πειράζουμε το Stability Adjustment στα settings δεν έπρεπε να αλλάζει εκτός το Download και το upload?
    κανονικα οχι γιατι ειναι χωριστη ρυθμιση, ομως σε μερικες γραμμες επιρεαζει, πχ στη δικη μου αν ειμαι με interleave profile το upstream επιρεαζεται και κλειδωνω αντι 1023 στα 900 kbps ... αν ειμαι σε fast path εχω τετοιο θεμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε και τα στατιστικά μου σε fastpath.

    Θα ήθελα να ρωτήσω, με vpn L2TP δεν μου συνδέεται σε ένα λογαριασμό που έχω. Από mac βέβαια συνδέεται κανονικά. Βέβαια έχει περισσότερες ρυθμίσεις. Μήπως υπάρχει κάποιο bug?
    Εχω ερωτημα αν μπορεις να πεις ποιο ειναι αυτο το vpn service account που δεν σου δουλευει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freebil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με αυτό το βίντεο και αυτό το post, το dsl-ac68u μπορεί να πάρει το merlin firmware και να χρησιμοποιηθεί μόνο ως router. Το έχει δοκιμάσει κάποιος? @babis3g μπορείς να ρωτησεις την asus αν γίνεται κάτι τέτοιο(έστω και με το δικό τους firmware για rt-ac68u)?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις να θελω να φοβισω η να αποτρεψω καποιον (γιατι θα το κανει με δικο του ρισκο ουτως η αλλος και θα καταλαβαινει οτι δεν θα ισχυει η εγγυηση, νομιζω 3 χρονια) ... επειδη το dsl 68 δεν εχει 2 usb και δεν εχει χωριστη wan θυρα και εχει διαφορετικη μνημη και μια ελαχιστη διαφορα σε components απο μαρκα σε αυτα που ειναι ιδια ... πολυ προφανως να εχει μελλοντικa hardware προβληματα
    πχ
    να υπαρχει wan down, wifi να ξεσυνδεεται, να μην εμφανιζονται ρυθμισεις και στην εσχατη να κανει επανακινησεις το usb να εχει ψιλο θεμα

    Οποιος το δοκιμασει ας μας πει
    Αλλα θα θα το ρωτησω αν μου πουν τι γνωμη εχει η Asus
    H Asus λεει οτι δικο σας ειναι και κανετε οτι θελετε, ομως μπορει να εχει θεμα με την εγγυηση και το τεσταραν στο δικο τους περιβαλον περασε το λογισμικο πραγματικα αλλα μπορει να εχει θεμα το usb, ethernet wan (που δεν υπαρχει στο dsl 68) led κλπ που σημαινει οτι μπορει να μην δουλεψει σωστα, οποιος δοκιμασει μας λεει
    Αρα ο μονος τροπος να δουλεψει σαν router ειναι μεσω dual wan και να χρησιμοποιησουν την μια lan θυρα απο τις 4 ...αν το τεσταρουν και αυτο θα ενημερωσω...

    Αλλα για εμενα δεν εξιζει ο κοπος, ηδη το dsl68 γινεται σκετο router με το λογισμικο που ηδη εχει

    - - - Updated - - -

    UPDATE

    η asus λεει οτι το δοκιμασε και δεν παιζει το ethernet wan ουτε να σεταριστει μεσω dual wan ... δεν ξερω αν στο φιλο που ανεβασε το video παιζει, αλλα στο δικο τους περιβαλλον δεν παιζει, αρα οποιος το δοκιμασει, μαλλον θα παιξει ως 3G / 4G μονο απο τις πληροφοριες που εχω

  12. #2127
    Εγγραφή
    02-11-2014
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    10(dB) / 42.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -

    Εχω ερωτημα αν μπορεις να πεις ποιο ειναι αυτο το vpn service account που δεν σου δουλευει
    Ένα account από πολυτεχνείο της Ελλάδας. Στο mac μπορώ να βάλω extra ρυθμίσεις, όπως shared secret που χρειάζεται, γι αυτό νομίζω παίζει!

    Για τις άλλες πληροφορίες, ευχαριστώ!

  13. #2128
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα σας. Έχω Forthnet VDSL. Επειδή έχω απελπιστεί με το router που δίνει η Forthnet, σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο router. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο απ' όλα είναι η ασύρματη συνδεσιμότητα. Το router έχει ισχυρό Wifi; Πόσο συγχρονίζετε χρησιμοποιώντας καλώδιο και πόσο ασύρματα;
    Επίσης, στο παρόν θέμα έχω δει ορισμένους που αναφέρουν τον τύπο του dslam στο οποίο ανήκουν. Εγώ πώς θα μπορούσα να το δω αυτό; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα;

  14. #2129
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pluss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας. Έχω Forthnet VDSL. Επειδή έχω απελπιστεί με το router που δίνει η Forthnet, σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο router. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο απ' όλα είναι η ασύρματη συνδεσιμότητα. Το router έχει ισχυρό Wifi; Πόσο συγχρονίζετε χρησιμοποιώντας καλώδιο και πόσο ασύρματα;
    Επίσης, στο παρόν θέμα έχω δει ορισμένους που αναφέρουν τον τύπο του dslam στο οποίο ανήκουν. Εγώ πώς θα μπορούσα να το δω αυτό; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα;
    Για το ασυρματο περιμενεις καποιον που εχει vdsl να σου πει τι ταχυτητες πιανει ασυρματα/ενσυρματα, εγω το εχω με adsl και εκτος των οριακων σημειων του ασυρματου σηματος που αρχιζει να χανει δυναμη, μου δινει ολη την ταχυτητα 10-11 καθαρα που παει η γραμμη μου, αλλα σε vdsl μπορει να εχει διαφορα, οποτε περιμενεις...
    Για το chipset μερικα modem το αναφερουν μεσα στα στατιστικα (οπως και το dsl ac68) η το λενε μεσω telnet εφοσον ξερουμε τις εντολες (γιατι απο modem σε modem διαφερουν) & φυσικα το telnet ειναι ξεκλειδωτο και υπαρχει προσβαση

  15. #2130
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το ασυρματο περιμενεις καποιον που εχει vdsl να σου πει τι ταχυτητες πιανει ασυρματα/ενσυρματα, εγω το εχω με adsl και εκτος των οριακων σημειων του ασυρματου σηματος που αρχιζει να χανει δυναμη, μου δινει ολη την ταχυτητα 10-11 καθαρα που παει η γραμμη μου, αλλα σε vdsl μπορει να εχει διαφορα, οποτε περιμενεις...
    Για το chipset μερικα modem το αναφερουν μεσα στα στατιστικα (οπως και το dsl ac68) η το λενε μεσω telnet εφοσον ξερουμε τις εντολες (γιατι απο modem σε modem διαφερουν) & φυσικα το telnet ειναι ξεκλειδωτο και υπαρχει προσβαση
    Εντάξει, σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Σελ. 142 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 122132137140141142143144147152162 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι διαφορά έχει το ASUS 4 Way Optimization με το bios overclocking
    Από bj242033 στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-14, 20:26
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-14, 00:00
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 17:21
  4. GTX 770 Asus ή Gigabyte;;;;
    Από patskalis στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-14, 01:03
  5. Asus GTX 770 ή Asus R9 280X
    Από makisko στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-13, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας