Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011
Εμφάνιση 151-163 από 163
  1. #151
    Εγγραφή
    28-10-2015
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση Αττικής
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 27.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά προσωπική μου άποψη για τη Microsoft (WP δηλαδή) και τα κινητά της, ο λόγος απόδοση/κόστος είναι υψηλότερα από το μέσο όρο των διαφόρων εταιρειών (είτε μιλάμε για Andriod είτε για iOS). Με 185 ευρώ πήρα το Lumia 640XL και είμαι πέρα για πέρα ικανοποιημένος. Κάμερα, οθόνη, μπαταρία αλλά και το λειτουργικό είναι πραγματικά ωραίο. Σίγουρα μπορούν να βελτιώσουν πολλά και αν ισχύει αυτό το άρθρο, τότε επιτέλους οι dev θα φτιάχνουν και τις εφαρμογές τους για wp10 και έτσι το σημαντικό μειονέκτημα των windows phone θα μας αδειάσει τη γωνιά.

  2. #152
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από siamonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά προσωπική μου άποψη για τη Microsoft (WP δηλαδή) και τα κινητά της, ο λόγος απόδοση/κόστος είναι υψηλότερα από το μέσο όρο των διαφόρων εταιρειών (είτε μιλάμε για Andriod είτε για iOS). Με 185 ευρώ πήρα το Lumia 640XL και είμαι πέρα για πέρα ικανοποιημένος. Κάμερα, οθόνη, μπαταρία αλλά και το λειτουργικό είναι πραγματικά ωραίο. Σίγουρα μπορούν να βελτιώσουν πολλά και αν ισχύει αυτό το άρθρο, τότε επιτέλους οι dev θα φτιάχνουν και τις εφαρμογές τους για wp10 και έτσι το σημαντικό μειονέκτημα των windows phone θα μας αδειάσει τη γωνιά.
    Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά δεν έχω διαβάσει κάποια αλλαγή στην αρχιτεκτονική μεταξύ λειτουργικού και εφαρμογών.
    Για το hardware έχεις δίκιο
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  3. #153
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Έρχεται το τέλος των Windows Phone;

    Η Microsoft δεν αναμένεται να αλλάξει στάση απέναντι στη κακή εξέλιξη
    θέλει να πέσει κι'άλλο δηλαδή ? αφού βλέπει ότι δεν τραβάει
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  4. #154
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Τι να κανει δλδ;

    Το os της ακομα beta ειναι

  5. #155
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ πιστεύω πάντως ότι έχασε ευκαιρία. Αν είχε πιέσει την intel να βγάλει κάτι αντίστοιχο με Z83000 και Z8500 και με λίγη μνήμη, νομίζω δεν συζητάγαμε για continuum και άλλες βλακείες.
    Πιστεύω πολύς κόσμος θα το γύρναγε σε κινητό/tablet/φορητό όλα σε ένα.

    Και εκεί πιστεύω θα πάει η αγορά
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #156
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να κανει δλδ;

    Το os της ακομα beta ειναι
    τα mobile λειτουργικα κυκλοφορουν στην αγορα για καθημερινη χρηση εδω και μηνες. beta ΔΕΝ ειναι. απλα βελτιώνονται συνεχεια.

  7. #157
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ή εμπειρία μου με το 640 άλλο μου έδειξε.

    17 soft reset και 5 hard reset το μήνα θέλουν.

  8. #158
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    εξαρταται τι εφαρμογες εχεις φορτωσει και αν εχεις windows 10 με insider συνδρομη.
    εγω θα προτεινα να κανεις ενα backup στο onedrive και με αυτο το εργαλειο να περασεις ξανα το οριτζιναλ λειτουργικο (8.1).
    http://windows.microsoft.com/en-us/w...overy-tool-faq

    soft reset εχω κανει μονο 2-3 φορες εδω και 11 μηνες, και hard reset μοναχα οταν ειχα περασει τα 10 και πειραματιζομουν.

  9. #159
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    To εκανα, αλλα επειδη δε μου εκανε για δευτερο κινητο ουτως η αλλως, το εδωσα.

    Τα 10 ακομα ειναι preview?

    Νομιζα θα μου εβαζε τα 10 το εργαλειο, ομως με γυρισε σε 8.1

  10. #160
    Εγγραφή
    01-02-2011
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΥΡΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    Εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα (κάτοχος 640 lte). Το πήρα Σεπτέμβριο μεταχειρισμένο στα 100 ευρώ και από την πρώτη μέρα είχα περάσει win10 preview, τον Μάρτιο πήρα την επίσημη έκδοση και την περασμένη εβδομάδα έβαλα το redstone preview και το μόνο πρόβλημα που είχα με το redstone ήταν battery drain αλλά διορθώθηκε στο πρόσφατο update. Κολλήματα δεν είχα ακόμα μέχρι στιγμής όσο καιρό το έχω. Restart δεν το κάνω ποτέ εκτός αν τύχει να μείνει από μπαταρία και κλείσει ούτε hard/soft reset. Όταν είχα πάρει την επίσημη έκδοση μόνο τότε το είχα κάνει hard reset για προληπτικούς λόγους. Σίγουρα θα παίζει ρόλο και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ γιατί δεν το έχω φορτωμένο και έχω μόνο τα βασικά γιατί δεν μου χρειάζονται τα υπόλοιπα. Χρησιμοποιώ viber line skype whats app facebook κτλ και 3 - 4 παιχνίδια. Αν βγουν επιτέλους οι εφαρμογές που είναι ακόμα για 8,1 σε win10 όπως viber messenger κτλ τότε δεν πρόκειται να ξαναγυρίσω σε android.
    Υ.Γ το instagram και το messenger beta είναι μετατροπή από ios σε win10 και το instagram λειτουργεί απροβλημάτιστα (το messenger είναι ακόμα closed beta).
    AMD FX-8350 | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX Beast 1866mhz 8gb | PowerColor HD7870 myst edition 2gb | XFX PRO550w | WesternDigital 1TB | Kingston SSDNow 300 60GB | Zalman Z11

  11. #161
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    To εκανα, αλλα επειδη δε μου εκανε για δευτερο κινητο ουτως η αλλως, το εδωσα.

    Τα 10 ακομα ειναι preview?

    Νομιζα θα μου εβαζε τα 10 το εργαλειο, ομως με γυρισε σε 8.1
    μαλλον δεν παρακολουθεις τα υπολοιπα θεματα στο σαιτ. τα 10 απο το περσινό καλοκαιρι εχουν βγει για καθημερινη χρηση στους χρηστες, και προς πωληση, αρα ειναι ενα (θεωρητικά) σταθερο λειτουργικο.
    η MS εχει ακομα το προγραμμα Insider και διαθετει τις δοκιμαστικες εκδοσεις των 10 για test drive. και φανταζομαι οτι ετσι θα το κανει απο εδω και στο εξης. θα διαθετει την σταθερη εκδοση που πιστευει οτι ειναι ΟΚ για καθημερινη χρηση και χωρις προβληματα για τον απλο χρηστη, και θα εχει και τα preview για οσους πειραματιζονται και θελουν να δοκιμασουν/δωσουν feedback.

    και οσον αφορα το τηλεφωνο, οχι δεν βγαζει τα 10 το εργαλειο γιατι δεν εχει γινει ακομα επισημη εκδοση για το μοντελο αυτο. οταν με το καλο η μαμα πει οτι το lumia 640 θα εχει τα 10 ως update τοτε θα το κανουν διαθεσημο μεσα απο την εφαρμογη. προς το παρων δινει μονο τα 8.1.

  12. #162
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Για την τιμη του μωρε καλο ειναι, αλλα δεν μπορεις να κανεις σοβαρη δουλεια.

    Εγω ειμαι σε whatsapp κληση και οταν ανοιξω την οθονη για να κανω κατι αλλο, θελει 4" μονο για να φορτωσει την οθονη του whatsapp για να παω πισω.

    Παναργο σε ολα.

  13. #163
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    δεν το εχω δοκιμασει αυτο οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη. αλλα μη ξεχνας οτι και η εφαρμογη παιζει ρολο. αν ειναι κακογραμμενη, τοτε θα προκαλει και αλλα "θεματα"

Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-14, 13:00
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-14, 04:31
  3. Δωρεάν το Windows Phone απο την Microsoft!
    Από anon στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-14, 09:38
  4. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-14, 14:49
  5. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-14, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας