Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ειχα λοιπον φιλοι μου και εγω την τρομερη ιδεα να κανω συνδεση στην Vivodi.Ειχα ακουσει καλα σχολια βλεπετε .Στις 15 Ιανουαριου λοιπον στελνω αιτηση για full llu 4096-512.Μου ειπαν στο τηλεφωνο κυριε σε 20 εργασιμες το πολυ 25 θα ειστε ετοιμος.Περναγε ο καιρος καμια ειδοποιηση. Τους επερνα τηλεφωνο την ιδια απαντηση. Ξερετε μας καθυστερει ο ΟΤΕ. Ξεχασα να πω οτι ειχα πρωπληρωσει 309,50 ετσι ηταν το προγραμμα αυτο.Απο τοτε εχει ο μηνας 21 Μαρτιου και αυτοι ακομα στον ΟΤΕ τα ριχνουν.Τελος πια δεν εχω αλλη υπομονη. Το μονο που φοβαμαι εινε αν θα παρω τα λεφτα μου πισω και ποτε.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.533
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο. Θα σου πρότεινα όμως να κρατηθείς λίγο ακόμα αφού οι περισσότεροι δεν έχουν κανένα παράπονο μετά τη σύνδεση σε full.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Περιοχή
    Νεο Ψυχικό
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    321
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps/30Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Δυστυχώς έτσι είναι. Οι χρόνοι ενεργοποίησης στην βιβόδι είναι μεγάλη ιστορία.
    Υπομονή και όλα θα γίνουν.
    Vassilis
    Assumption is the mother of all fuckups!!!


    CPU: Intel Core i7 4770K, Μοtherboard: Asus Maximus VI Extreme, GPU: Palit GTX1660 6GB, RAM: Corsair 16GB DDR3-1600, PSU: Corsair TX750M, CASE: Corsair 4000D Airflow, HDD: Samsung 850 PRO Series 256GB

  4. #4
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Shared
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Στην εταιρεία που έχουμε Full LLU από Vivodi ήταν καλά μέχρι και πριν 6 μήνες. Απο εκεί και μετά οι ταχύτητες έχουν πέσει δραματικά, ειδικά τις απογευματινές ώρες πέφτει στο 1/5 της ονομαστικής.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    139
    Uploads
    7
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5248/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmamais Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην εταιρεία που έχουμε Full LLU από Vivodi ήταν καλά μέχρι και πριν 6 μήνες. Απο εκεί και μετά οι ταχύτητες έχουν πέσει δραματικά, ειδικά τις απογευματινές ώρες πέφτει στο 1/5 της ονομαστικής.
    Σε ποιά περιοχή είσαστε; Εγώ πάντα είμαι στο full.
    ...But regardless of what weapons they try to use to effect silence, words will always retain their power. Words are the means to meaning, and for some, the annunciation of truth. And the truth is, there is something terribly wrong with this country.
    V

  6. #6
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Shared
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Είμαστε στο πολύγωνο κοντά στα δικαστήρια της Ευελπίδων και μας καλύπτει το το Αστικό κέντρο στην Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ

  7. #7
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    139
    Uploads
    7
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5248/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmamais Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαστε στο πολύγωνο κοντά στα δικαστήρια της Ευελπίδων και μας καλύπτει το το Αστικό κέντρο στην Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ
    Για πάρε τους (αν δεν το έχεις κάνει ήδη δηλαδή) να τους δηλώσεις μια βλάβη.
    Τον τελευταίο μήνα τους έχω πάρει κάμποσες φορές (λόγω CableTV) και το σηκώνουν γύρω το δεκάλεπτο...
    ...But regardless of what weapons they try to use to effect silence, words will always retain their power. Words are the means to meaning, and for some, the annunciation of truth. And the truth is, there is something terribly wrong with this country.
    V

  8. #8
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15.054 / 952
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 780i WL
    SNR / Attn
    4(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πω πω μην ακούω πολύγωνο κοντά στα δικαστήρια χάλια ταχύτητες γιατί θα πάω να φουντάρω!!!!

    gmamais να σου πω θα μπορούσες μήπως να τρέξεις κάποιο test με το dmt αν έχεις ρούτερ που να υποστηρίζει το πρόγραμμα για να δεις το μέγιστο που φτάνει η γραμμή σου θεωρητικά?

  9. #9
    Εγγραφή
    29-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εμενα η δευτερη αιτηση - η πρωτη αποριφθηκε λογω δεσμευμενης γραμμης απο αλλο παροχο, πηγε στον οτε 31/1. εκτοτε στο περιμενε, και φτηνες δικαιολογιες για ευθυνη του οτε. εκλεισα κι εγω ενα conn-x στην δευτερη γραμμη που εχω πριν απο εξι μερες, κι επιτελους σημερα μετα απο 48 μερες χρεωσης dial up εχω ιντερνετ. παρεπιπτοντως η γραμμη πεταει, σε 1024 βλεπω διαφορα σε σχεση με χολ που ειχα πριν, πραγμα που με εξεπληξε ευχαριστα. τωρα αρχιζω αγωνα δρομου για να παρω τα λεφτα μου πισω απο την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ βιβοντι. Βλεπεις το τυρακι των 4096 το ειδαμε ολοι, την φακα της βιβοντι δεν την ειδαμε. στερνη μου γνωση να σ'ειχα πρωτα.

  10. #10
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εγώ είμαι Κυψέλη κέντρο ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ και μέχρι σήμερα δεν έχω δει πρόβλημα με ταχύτητες, απλά εξαρτάτε από τις υπηρεσίες που δουλεύουμε, δηλαδή ενω από ftp πιάνω το μέγιστο 220 kb/sec, από αλλού δεν τα πιάνω. Πάντως γενικά δεν έχω προβλήματα. Πως γίνεται εσύ και προπλήρωσες το ποσό? εγώ θυμάμε ΠΡΩΤΑ με συνδέσανε σε αορίστου χρόνου και ΜΕΤΑ από κανά μήνα εσκασε λογαριασμός και ΜΕΤΑ πήρα 12μηνη, φίλε έκανες πολύ μεγάλο λάθος να προπληρώσεις! ελπίζω να σε συνδέσουνε σύντομα και να μην έχεις άλλα προβλήματα. Πάντως σε κανέναν δεν έχουνε κάνει κάτω από 1 μήνα! Εμένα έκαναν ακριβώς 1 μήνα και μεσολάβησε και το περσινό Πάσχα μέσα. Και το upload ΔΕΝ ειναι 512! είναι είτε 640 ΑΝ είσαι σε αορίστου χρόνου (που πάει αρκετά ευρώ παραπάνω κάθε μήνα), είτε 256 κανονικά που με το dsl phone έχεις 192 ακόμα, άρα είσαι στα 448, δεν υπάρχει 512 upload στην vivodi.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 21-03-07 στις 23:33.

  11. #11
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δικιο εχεις δεν εινε 512 λαθος εκανα 256 ειναι αλλα αλλο εινε το θεμα.Το προγραμμα που εκανα ηταν πρωπληρωμενο 1 χρονο.Ειχαμε παρει και το δωρο και ειπα δεν τα δινω να ησυχασω?Τωρα το θεμα ειναι να περιμενω η να τους κοψω?Παντως εγω για αρχη εστειλα καταγγελια στο ΕΕΤΤ. Αλλα και απο αυτους απαντηση σε 1 μηνα θα παρω εμαθα πως γινονται ολα αργααααααααααα.

  12. #12
    Εγγραφή
    27-03-2003
    Περιοχή
    Greece - Athens
    Μηνύματα
    862
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    ?(dB) / ?(dB)
    το προβλημα με την βιβο ειναι:
    1. μεγαλοι χρονοι αναμονης ενεργοποιησης
    2. πολλες φορες κακο service (+μεγαλη αναμονη στην επιδιορθοση βλαβης) παρολη την προθημια εξυπηρετησης
    3. σχεδον παντα μεγαλη αναμονη στο τηλ κεντρο του CS.

    οταν τα εχεις ξεπερασει ολα αυτα, ολα ειναι οκ.
    εγω με 4096/256 ειμαι μια χαρα και αν και με προβληματικη γραμμη (θορυβος)
    πεταει.
    αν δεν σου ειναι ευκολη η αναμονη ή αν εισε πολυ εξαρτημενος ή ακομα και απαρετητη η συνδεση λογο εργασιας κτλ δεν συνηστατε.
    απο κει και περα αν εχεισ περιθωρια και δεν σου σπανε ευκολα τα νευρα περιμενε. αξιζει τον κοπο.
    εχε υποψιν οτι και στους αλλους εναλακτικους παροχους υπαρχει καποιος χρονος αναμονης, δεν ξερω αν ειναι ο κανονικος ή περισσοτερο. δες στα αναλογα section.
    μονο μεσω ΑΡΥΣ θα εχεις γρηγοροτερη ενεργοποιηση αλλα πολλες φορες η ταχυτητα ειναι χαλια

  13. #13
    Εγγραφή
    17-05-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19600/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΡΗΣ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να πω κι εγώ την ιστορία που έζησα πριν 2 μέρες από πρώτο χέρι.

    Φίλος και γείτονας με φωνάζει να του στήσω το modem γιατί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ενεργοποιήθηκε. Αλλά... σίγα μην ήταν όλα νορμάλ. Ο αγαπητός φίλος αγόρασε τέλος Δεκεμβρίου 2006 ένα cube αφού είχε επικοινωνήσει με την Vivodi και είχε επιβεβαιώσει ότι υπήρχε πρόσβαση από το ιδιόκτητο δίκτυο της εταιρείας. Μετά την αγορά επικοινώνησε με την εταιρεία, επιβεβαίωσε για άλλη μια φορά την διαθεσιμότητα της πρόσβασης και έκανε τις σχετικές ενέργειες για την ενεργοποίηση της σύνδεσης του. Έκανε άμεσα διακοπή της ADSL του και περίμενε... και περίμενε... Εν τω μεταξύ δεν είχε πλέον ADSL διότι είχε κοπεί (έχει αντίγραφο του γραπτού αιτήματος της HOL προς τον OTE περίπου το πρώτο δεκαήμερο του Ιανουριόυ).

    Σύμφωνα με την Vivodi, στα πολλαπλά τηλέφωνα που έγιναν, υπαίτιος για την καθυστέρηση ήταν ο ΟΤΕ o οποίος αργούσε να απελευθερώσει το κύκλωμα. Πράγμα είχε καθυστερήσει η απελευθέρωση παρά την άμεση ανταπόκριση της HOL. 2 μήνες αργότερα, γύρω στις αρχέρς Μαρτίου, σε άλλη μία επικοινωνία με την Vivodi, ξανακούει το περί ΟΤΕ και επιβεβαιώνει με την υποστήριξη πελατών την πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου στα 4MB.

    Μέσα Μαρτίου, τον καλεί κάποιος από την Vivodi και τον ενημερώνει ότι δεν μπορούν να του παρέχουν πρόσβαση στο ιδιωτικό δίκτο και του λένε ότι αν θέλει να δει ποτέ γραμμή να τον βάλουν μέσω ΟΤΕ! Μένει ο άνθρωπος, διαμαρτύρεται, φωνάζει, αλλά η απάντηση είναι, αυτό έχουμε... άμα σας αρέσει. Φυσικά τους πήρα και εγώ τηλέφωνο όταν πήγα να στήσω το modem και ρωτούσα τα αυτονόητα:
    1. Γιατί δεν μπορεί να έχει πρόσβαση από τον κόμβο της Vivodi;
    Καμία απάντηση τους σε αυτό. Υποψιάζομαι ότι δεν έχουν πλέον ελεύθερες πόρτες γιατί άργησε ο ΟΤΕ και φυσικά δεν προνόησαν να υπάρχει ελεύθερη πόρτα για όσους είναι σε αναμονή. Ζώα είναι, τι μας νοιάζει, σωστά;
    2. Το όνομα του κυριού με τον οποίο μιλάω;
    Ο κύριος ονομάζεται "Θέση 107". Για τους φίλους σκέτο "Θέση". Όπως ενημερώθηκα η πολιτική της εταιρείας είναι να μην δίνουν ονομάτα. (έχουν κάτι να κρύψουν
    3. Μπορώ να μιλήσω στον προϊστάμενο;
    Δεν υπάρχει προϊστάμενος, δεν μου επιτρέπεται να σας δώσω τον προιστάμενο, την θέση του, το όνομα του, ή οποιοδήποτε στοιχείο. Άλλη μια πολιτική της εταιρείας που δεν έχει κάτι να κρύψει.
    4. Δεν με καλύπτει η εξήγηση, θέλω να μπω στο ιδίοκτητο δίκτυο, πλήρωσα για 4ΜΒ, αν ήταν να με πάτε στον ΟΤΕ γιατί περίμενα 2.5 μήνες;;;
    Να τα στείλετε εγγράφως αυτά, στο τάδε φαξ, με φωτοτυπία της ταυτότητας σας για να μπορέσουμε να σας γειώσουμε και καλύτερα.

    Τι να πω... του είχα πει να μην πάει στη Vivodi... απαράδεκτοι επιεικώς δηλαδή. Αν ήμουν εγώ θα τους το είχα τραβήξει από τα μαλλιά και θα τους έτρεχα στα δικαστήρια. Πέραν ότι θα ηχογραφούσα όλες μου τις συνδυαλέξεις.

    Δεν έχεις υπομονή; Βοήθεια σου σοβαρά μιλάω.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-08, 21:23
  2. Έχω carrier, δεν έχω username και pass! Έλεος!
    Από athlion στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-07, 12:37
  3. [Sagem] ΕΧΩ ΔΙΚΤΥΟ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ
    Από SpyrosAthens στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-07, 10:14
  4. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-06, 03:26
  5. εγω εχω αλλη απορια...
    Από erwtokritos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-03, 11:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας