Σελ. 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 250
  1. #226
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    με μια ωρα την μερα που ειχα δοκιμασει δεν μου εδινε την υπηρεσια ... περισσοτερο δεν το εψαξα....

  2. #227
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    με μια ωρα την μερα που ειχα δοκιμασει δεν μου εδινε την υπηρεσια ... περισσοτερο δεν το εψαξα....
    ok, πρεπει καπως να ενημερωθουμε για το ποσο πρεπει να ειναι το μοιρασμα σε ωρες, για να θεωρειται καποιος ως ενεργος χρηστης της υπηρεσιας.

  3. #228
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    στο μενου του ρουτερ μολις απενεργοποιήσεις το wifi σου βγαζει μήνυμα οτι δεν θα εχεις την υπηρεσια

  4. #229
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok, πρεπει καπως να ενημερωθουμε για το ποσο πρεπει να ειναι το μοιρασμα σε ωρες, για να θεωρειται καποιος ως ενεργος χρηστης της υπηρεσιας.
    Να ενημερωθούμε όλοι όμως, έτσι μετά να σε δω που θα βρεις ανοιχτό fon για να συνδεθείς!

  5. #230
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο μενου του ρουτερ μολις απενεργοποιήσεις το wifi σου βγαζει μήνυμα οτι δεν θα εχεις την υπηρεσια
    Δηλαδη, εχεις προσβαση σε αλλο fon, για οσο διαστημα ταυτοχρονα εχεις και το δικο σου fon ανοικτο;
    Αυτό ισχύει;

  6. #231
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ποιες είναι οι υποχρεώσεις του πελάτη στο COSMOTE My WiFi;
    Για να έχει ο πελάτης τη δυνατότητα σύνδεσης σε άλλα FonSpots, θα πρέπει το router της σταθερής ευρυζωνικής σύνδεσής του να παραμένει ανοιχτό ώστε το μέρος του δικτύου που διατίθεται για αυτήν τη χρήση, να είναι προσβάσιμο από τους άλλους χρήστες της υπηρεσίας.

  7. #232
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ενεργοποίησα επειδή θα έλειπα λίγες μέρες για να έχω ίντερνετ εκεί που πήγα και το άφησα ενεργό. Πριν λίγο ήθελα να ανεβάζω μερικά MB σε FTP. Μου σπασε τα νεύρα. Μόλις αποσυνδέθηκε όποιος ήταν συνδεδεμένος άρχισε να ΠΕΤΑΕΙ. Το απανεργοποίησα μόλις. Θα το ενερογποιώ ΜΟΝΟ όταν λείπω από το σπίτι. ΕΛΕΟΣ πια
    Το ίδιο προβλημα είχα και εγω
    Μένω σε συνοικιακό δρόμο όχι σε κανέναν κεντρικό και αυτοί που συνδέθηκαν μονο περιστασικοι χρήστες δεν ήταν.
    Ηταν σχεδόν μόνιμα μέσα .Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λόγο ένας γείτονας να κανει καταχρηση την δική σου γραμμή οταν έχει ήδη δική του.(Αφού απαιτειται να εχεις password απο ενεργή σύνεδη ADSL για να συνδεθεις)

    Ουτε καν ανοιγαν οι σελιδες στον browser - οχι να διανοηθω να ανεβάσω με ftp
    Μπλοκαρα τις δύο mac address που ήταν συνδεμένες μονιμα και την άλλη μέρα δύο αλλες συσκευές συσκευές συνδέθηκαν και ξανα τα ίδια. Χρειάστηκε να το κανω τρείς φορες!
    6 mac address εχω βάλει στην black list

    Απο τότε ησύχασα. Βλεπω κατα καιρούς να συνδεεται κάποιος για κανα δεκάλεπτο αλλα αυτο δεν είναι ενοχλητικό.

  8. #233
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηταν σχεδόν μόνιμα μέσα .Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λόγο ένας γείτονας να κανει καταχρηση την δική σου γραμμή οταν έχει ήδη δική του.(Αφού απαιτειται να εχεις password απο ενεργή σύνεδη ADSL για να συνδεθεις)
    Αυτό δεν εμποδίζει κάποιον που δε χρησιμοποιεί το fon να δανείσει τα credential του σε κάποιο φίλο που δεν έχει σύνδεση.

    Επίσης, ξέρεις μπορείς να κάνεις αγορά χρόνου (πλέον και με το μήνα) από το Walled Garden του FON.

  9. #234
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.711
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η λογική είναι ότι είσαι στο fon γιατί θες να προσφέρεις και να λαμβάνεις. Άμα θες μόνο να λαμβάνεις, υπάρχουν αρκετά απλοί τρόποι αλλά όπως είπε ο sdikr, αν το κάνουν όλοι δε θα μπορεί να συνδεθεί κανείς μετά σε άλλον. Οπότε σε όποιον δεν αρέσει η λογική του fon, ας μη το χρησιμοποιεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 18-10-16 στις 00:05.

  10. #235
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες είναι οι υποχρεώσεις του πελάτη στο COSMOTE My WiFi;
    Για να έχει ο πελάτης τη δυνατότητα σύνδεσης σε άλλα FonSpots, θα πρέπει το router της σταθερής ευρυζωνικής σύνδεσής του να παραμένει ανοιχτό ώστε το μέρος του δικτύου που διατίθεται για αυτήν τη χρήση, να είναι προσβάσιμο από τους άλλους χρήστες της υπηρεσίας.
    Δεν μας διευκρινιζουν ομως συγκεκριμενα για το χρονικο διαστημα.
    Το αφηνουν στο φλου.
    Πρεπει να ειναι ανοιχτο το δικο μου fon router, οταν εγω παω να κανω χρηση αλλου; Ταυτοχρονα;
    Ή αρκει πχ καποιες μερες το μηνα;
    Αν εγω εχω δωσει fon προσβαση για 25 μερες το μηνα, και 5 μερες δεν δωσω, και αυτο το πενθημερο βρεθω αλλου και χρειαστω fon, δεν θα εχω προσβαση, επειδη δεν δινω προσβαση για 5 μερες, κι ας εχω δωσει τις υπολοιπες 25?

  11. #236
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    4.3 Σε περίπτωση που ο Συνδρομητής απενεργοποιήσει τον Εξοπλισμό του (επομένως σταματήσει ο διαμοιρασμός της
    σύνδεσής του), συνεχίζει να έχει τη δυνατότητα σύνδεσης σε ένα Fonspot μέχρι και τριάντα (30) συνεχόμενες ημέρες
    από τη στιγμή της απενεργοποίησης. Εφόσον ενεργοποιήσει πάλι τον Εξοπλισμό του, αυτομάτως ανακτά τη
    δυνατότητα για σύνδεση στα Fonspots.
    https://www.cosmote.gr/fixed/documen...a-9779ae24bac6

  12. #237
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Onyx_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ωραια, thanks για την χρησιμη παραθεση.
    Αρα δεν χρειαζεται αναγκαστικα να το εχεις ανοικτο, για ταυτοχρονη δικη σου συνδεση απο αλλου. Μπορει το δικο σου fon να ειναι ανοικτο, μπορει και οχι. Ευελικτο.

    Παραμενει βεβαια αναπαντητο το ερωτημα, για το μινιμουμ χρονικο διαστημα συνδεσης που απαιτουν να το εχεις ανοικτο, ωστε να θεωρεισαι οτι μοιραζεις fon συνδεση.

  13. #238
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Η πολυκατοικία μας εχει πολλούς φοιτητές. Έρχονται συχνα επισκέπτες. Πιστεύω από κει μου τρωγανε γιατι μένω ψηλά. Το απεμεργοποιησα και θα το ανοίξω μια μερα πριν φύγω για κανένα Σκ.
    Εξάλλου τα fon ειναι πολυ λίγα πλέον.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  14. #239
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μία ερώτηση: Όταν λέτε ότι απενεργοποιείτε το Fon εννοείτε ότι κλείνετε τελείως το WiFi? Ρωτάω διότι από όσο γνωρίζω η απενεργοποίηση της υπηρεσίας γίνεται μέσω τηλεφωνικού αιτήματος και όχι από κάποιο interface. Κάνω λάθος?

  15. #240
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Απο το my cosmote. Και νομίζω μετα την πρωτη ενεργοποίηση ενεργοποιείται παλι απο κει
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

Σελ. 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-19, 12:49
  2. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  3. Μηνύματα: 498
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-15, 19:03
  4. Αλλαγη 2db attenuation εξω απο το σπιτι
    Από AlexTselikas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-14, 15:01
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 18:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας