Σελ. 96 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 7686919495969798101106116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.426-1.440 από 3084
  1. #1426
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μία βόλτα μου τις προάλλες παρατήρησα αυτές τις οπτικές έξω από τη Eurobank στην κεντρική πλατεία.
    Δεν ξέρω αν είναι από τα έργα της wind ή μόνο για την τράπεζα. (δεν είδα κάπου αλλού να βγαίνουν έξω)

    Συνημμένο Αρχείο 194088
    -----

    Επίσης στη Λεπτοκαρυά, τοποθετεί ο ΟΤΕ καμπίνες αν και κανονικά είναι στο πρόγραμμα είναι για Q2-2019. Τοποθετεί κιόλας παραπάνω καμπίνες από ότι είναι στην ανάθεση
    Καιρός ηταν στην λεπτοκαρυά, εχει πολλά ενοικιαζόμενα δωμάτια και μικρά ξενοδοχεία τα οποία με το ζόρι συγχρονίζανε στα 8mbps με adsl. Το κακό ειναι οτι περισσότερες κόσμος και επιχειρήσεις δεν ξέρουνε οτι για να πάρουν υπηρεσία απο την καμπίνα πρέπει να βάλουνε vdsl και να έχουν μια σωστή εσωτερική εγκατάσταση.

  2. #1427
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μία βόλτα μου τις προάλλες παρατήρησα αυτές τις οπτικές έξω από τη Eurobank στην κεντρική πλατεία.
    Δεν ξέρω αν είναι από τα έργα της wind ή μόνο για την τράπεζα. (δεν είδα κάπου αλλού να βγαίνουν έξω)

    Συνημμένο Αρχείο 194088
    -----

    Επίσης στη Λεπτοκαρυά, τοποθετεί ο ΟΤΕ καμπίνες αν και κανονικά είναι στο πρόγραμμα είναι για Q2-2019. Τοποθετεί κιόλας παραπάνω καμπίνες από ότι είναι στην ανάθεση

    Είδανε και αλλού να βάζει η Wind σωλήνες μέχρι τα σπίτια!

    https://www.adslgr.com/forum/threads...72#post6378572
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #1428
    Εγγραφή
    05-01-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Router
    H268Q & ER-X
    Είμαι κι εγώ παθών στη Λεπτοκαρυά καθώς δραστηριοποιούμαι αρκετά εκεί.
    Το περίεργο όπως είπα είναι ότι βάζουν αρκετές παραπάνω καμπίνες. Ενώ η ανάθεση είναι για 2 ή 3 καμπίνες, χθες είδα καμπίνα στο "ρέμα" με αριθμό 107.

    Δυστυχώς η ταχύτητα είναι το νούμερο 2 παράπονο από τους τουρίστες. Το 1ο είναι συνήθως η βρωμιά (σκουπίδια, καθαριότητα). Ακολουθούν τα αδέσποτα και η έλλειψη χώρων στάθμευσης...

  4. #1429
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι κι εγώ παθών στη Λεπτοκαρυά καθώς δραστηριοποιούμαι αρκετά εκεί.
    Το περίεργο όπως είπα είναι ότι βάζουν αρκετές παραπάνω καμπίνες. Ενώ η ανάθεση είναι για 2 ή 3 καμπίνες, χθες είδα καμπίνα στο "ρέμα" με αριθμό 107.

    Δυστυχώς η ταχύτητα είναι το νούμερο 2 παράπονο από τους τουρίστες. Το 1ο είναι συνήθως η βρωμιά (σκουπίδια, καθαριότητα). Ακολουθούν τα αδέσποτα και η έλλειψη χώρων στάθμευσης...
    Γενικα υπάρχει θέμα με την καθαριότητα από την πλευρά του Δήμου Διον-ολυμπου. Δεν ξέρω αν οφείλετε στην έλλειψη προσωπικου η μηχανημάτων η στον κακό συντονισμο η σε συνδυασμών όλων

  5. #1430
    Το avatar του μέλους Skipper
    Skipper Guest
    Μην σας κάνει εντύπωση αν δείτε τις καμπίνες του ΟΤΕ στην Λεπτοκάρυα, να λειτουργούν πριν από αυτές της Wind σε Ακαδημία και Φιλλελήνων. Ελπίζω πάντως σην 4η ανάθεση να είναι μέσα και η δικιά μου καμπίνα (419 Ακαδημίας)

  6. #1431
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skipper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην σας κάνει εντύπωση αν δείτε τις καμπίνες του ΟΤΕ στην Λεπτοκάρυα, να λειτουργούν πριν από αυτές της Wind σε Ακαδημία και Φιλλελήνων. Ελπίζω πάντως σην 4η ανάθεση να είναι μέσα και η δικιά μου καμπίνα (419 Ακαδημίας)
    Σήμερα στην Νίκαια σκαβανε το παλιό καφαο που βρίσκετε έξω από την τράπεζα Πειραιώς για να συνδεθεί με την καμπινα

  7. #1432
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    525
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skipper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην σας κάνει εντύπωση αν δείτε τις καμπίνες του ΟΤΕ στην Λεπτοκάρυα, να λειτουργούν πριν από αυτές της Wind σε Ακαδημία και Φιλλελήνων. Ελπίζω πάντως σην 4η ανάθεση να είναι μέσα και η δικιά μου καμπίνα (419 Ακαδημίας)
    Έχουν άραγε ακουμπήσει στο Ακαδημίας καμια καμπίνα ή το κρατάνε για 2 εξάμηνο του 18;
    My Personal Blog | WPVice
    WordPress, web etc

  8. #1433
    Το avatar του μέλους Skipper
    Skipper Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dyrer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν άραγε ακουμπήσει στο Ακαδημίας καμια καμπίνα ή το κρατάνε για 2 εξάμηνο του 18;
    Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, έχουν περάσει αρκετές καμπίνες στην Ακαδημία και μάλιστα και σε αρκετές από αυτές έχουν περάσει και τους σωλήνες (δυό-τρεις μαύρους και έναν κίτρινο) για τις οπτικές. Το θέμα είναι πότε θα πάρουν ρεύμα και πότε θα πάρουν και διαθεσιμότητα και για λιανική. Πάντως μέσα στο 2018 το βλέπω δύσκολο να γίνει.

  9. #1434
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μία βόλτα μου τις προάλλες παρατήρησα αυτές τις οπτικές έξω από τη Eurobank στην κεντρική πλατεία.
    Δεν ξέρω αν είναι από τα έργα της wind ή μόνο για την τράπεζα. (δεν είδα κάπου αλλού να βγαίνουν έξω)
    Δεν εχει να κάνει με τα έργα της WIND.

  10. #1435
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.244
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    το ενα συνεργειο της wind στο Α/Κ Φιλελλήνων μπήκε σήμερα στην Ανθ. Γαζή καθως και στις καθέτους της Ανθ. Γαζή (Γαληνού , Αθ. Διάκου και Κουμουνδούρου) για να δώσει FTTH κι εκεί.
    Το άλλο συνεργείο της wind στο Α/Κ Ακαδημίας οργωσε σήμερα τις καθέτους της Νικηταρά (δηλαδή Αγ. Μαρίνας, Λάμπρου Κατσώνη, Καλλιάρχου και Περικλέους).
    Δουλεύουν γρήγορα θα έλεγα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 30-05-18 στις 23:13.

  11. #1436
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Εγώ που είμαι το καλοκαίρι παραλία Σκοτίνας σε ποια καμπίνα και σε ποιο κέντρο ανήκω;

  12. #1437
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkmoon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που είμαι το καλοκαίρι παραλία Σκοτίνας σε ποια καμπίνα και σε ποιο κέντρο ανήκω;
    Ανήκεις στο Α/Κ πλαταμώνα και νομίζω ειναι τρία καφάο να τα αλλάξει ο ΟΤΕ σε καμπίνες για το 2019, αλλά πολυ πιθανό οπως και τις λεπτοκαρυάς να το τρέξει νωρίτερα, πάντως γι αυτο το καλοκαίρι δεν τον βλέπω να προλαβαίνεις

  13. #1438
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Σε αυτό το pdf που βρήκα στο Internet (http://www.otewholesale.gr/Portals/0/unbacc_ak_1_new[1].pdf) μαζεύει μια τεράστια περιοχή στο κέντρο ΠΛΑΚΑ (Πλαταμώνας, Λεπτοκαρυά, Σκοτίνα και άλλα)!

    - - - Updated - - -

    Δηλαδή το καφάο που ανήκω είναι πάνω στο χωρίο Σκοτίνα; (πάνω από την εθνική οδό)

  14. #1439
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkmoon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό το pdf που βρήκα στο Internet (http://www.otewholesale.gr/Portals/0/unbacc_ak_1_new[1].pdf) μαζεύει μια τεράστια περιοχή στο κέντρο ΠΛΑΚΑ (Πλαταμώνας, Λεπτοκαρυά, Σκοτίνα και άλλα)!

    - - - Updated - - -

    Δηλαδή το καφάο που ανήκω είναι πάνω στο χωρίο Σκοτίνα; (πάνω από την εθνική οδό)
    Στην πλάκα Λιτοχώρου υπάρχει Α/Κ που φαινετε και από τον αυτοκινητοδρομο αλλά σε καμία περίπτωση δεν παίρνει από εκεί η σκοτίνα

    Υπάρχει ένα καφαο στο χωριό που εξυπηρετεί το ίδιο το χωριό, και είναι αλλά δύο καφαο που το ένα εξυπηρετεί την παραλία


    Για να διευκρινησω, το Α/Κ Πλαταμωνα δίνει γραμμές στους νέους πόρους, Πλαταμωνα, Παντελεήμονα, Π. Παντελεήμονα, σκοτινα, κ φυσικά ότι βρίσκετε πέριξ αυτών των οικισμών.

    Μιλάμε για τεράστιες αποστάσεις, και σε καμία περίπτωση οι καμπίνες δεν θα λύσουν το πρόβλημα για αρκετά οικήματα λόγω απόστασης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gravis : 31-05-18 στις 00:01.

  15. #1440
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Αν έρθει η οπτική ίνα μέχρι το καφάο θα δούμε βελτίωση λογικά.
    Από το καφάο πόσο να απέχω 500 μέτρα, 1 χιλιόμετρο;

Σελ. 96 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 7686919495969798101106116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στη Ρόδο;
    Από alexgrc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-19, 16:19
  2. VDSL στη Ξάνθη
    Από Κοζανίτης στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-14, 13:18
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 10:42
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 21:11
  5. VDSL στη Ν. Ιωνία
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας