Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-88 από 88
  1. #76
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    H γκρίνια Helene είναι γιατί διάλεξε το wa και όχι το viber που χρησιμοποιούν όσοι γκρινιάζουν...
    Αυτο ειναι ενα αυθαιρετο συμπερασμα και δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Ωρα ειναι να πεταχτει κανεις να πει οτι σχολιαζουν οι μετοχοι του viber.

  2. #77
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι ενα αυθαιρετο συμπερασμα και δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Ωρα ειναι να πεταχτει κανεις να πει οτι σχολιαζουν οι μετοχοι του viber.
    Συμπέρασμα είναι, αυθαίρετο δε θα το έλεγα. Εκτός αν μπορείς να μου στείλεις link όπου όσοι λένε τα "ε καλά, ας έδινε viber και το συζητάμε" έλεγαν τα ίδια για 0.facebook (δώρο άδωρο, χρεώνεσαι από τα άλλα προγράμματα/services κτλ). Εκεί όμως δεν υπάρχει το αντίπαλο δέος (το tweeter δεν μετράει) και δεν μίλησε κανείς γιατί βολεύτηκαν όλοι

  3. #78
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε στα 18 μου, που τα SMS ηταν 'in' δεν εστελνα τοσα μηνυματα.

    Και παλι βλεπω ~60ΜΒ used (και ενα αθλιο theme στο κινητο ) , και τα περισσοτερα σε wifi οποτε ενισχυεται το αχρηστο της συνεργασιας.
    Έλα, πες την αλήθεια, πιο πολύ σε πείραξε το theme πάρα οτιδήποτε άλλο

  4. #79
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπέρασμα είναι, αυθαίρετο δε θα το έλεγα. Εκτός αν μπορείς να μου στείλεις link όπου όσοι λένε τα "ε καλά, ας έδινε viber και το συζητάμε" έλεγαν τα ίδια για 0.facebook (δώρο άδωρο, χρεώνεσαι από τα άλλα προγράμματα/services κτλ). Εκεί όμως δεν υπάρχει το αντίπαλο δέος (το tweeter δεν μετράει) και δεν μίλησε κανείς γιατί βολεύτηκαν όλοι
    Δεν μπορω να σε ακολουθησω στο αλμα λογικης σου. Επειδη καποιοι δεν ειχαν πει αυτα τα πραγματα παλιοτερα για το 0.facebook, αυτο σημαινει οτι τωρα μιλανε οι χρηστες του viber. Οκ, σου ειπα, ώρα ειναι να πει κανεις οτι μιλανε και οι μετοχοι.

    Οσο για το 0.facebook που απο οτι βλεπω εχει μια ιστορια 4 και πλεον ετων, ξεχνας προφανως οτι τοτε δεν υπηρχαν τα πακετα MB που υπαρχουν σημερα. Τοτε εβλεπες πακετα με 30, 50 και 60 MB το μηνα οταν τωρα τα αντιστοιχα εχουν 400 και 500MB. Τι λες; Οταν ειχες 60MB το μηνα και σου εδιναν δωρεαν μια υπηρεσια που θα καταναλωνες πχ. 20 απο αυτα, δεν θα ηταν σημαντικο για τους χρηστες του; Οταν τωρα εχεις 500, συνεχιζει να ειναι;

  5. #80
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορω να σε ακολουθησω στο αλμα λογικης σου. Επειδη καποιοι δεν ειχαν πει αυτα τα πραγματα παλιοτερα για το 0.facebook, αυτο σημαινει οτι τωρα μιλανε οι χρηστες του viber. Οκ, σου ειπα, ώρα ειναι να πει κανεις οτι μιλανε και οι μετοχοι.
    Όπως εσύ θες να πιστευεις ότι δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο, έτσι και εγώ έχω την άποψη μου. Δεν μπορεί κανείς να το αποδείξει. Επέτρεψε μου μετά από τόσα χρόνια, να μπορώ να διακρίνω το "γιατί όχι και εγώ" πίσω από την γκρίνια για μία δωρεάν υπηρεσία. Εξάλλου, το viber αναφέρθηκε από την αρχή ως "έπρεπε να δώσουν (και) αυτό" ενώ οι χρήστες wa είδαν με καλό μάτι την προσφορά.
    Αλλά όπως είπα κανείς δεν μπορεί να αποδείξει κάτι, άρα κανείς δεν μας εμποδίζει να έχεις εσύ την γνώμη σου και εγώ δίκαιο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για το 0.facebook που απο οτι βλεπω εχει μια ιστορια 4 και πλεον ετων, ξεχνας προφανως οτι τοτε δεν υπηρχαν τα πακετα MB που υπαρχουν σημερα. Τοτε εβλεπες πακετα με 30, 50 και 60 MB το μηνα οταν τωρα τα αντιστοιχα εχουν 400 και 500MB. Τι λες; Οταν ειχες 60MB το μηνα και σου εδιναν δωρεαν μια υπηρεσια που θα καταναλωνες πχ. 20 απο αυτα, δεν θα ηταν σημαντικο για τους χρηστες του; Οταν τωρα εχεις 500, συνεχιζει να ειναι;
    Μάλλον δεν έχεις μπει ποτέ στο 0.facebook άρα δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε

  6. #81
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως εσύ θες να πιστευεις ότι δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο, έτσι και εγώ έχω την άποψη μου. Δεν μπορεί κανείς να το αποδείξει. Επέτρεψε μου μετά από τόσα χρόνια, να μπορώ να διακρίνω το "γιατί όχι και εγώ" πίσω από την γκρίνια για μία δωρεάν υπηρεσία. Εξάλλου, το viber αναφέρθηκε από την αρχή ως "έπρεπε να δώσουν (και) αυτό" ενώ οι χρήστες wa είδαν με καλό μάτι την προσφορά.
    Αλλά όπως είπα κανείς δεν μπορεί να αποδείξει κάτι, άρα κανείς δεν μας εμποδίζει να έχεις εσύ την γνώμη σου και εγώ δίκαιο
    Καλα ναι, η αποψη ειναι σαν τη σουφρα που λενε. Ολοι εχουν απο μια. Και οταν τα επιχειρηματα εξαντλουνται σε τυπου "εχω πειρα" κλπ τοτε δεν εχω κατι αλλο να προσθεω. Οταν κολλας μια ταμπελα σε αυτους που δεν βρηκαν κατι το τρομερο σε αυτη την κινηση, εσυ φερεις το βαρος της αποδειξης και των επιχειρηματων. Οχι εγω. Δεν μπορω εγω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν έχεις μπει ποτέ στο 0.facebook άρα δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε
    Οντως δεν εχω facebook αλλα λογικα μιλωντας αν μπαινεις στο 0.facebook αντι της κανονικης σελιδας, θα γλιτωνεις δεδομενα. Τωρα δεν ξερω ποσα ειναι αυτα και για αυτο εβαλα το "πχ." αλλα δεν καταλαβαινω που ειναι λαθος ο συλλογισμος μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος runner70 : 05-12-14 στις 02:06.

  7. #82
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ναι, η αποψη ειναι σαν τη σουφρα που λενε. Ολοι εχουν απο μια. Και οταν τα επιχειρηματα εξαντλουνται σε τυπου "εχω πειρα" κλπ τοτε δεν εχω κατι αλλο να προσθεω. Οταν κολλας μια ταμπελα σε αυτους που δεν βρηκαν κατι το τρομερο σε αυτη την κινηση, εσυ φερεις το βαρος της αποδειξης και των επιχειρηματων. Οχι εγω. Δεν μπορω εγω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.
    όχι τόσο έχω πείρα αλλά κυρίως αρκετοί που διαμαρτύρονται και λένε για viber

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως δεν εχω facebook αλλα λογικα μιλωντας οντας μπαινεις στο 0.facebook αντι της κανονικης σελιδας θα γλιτωνεις δεδομενα. Τωρα δεν ξερω ποσα ειναι αυτα και για αυτο εβαλα το "πχ." αλλα δεν καταλαβαινω που ειναι λαθος αυτος ο συλλογισμος μου.
    Ο συλλογισμός σου είναι λάθος γιατί μιλάμε για μια πετσοκομμένη έκδοση του fb, χωρίς φωτογραφία και χωρίς τπτ. Σαν να μπαίνεις από lynx στο adslgr. Για να δεις ένα μήνυμα δλδ και να απαντήσεις είναι οκ αλλά μέχρι εκεί. Για να χαλάσεις 1ΜΒ φαντάσου πόση ώρα θες. Φυσικά ούτε να στείλεις φωτογραφίες μπορούσες/μπορείς.
    Τότε λοιπόν που τα MB ήταν λίγα όπως θες, για να κερδίζεις αυτά τα λίγα kb την ημέρα και να μπεις σε μια πετσοκομμένη έκδοση ενός προγράμματος που μόνο κοινωνικό δίκτυο δεν είναι έτσι, άνοιγες πάλι τα data και άρχιζε το αλισβερίσι των εφαρμογών στο background. Και τότε ήταν ακόμα πιο σημαντικό αυτό γιατί όπως είπες το internet ήταν ακριβό. Όμως αυτό το καλοδεχθήκαμε. Δεν μας πειράζει το ότι ό,τι κερδίζεις το δίνεις πίσω. Τα 30-50 kb δωρεάν από μια συνομιλία στο fb τα έχες χαλάσει με το που ανοίξεις τα data από κάποιο service που θα πάει να συγχρονίσει.

    Τώρα έρχεται μια εταιρία και σου δίνει δωρεάν την πλήρη έκδοση της υπηρεσίας, να μπορείς να στέλνεις μηνύματα, φωτογραφίες, φωνητικά μηνύματα ακόμα και βίντεο. Πιθανόν να σου δώσει και φωνή (αν και προσωπικά πιστευω πως αν και εφόσον μπουν κλήσεις στο wa δεν θα είναι στην προσφορά). Και μας ξινίζει γιατί "θα χαλάμε data στο background για τα άλλα services" και γιατί "δεν έβαλε viber που έχει και φωνή". Τώρα με κόστος πάλι αυτά τα 30-50 kb από κάποιο service μπορείς να στείλεις ή να λάβεις 50ΜΒ σε φωτογραφίες.


    Μόνο εγώ το βρίσκω οξύμωρο;

    Η προσφορά είναι μια χαρά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 05-12-14 στις 02:24.

  8. #83
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι τόσο έχω πείρα αλλά κυρίως αρκετοί που διαμαρτύρονται και λένε για viber
    Αρκετοι; που τους ειδες; Μιλαμε μαζι και θα "απολογηθω" για τον εναν που κατεκρινε αυτη την κινηση απο ζηλια γιατι δεν εβαλαν το viber;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο συλλογισμός σου είναι λάθος γιατί μιλάμε για μια πετσοκομμένη έκδοση του fb, χωρίς φωτογραφία και χωρίς τπτ. Σαν να μπαίνεις από lynx στο adslgr. Για να δεις ένα μήνυμα δλδ και να απαντήσεις είναι οκ αλλά μέχρι εκεί. Για να χαλάσεις 1ΜΒ φαντάσου πόση ώρα θες. Φυσικά ούτε να στείλεις φωτογραφίες μπορούσες/μπορείς.
    Τότε λοιπόν που τα MB ήταν λίγα όπως θες, για να κερδίζεις αυτά τα λίγα kb την ημέρα και να μπεις σε μια πετσοκομμένη έκδοση ενός προγράμματος που μόνο κοινωνικό δίκτυο δεν είναι έτσι, άνοιγες πάλι τα data και άρχιζε το αλισβερίσι των εφαρμογών στο background. Και τότε ήταν ακόμα πιο σημαντικό αυτό γιατί όπως είπες το internet ήταν ακριβό. Όμως αυτό το καλοδεχθήκαμε. Δεν μας πειράζει το ότι ό,τι κερδίζεις το δίνεις πίσω. Τα 30-50 kb δωρεάν από μια συνομιλία στο fb τα έχες χαλάσει με το που ανοίξεις τα data από κάποιο service που θα πάει να συγχρονίσει.

    Τώρα έρχεται μια εταιρία και σου δίνει δωρεάν την πλήρη έκδοση της υπηρεσίας, να μπορείς να στέλνεις μηνύματα, φωτογραφίες, φωνητικά μηνύματα ακόμα και βίντεο. Πιθανόν να σου δώσει και φωνή (αν και προσωπικά πιστευω πως αν και εφόσον μπουν κλήσεις στο wa δεν θα είναι στην προσφορά). Και μας ξινίζει γιατί "θα χαλάμε data στο background για τα άλλα services" και γιατί "δεν έβαλε viber που έχει και φωνή". Τώρα με κόστος πάλι αυτά τα 30-50 kb από κάποιο service μπορείς να στείλεις ή να λάβεις 50ΜΒ σε φωτογραφίες.


    Μόνο εγώ το βρίσκω οξύμωρο;

    Η προσφορά είναι μια χαρά
    Εγω σου λεω "αν μπαινεις στο 0.facebook αντι της κανονικης σελιδας θα γλιτωνεις δεδομενα." και εσυ μου απαντας οτι το 0.facebook ειναι η πετσοκομμενη εκδοση και καταναλωνει λιγα ΚΒs. Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε. Αστο, καλη συνεχεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος runner70 : 05-12-14 στις 03:43.

  9. #84
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Νομίζω χάνουμε την ουσία. Δίνουν το Whatsapp δωρεάν και ότι στείλεις μέσω αυτού! Προσωπικά θεωρώ πολύ καλή και ανταγωνιστική αυτΉ την κίνηση της Q

  10. #85
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετοι; που τους ειδες; Μιλαμε μαζι και θα "απολογηθω" για τον εναν που κατεκρινε αυτη την κινηση απο ζηλια γιατι δεν εβαλαν το viber;
    Από πότε μιλάμε μαζί; Εγώ σε άλλο χρήστη είπα ότι πιστεύω ότι υπάρχει ζήλια από πίσω, από που και ως που σου ζήτησα να απολογηθείς; Αν πιστεύεις ότι το σχόλιο δε σε αφορά τι ακριβώς θες να σου πω;
    Ρώτησες γιατί το είπα αυτόν, σου είπα. Τώρα αυτό το "άλμα λογικής" ότι μιλάμε μαζί μόνο εσύ το καταλαβαίνεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω σου λεω "αν μπαινεις στο 0.facebook αντι της κανονικης σελιδας θα γλιτωνεις δεδομενα." και εσυ μου απαντας οτι το 0.facebook ειναι η πετσοκομμενη εκδοση και καταναλωνει λιγα ΚΒs. Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε. Αστο, καλη συνεχεια.
    Σου απάντησα ακριβώς και με παράδειγμα τι δίνεις και τι παίρνεις σε κάθε περίπτωση. Δεν θες να καταλάβεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manila Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω χάνουμε την ουσία. Δίνουν το Whatsapp δωρεάν και ότι στείλεις μέσω αυτού! Προσωπικά θεωρώ πολύ καλή και ανταγωνιστική αυτΉ την κίνηση της Q
    Ακριβώς. Αυτή είναι η ουσία. Τώρα τα 2-3ΜΒ το μήνα που θέλει το wa κλτ είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού".

  11. #86
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.269
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    12.7(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από talos_2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς μπορεί να γίνει αυτό;

    οντως πως γινεται? αν γινεται


  12. #87
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο Whatsapp μιας και έχω βαρεθεί τα συχνά-πυκνά bugs του Viber, οπότε μια χαρά μας έκατσε
    Thank you Wind!

  13. #88
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lex_luthor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο Whatsapp μιας και έχω βαρεθεί τα συχνά-πυκνά bugs του Viber, οπότε μια χαρά μας έκατσε
    Thank you Wind!
    και τα δύο μια χαρα τα βρισκω σε γενικες γραμμές, οποτε καλη φαση αυτο που έκανε η wind με το whatsapp

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 16:59
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-14, 17:05
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-14, 17:59
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-13, 17:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας