Σελ. 169 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 149159164167168169170171174179189 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.521-2.535 από 3084
  1. #2521
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    832 / 13961 kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bigsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι "προσφορές" που δίνουν από την wind είναι:

    26 € vdsl 50 & 29€ vdsl 100 με:
    - δωρεάν εξοπλισμό
    - τέλη ενεργοποίησης
    - αστικά υπεραστικά απεριόριστα και προς κινητά 5 ώρες wind/Q & 2 ώρες προς τις άλλες εταιρείες

    Τις θεωρώ σχετικά καλές τίμιες.

    Έχει κανείς από Cosmote?
    29 το κατοστάρι;; στην Λάρισα; τηλεφωνικά σου έδωσαν αυτή την προσφορά;
    πολύ καλές τιμές είναι, αλλά κανείς απο wind (ούτε τηλεφωνικά, ούτε σε κατάστημα) δεν μου έδωσε τέτοια νούμερα! ούτε καν κοντά!
    μήπως εννοούσαν με το κουπόνι από sfbb;
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.

  2. #2522
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Poetic-Justice Εμφάνιση μηνυμάτων
    29 το κατοστάρι;; στην Λάρισα; τηλεφωνικά σου έδωσαν αυτή την προσφορά;
    πολύ καλές τιμές είναι, αλλά κανείς απο wind (ούτε τηλεφωνικά, ούτε σε κατάστημα) δεν μου έδωσε τέτοια νούμερα! ούτε καν κοντά!
    μήπως εννοούσαν με το κουπόνι από sfbb;
    Ναι Λάρισα.

    Είναι λογικό να κάνουν τέτοιες τιμές για να προωθήσουν τις ενεργοποιήσεις και αντίστοιχα την "ανταπόκριση" της αναβάθμισης. Αν είσαι συνδρομητής να περιμένεις και θα σε καλέσουν. Ίδιες περίπου τιμές δίνουν και στην Cosmote.
    Αντίστοιχες τιμές δίνει και η Vodafone στο Λιβαδάκι.

  3. #2523
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    832 / 13961 kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bigsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι Λάρισα.

    Είναι λογικό να κάνουν τέτοιες τιμές για να προωθήσουν τις ενεργοποιήσεις και αντίστοιχα την "ανταπόκριση" της αναβάθμισης. Αν είσαι συνδρομητής να περιμένεις και θα σε καλέσουν. Ίδιες περίπου τιμές δίνουν και στην Cosmote.
    Αντίστοιχες τιμές δίνει και η Vodafone στο Λιβαδάκι.
    Δεν είμαι συνδρομητής, νέα γραμμή θέλω να βάλω αλλά μόλις μου είπαν 42€ για 100αρα (όσο λέει και το σάιτ δηλαδή) το άφησα. Αν μου έλεγαν 29 θα είχα βάλει! και η κοσμοτε επίσης που ρώτησα, κι αυτοί 40κάτι το δίνουν (45 νομίζω), καμία προσφορά χαμηλότερη, τι στο καλό; να έπεσα στην περίπτωση και να μην κάνουν προσφορές σε νέους συνδρομητές;;
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.

  4. #2524
    Εγγραφή
    08-09-2018
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδιά η 50άρα δεν σας φθάνει;

  5. #2525
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    832 / 13961 kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    φτάνει δεν φτάνει, όλα σχετικά είναι Σταύρο, περί ορέξεως που λένε.
    Αντίστοιχα σε κάποιον εκεί έξω μπορεί να του φαίνεται αρκετή η 24αρα, ή και μια 6αρα, κάποιος μπορεί να θεωρεί ότι δεν χρειάζεται καν το ιντερνετ.

    Προσωπικά θεωρώ πως απ'την στιγμή που η πληροφορία στο ιντερνετ συνεχώς μεγαλώνει (κυρίως λόγω καλύτερης ποιότητας της εικόνας) είναι λογικό να μεγαλώνει και η ανάγκη για μεγαλύτερες ταχύτητες. Όταν έχεις 30GB να κατεβάσεις πχ θεωρώ λογικό να θες να τα κατεβάσεις σε 1 ώρα αντί για 2, ή γενικότερα σε όσο το δυνατόν λιγότερο χρόνο γίνεται. Και όταν οι τιμές αρχίζουν και πλησιάζουν (29 ευρώ που ανέφεραν ορισμένα παιδιά παραπάνω, για 100αρα) τότε δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να θες να μείνεις με 50αρα. Αλλά και πάλι είπαμε, περί ορέξεως.

    Συν τοις άλλοις, 100αρα-200αρα σημαίνει υποχρεωτικά πως παίρνεις από κοντινή σου καμπίνα μέχρι την οποία έχει πάει οπτική ίνα (στις 50αρες δεν ισχύει πάντα), άρα η ίνα έρχεται πιο κοντά σου και αυτό οδηγεί σε μικρότερα pings και γενικότερα snappier ανταπόκριση. Εμένα μπορεί να μην με απασχολεί αλλά για κάποιους (κυρίως gamers) παίζει ρόλο και αυτό.
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.

  6. #2526
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219878/21998
    ISP
    Cosmote Vdsl 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.4(dB) / 17.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Poetic-Justice Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτάνει δεν φτάνει, όλα σχετικά είναι Σταύρο, περί ορέξεως που λένε.
    Αντίστοιχα σε κάποιον εκεί έξω μπορεί να του φαίνεται αρκετή η 24αρα, ή και μια 6αρα, κάποιος μπορεί να θεωρεί ότι δεν χρειάζεται καν το ιντερνετ.

    Προσωπικά θεωρώ πως απ'την στιγμή που η πληροφορία στο ιντερνετ συνεχώς μεγαλώνει (κυρίως λόγω καλύτερης ποιότητας της εικόνας) είναι λογικό να μεγαλώνει και η ανάγκη για μεγαλύτερες ταχύτητες. Όταν έχεις 30GB να κατεβάσεις πχ θεωρώ λογικό να θες να τα κατεβάσεις σε 1 ώρα αντί για 2, ή γενικότερα σε όσο το δυνατόν λιγότερο χρόνο γίνεται. Και όταν οι τιμές αρχίζουν και πλησιάζουν (29 ευρώ που ανέφεραν ορισμένα παιδιά παραπάνω, για 100αρα) τότε δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να θες να μείνεις με 50αρα. Αλλά και πάλι είπαμε, περί ορέξεως.

    Συν τοις άλλοις, 100αρα-200αρα σημαίνει υποχρεωτικά πως παίρνεις από κοντινή σου καμπίνα μέχρι την οποία έχει πάει οπτική ίνα (στις 50αρες δεν ισχύει πάντα), άρα η ίνα έρχεται πιο κοντά σου και αυτό οδηγεί σε μικρότερα pings και γενικότερα snappier ανταπόκριση. Εμένα μπορεί να μην με απασχολεί αλλά για κάποιους (κυρίως gamers) παίζει ρόλο και αυτό.
    Για τα παιχνίδια έχεις δίκιο. Παίζω το Forza Horizon 4 και αρκετές φορές καθώς πλησιάζω στον τερματισμό κοντράρομαι με τον μπροστινό μου, ο οποίος δεν με αφήνει να τον προσπεράσω κι εγώ κολλάω από πίσω του και είναι σαν να τον πηγαίνω καροτσάκι. Όταν τερματίζουμε, ενώ εγώ είμαι πίσω από αυτόν, με δείχνει στην κατάταξη από πάνω του με διαφορά χρόνου μερικά εκατοστά του δευτερολέπτου. Προφανώς αυτό οφείλεται στο ping. Πριν βάλω τη vdsl δεν μου το έκανε αυτό. Και παλιότερα στο mIRC στο κανάλι #trivial, πολλές φορές δίναμε τη σωστή απάντηση πιο γρήγορα από άλλους, αλλά αυτοί έβγαιναν νικητές λόγω καλύτερου ping.

  7. #2527
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219878/21998
    ISP
    Cosmote Vdsl 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.4(dB) / 17.0(dB)
    Όποιος γνωρίζει, ας απαντήσει παρακαλώ. Η αδερφή μου είχε Forthnet Double Play για πολλά χρόνια. Κάποια στιγμή όταν στις γειτονιές τριγυρνούσαν άτομα από τη Wind, της έκανε ένας μια προσφορά για Double Play με 16,5€. Κι επειδή όλα αυτά τα χρόνια η Forthnet δεν της είχε κάνει μια προσφορά της προκοπής, είπε ναι στην προσφορά της Wind. Υπέγραψε ένα συμβόλαιο και 2 μήνες μετά δεν είχε ενεργοποιηθεί τίποτα. Χθες πήρε τηλέφωνο στη Wind και της είπαν ότι έχει πρόβλημα με το βρόγχο της. Θα το κοιτάξουν και σε 4-5 μέρες θα επικοινωνήσουν μαζί της. Όλο αυτό το διάστημα των 2 μηνών περίπου, η Forthnet της έκανε μια αντιπρόταση να συνεχίσει να έχει το πακέτο που έχει τώρα η αδερφή μου με τιμή αυτή της προσφοράς της Wind (16,5€). Δε δέχτηκε η αδερφή μου. Σήμερα της έκαναν πρόταση από Forthnet για Double Play με Vdsl 50άρα στα 22,90€. Η ερώτηση είναι: Θα υπάρξει κάποιο θέμα με τη Wind; Μπορεί να ακυρώσει τη συμφωνία της αφού δεν έχει ενεργοποιηθεί τίποτα ακόμα; Αυτή τη στιγμή έχει σύνδεση Forthnet ακόμα.

  8. #2528
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JaMaiCaN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος γνωρίζει, ας απαντήσει παρακαλώ. Η αδερφή μου είχε Forthnet Double Play για πολλά χρόνια. Κάποια στιγμή όταν στις γειτονιές τριγυρνούσαν άτομα από τη Wind, της έκανε ένας μια προσφορά για Double Play με 16,5€. Κι επειδή όλα αυτά τα χρόνια η Forthnet δεν της είχε κάνει μια προσφορά της προκοπής, είπε ναι στην προσφορά της Wind. Υπέγραψε ένα συμβόλαιο και 2 μήνες μετά δεν είχε ενεργοποιηθεί τίποτα. Χθες πήρε τηλέφωνο στη Wind και της είπαν ότι έχει πρόβλημα με το βρόγχο της. Θα το κοιτάξουν και σε 4-5 μέρες θα επικοινωνήσουν μαζί της. Όλο αυτό το διάστημα των 2 μηνών περίπου, η Forthnet της έκανε μια αντιπρόταση να συνεχίσει να έχει το πακέτο που έχει τώρα η αδερφή μου με τιμή αυτή της προσφοράς της Wind (16,5€). Δε δέχτηκε η αδερφή μου. Σήμερα της έκαναν πρόταση από Forthnet για Double Play με Vdsl 50άρα στα 22,90€. Η ερώτηση είναι: Θα υπάρξει κάποιο θέμα με τη Wind; Μπορεί να ακυρώσει τη συμφωνία της αφού δεν έχει ενεργοποιηθεί τίποτα ακόμα; Αυτή τη στιγμή έχει σύνδεση Forthnet ακόμα.
    Μπορεί να κάνει καταγγελίατίς αζημιώτος τίς σύμβασης εφόσον πέρασαν 2μήνες.

  9. #2529
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    πάντως υπάρχει μεγάλη στασιμότητα στα έργα απο την αρχη του έτους.
    Με το ζόρι απλά πασχίζει η wind να δώσει διαθεσιμότητα στην ανάθεση του 2017. Διανέμει μονο ψαρωτικά φυλλάδια περι ολοκλήρωσης του δικτύου της εως 200mbps στην πόλη.

    Αλλα και ο ΟΤΕ δεν πάει πίσω. Πήρε πίσω το αίτημα του 2018 προς το δήμο για νέες καμπίνες και δεν έχει βάλει ούτε μία καμπίνα FTTΗ.
    Απορώ πώς θα πιάσουν το ποσοστό κάλυψης έως 100mbps στην πόλη τα επόμενα χρόνια όταν όλο το κέντρο έχει ξεμείνει στην απλή vdsl απο αστικό κέντρο.

  10. #2530
    Εγγραφή
    05-01-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Router
    H268Q & ER-X
    Δίνει τελικά VDSL50 η forthnet από καμπίνες της wind?

  11. #2531
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Και στη Μάρνης η fiber(καφάο D123).
    Ενεργοποίησα WIND (από κατάστημα Μ. Αλεξάνδρου) με 31€, 50αρα, με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, 300' προς κινητά, 1500' προς WIND κινητά-καρτοκινητά, δώρο ZTE H268N και τα τέλη ενεργοποίησης.

    Κατεβάζω με 5,3mb/s.

    3 εβδομάδες για την ενεργοποίηση, αλλά μεσολάβησε και το Πάσχα/Πρωτομαγιά.

    Και η COSMOTE (από συνεργάτες τους) με τα ίδια αλλά με 32€ και 240' προς κινητά, αλλά με δωροεπιταγή 20€ κάθε μήνα για πάντα για συγκεκριμένα προϊόντα από συγκεκριμένα μάρκετ. Στα 35 από μαγαζί Cosmote χωρίς δωροεπιταγή.
    Καλύτερη προσφορά δεν πέτυχα.

    Ευχαριστημένος 2 ημέρες τώρα.

    Keep you updated.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20190507_172004_mobi.mgeek.TunnyBrowser.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikolasGG : 08-05-19 στις 20:15.

  12. #2532
    Εγγραφή
    20-07-2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport Smart
    Αφού έχεις 50άρα τότε γιατί δεν έχεις συγχρονίσει στα 50; Γίνεται περιορισμός της ταχύτητας σε κάποιο σημείο μετά το dslam;

  13. #2533
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silverblue Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού έχεις 50άρα τότε γιατί δεν έχεις συγχρονίσει στα 50; Γίνεται περιορισμός της ταχύτητας σε κάποιο σημείο μετά το dslam;
    Δεν έχει συγχρονίσει στα 50 αλλά κοίτα λίγο καλύτερα φίλε μου.

  14. #2534
    Εγγραφή
    20-07-2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει συγχρονίσει στα 50 αλλά κοίτα λίγο καλύτερα φίλε μου.
    Βλέπω Actual Rate (Up/Down) 32999/117833, τι άλλο πρέπει να δω;

  15. #2535
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silverblue Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω Actual Rate (Up/Down) 32999/117833
    Ακριβώς.

Σελ. 169 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 149159164167168169170171174179189 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στη Ρόδο;
    Από alexgrc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-19, 16:19
  2. VDSL στη Ξάνθη
    Από Κοζανίτης στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-14, 13:18
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 10:42
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 21:11
  5. VDSL στη Ν. Ιωνία
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας