Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 88
  1. #31
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.721
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά δουλεύει η 0.facebook εφαρμογή για να στέλνω δωρεάν μηνύματα, χωρίς να μου τραβάνε άλλα apps data και να με χρεώνουν. Δεν θυμάμαι αν είχα επιλέξει κάτι συγκεκριμένο στις ρυμθίσεις του κινητού.

    - - - Updated - - -



    Μια χαρά νοείται. Εκτός από επαγγελματίες δεν βρίσκω κανέναν λόγο να θες οποτεδήποτε & οπουδήποτε ίντερνετ. Αν είσαι τόσο εθισμένος, έχεις σοβαρότερα προβλήματα από το data στο κινητό.
    τοτε τι το θες?να παιζεις παιχνιδια?smartphone=internet
    VAMOS ARIS

  2. #32
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Χρησιμοποιώ καθημερινά το smartphone, σε καφετέριες, σπίτια φίλων, hotspot του Δήμου μου, καθώς και σε αρκετές περιπτώσεις από το wifi του σπιτιού μου.

    Δεν είναι τέτοιος ο εθισμός μου, που να μου επιβάλει να έχω internet, ακόμα και όταν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω. Όποιος νιώθει τόση ανάγκη, πρέπει να κάνει μια σοβαρή κουβέντα με τον εαυτό του, το συντομότερο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #33
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώ καθημερινά το smartphone, σε καφετέριες, σπίτια φίλων, hotspot του Δήμου μου, καθώς και σε αρκετές περιπτώσεις από το wifi του σπιτιού μου.

    Δεν είναι τέτοιος ο εθισμός μου, που να μου επιβάλει να έχω internet, ακόμα και όταν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω. Όποιος νιώθει τόση ανάγκη, πρέπει να κάνει μια σοβαρή κουβέντα με τον εαυτό του, το συντομότερο.
    Δεν το έχουμε εμείς το πρόβλημα, εσύ είσαι τσιφούτης.

  4. #34
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώ καθημερινά το smartphone, σε καφετέριες, σπίτια φίλων, hotspot του Δήμου μου, καθώς και σε αρκετές περιπτώσεις από το wifi του σπιτιού μου.

    Δεν είναι τέτοιος ο εθισμός μου, που να μου επιβάλει να έχω internet, ακόμα και όταν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω. Όποιος νιώθει τόση ανάγκη, πρέπει να κάνει μια σοβαρή κουβέντα με τον εαυτό του, το συντομότερο.
    το ίδιο θα μπορούσαμε να πούμε και για τους ιδιοκτήτες κινητών τηλεφώνων γενικά
    μπορείς να τηλεφωνείς από το σταθερό σου, ή από καρτοτηλέφωνα ή από τις συσκευές των καταστημάτων που συχνάζεις. όποιος έχει περισσότερη ανάγκη για τηλέφωνο να κοιταχτεί στο γιατρό

    δεν είναι επιχειρήματα αυτά. όλες οι messenger εφαρμογές που υποκαθιστούν το τηλέφωνο χρειάζονται data πακέτα. οι top εφαρμογές σε κατεβάσματα είναι messengers. όποιος τις χρησιμοποιεί, και είμαστε πολλοί, χρειάζεται λοιπόν τα data. δεν είναι η μόνη χρήση ενός smartphone αλλά είναι μια βασικότατη, αν όχι η πιο βασική. μακάρι να επεκταθεί και στο viber αυτό της Q όπως είπαν κι άλλοι
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  5. #35
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Οι κλινικές αποτοξίνωσης σας περιμένουν
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #36
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.721
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώ καθημερινά το smartphone, σε καφετέριες, σπίτια φίλων, hotspot του Δήμου μου, καθώς και σε αρκετές περιπτώσεις από το wifi του σπιτιού μου.

    Δεν είναι τέτοιος ο εθισμός μου, που να μου επιβάλει να έχω internet, ακόμα και όταν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω. Όποιος νιώθει τόση ανάγκη, πρέπει να κάνει μια σοβαρή κουβέντα με τον εαυτό του, το συντομότερο.
    δεν ειναι θεμα εθισμου να εχεις data.υπαρχουν και αλλα πραγματα που χρειαζεσαι στο δρομο εκτος απο facebook twitter k instagram
    VAMOS ARIS

  7. #37
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biozweistein22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρ' όλα αυτά, και μόνο που ανοίγει ο δρόμος τέτοιου είδους συνεργασιών μόνο ευχάριστο είναι. Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω, αν γίνει κάτι αντίστοιχο με viber ή hangouts που επιτρέπει κλήσεις/βιντεοκλήσεις δωρεάν τότε ΝΑΙ, αν και δεν το βλέπω να γίνεται...
    Να θυμίσω σε όλους που "διαμαρτύρονται" για τα λίγα ΜΒ που θέλει το wa, για το ότι δεν το έκαναν στο viber κτλ κτλ κτλ, ότι το wa έχει ανακοινώσει πως στους επόμενους μήνες (Q1 2015) θα ενεργοποιήσει και την δυνατότητα κλήσεων ομιλίας.

    http://www.fiercewireless.com/story/...015/2014-10-28

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι θεμα εθισμου να εχεις data.υπαρχουν και αλλα πραγματα που χρειαζεσαι στο δρομο εκτος απο facebook twitter k instagram
    Όπως;

  8. #38
    Εγγραφή
    16-09-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Linksys
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοση μεγαλη ειναι η αναγκη ολονων να στελνουν καθημερινα βιντεακια μεσω 3g και δεν μπορουν να περιμενουν οταν θα εχουν προσβαση μεσω wifi, ωστε να κερδισουν εκατονταδες ΜΒ ή και GB;
    Το τι είναι "ανάγκη" για τον καθένα είναι σχετικό. Το internet στο κινητό δηλαδή είναι ανάγκη για την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου που δεν μπορεί να περιμένει να πάει σπίτι του και να χρησιμοποιήσει pc? Ή ακόμη ακόμη και η χρήση του κινητού είναι ανάγκη για πολλούς? Οι χιλιάδες φωτογραφίες και βίντεο που ανεβαίνουν καθημερινά στο facebook από το κινητό είναι ανάγκη μήπως?
    Τα κινητά τηλέφωνα - smartphones υπάρχουν κυρίως για να κάνουν την ζωή μας ευκολότερη και όχι λόγο ανάγκης. Και είναι ευκολία να κάνεις κάτι την ώρα που το θέλεις (με 3g) και όχι την ώρα που θα μπορείς (με wifi) Είναι πολύ μίζερο να προσπαθούμε να μειώνουμε κάτι το οποίο μας δίνεται δωρεάν και για πρώτη φορά απεριόριστα έστω και μέσω μιας εφαρμογής επειδή πιθανόν δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ή δεν μας ενδιαφέρει.

  9. #39
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Πολύ ευχάριστη είδηση. Ίσως όπως λέτε δεν έχει μεγάλο οικονομικό όφελος για τους συνδρομητές της Q αλλά έχει τεράστια σημασία για όλους μας.
    Επιτέλους ένας πάροχος αναγνωρίζει πως στο 2014-15 δεν μπορεί πλέον να περιμένει να βγάλει χρήματα χρεώνοντας 14 λεπτά το γραπτό μήνυμα και 50 λεπτά το mms. Ο κόσμος και η τεχνολογία έχει προχωρήσει.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  10. #40
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως όπως λέτε δεν έχει μεγάλο οικονομικό όφελος για τους συνδρομητές της Q
    Έχει οικονομικό όφελος. Η ανακοίνωση λέει για 60 ημέρες από την τελευταία ανανέωση.

    Τι σημαίνει αυτό; Κάνεις μια ανανέωση σήμερα και έχεις 2 μήνες δωρεάν data για wa. Έστω ότι με τα λεφτά που έβαλες αγόρασες κάποιο πακέτο (πιθανόν με διάρκεια 30 ημερών) ή απλά τα χάλασες σε τηλέφωνα, sms, mms κτλ και το υπόλοιπο σου είναι μηδενικό. Πάλι θα μπορείς να στείλεις μηνύματα, ηχητικά μηνύματα, φωτογραφίες, βίντεο. Και στην περίπτωση αυτή δεν σε νοιάζει αν κάποια άλλη εφαρμογή προσπαθήσει να συνδεθεί όσο έχεις τα data ανοικτά.

    Πάντως εδώ κάνεις λάθος mrsaccess, δεν είναι η πρώτη φορά που ένας παροχος κάνει κάτι τέτοιο. Να θυμίσω το 0.facebook. Επίσης δωρεάν από wind/voda

  11. #41
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djuan1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, το διάβασα και αυτό κατάλαβα.
    Τοτε μαλλον μιλαμε αλλη γλωσσα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι είναι "ανάγκη" για τον καθένα είναι σχετικό. Το internet στο κινητό δηλαδή είναι ανάγκη για την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου που δεν μπορεί να περιμένει να πάει σπίτι του και να χρησιμοποιήσει pc? Ή ακόμη ακόμη και η χρήση του κινητού είναι ανάγκη για πολλούς? Οι χιλιάδες φωτογραφίες και βίντεο που ανεβαίνουν καθημερινά στο facebook από το κινητό είναι ανάγκη μήπως?
    Τα κινητά τηλέφωνα - smartphones υπάρχουν κυρίως για να κάνουν την ζωή μας ευκολότερη και όχι λόγο ανάγκης. Και είναι ευκολία να κάνεις κάτι την ώρα που το θέλεις (με 3g) και όχι την ώρα που θα μπορείς (με wifi)
    Δεν μιλησα για το ιντερνετ γενικα. Μην παμε αλλου την κουβεντα. Μιλησα για την "σπουδαιοτητα" αυτης της δωρεαν παροχης. Προσωπικα και εγω εχω στειλει αρχεια ή και φωτογραφιες με 3g μεσω των διαφόρων messengers. Αλλα αυτοι που θα εκμεταλλευτουν στο επακρο αυτη τη δωρεαν υπηρεσια θα ειναι εκεινοι που θα στελνουν καθημερινα ή εστω συχνα-πυκνα φωτογραφιες και βιντεακια ωστε να πουν οτι οντως γλιτωσαν καποιες εκατονταδες ΜΒ απο το πακετο τους. Αυτοι ομως, οπως ειπωθηκε και παραπανω, εχουν αλλα προβληματα. Ναι οντως προσφερει μια ευκολια το συγκεκριμενο. Αλλα ξυπνησαμε μια μερα και ξαφνικα δεν μπορουμε αν δεν εχουμε την πολυτελεια να στελνουμε ανα πασα στιγμη βιντεακια στους φιλους μας; Προβληματα που εχει ο κοσμος ε; (Στην περιπτωση της αναγκης για αυτο εχεις και τα MB του πακετου).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ μίζερο να προσπαθούμε να μειώνουμε κάτι το οποίο μας δίνεται δωρεάν και για πρώτη φορά απεριόριστα έστω και μέσω μιας εφαρμογής επειδή πιθανόν δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ή δεν μας ενδιαφέρει.
    Στους ιθαγενεις πεταγαν καθρεφτακια για να τους εντυπωσιασουν. Σε εμας πεταξαν αυτη τη σουπερ ντουπερ δωρεαν υπηρεσια και θα πρεπει να πουμε "ουαου" γιατι εχει τη λεξη ΔΩΡΕΑΝ; Η κριτικη σκεψη να παει περιπατο;

  12. #42
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους ιθαγενεις πεταγαν καθρεφτακια για να τους εντυπωσιασουν. Σε εμας πεταξαν αυτη τη σουπερ ντουπερ δωρεαν υπηρεσια και θα πρεπει να πουμε "ουαου" γιατι εχει τη λεξη ΔΩΡΕΑΝ; Η κριτικη σκεψη να παει περιπατο;
    Δεν είναι τρελή προσφορά αλλά ξέρεις άλλο τρόπο να μιλάς δωρεάν, χωρίς καν να έχεις υπόλοιπο στον λογαριασμό σου, επί δύο μήνες;

  13. #43
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τρελή προσφορά αλλά ξέρεις άλλο τρόπο να μιλάς δωρεάν, χωρίς καν να έχεις υπόλοιπο στον λογαριασμό σου, επί δύο μήνες;
    Με το "μιλας", προφανως εννοεις τα μηνυματα. Ναι απο τη στιγμη που εχεις ενεργοποιημενο πακετο MB για να μην χρεωνεσαι daily internet (τα firewall δεν θα τα χρησιμοποιησει καθε χρηστης του WA) θα εχεις ουτως ή αλλως δεδομενα για τα λιγοστα που θα απαιτουν τα μηνυματα. Αρα ακομα και αν δεν εχεις χρηματα ή δεν θελεις να χρησιμοποιησεις επιπλεον μεσα στο μηνα, θα μπορεις να εχεις επικοινωνια με τα δεδομενα του πακετου. Και μην ξεχναμε οτι αυτοι οι messengers δεν μπορουν να αντικαταστησουν τα κλασικα μηνυματα μεσω δικτυου γιατι εσυ θα εχεις το δωρεαν της Q, θα το εχει ομως και καθε παραληπτης των μηνυματων σου ωστε να λειτουργει οπως τα κλασικα μηνυματα ή θα το βλεπει το βραδυ γιατι δεν εχει αγορασμενο πακετο MB;

  14. #44
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά νοείται. Εκτός από επαγγελματίες δεν βρίσκω κανέναν λόγο να θες οποτεδήποτε & οπουδήποτε ίντερνετ. Αν είσαι τόσο εθισμένος, έχεις σοβαρότερα προβλήματα από το data στο κινητό.
    Σοβαρα;
    Που ζεις, στο 1995;

    Πειραζει που ακου μουσικη απο το Spotify;
    Πειραζει που χρησιμοποιω viber/whatsapp και δεν στελνω SMS;
    Πειραζει που χρησιμοποιω Google maps, και θελω data;

    Να θελω να ψαξω κατι στο google, και να μην εχω data; Γιατι;

  15. #45
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.721
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων


    Όπως;

    Τωρα πλακα κανεις ε?

    email?viber?google maps?dropbox?browsing?οτιδηποτε αλλο μπορεις να φανταστεις?
    VAMOS ARIS

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 16:59
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-14, 17:05
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-14, 17:59
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-13, 17:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας