Σελ. 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 269
  1. #16
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJDB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο στον ΟΑΣΑ που σκέφτεται όλους τους χρήστες και δεν απορρίπτει όσους έχουν Windows Phone συσκευή, όπως κάνουν πολλές εταιρείες...

    ... θα έλεγα αν υπήρχε και έκδοση της εφαρμογής για Windows Phone.
    Αυτό.

    Να προσθέσω ότι στην Ελλάδα το μερίδιο αγοράς ξεπερνά το 10% βάσει στοιχείων αρχές 2014 ( http://www.forbes.com/sites/gordonke...d-why-it-does/ ).
    Μεγάλη παράλειψη τους. Ευελπιστώ να το προσθέσουν σύντομα.

    Κατά τα άλλα ευπρόσδεκτη η δυνατότητα online αγοράς εισιτηρίου από smartphones.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε αυτό γίνεται,γιατί στα 2 λεπτά που χρειάζεται για να ενεργοποιηθεί θα σε έχουν πιάσει....
    Χρονοτριβείς σαν ηλίθιος και τους το δείχνεις μόλις περάσουν τα 2 λεπτά.
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  3. #18
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λυπάμαι πραγματικά που η πλεοψηφία ψάχνει τρόπους να "κλέψει" το σύστημα, και εμένα δεν μου περισσεύουν -το αντίθετο μάλιστα- αλλά βγάζω μια μηνιαία κάρτα και δεν πάω να κλέψω τον άλλον.

    Και είναι κλοπή, αφού την λαθρεπιβίβαση την πληρώνουμε με αυξήσεις στην τιμή του εισιτηρίου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #19
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι πραγματικά που η πλεοψηφία ψάχνει τρόπους να "κλέψει" το σύστημα, και εμένα δεν μου περισσεύουν -το αντίθετο μάλιστα- αλλά βγάζω μια μηνιαία κάρτα και δεν πάω να κλέψω τον άλλον.

    Και είναι κλοπή, αφού την λαθρεπιβίβαση την πληρώνουμε με αυξήσεις στην τιμή του εισιτηρίου.
    Κλοπή είναι το να πληρώνεις 1.20 για διαδρομή στην Πάτρα που είναι 4χλμ από τέρμα σε τέρμα.....
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #20
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Προσωπικά δεν το ανέφερα για αυτό. Παρόλα αυτά, ναι δεν θα κόψω εισιτήριο όταν κυριολεκτικά δυσκολεύομαι να αναπνεύσω από την πολυκοσμία ή όταν δεν τηρούνται τα δρομολόγια με αποτέλεσμα να αργεί το λεωφορείο και στο τέλος να έρχονται δύο μαζί. Όταν μου παρέχεται υπηρεσία αντάξια του κόστους του εισιτηρίου φυσικά και κόβω εισιτήριο όπως π.χ. στο μετρό.

  6. #21
    Εγγραφή
    05-09-2004
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    SpeedTouch 585(i)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι πραγματικά που η πλεοψηφία ψάχνει τρόπους να "κλέψει" το σύστημα, και εμένα δεν μου περισσεύουν -το αντίθετο μάλιστα- αλλά βγάζω μια μηνιαία κάρτα και δεν πάω να κλέψω τον άλλον.

    Και είναι κλοπή, αφού την λαθρεπιβίβαση την πληρώνουμε με αυξήσεις στην τιμή του εισιτηρίου.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η απάτη μέσα στο DNA μερικών και δυστυχώς βρίσκουν δικαιολογίες για να μην παραδεχτούν την αλήθεια ότι ναι κλέβουν

    - - - Updated - - -

    Η κλοπή είναι κλοπή

  7. #22
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με αυτήν την λογική, το εισιτήριο θα πάει 2€.

    Χωρίς έσοδα δεν υπάρχουν υπηρεσίες.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #23
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αυτήν την λογική, το εισιτήριο θα πάει 2€.

    Χωρίς έσοδα δεν υπάρχουν υπηρεσίες.
    Κοιτα γενικα υπαρχει μια παρα πολυ απλη λυση για να τελειωνει το οποιο θεμα παρανομης εισοδου :

    Βαζει ηλεκτρονικες πυλες που ανοιγουν μονο αν περασεις το εισητηριο οπως ειναι πχ στο Παρισι και τελειωνει η ιστορια...
    Τα υπολοιπα πρεπει να υλοποιηθουν μετα.

    Καλη κινηση φυσικα το app απλα σε rooted κινητο υποθετω οτι υπαρχουν μεθοδοι μιας και το συστημα θα βασιζεται στην ωρα που υπαρχουν διαφορα tools να ξεγελανε τις εφαρμογες.
    Αν εχουν με καποιο τροπο καταφερει να μην μπορει να πειραχτει αυτο ή με τα restore εφαρμογων τοτε κατι γινεται...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  9. #24
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αυτήν την λογική, το εισιτήριο θα πάει 2€.

    Χωρίς έσοδα δεν υπάρχουν υπηρεσίες.
    Και χωρίς εισόδημα δεν υπάρχει φράγκο για εισιτήριο.

  10. #25
    Εγγραφή
    19-01-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.307
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    SNR / Attn
    8(dB) / 33(dB)
    Ενδιαφέρουσα προσπάθεια, σκέπτομαι να το δοκιμάσω
    Αν είμαστε ότι τρώμε τότε είμαστε γρήγοροι , φτηνοί και εύκολοι....

  11. #26
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Προσπάθησα να αγοράσω μερικά εισιτήρια με χρεωστική Visa, μου έβγαλε μήνυμα «UserServiceError: 0008» και από τότε δεν μπορώ ούτε να συνδεθώ. Το έχει κανείς άλλος;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  12. #27
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Πολύ καλή η προσπάθεια αλλά θα πρέπει να βελτιωθεί και το όλο οικοσύστημα, πχ μπάρες σε κάθε είσοδο ή άνοιγμα της μπροστινής πόρτας και είσοδος από εκεί(κατά την γνώμη μου μη εφικτό γιατί θα καθυστερεί πάρα πολύ το λεωφορείο).

    Το ότι αργούν τα λεωφορεία και δεν υπάρχουν συχνά δρομολόγια, είναι αποτέλεσμα της πονηριάς του ελληνάρα που δεν έκοβε εισιτήριο. Ναι μεν δεν υπάρχουν λεφτά και δεν περισσεύουν σε κανέναν, αλλά αυτά έπρεπε να τα σκεφτόμασταν κάποτε, που κάποιοι πετούσαν κουμπιά(για να ακούγεται ο ήχος στο μηχάνημα) των εισιτηρίων!!

    Μακάρι να γίνει και για τις μηνιαίες κάρτες, κάποιους θα τους βολέψει απίστευτα πολύ!!

  13. #28
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    αυτο που ξερω εγω ειναι οτι με το κλασσικο εισητηριο οταν φτασεις πχ τα 60 λεπτα και μπεις στο τελευταιο μεσο που θελεις να χρησιμοποιησεις, το ξαναχτυπας απο την αλλη μερια και εισαι καλλυμενος ακομα και αν κανεις μια ωρα να φτασεις στον προορισμο σου...κατι τετοιο ομως δεν μπορει να ισχυει με το ηλεκτρονικο εισητηριο...

  14. #29
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα γενικα υπαρχει μια παρα πολυ απλη λυση για να τελειωνει το οποιο θεμα παρανομης εισοδου :

    Βαζει ηλεκτρονικες πυλες που ανοιγουν μονο αν περασεις το εισητηριο οπως ειναι πχ στο Παρισι και τελειωνει η ιστορια...
    Τα υπολοιπα πρεπει να υλοποιηθουν μετα.
    Σύστημα Νέας Υόρκης: μπάρες σε κάθε σταθμό οι οποίες για να ανοίξουν πρέπει να περάσεις την ΜΤΑ card. Ειδική πόρτα δίπλα στις μπάρες που ανοίγει μόνο από τον υπεύθυνο του σταθμού για ειδικές περιπτώσεις (π.χ. μου έχει τύχει να χτυπάω την κάρτα και να μην ανοίγει η μπάρα ενώ η κάρτα έχει μέσα credits, ο υπέυθυνος τσέκαρε την κάρτα στο μηχάνημα του και μου άνοιξε την πόρτα για να περάσω*). Σε μεγάλους σταθμούς όπως στην Times Square π.χ., υπάρχει αστυνομία μετά τις μπάρες η οποία κόβει κλήσεις σε λαθρεπιβάτες συνεχώς.

    Κατά τα άλλα, μείον η έλλεψη WP app όπως αναφέρθηκε.. Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα..


    Spoiler:
    *"αφού ανοίγει η πόρτα, μπορώ να περάσω και εγώ πίσω από τον μπροστινό μου", μπορεί να σκεφτεί κάποιος. ΛΑΘΟΣ μεγάλο αν το κάνεις, ειδικά σε μεγάλους σταθμούς. Σε έχει τσακώσει η αστυνομία χωρίς να το καταλάβεις. Σε μικρότερους σταθμούς όπου συνήθως δεν υπάρχει αστυνομία το έχω δει να γίνεται.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  15. #30
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε αυτό γίνεται,γιατί στα 2 λεπτά που χρειάζεται για να ενεργοποιηθεί θα σε έχουν πιάσει....
    Στο μετρό γίνεται άνετα...μία φορά που είδαμε έλεγχο,κατέβηκε κάτω πάλι ο αδερφός μου,πέρασα εγώ από τον έλεγχο και μετά κατέβηκα με το ασανσέρ και του έδωσα το εισιτήριο μου

Σελ. 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 11:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας