Σελ. 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 813161718
Εμφάνιση 256-269 από 269
  1. #256
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την χρησιμοποιει κανεις την εφαρμογη;
    Πως πάει; Αξιοπιστη; Απροβληματιστη; Ολα καλα;
    μια χαρά δουλεύει σε iOS, την φόρτωσα με εισητήρια κ ακυρώνω 1 κάθε φορά όσο κατεβαίνω τις πρώτες σκάλες, δεν παίρνει πάνω από 10 δευτερόλεπτα..
    Σωστή υλοποίηση του έργου +1

  2. #257
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Εαν εχει το ιδιο κοστος γιατι να την προτιμησουν οι πολιτες; Να καθονται να αγχωνονται για τα 2 λεπτα.

  3. #258
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Καλή εφαρμογή πάντως. Το που βρίσκεται το λεωφορείο θα το μαθαίνουμε κάπως;

  4. #259
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν υποτιθεται οτι με τα νεα αυτοματα ηλεκτρονικα συστηματα θα εχουμε πιο φτηνα προιοντα και υπηρεσιες; Εδω δεν εχουμε υπαλληλο να απασχολησουμε. Οπως λεγαν για τα eshop και τελικα οι τιμες ειναι ιδιες.
    Στην αρχη οντως μας πουλησαν 'καργα' αυτο το παραμυθι, σε πολλες εκδοχες...
    Μετα, και το προσωπικο γλυτωσαν (χαμενες θεσεις εργασιας), και οι τιμες ιδιες!
    do it yourself φαση, αλλα οικονομικο οφελος κανενα. Πρακτικοτητα μονο για τον απλο καταναλωτη, οφελος οικονομικο για τον φορεα, οικονομικο οφελος για τον καταναλωτη 0!

  5. #260
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή εφαρμογή πάντως. Το που βρίσκεται το λεωφορείο θα το μαθαίνουμε κάπως;
    σε λιγο δεν θα χρειαζεται γιατι δεν θα υπαρχει λεωφορειο/τρολει (λογω ελλειψης ανταλλακτικων και λογω βλαβων)

    αν σε ενδιαφερουν οι χρονοι υπαρχουν αρκετες καλες εφαρμογες (ενημερωμενες) στο google play store.

  6. #261
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι πραγματικά που η πλεοψηφία ψάχνει τρόπους να "κλέψει" το σύστημα, και εμένα δεν μου περισσεύουν -το αντίθετο μάλιστα- αλλά βγάζω μια μηνιαία κάρτα και δεν πάω να κλέψω τον άλλον.

    Και είναι κλοπή, αφού την λαθρεπιβίβαση την πληρώνουμε με αυξήσεις στην τιμή του εισιτηρίου.
    Είναι και φτωχομπινεδιά πέρα από την κλοπή επειδή όλοι οι "έξυπνοι" είχαν λεφτά για κινητό
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #262
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχη οντως μας πουλησαν 'καργα' αυτο το παραμυθι, σε πολλες εκδοχες...
    Μετα, και το προσωπικο γλυτωσαν (χαμενες θεσεις εργασιας), και οι τιμες ιδιες!
    do it yourself φαση, αλλα οικονομικο οφελος κανενα. Πρακτικοτητα μονο για τον απλο καταναλωτη, οφελος οικονομικο για τον φορεα, οικονομικο οφελος για τον καταναλωτη 0!
    Δεν εχεις άδικο. Βέβαια και η πρακτικότητα, κάτι είναι...

  8. #263
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.532
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρακτικοτητα μονο για τον απλο καταναλωτη, οφελος οικονομικο για τον φορεα, οικονομικο οφελος για τον καταναλωτη 0!
    Θα προτιμούσες μήπως να αυξήσουν την τιμή των εισιτηρίων; Και το λέω αυτό γιατί απ' ότι έχω καταλάβει τα ΜΜΜ παλεύουν να βγάλουν τα έξοδά τους.

  9. #264
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα προτιμούσες μήπως να αυξήσουν την τιμή των εισιτηρίων; Και το λέω αυτό γιατί απ' ότι έχω καταλάβει τα ΜΜΜ παλεύουν να βγάλουν τα έξοδά τους.
    Πως το εχεις καταλαβει αυτο; Με τι στοιχεια; Γιατι εχω την εντυπωση οτι σε εχουν επηρεασει τα "ρεπορταζ" των Πρετεντερηδων που για ολα φταινε οι ΔΥ που καθονται. Τα ΜΜΜ επιδοτουνται για να εχουν χαμηλοτερο εισητηριο και να ειναι πιο φιλικες οι μαζικες μετακινησεις στα μεγαλα αστικα κεντρα. Δεν εχω πληροφοριση οτι μειωθηκε αυτη η επιδοτηση.

  10. #265
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.532
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως το εχεις καταλαβει αυτο; Με τι στοιχεια; Γιατι εχω την εντυπωση οτι σε εχουν επηρεασει τα "ρεπορταζ" των Πρετεντερηδων που για ολα φταινε οι ΔΥ που καθονται. Τα ΜΜΜ επιδοτουνται για να εχουν χαμηλοτερο εισητηριο και να ειναι πιο φιλικες οι μαζικες μετακινησεις στα μεγαλα αστικα κεντρα. Δεν εχω πληροφοριση οτι μειωθηκε αυτη η επιδότηση.
    Σε κάποια σημεία έχεις δίκιο και σε κάποια άλλα έχεις άδικο.
    1. Κανένα μετρό στον κόσμο δεν έχει βγάλει τα έξοδα κατασκευής του, πόσο μάλιστα όσο αυτό εξακολουθεί και επεκτείνεται
    2. Φυσικά επιδοτήται για να καλύψει τα τεράστια έξοδα λειτουργίας
    3. Το κόστος των λεωφορειακών γραμμών δεν είναι μόνο τα καύσιμα και οι οδηγοί, αλλά και η συντήρηση των οχημάτων, κάποια απ' τα οποία είναι σε κακό χάλι

    Θα μπορούσαμε να κάνουμε μεγάλη συζήτηση πάνω σ' αυτό, αλλά θα βγάλουμε το νήμα off topic.

  11. #266
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Το ξεθαβω γιατι εχω την απορια αν τωρα με το ηλεκτρονικο εισιτηριο θα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την εφαρμογη;
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  12. #267
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξεθαβω γιατι εχω την απορια αν τωρα με το ηλεκτρονικο εισιτηριο θα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την εφαρμογη;
    Διαβασα κι εγω για το ηλεκτ.εισητηριο, και ειχα την ιδια απορια για την εφαρμογη!

  13. #268
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.280
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Θα μπορούσαν να κάνουν να περνά μόνο για όσους έχουν τηλέφωνο με δυνατότητα nfc. Ή, αν έχουν τη δυνατότητα αυτή τα νέα ακυρωτικά, να σκανάρουν το QR code του εισιτηρίου της εφαρμογής. Θεωρητικά μιλάω μόνο βέβαια.

    Από την άλλη, με βλέπω να βάζω μέσα στο τηλέφωνο μια κάρτα, μέσα στην πλάτη, όπως έχω και μαγνητάκι για τη βάση του αυτοκινήτου. Αλλά αφού δώσουν τη δυνατότητα online φόρτισης, μη βάζουμε-βγάζουμε. Σταγόνα-σταγόνα την κάνουν τη δουλειά.
    hnesne

  14. #269
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσαν να κάνουν να περνά μόνο για όσους έχουν τηλέφωνο με δυνατότητα nfc. Ή, αν έχουν τη δυνατότητα αυτή τα νέα ακυρωτικά, να σκανάρουν το QR code του εισιτηρίου της εφαρμογής. Θεωρητικά μιλάω μόνο βέβαια.

    Από την άλλη, με βλέπω να βάζω μέσα στο τηλέφωνο μια κάρτα, μέσα στην πλάτη, όπως έχω και μαγνητάκι για τη βάση του αυτοκινήτου. Αλλά αφού δώσουν τη δυνατότητα online φόρτισης, μη βάζουμε-βγάζουμε. Σταγόνα-σταγόνα την κάνουν τη δουλειά.
    Δεν ξερω καν πως θα ειναι αυτη η καρτα που θα εχουν για τα εισητηρια αλλα εαν ειναι σαν τις πιστωτικες που εχουν μια μαγνητικη μαυρη λωριδα πανω στην καρτα εχω κανει για την καρτα εισοδου-εξοδου στην εργασια μου το ιδιο πραγμα με αυτο που λες και εσυ. Επειδη ομως η καρτα ειναι ακριβως διπλα στο κινητο το μηχανημα που κανει την ασυρματη αναγνωση εχει προβλημα και 9 στις 10 δεν θα καταλαβει την καρτα. Μολις βγαλω την καρτα εξω απο την θηκη δουλευει κανονικα.

    Νομιζω οτι το NFC θα μας χρησιμεψει αρκετα στο μελλον. Το χαραγμα που λενε οι τρελοι γραφικοι

Σελ. 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 813161718

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 11:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας