Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 79
  1. #31
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Τι να την κάνω την ταχύτητα; Να φτάνω πιο γρήγορα το όριο των 10 ευρώ τα 500mb (πχ);

    Ρίξτε τις τιμές παλικάρια... Καλοδεχούμενη η εξέλιξη αλλά οι τιμές στα data είναι σκέτη παράνοια.

  2. #32
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.836
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και δεν ειναι τα παντα οικονομο-τεχνικα. Οι ασυρματες επικοινωνιες αντιμετωπιζουν σαφεις περιορισμους και προβληματα απο τη φυση τους.
    Εχεις την εντυπωση τι το WiFi ειναι λυση αξιοπιστη; Ολο παρεμβολες δεχεται το WiFi, ουτε στο σπιτι δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις πλεον.
    Παρε δίμπαντο με ενα καλο ρουτερ.Αμα σου κανει παρεμβολες,αλλαζεις καναλι.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson
    Ας δώσουνε πρώτα αξιοπρεπή κάλυψη ομιλιας και μετά συζητάμε για 4g+. Πρεπει να εισαι μαντης πλεον για να μιλησεις σε κινητο, αφου τα μισα δεν τα ακους και πρεπει να υποθετεις τι σου λεει ο αλλος.

  4. #34
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.793
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και δεν ειναι τα παντα οικονομο-τεχνικα. Οι ασυρματες επικοινωνιες αντιμετωπιζουν σαφεις περιορισμους και προβληματα απο τη φυση τους.
    Εχεις την εντυπωση τι το WiFi ειναι λυση αξιοπιστη; Ολο παρεμβολες δεχεται το WiFi, ουτε στο σπιτι δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις πλεον.
    Παρεξήγησες
    Τα πάντα είναι Οικονομοτεχνικά
    Ψωνίζεις αν η τιμή είναι καλή σε σχέση με τις υπηρεσίες που σου παρέχονται
    Τα ίδια κάνουν και οι εταιρείες (λαμβάνοντας υπόψη και κάτι που λέγεται "δυναμική"

    Αν οι υπηρεσίες δεν είναι καλές και δωρεάν δεν το παίρνω
    Το καλές όπως το ορίζει ο καθένας

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akatsim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας δώσουνε πρώτα αξιοπρεπή κάλυψη ομιλιας και μετά συζητάμε για 4g+. Πρεπει να εισαι μαντης πλεον για να μιλησεις σε κινητο, αφου τα μισα δεν τα ακους και πρεπει να υποθετεις τι σου λεει ο αλλος.
    Το ίδιο πρόβλημα ώρες ώρες με cosmote. Η συμπίεση πάει σύνεφο. Ευτυχώς έχω και τους τρεις σε κάρτες

  5. #35
    Εγγραφή
    21-05-2012
    Περιοχή
    Πυλαία
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmmour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Three UK με το All You Can Eat 3G/4G data με 15 λίρες (~19 Ευρώ) χωρίς πολιτική ορθής χρήσης και με tethering, τι την λες; Αυτό το πακέτο έχω εγώ και επειδή οι εταιρείες στο Ηνωμένο Βασίλειο είναι υποχρεωμένες να έχουν ένα PDF με τις πολιτικές του online, το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν έχει καμία πολιτική ορθής χρήσης...
    Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε.
    http://kenstechtips.com/index.php/th...-data-reviewed
    Even if you used your phone for every minute of every day you could only use, subject to TrafficSense™, around 1000GB each month.

    Είναι όντως καλό πακέτο όμως έχει πολιτική ορθής χρήσης, πράγμα το οποίο είπα εξ αρχής, έστω και πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό. Για να ξέρουμε τι λέμε. . .

  6. #36
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    687
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας δώσουνε πρώτα αξιοπρεπή κάλυψη 3g με ικανοποιητικές ταχύτητες και μετά συζητάμε για 4g+
    έχω την εντύπωση ότι σε κάθε άρθρο υπάρχει ένας (οι πιο πολλοί) γκρινιάρηδες χωρίς λόγο.

    έχω στο κινητό μου μια κάρτα cosmote και μια vodafone, σε όποιο σημείο (στην Β. Ελλάδα) και να έκανα δόκιμες οι διαφορές μεταξύ των δυο εταιρειών είναι από μικρές έως πολύ μεγάλες και πάντα υπέρ της cosmote.
    όλα αυτά με το τεστ του speedtest.net και με 3g. είναι και τα δυο συμβόλαια το ένα red 1 και το άλλο cosmote απεριόριστα 55
    και στα δυο έχω 4g αν και η συσκευή μου δεν έχει οπότε εκεί δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, και οι δοκιμές είναι την ίδια στιγμή στο ίδιο σημείο (έχουν μια διαφορά 20-30 δευτερολέπτων, μέχρι να γίνει η εναλλαγή από το μενού).

    τόσο απλά.

  7. #37
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.793
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω την εντύπωση ότι σε κάθε άρθρο υπάρχει ένας (οι πιο πολλοί) γκρινιάρηδες χωρίς λόγο.


    τόσο απλά.
    Ελπίζω να καταλάβεις τον λόγο, όταν ένας πληρώνει τα κινητά (και σταθερά) τεσσάρων. Δεν ξέρω πόσα δίνεις το μήνα, πολλαπλασίασέ το σε παρακαλώ με το 4

  8. #38
    Εγγραφή
    21-05-2012
    Περιοχή
    Πυλαία
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βγαίνει η είδηση για 4G+ κάποιος θα πει φτιάξτε πρώτα το 3G. Βγαίνει η είδηση για VDSL άλλος θα πει φτιάξτε πρώτα το ADSL και μετά δίνεται μεγαλύτερες ταχύτητες.Κάποια στιγμή θα βγούνε οι οπτικές ίνες και άλλοι θα λένε φτιάξτε πρώτα το VDSL που δεν πιάνουμε ούτε 100.
    Κανείς δε λέει ότι είναι ιδανικά τα πράγματα ειδικά στην Ελλάδα της κρίσης. Αλλά μερικοί παρουσιάζετε επίτηδες την κατάσταση χειρότερη λες και θα κερδίσετε κάτι από αυτό.

  9. #39
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    687
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να καταλάβεις τον λόγο, όταν ένας πληρώνει τα κινητά (και σταθερά) τεσσάρων
    η αλήθεια είναι ότι με αυτά που διαβάζω ...προσπαθώ να καταλάβω, ο άλλος γράφει ότι δεν του φτάνουν τα 2 γιγα τον μήνα? δλδ ρε παιδιά τι κάνετε με το κινητό σας (γιατί κινητό είναι), εγώ έχω 2 γιγα απο την βοντα και 750 ΜΒ απο κοτε (ήταν με προσφορά για ένα χρόνο 1,5 γιγα) και κάθε μήνα που βλεπω ότι σε σύνολο δεν κατανάλωσα πάνω απο 500-600 ΜΒ (μια δυο φορές έφτασα 1 γιγα και μια χρειάστηκα να πάρω και πακέτο 750ΜΒ, τότε όμως είχα θέμα με την forthnet σπίτι).
    όπου πάω έχει wifi σπίτι- γραφείο wifi άρα μόνο καθ' οδόν το χρειάζομαι, ε, όταν οδηγώ δεν σερφαρω ....το πολύ πολύ αν αντί για τους χάρτες here της ΝΟΚΙΑ να βάλω τους google άντε κάνα mail άντε και κάνα βίντεο youtube και λίγο life tv όταν θέλω να δω κάτι, τι άλλο να κάνω? δεν καταναλώνονται.
    από την άλλη το σήμα είναι λογικό να είναι χάλια σε όλες τις εταιρείες, όταν ο κάθε δήμαρχος κατεβάζει κεραίες για να γίνει αγαπητός (πρόσκαιρα) στον τόπο του, εδώ στην Μηχανιωνα που μένω, η βοντα είχε πολύ καλό σήμα, ανάλογο της κοτε, ε, σήμερα που μιλάμε είναι χάλια μαύρα... μέχρι διαδηλώσει έκαναν πριν 2 χρόνια να βγάλουν κάποιες κεραίες ακόμα, έξω από το χωριό (στα νεκροταφεία κοντά μην πάθουν κάτι οι νεκροί)....
    δλδ αυτό που βλεπω είναι ότι το κακό στην Ελλάδα είναι γενικό, σε αυτό όμως το κακό η κοτε κατάφερε (θέλεις με τα δικά της καταστήματα ΟΤΕ θέλεις με άλλους τρόπους?) να είναι ένα κλικ πάνω.
    άρα το να βελτιώσει το σήμα δεν είναι μόνο κλισέ, αλλά και ανούσιο, λες και δεν θέλουν να έχουν φουλ σήμα και γρήγορες ταχύτητες....

    αν τώρα κάποιοι νομίζουν οτι μπορεί να έχουν σπίτι τους αντί για adsl, mobile internet, συγνώμη αλλά κάνουν λάθος, άλλωστε το λέει και το όνομα mobile internet....

  10. #40
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.945
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petranthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://kenstechtips.com/index.php/th...-data-reviewed
    Even if you used your phone for every minute of every day you could only use, subject to TrafficSense™, around 1000GB each month.

    Είναι όντως καλό πακέτο όμως έχει πολιτική ορθής χρήσης, πράγμα το οποίο είπα εξ αρχής, έστω και πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό. Για να ξέρουμε τι λέμε. . .
    Νομίζω ότι υπερβάλλεις. Τόσο το πρόγραμμα της T-Mobile που ανέφερα, όσο και το παραπάνω, είναι εξαιρετικά ανεκτικά. Ακόμα και σε συμβόλαιο σταθερής σύνδεσης θα δεις να αναφέρονται όροι που προστατεύουν τους υπόλοιπους συνδρομητές από κατάχρηση της σύνδεσης. Επειδή ξέρω προσωπικά χρήστη που συστηματικά κάνει κίνηση πάνω από 100GB/μήνα στην T-Mobile χωρίς καθόλου ελάττωση ταχύτητας ή άλλους περιορισμούς, νομίζω ότι είναι σαφές ότι δεν υπάρχει πολιτική "ορθής χρήσης" που θέτει περιορισμούς σε πραγματικές και όχι κακόβουλες συνθήκες. Ακόμα και torrents λειτουργούν απρόσκοπτα.

  11. #41
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    840
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πως ζητατε καλο σημα οταν οι περισσοτεροι κανουν αγωνα να βγουν κεραιες απο δω και απο εκει? δεν γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  12. #42
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    687
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bravelover Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως ζητατε καλο σημα οταν οι περισσοτεροι κανουν αγωνα να βγουν κεραιες απο δω και απο εκει? δεν γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας
    και η πλάκα είναι, ότι όσοι κάνουν αγώνα να ξηλώσουν τις κεραίες, μετά βρίζουν τις εταιρείες που δεν έχουν καλό σήμα

  13. #43
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 2,δεν σου φτανουν;
    Στα συμβολαια βλεπω οτι για να παρεις 2Gb, θελεις στην καλυτερη 60€ παγιο.
    Kαι οχι δεν μου φτανουν, με τι μουτρα να παω να κανω συνδρομη Play Music;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ep103855 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάλι ξεφύγαμε απο το θέμα...εκτος και αν κάθε φορά το θέμα ειναι το οικονομικό οπότε να ξέρουμε απο πριν να διαβαζουμε μόνο την ειδηση χωρις τα σχόλια..για να μην χαλιομαστε ...
    Αμεση συνιστωσα ειναι και το οικονομικο, οποτε ΝΑΙ, θα βλεπεις και τα αναλογα σχολια.
    Οταν εχουμε 2014 προς 2015 και τα δεδομενα ακομα τα πουλανε για χρυσαφι, δεν μου λεει μια η ταχυτητα και η λιγο καλυτερη καλυψη απο το 3g

  14. #44
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.793
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petranthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαίνει η είδηση για 4G+ κάποιος θα πει φτιάξτε πρώτα το 3G. Βγαίνει η είδηση για VDSL άλλος θα πει φτιάξτε πρώτα το ADSL και μετά δίνεται μεγαλύτερες ταχύτητες.Κάποια στιγμή θα βγούνε οι οπτικές ίνες και άλλοι θα λένε φτιάξτε πρώτα το VDSL που δεν πιάνουμε ούτε 100.
    Κανείς δε λέει ότι είναι ιδανικά τα πράγματα ειδικά στην Ελλάδα της κρίσης. Αλλά μερικοί παρουσιάζετε επίτηδες την κατάσταση χειρότερη λες και θα κερδίσετε κάτι από αυτό.
    Ετσι είναι, ο καθένας λέει ότι θέλει.
    Και παρουσιάζει την κατάσταση όπως πιστεύει ότι είναι
    Εσύ καλύτερη, εγώ χειρότερη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα συμβολαια βλεπω οτι για να παρεις 2Gb, θελεις στην καλυτερη 60€ παγιο.
    Kαι οχι δεν μου φτανουν, με τι μουτρα να παω να κανω συνδρομη Play Music;
    Καλά με συγχωρείς, θέλεις και streaming με κινητή? Με τα λεφτά που θα δόσεις φτιάχνεις δική σου ντισκοτέκ. Βάλε ένα wifi καμάρι μου

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα! εγώ πάντως που έχω cosmote W.U έχω πάντα απεριόριστα MB επειδή όσα μένουν προστιθονται πάντα στον επόμενο μήνα (βάζω με 5 ευρώ τον μήνα 500MB) και καταλήγω να έχω κοντά στα 2GB στο τέλος, και ΠΟΤΕ από τοτε που εβαλα W.U δεν βάζω χρονο ομιλιας, βγαινω μεσω VPN σπιτι μου και μεσω asterisk εχω το σταθερό μου με απεριοριστα παντου οπου και αν ειμαι. Οσο για το σημα οπου κινουμαι εγω εχω τουλαχιστον 3G και συνηθως Η+ το σημα της ειναι κορυφαιο, εχω στο κινητο μου και wind και εχει σχεδον παντου προβληματικο σημα οχι για 3G δεν λεμε αλλα ουτε για να μιλας....αν το κινητο μου ειχε και 4G θα ειχα σιγουρα. Ξαναλεω οπου κινουμαι ΔΕΝ λεω παντου....δεν ξερω για μερη που δεν παω ή δεν εχω παει τι κανει το σημα! αλλα εγω ειμαι 99,9% ευχαριστημενος με το σημα της. Πριν 4-5 χρονια ειχα προβλημα ακομα και στο σπιτι μου. Γιαυτο εβαλα wind και τωρα συμβαινει το αναποδο!

    Και για να έχουμε καλο ερωτημα τι κινητα θα υποστηριζουν αυτη την ταχυτητα? οσα ειναι 4G?

    Παντως εγω ακουω μουσικη απο το nas server μου μια χαρα μεσω qmusic στο κινητο μου με H+

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    και η πλάκα είναι, ότι όσοι κάνουν αγώνα να ξηλώσουν τις κεραίες, μετά βρίζουν τις εταιρείες που δεν έχουν καλό σήμα
    Αυτό ακριβώς έγινε σε Κυψελη-Γαλατσι οταν ηταν δημαρχος ο Κος Κακλαμάνης, ξαφνικα της αποξηλωσε ολες και ως δια μαγειας ετυχε να ειναι της Cosmote....τωρα παρομοια προβληματα εχει η wind. Δυστυχως πολυς κοσμος παλευει να ξηλωθουν κεραιες και φυσικα πολλες ειναι οι παρανομες και καμουφλαρισμενες σε οτι νανε!!!! οποτε το σημα της κινητης δεν πρεπει να το παιρνουμε σαν δεδομενο, σημερα εχει αυριο δεν εχει....

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-14, 12:52
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 17:21
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-14, 01:07
  4. Μηνύματα: 212
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-14, 13:27
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-14, 08:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας