Σελ. 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 250
  1. #91
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε-Ι-Ν-Α-Ι Α-Π-Ε-Ν-Ε-Ρ-Γ-Ο-Π-Ο-Ι-Η-Μ-Ε-Ν-Ο by default.

    Πόσες φορές θα το πω?

    Μιλάω γι ΑΥΤΟ.

    ειναι δυνατον να ειναι απενεργοποιημενο απο τη μανα του και να εχει γεμισει ο χαρτης απο κουκιδες και οι εγκαταστασεις του OTE fon google playstore να ειναι μονο 10.000-50.000 ????
    Σοβαρέψου και διάβασε τι λέει ο άλλος.


  2. #92
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε-Ι-Ν-Α-Ι Α-Π-Ε-Ν-Ε-Ρ-Γ-Ο-Π-Ο-Ι-Η-Μ-Ε-Ν-Ο by default.

    Πόσες φορές θα το πω?

    Μιλάω γι ΑΥΤΟ.

    ειναι δυνατον να ειναι απενεργοποιημενο απο τη μανα του και να εχει γεμισει ο χαρτης απο κουκιδες και οι εγκαταστασεις του OTE fon google playstore να ειναι μονο 10.000-50.000 ????
    Σοβαρέψου και διάβασε τι λέει ο άλλος.
    Καλά, έχεις δίκιο. Βαρέθηκα ν ασχολούμαι με ημιμαθείς. Νομίζω πως αρκετό χρόνο χάλασα ανεβάζοντας εικόνες και εξηγώντας πως δουλεύει πλέον.

    Όποιος θέλει ας καταλάβει.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  3. #93
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκαιο, στις νέες αιτήσεις πλέον το έχει σαν δυνατότητα επιλογής και είναι ανενεργό, παλιότερα ήταν ενεργό απο default λάθος μου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, έχεις δίκιο. Βαρέθηκα ν ασχολούμαι με ημιμαθείς.

    ημιμαθεια ειναι να ειναι ενεργο απο τη μανα του εδω και ενα χρονο να μη το ξερει κανεις ουσιαστικα, να το διαφημιζουν τωρα και να αλλαζουν τον τροπο και να το βαζουν ανενεργο απο τη μανα του και ο αλλος να πει κοιτα εδω ρε μια υπηρεσια που καλο ειναι να την βαλω αφου εχει καλυψη παντου.

    που αν ηταν απο την αρχη με OPT IN ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΟΥΚΙΔΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ


  4. #94
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    ημιμαθεια ειναι να ειναι ενεργο απο τη μανα του εδω και ενα χρονο να μη το ξερει κανεις ουσιαστικα
    Δεν διαβάζεις:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mdplus Εμφάνιση μηνυμάτων
    3) Σε όσους είχε ενεργοποιηθεί από προεπιλογή ΥΠΗΡΧΕ ενημερωτικό σημείωμα στον λογαριασμό τους για το πως λειτουργεί η υπηρεσία.
    Και πλέον ΔΕΝ είναι ενεργό από προεπιλογή.

    Καλώς αν ρωτάς την αντικειμενική μου άποψη, κακώς αν ρωτάς την υποκειμενική μου.

    Το να το έχουν όλοι οι πάροχοι για όλους θα ήταν κάτι υπέροχο. Όπου και να πας θα χεις πρόσβαση χωρίς να βαραίνει τον άλλον η ευθύνη των πράξεων σου.

  5. #95
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    και για την δωρεα οργανων με την κυβερνηση αν θυμασαι καλα που πηγαν να το κανουν opt out στελνοντας ενημερωτικα φυλλαδια και καλα για να πουνε οτι εχετε ενημερωθει και αμα δε θελετε καντε αιτηση να μη σας παρουν τα οργανα αφου πεθανετε με το ζορι, εφαγαν το κραξιμο της αρκουδας και το αλλαξαν.

    anyway προσωπικα ηταν μια αθλια μεθοδος εφαρμογης και επεκτασης της υπηρεσιας


  6. #96
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    και για την δωρεα οργανων με την κυβερνηση αν θυμασαι καλα που πηγαν να το κανουν opt out στελνοντας ενημερωτικα φυλλαδια και καλα για να πουνε οτι εχετε ενημερωθει και αμα δε θελετε καντε αιτηση εφαγαν το κραξιμο της αρκουδας και το αλλαξαν.

    anyway προσωπικα ηταν μια αθλια μεθοδος εφαρμογης της υπηρεσιας
    Η απλά ο κόσμος δεν είναι τόσο παρανοϊκός με το FON και το βρίσκει χρήσιμο ή αδιάφορο oπότε και δε το έκλεισαν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DSLaManiaC : 06-12-14 στις 23:52.

  7. #97
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δηλαδη επειδη μαλλον δεν καταλαβα η υπηρεσια δουλεευει μονο με τα ρουτερ του οτε και οχι με τα δικα μας?

  8. #98
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη επειδη μαλλον δεν καταλαβα η υπηρεσια δουλεευει μονο με τα ρουτερ του οτε και οχι με τα δικα μας?
    Ακριβώς.

  9. #99
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη επειδη μαλλον δεν καταλαβα η υπηρεσια δουλεευει μονο με τα ρουτερ του οτε και οχι με τα δικα μας?

    μονο με 3 ρουτερ του οτε


  10. #100
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    α καλα τοτε ειναι σαν να μην υπαρχει γιατι εγω να βαλω την πατατα του οτε για αυτο αποκλιεται

  11. #101
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    x
    Όσοι ανησυχούν με το θέμα του τι θα κάνει ο client μέσω του router (που μπαίνει,παρανομίες κτλπ) θα πρέπει νομίζω να ανησυχούν εξίσου το ίδιο για το τι μπορεί να κάνει ο ιδιοκτήτης του router στον/στους πελάτη(ες).
    Ποιος δηλαδή εμποδίζει τον ιδιοκτήτη να πειράξει το firmware του router και να sniffαρει τα πακέτα του FON απλού χρήστη/πελάτη(ών);;
    Εμπιστεύεσαι, σαν συνειδητοποιημένος χρήστης, τη σύνδεση σε μηχάνημα σπιτιού κάποιου αγνώστου;


    ....εδω ένας είχε βρει ευπάθειες σε κοινά/ΓΝΩΣΤΑ routers, άλλαζε το firmware με ένα πειραγμένο και εγκαθιστούσε cpu miners στο ρουτερ! ~30,000 θύματα...

  12. #102
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    ποσο πολυ μας αρεσει να δινουμε τελικα.Χρησιμοποιω αυτην τη υπηρεσια μηνες τωρα απο την στιγμη που βγηκε κασι βρισκω οτι ειναι εξαιρετικα βολικη σε πολυ κοσμο και ειδικα οταν βρισκεται κανεις εξωτερικο.Ισως ειναι το πρωτο μπραβο που δινω στον οτε
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  13. #103
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alatasst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι σας έχει πιάσει με την υπηρεσία αυτή; Παλαιότερα ονειρευόμουν ανοιχτά wifi παντού για να μπορει ο καθένας να έχει παντού δωρεάν internet. Μετά ήρθαν και μας φοβέρισαν οτι θα μπλέξουμε απο παράνομες ενέργειες κτλ κτλ..

    Ας πούμε λοιπόν ότι όλοι εσείς που δεν θέλετε να έχετε ανοιχτο internet τελικά εγγράφεστε στην υπηρεσία FON και την χρησιμοποιείτε κάποια στιγμή που την έχετε ανάγκη. Πως θα την χρησιμοποιήσετε λοιπόν; Θα πάτε με το κινητό σας και θα κατεβάσετε 10 ταινίες; ή μήπως θα δείτε απλώς τα mails σας και θα ανοίξετε καμια σελίδα πιθανόν;
    Λοιπόν να σας πω εγώ ότι θα συμβεί μονο το δεύτερο και θα είστε πανευτυχείς που βρήκατε μια σύνδεση με FON ανοιχτή και κάνατε την δουλειά σας.
    Και τι θα γίνει με την γραμμή του χρήστη; Ούτε που θα το καταλάβει ο χρήστης που πληρώνει. Αποδεδειγμένα μάλιστα η υπηρεσία FON παίρνει την χαμηλότερη προταιρεότητα οπότε αν χρειστείτε εσείς bandwidth θα το έχετε πετώντας τον επισκέπτη έξω.

    Λοιπόν τώρα που το συζητάμε θα ενεργοποιήσω ένα free wifi πάνω στην VDSL μου, θα το απομονώσω για ασφάλεια και θα το αφήσω εκει να υπάρχει για να δω πόσα data θα μου φάνε οι επισκέπτες..
    Έτσι δυστυχώς απομονώνεις μόνο την ασφάλεια του εσωτερικού δικτύου σου και όχι την external ip σου (άρα και αυτό που βλέπει ο οποιοσδήποτε π.χ MPAA) Δλδ πχ η μήνυση σε εσένα θα πάει... δλδ στην IP

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως που παρακολουθώ στενά τις "Ασύρματες κοινότητες" που υπάρχουν γιατί συμμετέχουν φίλοι/γνωστοί τα αποτελέσματα είναι σκέτη απογοήτευση καθώς δεν έχουν από άλλους χρήστες (βέβαια αυτό γίνεται γιατί δεν προσφέρουν πρόσβαση με το διαδίκτυο αυτό το κάνει όποιος θέλει εθελοντικά) και το κόστος για να συνδεθείς είναι λίγο ακριβό.

    εγώ πάντως δίνω εύσημα στην υπηρεσία του ΟΤΕ άσχετα αν δεν την χρησιμοποιώ καθώς δεν έχω ανάγκη το Free WiFi στο σπίτι μου υπάρχει ενεργοποιημένη η VDSL που πληρώνω κάθε δύο μήνες και διαθέτω WiFi για συγγενείς/φίλους/γνωστούς/γείτονες εφόσον το χρειαστούν όταν είμαι έξω για το μεροκάματο υπάρχει το WiFi (3G) μέσω DATA από την COSMOTE (Whatsup) που πληρώνω

    δεν έχω ανάγκη κανένα δίκτυο (FREE) ούτε και τα εμπιστεύομαι (δεν έχω συνδεθεί ούτε μια φορά στα Free WiFi Hotspot που υπάρχουν στο ΜΕΤΡΟ ή το ανάλογο που υπάρχει στην γραμμή 6 του τρόλεϊ
    Νομίζω σύνταγμα παίζει να έχει ο καθένας διαφορετική κρυπτογράφηση... εγώ αν συνδεθώ καμιά φορά (σπάνια γτ έχω αρκετό 3G με το what's up) μπαίνω συνήθως με vpn οπότε όλα είναι κρυπτογραφημένα.... Παρόλα αυτά νομίζω οι περισσότερες συνδέσεις που κάνω αυτόματα πχ (email άντε viber whatsapp ) είναι by default encrypted. Για viber δεν είμαι σίγουρος τώρα που το σκέφτομαι... και γαι skype δεν είμαι σίγουρος... Πάντως fb gmail κλπ έχουν default encryption νομίζω

  14. #104
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Απαντησεις σε απορίες που έχουν δημιουργηθεί:

    1) "Η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί αλλά δεν βρίσκω το δικό μου ΟΤΕ wifi FON"

    Τότε δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία και έξω. Πρέπει να φανεί οπωσδήποτε το δικό σου FON. Οι προτάσεις είναι 2:
    i) Κάνεις reboot το ρούτερ και περιμένεις 24 ώρες ή για ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά...
    ii) Κάνεις reset το ρούτερ και περιμένεις άλλες 24 ώρες

    Αν κάνεις reset το ρούτερ κανονικά μέσα σε ένα δεκαλεπτάκι θα πρέπει να πάρει μόνο του τα στοιχεία. Αν δεν τα πάρει μόνο του και χρειαστεί να γίνει χειροκίνητη παραμετροποίηση, πιθανόν το FON να μην εμφανιστεί ούτε μετά το πέρας του 24ώρου οπότε χρειάζεται να γίνει αναφορά δυσλειτουργίας στο 13888.

    2) "Δεν θυμάμαι τα στοιχεία πρόσβασης για το ίντερνετ που μου έχει δώσει ο ΟΤΕ και στο διαχειριστικό του ρούτερ δεν μπορώ να δώ το pass γιατί έχει τελίτσες"

    Καλεί στο 13888 ο κάτοχος της γραμμής από το σταθερό τηλέφωνο που υπάρχει η adsl σύνδεση ή και από άλλο σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ που είναι στα ίδια στοιχεία και κάνει επιβεβαίωση στοιχείων. Τα στοιχεία πρόσβασης στη συνέχεια στέλνονται με γραπτό μήνυμα. Το username παραμένει το ίδιο και ουσιαστικά γίνεται reset password γιατί αυτό που θα σταλεί δεν έχει σχέση με το παλιό. Συνεπώς θα πρέπει να το περάσουμε και μέσα στο ρούτερ μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mdplus : 08-12-14 στις 02:03.

  15. #105
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Το έβρισκα εντελώς άχρηστο μέχρι πριν έξι μήνες.

    Μετά από μια σύντομη παραμονή Νότιο Αφρική ψάχνωντας για WiFi είδα ένα δίκτυο της Fon (δε θυμάμαι το όνομα ακριβώς). Οπότε λέω λες. Βάζω το pass του ΟΤΕ στην ελλάδα, έκανε λίγη ώρα το verification και voila. Σέρφαρα για δυο μέρες και μετά γιοκ, ώσπου έμαθα ότι έκανε φορητότητα (και εν τέλει μεταφέρθηκε) ο φάδερ στη cyta!

    Δεν το είχε ενεργοποιήσει μόνος του (και εγώ σίγουρα όχι) οπότε θεωρώ ότι είχε ενεργοποιηθεί από τον οτε κάποια στιγμή στο παρελθόν.

    Προσωπικά και λόγω της φύσης της δουλειάς μου θα γύρναγα στον οτε μόνο και μόνο γιαυτό το λόγο. Ας όψεται το νέο συμβόλαιο.

    edit: εγώ είχα βάλει το pass το αρχικό (ίδιο και απαράλλαχτο εδώ και καμιά δεκαετία+)
    Έτσι να κάνουμε καμιά σχιζοφρένεια που και που να γουστάρουμε.

    Βοηθείστε μας στην μάχη κατά των ασθενείων σε όλο τον κόσμο


    "Α Dirty Mind Is A Joy Forever" Oscar Wylde

Σελ. 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-19, 12:49
  2. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  3. Μηνύματα: 498
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-15, 19:03
  4. Αλλαγη 2db attenuation εξω απο το σπιτι
    Από AlexTselikas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-14, 15:01
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 18:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας