Σελ. 138 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 118128133136137138139140143148158 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.056-2.070 από 3084
  1. #2056
    Εγγραφή
    07-08-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ
    Router
    Netfaster IAD2
    SNR / Attn
    23(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oasiss24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wizzard wind --> Διαθεσιμότητα έως 200 ,
    Wizzard OTE --> Διαθεσιμότητα έως 200

    Τηλεφωνική επικοινωνία με ΟΤΕ (αναμονή 46 λεπτών και επανάκληση από αυτούς) --> Δεν έχουμε διαθεσημότητα στην περιοχή σας, ερώτηση γιατί βγάζει διαθεσημότητα μέσω Wizzard . απάντηση : .........................
    Εαν θέλετε ξανακαλέστε μας στο μέλλον...
    Περιοχή Ιπποκράτης.
    θα σου ελεγα πηγαινε η wind η vodafone η cyta και ρωτα αν εχει προσφαρα και διαθεσιμοτιτα στην περιοχη σου. και οπια σε βολευει βαλε καλη τυχη, τα wizard τους ειναι για πεταμα.

  2. #2057
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    εχω απορία
    υπάρχει κάποιος που να ενεργοποίησε σύνδεση τουλάχιστον 100άρα στην πόλη μέσω του νέου δικτύου ή άδικα περιμένουμε;

  3. #2058
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xxlkok Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω απορία
    υπάρχει κάποιος που να ενεργοποίησε σύνδεση τουλάχιστον 100άρα στην πόλη μέσω του νέου δικτύου ή άδικα περιμένουμε;
    Κανείς δεν ενεργοποίησε , δεν έχει παραδοθεί το έργο

  4. #2059
    Εγγραφή
    29-04-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xxlkok Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω απορία
    υπάρχει κάποιος που να ενεργοποίησε σύνδεση τουλάχιστον 100άρα στην πόλη μέσω του νέου δικτύου ή άδικα περιμένουμε;
    Στον Ιπποκρατη ξεκινησε η διαθεση σε ορισμενες καμπινες. Στην Γιαννουλη σε λιγο καιρο θα ειναι ετοιμες οι καμπινες του οτε και ναι εχουν ενεργοποιηθει αρκετες 100αρες στις καμπινες της Μεταμορφωσης. (Σε καποιες οδους σε Ακαδημιας και Φιλλεληνων υπαρχει πλεον και καλυψη FTTH)

  5. #2060
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ml82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι εχουν ενεργοποιηθει αρκετες 100αρες στις καμπινες της Μεταμορφωσης. (Σε καποιες οδους σε Ακαδημιας και Φιλλεληνων υπαρχει πλεον και καλυψη FTTH)
    ποιες είναι οι καμπίνες της Μεταμόρφωσης; από Μεταμόρφωση παίρνω γραμμή κ γω αλλά δε γνωρίζω πλέον αν θα παίρνω από καμπίνα ή από το ΑΚ.
    τι γίνεται σ'αυτήν την περίπτωση;
    να σημειώσω πως είμαι ήδη σε 50άρα και αναμένω τις πολυπόθητες ενεργοποιήσεις των ινών..

  6. #2061
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.236
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xxlkok Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιες είναι οι καμπίνες της Μεταμόρφωσης; από Μεταμόρφωση παίρνω γραμμή κ γω αλλά δε γνωρίζω πλέον αν θα παίρνω από καμπίνα ή από το ΑΚ.
    τι γίνεται σ'αυτήν την περίπτωση;
    να σημειώσω πως είμαι ήδη σε 50άρα και αναμένω τις πολυπόθητες ενεργοποιήσεις των ινών..
    Κατ' αρχην εξαρταται σε ποιον πάροχο ανήκεις. Αν εισαι σε cyta ή forthnet δυσκολα τα πράγματα για καμπίνα.
    Εμένα που στο σπίτι παρεχει 200αρα η wind και ο ΟΤΕ (μεσω των FTTH οπτικών ινών της wind) η cyta μου ξεκαθάρισε οτι μονο απο αστικο κεντρο δινει και το πολύ να πιάσω κανα 35αρι.

    - - - Updated - - -

    πάντως μου έκανε εντύπωση που στα κεντρικα του ΟΤΕ της πολης μας είχαν πλήρη μεσάνυχτα για το SFBB και τις FTTH...
    Ούτε ο προιστάμενος είχε ακούσει τίποτα για τα vouchers και την ολη διαδικασία.
    Προφανώς δεν έχουν κάνει ούτε μια FTTH σύνδεση και καθομαι κι αναρωτιεμαι τωρα αν αξίζει τελικά να μπλέξεις με ανθρώπους που δε γνωρίζουν το αντικείμενό τους...

  7. #2062
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάντως μου έκανε εντύπωση που στα κεντρικα του ΟΤΕ της πολης μας είχαν πλήρη μεσάνυχτα για το SFBB και τις FTTH...
    Ούτε ο προιστάμενος είχε ακούσει τίποτα για τα vouchers και την ολη διαδικασία.
    Προφανώς δεν έχουν κάνει ούτε μια FTTH σύνδεση και καθομαι κι αναρωτιεμαι τωρα αν αξίζει τελικά να μπλέξεις με ανθρώπους που δε γνωρίζουν το αντικείμενό τους...
    Πιθανόν αν δεν είναι ακόμα διαθέσιμη η υπηρεσία δεν έχουν ενημερωθεί για την διαδικασία.
    Τώρα μην το βλέπεις από την μεριά μας των ψαγμένων τεχνολογικά καταναλωτών.
    Σου πουλάνε VDSL για FTTH και όταν τους λες ότι αυτό που λένε ότι είναι λάθος σε κοιτάνε και με στραβό μάτι. Σου λέει ναι μέχρι το διαμέρισμα θα έχετε οπτική!!! Τους εξηγείς για last mile κλπ και σε κοιτάνε με στραβό μάτι.
    Καλό είναι να τους βοηθούμε ώστε να μας εξυπηρετούν και αυτοί από την μεριά τους.
    Εγώ προσωπικά σε αναβάθμιση σύνδεσης που ζήτησα μέσω RURAL η εξυπηρέτηση ήταν παραδειγματική από την ημέρα της αίτησης μέχρι την υλοποίηση εντός 2-3 ημερών.
    Καλά δεν μιλάμε για RURAL κλπ

  8. #2063
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.236
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    bigsam εσένα δηλαδή σου φαντάζει λογικό ο προιστάμενος του εμπορικού τμήματος του ΟΤΕ στη Θεσσαλία να μην έχει διαβάσει ούτε απο απλή εφημερίδα για τη δράση SFBB του υπουργείου και να την ακούει πρώτη φορά απο μένα ως απλο καταναλωτη...
    Εσωτερικη ενημέρωση δεν έχουν?
    Συγγνώμη αλλα εμένα αυτο μου δημιουργεί ανασφάλεια για το τι με περιμένει ως καταναλωτη αν επιλέξω τις υπηρεσίες τους.

  9. #2064
    Εγγραφή
    16-09-2004
    Μηνύματα
    498
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Σήμερα το απόγευμα ο εργολάβος της Wind έκανε τη μάτιση των οπτικών ινών στην καμπίνα επί της Ιουστινιανού & 28ης Οκτωβρίου.

    Ρώτησα τα παιδιά του συνεργείου πότε θα ενεργοποιηθεί και μου είπαν ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί παντού...

    Επίσης συμπλήρωσαν ότι όταν θα δεις ρεύμα στην καμπίνα θα έχει πλέον ενεργοποιηθεί.

    Άντε να δούμε, από Q2 σε Q3 σε Q4.

  10. #2065
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    525
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nodens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα το απόγευμα ο εργολάβος της Wind έκανε τη μάτιση των οπτικών ινών στην καμπίνα επί της Ιουστινιανού & 28ης Οκτωβρίου.

    Ρώτησα τα παιδιά του συνεργείου πότε θα ενεργοποιηθεί και μου είπαν ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί παντού...

    Επίσης συμπλήρωσαν ότι όταν θα δεις ρεύμα στην καμπίνα θα έχει πλέον ενεργοποιηθεί.

    Άντε να δούμε, από Q2 σε Q3 σε Q4.
    Πήραν παράταση οπότε δεν τρέχουν, και σε εμενα τεχνικός του ΟΤΕ μου ειπε για αρχες 19.
    Υπομονή θα τα καταφέρουμε(ουνε)
    My Personal Blog | WPVice
    WordPress, web etc

  11. #2066
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    bigsam εσένα δηλαδή σου φαντάζει λογικό ο προιστάμενος του εμπορικού τμήματος του ΟΤΕ στη Θεσσαλία να μην έχει διαβάσει ούτε απο απλή εφημερίδα για τη δράση SFBB του υπουργείου και να την ακούει πρώτη φορά απο μένα ως απλο καταναλωτη...
    Εσωτερικη ενημέρωση δεν έχουν?
    Συγγνώμη αλλα εμένα αυτο μου δημιουργεί ανασφάλεια για το τι με περιμένει ως καταναλωτη αν επιλέξω τις υπηρεσίες τους.
    Εμένα προσωπικά δεν μου φαντάζει καθόλου λογικό και ούτε θέλω να τον δικαιολογήσω. Θεωρώ ότι έχουν ενημέρωση απλά δεν έχουν δώσει βάση σε αυτό. Οι περισσότεροι κοιτάνε νούμερα πωλήσεων. Όταν λοιπόν τους έρθει ενημέρωση και τους πουν θέλουμε έναν Α στόχο για SFBB θα τα μάθουν σε λίγα λεπτά

    Η προώθηση των υπηρεσιών γίνεται από το προσωπικό. Έχουν μία πεπατημένη για βασικές υπηρεσίες και όχι κάτι εξειδικευμένο (που το sfbb δεν είναι) που μπορούμε να ζητήσουμε. Από την άλλη μεριά μέσα από τις υπηρεσίες που θα προσφέρεις σαν λύσεις στον πελάτη θα δόσεις αξία τόσο στην εταιρεία σου όσο και στον πελάτη σου. Έτσι σίγουρα η γνώση του αντικειμένου από τον εκπρόσωπο της εταιρείας μπορεί να διαμορφώσει την εικόνα ακόμα της εταιρείας. Αλλά ας μην μπερδεύουμε τις έννοιες της "υπηρεσίας" και της εξυπηρέτησης ή της γνώσης σε ένα αντικείμενο ενός υπαλλήλου ή στελέχους, με την τελική παροχή πραγματικών υπηρεσιών σε τεχνικό επίπεδο. Πίστεψέ με ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν βασικές διαφορές FTTH, FTTB, FTTC κλπ ή για να σου πω και κάτι χειρότερο; Σε ένα πρόβλημα που είχα όπου λάμβανα κλήσεις από σταθερούς αριθμούς ακριτικού νησιού, όπου αυτός που με έπερνε καλούσε σταθερό αριθμό: Η απάντησή τους ήταν ότι ήταν Κινέζικο το κινητό και όχι πχ Apple.

  12. #2067
    Εγγραφή
    13-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    17998/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Belkin N1 Wireless Router
    Λοιπόν για Ιπποκράτη πλέον έχει διαθέσιμα και ο ΟΤΕ . Σήμερα έκανα αίτηση για 50αρα .

  13. #2068
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oasiss24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν για Ιπποκράτη πλέον έχει διαθέσιμα και ο ΟΤΕ . Σήμερα έκανα αίτηση για 50αρα .
    Μόλις ενεργοποιηθείς ανέβασε στατιστικά

    - - - Updated - - -

    Επιτέλους!, μπήκε και ο ΟΤΕ στο sfbb.gr , πάμε για αίτηση!

    - - - Updated - - -

    Η αίτηση έγινε για 200mbps, αναμένω τωρα να με παρουν τηλ για να μου πουνε πια δικαιολογητικα να στείλω και μετα να γίνει έλεγχος της πολυκατοικιας για την όδευση της οπτικης.

  14. #2069
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Και πόσο κοστίζει το μήνα η 200αρα

  15. #2070
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πόσο κοστίζει το μήνα η 200αρα
    46,5 με το κουπόνι , ακριβό γενικά μεν, αλλά με συμφέρει γιατί δίνω για vdsl 50XL 42,5 €

Σελ. 138 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 118128133136137138139140143148158 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στη Ρόδο;
    Από alexgrc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-19, 16:19
  2. VDSL στη Ξάνθη
    Από Κοζανίτης στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-14, 13:18
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 10:42
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 21:11
  5. VDSL στη Ν. Ιωνία
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας