Σελ. 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 250
  1. #196
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1

    Ακόμη η υπηρεσία προσφέρεται για κάποιον που έχει Cosmote (OTE), οπότε το κόστος είναι μηδέν. Δεν ισχυρίστηκε κανένας lady_in_black ότι πρέπει να αλλάξεις πάροχο, μόνο και μόνο για να έχεις αυτήν την υπηρεσία.
    Πάντως από προσωπική εμπειρία, η υπηρεσία αυτή είναι πολύ χρήσιμη.

    το vpn το κόβει όμως... οπότε για παιδιαρίσματα... ναι χρήσιμη είναι!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #197
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τζαμπατζής είναι κάποιος που δεν πληρώνει καμία.
    Τσαμπατζής είναι κάποιος που πληρώνει έστω και το 1% με σένα, αλλά παίρνοντάς σου όλο το upload - γιατί μπορεί και γιατί είναι ελληναράς - ουσιαστικά σου παίρνει όλη τη σύνδεση.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #198
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσαμπατζής είναι κάποιος που πληρώνει έστω και το 1% με σένα, αλλά παίρνοντάς σου όλο το upload - γιατί μπορεί και γιατί είναι ελληναράς - ουσιαστικά σου παίρνει όλη τη σύνδεση.
    Ξέχασες να πείς οτι είναι και συρυζαιος

  4. #199
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσαμπατζής είναι κάποιος που πληρώνει έστω και το 1% με σένα, αλλά παίρνοντάς σου όλο το upload - γιατί μπορεί και γιατί είναι ελληναράς - ουσιαστικά σου παίρνει όλη τη σύνδεση.
    Και εσυ αν θέλεις, το ίδιο του κάνεις όταν έχεις ανάγκη. Αλλιώς, απλά δεν χρειάζεσαι την υπηρεσία και κακώς ασχολείσαι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    το vpn το κόβει όμως... οπότε για παιδιαρίσματα... ναι χρήσιμη είναι!!!
    Αν θεωρείς παιδιαρίσματα το browsing από το κινητό, σε περιοχή εκτός του σπιτιού σου, όταν δεν θέλεις να πληρώνεις δεδομένα στον πάροχο της κινητής τηλεφωνίας, τότε τι να πω. Προφανώς δεν είναι επαγγελματική λύση, ούτε σαν τέτοια προσφέρεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiatrou : 19-08-16 στις 15:51.

  5. #200
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus_Asusrouter
    Είναι και ολίγον θέμα τύχης. Έχω την υπηρεσία ενεργοποιημένη και ωφελούμαι γιατί την έχει και ένας γείτονας στο πατρικό μου. Αυτό σημαίνει ότι όταν πάω να δω τους γονείς μου έχω δωρεάν πρόσβαση, όπως και οι γονείς μου (η μητέρα μου, αν και 72 ετών, θέλει να πάρει ένα tablet). Είμαι τσαμπατζής; Δεν νομίζω. Επιπλέον, θυμίζω ότι έχουμε πρόσβαση στο δίκτυο της Fon και ανά τας Ευρώπας... Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά γιατί να μην ισχύει;;

  6. #201
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Σε μας απο τα 72 σπίτια εχω μονο εγω. Εχω και θεσσαλονικη και εδω. Αν δεν πλήρωνα εγω δεν θα υπήρχε. Άρα οι άλλοι ειναι τζαμπατζήδες
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  7. #202
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πως είναι τζαμπατζήδες, αφού δεν μπορούν να συνδεθούν σε άλλο Fon δίκτυο, εφόσον δεν έχουν ενεργοποιημένο το δικό τους; Μην διαβάζεις αυτά που γράφει ο WAn!
    Πληρώνουν κανονικά την δικιά τους σύνδεση και απλά δεν μπορούν να συνδεθούν πουθενά αλλού αφού και οι ίδιοι δεν μοιράζουν.

  8. #203
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως είναι τζαμπατζήδες, αφού δεν μπορούν να συνδεθούν σε άλλο Fon δίκτυο, εφόσον δεν έχουν ενεργοποιημένο το δικό τους; Μην διαβάζεις αυτά που γράφει ο WAn!
    Πληρώνουν κανονικά την δικιά τους σύνδεση και απλά δεν μπορούν να συνδεθούν πουθενά αλλού αφού και οι ίδιοι δεν μοιράζουν.
    Διότι ειδικά στο μερος που είμαι εγω αν δεν πλήρωνα δυο συνδέσεις δεν εχει ασυρματο πουθενα σε ακτίνα 3 χμ. Με εξαίρεση ενα μπαράκι στα 500 μετρα.
    Πληρώνουν μια συνδεση για να συνδεθούν στο δικο μου Fon που πληρώνω δυο.

  9. #204
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διότι ειδικά στο μερος που είμαι εγω αν δεν πλήρωνα δυο συνδέσεις δεν εχει ασυρματο πουθενα σε ακτίνα 3 χμ. Με εξαίρεση ενα μπαράκι στα 500 μετρα.
    Πληρώνουν μια συνδεση για να συνδεθούν στο δικο μου Fon που πληρώνω δυο.
    Μα δεν πάει ειδικά με το μέρος που είσαι. Και οι άλλοι δίνουν στα μέρη που είναι τα δικά τους σπίτια !!! Και αν εκεί που είναι τα δικά τους σπίτια υπάρχουν περισσότερα fon, σημαίνει στατιστικά ότι είναι και πιο πυκνοκατοικημένη η περιοχή τους, άρα και μεγαλύτερη ανάγκη για χρήση από περισσότερους περαστικούς.

  10. #205
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διότι ειδικά στο μερος που είμαι εγω αν δεν πλήρωνα δυο συνδέσεις δεν εχει ασυρματο πουθενα σε ακτίνα 3 χμ. Με εξαίρεση ενα μπαράκι στα 500 μετρα.
    Πληρώνουν μια συνδεση για να συνδεθούν στο δικο μου Fon που πληρώνω δυο.
    Οι συνδέσεις, έχουν συγκεκριμένο όριο σε χρήστες και bandwidth.
    To ότι πληρώνεις 2 συνδέσεις είναι αδιάφορο. Οι 2 συνδέσεις εξυπηρετούν εσένα περισσότερο, εφόσον μπορείς να συνδεθείς σε έως 4 διαφορετικά hotspot ή τουλάχιστον σε 2.
    Ο "τζαμπαντζής" που αναφέρεις πληρώνει την δικιά του σύνδεση και μπορεί ελεύθερα να συνδεθεί στην μία δικιά σου (με 2 συσκευές) ή και στις 2 δικές σου (από μία συσκευή).

  11. #206
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι συνδέσεις, έχουν συγκεκριμένο όριο σε χρήστες και bandwidth.
    To ότι πληρώνεις 2 συνδέσεις είναι αδιάφορο. Οι 2 συνδέσεις εξυπηρετούν εσένα περισσότερο, εφόσον μπορείς να συνδεθείς σε έως 4 διαφορετικά hotspot ή τουλάχιστον σε 2.
    Ο "τζαμπαντζής" που αναφέρεις πληρώνει την δικιά του σύνδεση και μπορεί ελεύθερα να συνδεθεί στην μία δικιά σου (με 2 συσκευές) ή και στις 2 δικές σου (από μία συσκευή).
    Ο τζαμπατζής μένει δίπλα, θα φάει όλο το upload και κάθεται και 2 μηνες. Δεν έρχεται για μια βδομάδα. Να πληρώσει κατ εξοχήν για να έχει. Δεν είναι περιστασιακός χρήστης που έρχεται για μια βδομάδα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν πάει ειδικά με το μέρος που είσαι. Και οι άλλοι δίνουν στα μέρη που είναι τα δικά τους σπίτια !!! Και αν εκεί που είναι τα δικά τους σπίτια υπάρχουν περισσότερα fon, σημαίνει στατιστικά ότι είναι και πιο πυκνοκατοικημένη η περιοχή τους, άρα και μεγαλύτερη ανάγκη για χρήση από περισσότερους περαστικούς.
    Ποσώς με ενδιαφέρει. Ούτε να μαζέψω όλη την αυλή κάτω από το μπαλκόνι μου θέλω για να κάνουν φασαρία, ούτε να εξυπηρετήσω όποιον μένει όλο το καλοκαίρι αλλά τσιγγουνεύεται 20€ το μήνα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως είναι τζαμπατζήδες, αφού δεν μπορούν να συνδεθούν σε άλλο Fon δίκτυο, εφόσον δεν έχουν ενεργοποιημένο το δικό τους; Μην διαβάζεις αυτά που γράφει ο WAn!
    Πληρώνουν κανονικά την δικιά τους σύνδεση και απλά δεν μπορούν να συνδεθούν πουθενά αλλού αφού και οι ίδιοι δεν μοιράζουν.
    Το Fon είναι για αν πας κάπου περιστασιακά. Αν μένεις μόνιμα για καλοκαίρι κάπου και ελπίζεις στο FON του γείτονα για μένα είσαι τζαμπατζής. Ή το χρειάζεσαι και τα σκάς ή βάζεις Data
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  12. #207
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εσένα τι σ' ενδιαφέρει ποιος και πότε συνδέεται στο δίκτυό σου;
    Δίνεις σε έως 2 συσκευές πρόσβαση. Τι σε κόφτει ποιος και πόσο είναι συνδεδεμένος; Τζαμπατζής πάντως δεν είναι αφού πληρώνει το ίδιο με σένα, αλλιώς δεν συνδέεται.

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου. Όσο δίνει κάποιος μέρος της σύνδεσής του, μπορεί να επωφεληθεί λαμβάνοντας από αλλού.
    Αν εσύ δεν θέλεις να κάνεις χρήση αυτού του δικαιώματος, γιατί θεωρείς τον άλλο τζαμπαντή; Δεν είναι δικαίωμά του;

    Αν δεν σ' ενδιαφέρει καθόλου να συνδέεσαι σε άλλο My WiFi, απλά απενεργοποίησε το δικό σου. Το απλά. Όμως δεν μπορείς και δεν έχεις το δικαίωμα επιλογής ποιος και πότε θα συνδέεται σε σένα.

  13. #208
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -
    Ποσώς με ενδιαφέρει. Ούτε να μαζέψω όλη την αυλή κάτω από το μπαλκόνι μου θέλω για να κάνουν φασαρία, ούτε να εξυπηρετήσω όποιον μένει όλο το καλοκαίρι αλλά τσιγγουνεύεται 20€ το μήνα.
    - - - Updated - - -
    Ποσώς μας ενδιαφέρει πως τους χαρακτηρίζεις εσύ. Αν δε γουστάρεις απλά δεν συμμετάσχεις. Τόσο απλά !!!

  14. #209
    Εγγραφή
    18-12-2008
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    55
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Router
    JM-FIBRE ONU JF511-TV
    Εγώ πάντως την βγάζω τσαμπέ εδω και κάνα χρόνο! Μου χει δώσει φίλος τα user/pass. Μάλλον σε κάτι τέτοιους σαν εμένα θα αναφέρεται ο φίλος πάνω :P

  15. #210
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christhenis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως την βγάζω τσαμπέ εδω και κάνα χρόνο! Μου χει δώσει φίλος τα user/pass. Μάλλον σε κάτι τέτοιους σαν εμένα θα αναφέρεται ο φίλος πάνω :P
    Έτσι πάω πάσο. Εγώ μιλάω για άτομα τα οποία πληρώνουν κανονικά και μάλιστα αρκετά χρήματα για μία συνδρομή στον ΟΤΕ. Αυτοί δεν είναι δυνατόν να χαρακτηρίζονται τζαμπατζήδες. Εξάλλου όπως είπα, όποιος νιώθει ότι αδικείται ή ότι δεν τον συμφέρει, απλά απενεργοποιεί την υπηρεσία και τέλος.

Σελ. 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-19, 12:49
  2. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  3. Μηνύματα: 498
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-15, 19:03
  4. Αλλαγη 2db attenuation εξω απο το σπιτι
    Από AlexTselikas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-14, 15:01
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 18:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας