Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 127
  1. #31
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω εργαστει σε 2 διαφορετικα call centers,και στα 2 στην τεχνικη υποστηριξη....απλα να πω οτι μου φαινεται αδιανοητο να υπαρχει αλλος λαος με τοσο μεγαλη μεριδα αγραμματων,σξεστων ψευτοτραμπουκων.

    Παιρνει ο καθε πουθενας,βριζει,φωναζει και το παιζει παντογνωστης χωρις να εχει την παραμικρη ιδεα για το οτιδηποτε.

    Θυμαμαι ενα τηλεφωνημα απο περσυ που με πηρε να με ρωτησει γιατι δεν εχει ιντερνετ και δεν ειχε συνδεσει καν τηλεφωνικο καλωδιο πανω στο ρουτερ....και οταν του ειπα οτι ειναι λαθος μου λεει " Τοτε γιατι λετε οτι ειναι ασυρματο το ρουτερ??? " και μου εκλεισε το τηλεφωνο.
    Το συγκεκριμένο παράδειγμα μάλλον είναι ατυχές .... Απλά επειδή είμαι ένας από τους τραμπούκους αλλά γνώστης τραμπούκος όπως λες απλά όταν πληρώνεις έχεις και απαιτήσεις ! Επίσης να αναφέρω και ότι πολλοί από αυτούς που δουλεύουν σε τέτοια call center έχουν πολλή βασική γνώση του αντικειμένου σε τέτοιο σημείο που λένε τεράστιες μπαρούφες και με στόμφο ή ύφος και το χειρότερο είναι ότι τις υλοποιούν κιόλας !!!!

    Τεχνικός Forthnet σε πελάτη του (γνωστός μου) για μην πολυλογώ του είπε ότι έφταιγε το laptop και να το πετάξει επειδή δεν έβλεπε το wifi ξαφνικά ! Μάλιστα μπήκε και το έκανε Reset και του έφτιαξε άλλα 2 SSID (δεν κατάλαβα ποτέ γιατί) βέβαια δεν είδε ποτέ κανένα ! Τέλειωσε η κλήση λέγοντάς το ποιο πάνω για το laptop...

    Μπήκα στον router έσβησα ότι είχε κάνει και στο 1ο που είχε φτιάξει άλλαξα απλά την συχνότητα εκπομπής και το είδε...το κατά fortnet για πέταμα laptop !

    Επειδή κάνω υποστήριξη λόγω δουλειάς όχι σε προϊόντα τέτοια αλλά σε software έχω να πω ότι είναι τεράστια ιστορία το κομμάτι αυτό !
    Ο πελάτης μπορεί να καλέσει και να πεί οτιδήποτε ...Εσύ ως τεχνικός πρέπει να μπορείς να :
    1. Διαχειριστείς τα νεύρα του.... για να βγάλεις άκρη και όχι να λειτουργήσεις ώς ψυχίατρος !
    2. Να βρεις το πρόβλημα
    3. Να το επιλύσεις και όχι να λες ότι ναι απλά για να κλήσεις το τηλέφωνο με ψεύτικο success !
    4. Να είσαι ευγενικός με τον πελάτη ! Ο πελάτης εκείνη την ώρα χάνει λεφτά γιατί πληρώνει κάτι που δεν έχει ! Το να είσαι ειρωνικός/τσαντίλας/φωτεινός
    άσχετος παντογνώστης το καταλαβαίνει κάποιος και τον τσαντίζει περισσότερο !

    κ.τ.λ.π.....

    Είναι και άλλα βέβαια αλλά καλή χρονιά !

    Οπως και να έχει ο ΟΤΕ είχε μια πολύ καλή υπηρεσία εξυπηρέτησης και την χάλασεεεεεε.... Ελπίζω να μην χαλάσει και την υπηρεσία παροχής INTERNET γιατί την κάτσαμε την βάρκα ! Τουλάχιστον δεν χρειάζεται συχνά να τους καλούμε !

    Καλή χρονιά !

  2. #32
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Δεν ειναι καθολου ατυχες,αν δε μπορει καποιος να φερεται ευγενικα ας μη παιρνει καν τηλεφωνο. Κι αν καταλαβεις οτι σου λεει βλακειες πες ευχαριστω πολυ,κλεισ'το ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ,επειδη οντως πληρωνεις και θες τα λεφτα σου να πιανουν τοπο.

    Τα γκαρισματα και οι πηθικισμοι δε βοηθανε κανεναν....εχω την ελπιδα οτι γυρω στο 7.000 μ.Χ. θα το καταλαβουν οι νεοελληνες και αυτο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή κάνω υποστήριξη λόγω δουλειάς όχι σε προϊόντα τέτοια αλλά σε software έχω να πω ότι είναι τεράστια ιστορία το κομμάτι αυτό !
    Ο πελάτης μπορεί να καλέσει και να πεί οτιδήποτε ...Εσύ ως τεχνικός πρέπει να μπορείς να :
    1. Διαχειριστείς τα νεύρα του.... για να βγάλεις άκρη και όχι να λειτουργήσεις ώς ψυχίατρος !
    Οχι αγαπητε...δεν ειμαι ουτε ψυχιατρος ουτε ψυχολογικος σακος του μποξ για να ΠΡΕΠΕΙ να ακουω τα κομπλεξ του καθε πεταμενου. Δεν πληρωνομαι για αυτο. Δε πληρωνομουν δηλαδη γιατι εφυγα με την πρωτη ευκαιρια.

    Εκτος αν του αρεσει να μιλαω και εγω με αυτον τον τροπο να δουμε που θα καταληξει η συζητηση.

  3. #33
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι καθολου ατυχες,αν δε μπορει καποιος να φερεται ευγενικα ας μη παιρνει καν τηλεφωνο. Κι αν καταλαβεις οτι σου λεει βλακειες πες ευχαριστω πολυ,κλεισ'το ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ,επειδη οντως πληρωνεις και θες τα λεφτα σου να πιανουν τοπο.

    Τα γκαρισματα και οι πηθικισμοι δε βοηθανε κανεναν....εχω την ελπιδα οτι γυρω στο 7.000 μ.Χ. θα το καταλαβουν οι νεοελληνες και αυτο.

    - - - Updated - - -



    Οχι αγαπητε...δεν ειμαι ουτε ψυχιατρος ουτε ψυχολογικος σακος του μποξ για να ακουω τα κομπλεξ του καθε πεταμενου.

    Εκτος αν του αρεσει να μιλαω και εγω με αυτον τον τροπο να δουμε που θα καταληξει η συζητηση.

    Μάλλον δεν είναι δουλειά για εσένα το να έχεις να κάνεις με πελάτες, υποθέτω μάλιστα ότι όταν είσαι εσυ πελάτης να κάνεις τα ίδια με αυτούς που λες τώρα ελληνάρες.

  4. #34
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως απορία είναι απόλυτα λογική από άσχετο. Είμαι σίγουρος ότι την ακούν συνέχεια και στην τεχνική υποστήριξη παρόχων σε άλλες χώρες. Δεν είναι υποχρεωμένος ο καθένας να ξέρει από τεχνολογία, ειδικά όταν (ευτυχώς) έχει γίνει στρατηγικός στόχος το να μπουν όλοι στο Internet.

    Η διαφορά είναι στην επιθετικότητα και τον τραμπουκισμό των Ελλήνων. Αλλά αυτά τα βλέπουμε παντού στην καθημερινότητα. Πχ σε πατάει ο άλλος και σε βρίζει και από πάνω, ενώ σε πολιτισμένα μέρη τον πατάς εσύ και ζητάει συγγνώμη.
    Εφόσον θέλεις να συγκρίνεις τους ξένους με τους Έλληνες θα πρέπει να λάβεις υπόψην σου και το γεγονός ότι οι ξένοι όταν κάνουν πατάτα ξέρουν να ζητάνε συγγνώμη είτε γραπτώς είτε με άλλους τρόπους ! Το έχω δεί άπειρες φορές με τους ξένους σε πολλά πράγματα... Πότε το Forthnet/ΟΤΕ/HOL/Cyta/..... ζήτησε συγγνώμη για μία πατάτα που έγινε ....? Όλο οι άλλοι φταίνε ...εμείς δεν φταίμε ποτέ σε τίποτα ! Δεν λέω ότι φταίνε πάντα απλά λέω ότι γενικά υπάρχει το αίσθημα ότι κανείς από την εταιρεία δεν σε υπολογίζει,σέβεται και δεν σκέφτετε τα λεφτά που πληρώνεις ! Οπότε με αυτή την λογική παίρνεις τηλέφωνο και τα χώνεις όπου βρεις ! Δεν είναι ελληνική νοοτροπία είναι αντίδραση απλά !

    Π.χ
    3 μήνες πριν με πήρε ο οτε να μου πει να κάνω αναβάθμιση στην ταχύτητα όντως 1000% σίγουρος ότι πιάσω 5mbit παραπάνω..Τούμπες έκανε και γλύψιμο μέχρι το πάτωμα ! Έκανα την αναβάθμιση πήρα βέβαια 500κ παραπάνω και έμπλεξα με την Τ.Υ που ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπαν αυτό πιάνει η περιοχή μου και ότι ο συνάδελφός τους δεν ήξερε τι έλεγε και μίλαγε στην τύχη ! Φταίω εγώ μετά για τον τραμπουκισμό... και το βρισίδι ..? Υπόψην ότι ο συνάδελφος που είπε τις χαζομάρες είναι άφαντος.... Εχω το όνομά του αλλά δεν μπορώ να τον βρω πουθενά ! 2 μέρες τον έψαχνα ! Τα 20 Ευρώ που πλήρωσα με διαφορές στους λογαριασμούς ακόμα προσπαθώ να πάρω ......Ακόμα το ελέγχουν στον ΟΤΕ με τις κλήσεις ! Θα είναι το γραπτό αίτημα που θα κάνω με το νέο έτος !


    Και δεν είναι βέβαια μόνο αυτό το παράδειγμα...Εχω πάρα πολλά μα πάρα πολλά ! Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω κανέναν τους πλέον και όπως φέρονται φέρομαι και θα τους κράζω κιόλας !!!!!

  5. #35
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο παράδειγμα μάλλον είναι ατυχές .... Απλά επειδή είμαι ένας από τους τραμπούκους αλλά γνώστης τραμπούκος όπως λες απλά όταν πληρώνεις έχεις και απαιτήσεις ! Επίσης να αναφέρω και ότι πολλοί από αυτούς που δουλεύουν σε τέτοια call center έχουν πολλή βασική γνώση του αντικειμένου σε τέτοιο σημείο που λένε τεράστιες μπαρούφες και με στόμφο ή ύφος και το χειρότερο είναι ότι τις υλοποιούν κιόλας !!!!

    Τεχνικός Forthnet σε πελάτη του (γνωστός μου) για μην πολυλογώ του είπε ότι έφταιγε το laptop και να το πετάξει επειδή δεν έβλεπε το wifi ξαφνικά ! Μάλιστα μπήκε και το έκανε Reset και του έφτιαξε άλλα 2 SSID (δεν κατάλαβα ποτέ γιατί) βέβαια δεν είδε ποτέ κανένα ! Τέλειωσε η κλήση λέγοντάς το ποιο πάνω για το laptop...

    Μπήκα στον router έσβησα ότι είχε κάνει και στο 1ο που είχε φτιάξει άλλαξα απλά την συχνότητα εκπομπής και το είδε...το κατά fortnet για πέταμα laptop !
    Δεν είναι δουλειά της forthnet η υποστήριξη στο φόρητο του πελάτη

  6. #36
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν είναι δουλειά για εσένα το να έχεις να κάνεις με πελάτες, υποθέτω μάλιστα ότι όταν είσαι εσυ πελάτης να κάνεις τα ίδια με αυτούς που λες τώρα ελληνάρες.
    Υποθετεις λαθος,6 μερες εμεινα χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ λογω βλαβης στην περιοχη. Πηρα 1 φορα,μου ειπαν θα σας ειδοποιησουμε οταν λυθει,τελος.

    Αντιθετως....μου εκατσαν περιπτωσεις που επαιρνε τυπος 3 φορες τη μερα και εβριζε ασταματητα,λες και ετσι θα αλλαξει κατι.

    Θλιβερες περιπτωσεις.

  7. #37
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι καθολου ατυχες,αν δε μπορει καποιος να φερεται ευγενικα ας μη παιρνει καν τηλεφωνο. Κι αν καταλαβεις οτι σου λεει βλακειες πες ευχαριστω πολυ,κλεισ'το ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ,επειδη οντως πληρωνεις και θες τα λεφτα σου να πιανουν τοπο.

    Τα γκαρισματα και οι πηθικισμοι δε βοηθανε κανεναν....εχω την ελπιδα οτι γυρω στο 7.000 μ.Χ. θα το καταλαβουν οι νεοελληνες και αυτο.

    - - - Updated - - -



    Οχι αγαπητε...δεν ειμαι ουτε ψυχιατρος ουτε ψυχολογικος σακος του μποξ για να ΠΡΕΠΕΙ να ακουω τα κομπλεξ του καθε πεταμενου. Δεν πληρωνομαι για αυτο. Δε πληρωνομουν δηλαδη γιατι εφυγα με την πρωτη ευκαιρια.

    Εκτος αν του αρεσει να μιλαω και εγω με αυτον τον τροπο να δουμε που θα καταληξει η συζητηση.
    Φιλαράκο αν δεν σου αρέσει η υποστήριξη να την κάνεις ! Γιατί αυτά έχει !

    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ !!!

    Δεν μίλησε κανείς ούτε για πιθηκισμούς ούτε για γκαρίσματα... Εγώ απλά εξέφρασα για το πόσο ασόβαρη είναι η κατάσταση με των υποστηρίξεων στους παρόχους ! Τίποτα παραπάνω !

  8. #38
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθετεις λαθος,6 μερες εμεινα χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ λογω βλαβης στην περιοχη. Πηρα 1 φορα,μου ειπαν θα σας ειδοποιησουμε οταν λυθει,τελος.

    Αντιθετως....μου εκατσαν περιπτωσεις που επαιρνε τυπος 3 φορες τη μερα και εβριζε ασταματητα,λες και ετσι θα αλλαξει κατι.

    Θλιβερες περιπτωσεις.
    Θα μου πεις τι παίρνεις κι έκατσες 6 μέρες ήρεμος?
    Εγώ 6 μέρες χωρίς internet και τηλέφωνο στη δουλειά, γίνομαι πύραυλος

  9. #39
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι δουλειά της forthnet η υποστήριξη στο φόρητο του πελάτη
    Προφανώς δεν κατάλαβες και βιάστηκες να μιλήσεις ! Εγώ δεν μίλησα για φορητό του πελάτη ..αλλά για τον router ο οποίος ώς εξοπλισμός του παροχου πρέπει να είναι σωστά ρυθμισμένος ώστε να παίζουν όλες οι συσκευές ! Εγώ πάντως δεν πείραξα το laptop αλλά τον router... Ξαναδιάβασε τι έγραψα !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου πεις τι παίρνεις κι έκατσες 6 μέρες ήρεμος?
    Εγώ 6 μέρες χωρίς internet και τηλέφωνο στη δουλειά, γίνομαι πύραυλος
    Κοίτα αν το θέλεις για δουλειά ειδικά καλά κάνεις και είσαι πύραυλος !

  10. #40
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δεν κατάλαβες και βιάστηκες να μιλήσεις ! Εγώ δεν μίλησα για φορητό του πελάτη ..αλλά για τον router ο οποίος ώς εξοπλισμός του παροχου πρέπει να είναι σωστά ρυθμισμένος ώστε να παίζουν όλες οι συσκευές ! Εγώ πάντως δεν πείραξα το laptop αλλά τον router... Ξαναδιάβασε τι έγραψα !
    Ωστε να παιζουν ΟΛΕΣ οι συσκευες? Αυτο ποιος σου το ειπε?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου πεις τι παίρνεις κι έκατσες 6 μέρες ήρεμος?
    Εγώ 6 μέρες χωρίς internet και τηλέφωνο στη δουλειά, γίνομαι πύραυλος
    Και πυραυλος να γινεις τι θα αλλαξει? Για πες μου.

  11. #41
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.551
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαράκο αν δεν σου αρέσει η υποστήριξη να την κάνεις ! Γιατί αυτά έχει !

    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ !!!

    Δεν μίλησε κανείς ούτε για πιθηκισμούς ούτε για γκαρίσματα... Εγώ απλά εξέφρασα για το πόσο ασόβαρη είναι η κατάσταση με των υποστηρίξεων στους παρόχους ! Τίποτα παραπάνω !
    Αν το έγραφες και σε σωστά Ελληνικά σίγουρα δε θα ήσουν εσύ!

  12. #42
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων

    Και πυραυλος να γινεις τι θα αλλαξει? Για πες μου.
    O πάροχος. Να πτωχεύσει κι αυτός. Κι αν τον λένε ΟΤΕ να πτωχεύσει κι αυτός.
    Ας ζήσει μόνο η vodafone
    Και να γίνει διαχωρισμός δικτύου. Να γίνει δημόσιο.
    Αλλιώς θα τακιμιάσω με τους Τούρκους (και τις Τουρκάλες).
    Για backup

  13. #43
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δεν κατάλαβες και βιάστηκες να μιλήσεις ! Εγώ δεν μίλησα για φορητό του πελάτη ..αλλά για τον router ο οποίος ώς εξοπλισμός του παροχου πρέπει να είναι σωστά ρυθμισμένος ώστε να παίζουν όλες οι συσκευές ! Εγώ πάντως δεν πείραξα το laptop αλλά τον router... Ξαναδιάβασε τι έγραψα !

    - - - Updated - - -



    Κοίτα αν το θέλεις για δουλειά ειδικά καλά κάνεις και είσαι πύραυλος !
    Στην Ελλάδα έχουμε κανάλια για το ασύρματο εως το 13, στην Αμερική έχουν εως το 11, τυχαίνει μερικές φόρες τα φορητά να έχουν ρύθμιση για το ασύρματο σαν χωρά την αμερική.
    Ακόμα και στην περίπτωση που το κανάλι ήταν σωστό και το φορητό δεν μπορούσε να συνδεθεί, πάλι είναι θέμα του φορητού
    Καλό είναι να ξέρουμε τι ζητάμε

  14. #44
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλάδα έχουμε κανάλια για το ασύρματο εως το 13, στην Αμερική έχουν εως το 11, τυχαίνει μερικές φόρες τα φορητά να έχουν ρύθμιση για το ασύρματο σαν χωρά την αμερική.
    Ακόμα και στην περίπτωση που το κανάλι ήταν σωστό και το φορητό δεν μπορούσε να συνδεθεί, πάλι είναι θέμα του φορητού
    Καλό είναι να ξέρουμε τι ζητάμε
    Ότι πεις ...

    Εγώ απλά ξέρω ότι το ρύθμισα να παίζει στην Ελλάδα το κανάλι εκπομπής ενώ ήταν σε κάτι άκυρο και όχι Ελλάδα ή Αυτόματο (δεν θυμάμαι τι μετά από τόσο καιρό) και έπαιξε χωρίς να πειράξω τίποτα στο laptop...
    Τώρα εσύ λες ότι φταίει το laptop .... Δεν θα σου χαλάσω χατήρι ... Οτι πεις !!! Πάντως ο router έφταιγε !!

  15. #45
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι πεις ...

    Εγώ απλά ξέρω ότι το ρύθμισα να παίζει στην Ελλάδα το κανάλι εκπομπής ενώ ήταν σε κάτι άκυρο και όχι Ελλάδα ή Αυτόματο (δεν θυμάμαι τι μετά από τόσο καιρό) και έπαιξε χωρίς να πειράξω τίποτα στο laptop...
    Τώρα εσύ λες ότι φταίει το laptop .... Δεν θα σου χαλάσω χατήρι ... Οτι πεις !!! Πάντως ο router έφταιγε !!
    Και μερικα iPhone δε συνδεονται σε default SSID και αν το αλλαξεις συνδεονται κανονικα. Οποτε και εκει το router φταιει?

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-14, 16:16
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-14, 07:47
  3. Μεγάλη διακύμανση στο noise margin.
    Από soulreaver στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-14, 12:47
  4. Πως μπορώ να βρω ένα προφίλ στο Facebook απο το προφίλ του στο Zoosk;
    Από ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΣΤΕΑΣ στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-14, 20:37
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-13, 20:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας