Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 65
  1. #31
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια το δίνουν και αυτοί μέσω tooway όπως η forthnet ή είναι κάτι διαφορετικό;
    eutelsat

  2. #32
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαίνει και σε πλοίο. Αν κερδίσεις το τζόκερ θα έχεις και λεπτομέρειες.
    Επιτέλους, η τελευταία μου επιφύλαξη να μην πάρω ιδιωτικό γιωτ άρθηκε!!!!!!

    Αλλά ευχαριστώ για την απάντηση, σοβαρά. Αναρωτιόμουν για ποιό λόγο -τεχνολογικά- να υπάρχει πρόβλημα, μάλλον δεν υπάρχει τελικά.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisscsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    eutelsat
    Γιατί η tooway από που το δίνει;

  4. #34
    Εγγραφή
    01-07-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Path Level
    Interleaved
    ...μη γκρινιάζεται μερικοί. Είναι καλή και οικονομική υπηρεσία για δορυφόρο.

    Το μόνο άσχημο είναι πως "παίζει" πολύ traffic shapping και κόβουν τα πάντα για να παίζει σωστά η υπηρεσία.

    Για 17:00 - 23:00 μόνο σερφάρισμα και μαιλ & από 15:00 -17:00 και 23:00 - 00:00 δεν δίνεται προτεραιότητα σε υπηρεσίες που καταναλώνουν πολύ bandwidth ...αν είναι δυνατόν !!!

    Επίσης αν είναι όπως το OTE TV που με κακοκαιρία και συννεφιά αρχίζει να έχει θέματα δεν είναι να το εμπιστεύεσαι και πρέπει να έχεις back-up λύση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JustChris : 20-11-14 στις 21:57.

  5. #35
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί η tooway από που το δίνει;
    Από το ίδιο.

  6. #36
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    1) Όπως ειπώθηκε από άλλους, αυτό είναι λύση ανάγκης για περιοχές που δε δύναται να έχουν ίντερνετ από καλώδιο.

    2) Τα Ping του δορυφορικού ίντερνετ είναι τραγικά και σε καμία περίπτωση δε γίνεται να παίξεις παιχνίδια online.

    3) Εγώ θα προτιμούσα το mobile internet με συμβόλαιο, που μπορείς να το βάλεις και σε Wi-Fi Router (που έχει 3G). Είναι πολύ φθηνότερο, ειδικά της WIND. Στα ίδια περίπου κυμαίνονται Cosmote και Vodafone. Αν δεν υπάρχει σήμα στην περιοχή κάποιου από καμία εκ των 3 εταιριών, τότε το δορυφορικό είναι μονόδρομος...

  7. #37
    Εγγραφή
    01-07-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Path Level
    Interleaved
    ...η μόνη διαφορά με τα πακέτα της forthent είναι πως δεν έχει τηλεφωνία από δορυφόρο και πως της forthnet έχει μέγιστο όριο το 10GB ανεξαρτήτως πακέτου.

    Βέβαια όλα μπορούν να αλλάξουν. Η forthnet να προσθέσει νέα πακέτα με μεγαλύτερο όγκο και ο ΟΤΕ τηλεφωνία (...κάποτε ο Τσαμαζ είχε δηλώσει πως στόχος είναι να "γυρίσουν" σε all-IP-network οπότε θα βάλουν και αυτοί VOIP).

  8. #38
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JustChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...η μόνη διαφορά με τα πακέτα της forthent είναι πως δεν έχει τηλεφωνία από δορυφόρο και πως της forthnet έχει μέγιστο όριο το 10GB ανεξαρτήτως πακέτου.

    Βέβαια όλα μπορούν να αλλάξουν. Η forthnet να προσθέσει νέα πακέτα με μεγαλύτερο όγκο και ο ΟΤΕ τηλεφωνία (...κάποτε ο Τσαμαζ είχε δηλώσει πως στόχος είναι να "γυρίσουν" σε all-IP-network οπότε θα βάλουν και αυτοί VOIP).
    Ναι ισχύει για τον και το ISDN το έχουν παρατημένο εδώ και χρόνια !

  9. #39
    Εγγραφή
    01-07-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Path Level
    Interleaved
    ...για αυτούς που αναρωτιούνται αν μπορούν να το πάρουν σε φορητό μέσο (γιοτ, νταλίκα, τροχόσπιτο, ποδήλατο κτλ) πρέπει να σκεφτούν πως το κάτοπτρο πρέπει να είναι σταθερό
    ...και το γιοτ κουνάει πολύ

    Επίσης αν ισχύει το ίδιο με το ΟΤΕ TV υπάρχουν τρόποι να εντοπιστεί ο σταθμός βάσης και να εντοπίσουν αυτούς που αλλάζουν τοποθεσία. Ένας φίλος σε Γερμανό μου είπε πως κάποιοι κάπου κάποτε πιάστηκαν να μετακινούν σε άλλες περιοχές κεραίες και εξοπλισμούς και τους κάναν τσακωτούς με τσουχτερά πρόστιμα.

    Η υπηρεσία προορίζεται για ένα σταθερό σημείο και όχι πολλαπλά. Βέβαια αν έχεις σπίτι και εξοχικό σε απόσταση 30χιλ κάτι γίνεται ...σσσσ δεν είπα τίποτε εγώ.

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JustChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...για αυτούς που αναρωτιούνται αν μπορούν να το πάρουν σε φορητό μέσο (γιοτ, νταλίκα, τροχόσπιτο, ποδήλατο κτλ) πρέπει να σκεφτούν πως το κάτοπτρο πρέπει να είναι σταθερό
    ...και το γιοτ κουνάει πολύ

    Επίσης αν ισχύει το ίδιο με το ΟΤΕ TV υπάρχουν τρόποι να εντοπιστεί ο σταθμός βάσης και να εντοπίσουν αυτούς που αλλάζουν τοποθεσία. Ένας φίλος σε Γερμανό μου είπε πως κάποιοι κάπου κάποτε πιάστηκαν να μετακινούν σε άλλες περιοχές κεραίες και εξοπλισμούς και τους κάναν τσακωτούς με τσουχτερά πρόστιμα.

    Η υπηρεσία προορίζεται για ένα σταθερό σημείο και όχι πολλαπλά. Βέβαια αν έχεις σπίτι και εξοχικό σε απόσταση 30χιλ κάτι γίνεται ...σσσσ δεν είπα τίποτε εγώ.

    Κάποιος σε δούλεψε χοντρά
    Με το ΟΤΕ tv το δορυφορικό δεν μπορεί να σε βρεί που είσαι, δεν έχεις κάποιο πομπό
    Άλλαξε φίλους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisscsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    eutelsat
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisscsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το ίδιο.

    Και απαντάει στην ερώτηση αυτό;
    Γιατί το που είναι η tooway το ξέραμε

  11. #41
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και απαντάει στην ερώτηση αυτό;
    Γιατί το που είναι η tooway το ξέραμε
    lol
    Απευθείας από ΟΤΕ δίνεται. Το order management του ΟΤΕ, έχει integration με το provisioning system της eutelsat για την παροχή της υπηρεσίας.

  12. #42
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JustChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...για αυτούς που αναρωτιούνται αν μπορούν να το πάρουν σε φορητό μέσο (γιοτ, νταλίκα, τροχόσπιτο, ποδήλατο κτλ) πρέπει να σκεφτούν πως το κάτοπτρο πρέπει να είναι σταθερό
    ...και το γιοτ κουνάει πολύ
    Λάθος , το κάτοπτρο πρέπει να κοιτάει σε σταθερό σημείο ;-)
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  13. #43
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    περιπου κατι τετοιο εχουν και σε πλοια γραμμης οπως πειραιας χανια πειραιας ηρακλειο και πειραιας χιο εκει ομως πως πιανει ; και μερικες φορες κουνανε αυτα πολυ σε μποφορ αλλα τα νοβα σπορτς πιανουν σταθερα .

  14. #44
    Εγγραφή
    12-02-2011
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24-Πραγματικη
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    baudtec ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    περιπου κατι τετοιο εχουν και σε πλοια γραμμης οπως πειραιας χανια πειραιας ηρακλειο και πειραιας χιο εκει ομως πως πιανει ; και μερικες φορες κουνανε αυτα πολυ σε μποφορ αλλα τα νοβα σπορτς πιανουν σταθερα .
    Υπαρχουν και εταιρειες που δινουν δορυφορικο ιντερνετ για καραβια αλλα ειναι πολυ πιο ακριβο.
    Αυτο που λες γινεται με κινητο κατοπτρο,με μηχανισμο να περιστρεφεται αυτοματα προς εναν συγκεκριμένο δορυφόρο αναλογα την θεση του πλοιου.Αν εισαι κεντραρισμενος στον δορυφόρο ακομα και κουνημα 8 μποφορ δεν πειραζει

  15. #45
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JustChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...για αυτούς που αναρωτιούνται αν μπορούν να το πάρουν σε φορητό μέσο (γιοτ, νταλίκα, τροχόσπιτο, ποδήλατο κτλ) πρέπει να σκεφτούν πως το κάτοπτρο πρέπει να είναι σταθερό
    ...και το γιοτ κουνάει πολύ

    Επίσης αν ισχύει το ίδιο με το ΟΤΕ TV υπάρχουν τρόποι να εντοπιστεί ο σταθμός βάσης και να εντοπίσουν αυτούς που αλλάζουν τοποθεσία. Ένας φίλος σε Γερμανό μου είπε πως κάποιοι κάπου κάποτε πιάστηκαν να μετακινούν σε άλλες περιοχές κεραίες και εξοπλισμούς και τους κάναν τσακωτούς με τσουχτερά πρόστιμα.

    Η υπηρεσία προορίζεται για ένα σταθερό σημείο και όχι πολλαπλά. Βέβαια αν έχεις σπίτι και εξοχικό σε απόσταση 30χιλ κάτι γίνεται ...σσσσ δεν είπα τίποτε εγώ.
    Λοιπόν κάτι παράλογο παίζει εδώ:
    1. Όταν ήμουν στο χωριό που έγω DSL γραμμή όμοια με εδώ στην Αθήνα... επειδή εκεί δεν έχω μόνιμο Router πήρα τον router που έχω στην Αθήνα και πήγα στο χωρίο..Επι 15 μέρες έπαιζει με τα στοιχεία της Αθήνας χωρίς να μου πει κανείς τίποτα ! Δεν έμπαινα από 2 σημεία ταυτόχρονα αυτό το καταλαβαίνω να μην το δέχονται αλλά το 1ο όχι δεν είναι σωστό ! Όσο ήμουν στο χωριό βαριόμουν να αλλάξω στοιχεία άσε που δεν είχα πρόχειρα ! 1 φορά τον χρόνο πάω εκεί !
    2. Το πιάτο μπορείς να το βάλεις όπου θέλεις....εφόσον είναι κάπως φορητό...Αν το βάλω πάνω σε πλοίο δεν καταλαβαίνω πως είμαι σε 2 σημεία ...Πάλι σε ένα είμαι απλά κινούμενο ! Το που είναι η βάση μπορεί να εντοπιστεί εύκολα ....αλλά δεν είναι ακριβές..Εγώ μένω Ηράκλειο και συνεχώς μου λέει ότι μένω Μαρούσι !

    Κάτι παίζει λάθος εδώ ....Κάτι δεν στέκει ! Μάλλον κάτι σου είπαν λάθος ! Για ξανα ρώτα γιατί τα παλικάρια στον Γερμανό δεν τα ξέρουν καλά !

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OTE Satellite Internet (νέα Υπηρεσία)
    Από mslave στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-16, 13:38
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-14, 19:30
  3. ΟΤΕ: Νέα υπηρεσία SMS από σταθερό τηλέφωνο
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-14, 16:54
  4. Nova: νέα υπηρεσία Nova εξοχικό
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-14, 15:34
  5. Νέα υπηρεσία Wind PAY LATER για συνδρομητές F2G
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-14, 11:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας