Σελ. 87 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.291-1.305 από 3084
  1. #1291
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    ξέρουμε αν ζητηθηκε άδεια και για τις υπόλοιπες 50 καμπίνες (το 1/4 του έργου ανάθεσης στη wind δηλαδή)?
    Μου κάνει εντύπωση που διπλανές καμπίνες με αυτες που εγκαταστάθηκαν δε ζητηθηκαν απο το δημο στο ιδιο αίτημα παρ' ολο που ειναι στην ανάθεση.
    Εγω δεν ειμαι καθολου σίγουρος οτι οι καμπίνες της wind θα ειναι ετοιμες οταν ολες του κέντρου που υποτίθεται θα έδιναν απευθείας FTTH αγνοείται η τύχη τους.
    Εξακολουθουν να δουλεύουν μεν στις συνοικίες αλλα το κέντρο το αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβανι

  2. #1292
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Φυσικά και αποφεύγουν το κέντρο, αφού μετά την Ηπείρου ακολουθεί η ανακαίνιση της Μεγάλου Αλεξάνδρου, της Βενιζέλου, της Ιουστινιανού, της Μανδηλαρά και της Νικηταρά!

  3. #1293
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    γιατι σκόπευε να βάλει η wind FTTH σε αυτές τις οδούς darkmoon?
    Πρόκειται να ανακατασκευαστεί η Παπαναστασίου, η Αθ.Διάκου, η Βελή, η Παπακυριαζή ή η Ανθίμου Γαζή όπου έχει ζητήσει και πάρει η wind την έγκριση απο την ΕΕΤΤ για FTTH?
    Γιατι δε ζήτησε ολες αυτες τις καμπίνες απο το δήμο μαζι με τις υπόλοιπες και αν τις ζήτησε με άλλο αίτημα γιατι αποφεύγει να τις φτιάξει?
    Ολες οι επιχειρήσεις και τα καταστήματα εκει είναι που θα μπορούσαν να βάλουν και μια ακριβότερη σύνδεση δικαιολογώντας την στα έξοδα της επιχείρησης.

    Στο κάτω-κάτω δεν την υποχρεώσε κανεις να το κάνει. Αυτη ζήτησε να πάρει την ανάθεση και μάλιστα με ευνοικότερους όρους απο τον ΟΤΕ και χαμηλότερο ποσοστό κάλυψης.

  4. #1294
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτή η καραμέλα για ευνοϊκότερους όρους και ποσοστά. Έγινε μόνο στην πρώτη ανάθεση (που αφορούσε αποκλειστικά τον ΟΤΕ) για συγκεκριμένους λόγους που έχουν αναφερθεί πολλάκις, όπως ότι το ίδιο σχεδόν ακολουθήθηκε στις άλλες χώρες με πρώην κρατικό μονοπώλιο και εν τέλη η ΕΕ δεν έφερε αντίρρηση στο προσχέδιο που της κοινοποιήθηκε, σε αντίθεση με άλλες παρεμβάσεις επί αυτού.
    Στις επόμενη ανάθεση που μετείχε πάλι ο ΟΤΕ, αλλά και σε όλες τις ετήσιες από εδώ και πέρα, όλοι οι πάροχοι συμμετέχουν με τους ίδιους όρους και προϋποθέσεις.

  5. #1295
    Εγγραφή
    11-04-2018
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σε συνέχεια του θέματος αναβαθμισης, η αίτηση μου στη Vodafone ήταν σε αναμονή λόγω συστημικου λάθους επί μία εβδομάδα. Έπρεπε να βάλω δικό μου άνθρωπο μέσα στην εταιρεία που ήξερε μάνατζερ ώστε να ξεκολλήσει σε μια μέρα και να στειλουν τον εξοπλισμό!! Τώρα αναμένουμε προφανώς τον ΟΤΕ να δώσει τη γραμμή. Θα ενημερώσω και για τη σύνδεση-ταχύτητα στην περιοχή..

  6. #1296
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Στην καραθάνου έβαλαν προειδοποιητική ταινία για έργα οπτικης ινας Δευτέρα έως Τετάρτη 23-25/4.
    Προφανώς ολοκλήρωσαν την εγκατάσταση όσων καμπινών σκόπευαν να ζήτησουν άδεια απο το δήμο για το Α/Κ Φιλελλήνων και οι υπόλοιπες που ήταν για απευθείας FTTH συμφωνα με την ανάθεση... γαργάρα

    Δεν πειράζει. Ελπίζω τουλάχιστον να φάνε το ανάλογο πρόστιμο για την κοροιδία.

  7. #1297
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billfot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε συνέχεια του θέματος αναβαθμισης, η αίτηση μου στη Vodafone ήταν σε αναμονή λόγω συστημικου λάθους επί μία εβδομάδα. Έπρεπε να βάλω δικό μου άνθρωπο μέσα στην εταιρεία που ήξερε μάνατζερ ώστε να ξεκολλήσει σε μια μέρα και να στειλουν τον εξοπλισμό!! Τώρα αναμένουμε προφανώς τον ΟΤΕ να δώσει τη γραμμή. Θα ενημερώσω και για τη σύνδεση-ταχύτητα στην περιοχή..
    Ελπίζω να διαψευστώ αλλά αυτό θα σου πάρει περιπου 1 μηνα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην καραθάνου έβαλαν προειδοποιητική ταινία για έργα οπτικης ινας Δευτέρα έως Τετάρτη 23-25/4.
    Προφανώς ολοκλήρωσαν την εγκατάσταση όσων καμπινών σκόπευαν να ζήτησουν άδεια απο το δήμο για το Α/Κ Φιλελλήνων και οι υπόλοιπες που ήταν για απευθείας FTTH συμφωνα με την ανάθεση... γαργάρα

    Δεν πειράζει. Ελπίζω τουλάχιστον να φάνε το ανάλογο πρόστιμο για την κοροιδία.
    Σήμερα στα φανάρια της κύπρου ειδα σκαμένη μια μεγαλη γούρνα και απεξω εγραφε έργα οτε. Δεν ξέρω αν ειναι για βλάβη η για κάτι αλλο

  8. #1298
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Την Παρασκευη προσεξα πως εχουν σκαψει σε μοτιβο Vdsl στον Αγ. Δημητριο ( Ν.Σμυρνη ) απεναντι απο το 138 που ανηκω.
    Ζητησα εκτιμηση απο τον παροχο μου ( cyta ) και μου ειπαν πως θα τους το δωσουν περιπου 1,5 μηνα μετα απο τη στιγμη που θα το περασουν.
    ( Ξερω οτι παιζουν πολλα ρολο αλλα πηρα για αλλο λογο και ρωτησα εντελως πληροφοριακα )

    Επισης, το Σαββατο ειδα πως αλλαζαν απο τον ΟΤΕ το καφαο που βρισκετε στην μικρη πλατεια απεναντι απο τον Γαλαξια, επισης Ν.Σμυρνη.
    Κατι αναλογο ειχε γινει και με το 138 πριν κανα δυο βδομαδες.

    Μπορει να φανει χαζο αλλα... μηπως στα εκτος κεντρου ξεκινουν απο πλατειες για καποιο λογο η απλα ετυχε ?
    Δεν εχω δει καπου αλλου εργα στη συνοικια
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  9. #1299
    Εγγραφή
    11-04-2018
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Gravis 1 μηνα από την αποστολη του εξοπλισμού?

  10. #1300
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billfot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gravis 1 μηνα από την αποστολη του εξοπλισμού?
    ένα μήνα απο την αίτηση σου στον πάροχο. Γενικά ο ΟΤΕ αφήνει τους παρόχους τελευταία στιγμή , ενω τα δικά του αιτήματα εντος 3 ημερών υλοποιούνται

  11. #1301
    Το avatar του μέλους Skipper
    Skipper Guest
    Σήμερα συνεργείο του ΟΤΕ, άλλαζε το καφάο 442 ( Τσιμισκή & Πλουτάρχου) με καινούργιο, ενώ πρόσφατα αλλάχτηκε και το 472 (Ηρ. Πολυτεχνείου δίπλα στην Εθνική)

    Εγώ πάντως είμαι από τους άτυχους μιας που ανήκω στο 419 που δεν έχει προγραμματιστεί ακόμα για αλλαγή

  12. #1302
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Εχω μια εντύπωση ότι ρεύμα θα δώσουν στα καφάο στην Ηπείρου όταν περάσουν και τα led φώτα.
    Αυτήν την εντύπωση μου αφήνει το ότι αφήνουν αυτές τις δύο εργασίες για αργότερα!

  13. #1303
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Συνεχίζονται οι εργασίες οπτικών ινων μέχρι αυτήν την ώρα στην καραθάνου μέχρι κ την οδό Αθηνάς

  14. #1304
    Εγγραφή
    11-04-2018
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σήμερα ήρθε μήνυμα ότι εντός 12 εργάσιμων ημερών θα αναβαθμιστώ. Άρα όντως ένας μήνας, αντε 3 βδομαδες αν είμαι τυχερός...

  15. #1305
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Στην περιοχή της Χαραυγής εγινε αντικατάσταση υπάρχουσας καμπίνας του ΟΤΕ, ενώ πρόσεξα ότι εχουν σκάψει και έχουν τερματήσει νέα κουλουρα (λογικά χαλκός αν και υπάρχουν τομές από περασμα οπτικων ινών εδώ και λίγα χρόνια)

Σελ. 87 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στη Ρόδο;
    Από alexgrc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-19, 16:19
  2. VDSL στη Ξάνθη
    Από Κοζανίτης στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-14, 13:18
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 10:42
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 21:11
  5. VDSL στη Ν. Ιωνία
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας