Σελ. 12 από 186 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 2777
  1. #166
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.213
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηρθε στιγμή να αγοράσεις
    Για τι ποσό μιλάμε; Αν είναι μεγάλο, μήπως θέλεις να μιλήσουμε με τους Διαχειριστές του φόρουμ για να συζητηθεί ενδεχόμενη ενσωμάτωσή του 'δικού' σου χάρτη, στο χάρτη διαθεσιμότητας που ήδη υπάρχει εντός φόρουμ;

  2. #167
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    767
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα κιταξα τι έχει μια εταιρία που φιλοξενεί ένα δικό μου site και με πληρωμή καφε μήνα βγενει 4.19€ το μηνα. Unlimited + Free domaine name για παντα! Εγω πληρωνω καθε 3 μηνες γτ εχει εκπτωση. http://www.hosting24.com/

  3. #168
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τι ποσό μιλάμε; Αν είναι μεγάλο, μήπως θέλεις να μιλήσουμε με τους Διαχειριστές του φόρουμ για να συζητηθεί ενδεχόμενη ενσωμάτωσή του 'δικού' σου χάρτη, στο χάρτη διαθεσιμότητας που ήδη υπάρχει εντός φόρουμ;
    Αυτό νομίζω είναι μια καλή ιδέα.

  4. #169
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγω θα προτεινα να μπουν διαφημισεις στο site και στην εφαρμογη. Αξιζει να πληρωθει ο δημιουργος για τον κοπο του.

    Επισης, να μπει η εφαρμογη στο Google Play store... €25 δεν ειναι μεγαλο ποσο αν μπουν διαφημισεις.

  5. #170
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.213
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα προτεινα να μπουν διαφημισεις στο site και στην εφαρμογη. Αξιζει να πληρωθει ο δημιουργος για τον κοπο του.

    Επισης, να μπει η εφαρμογη στο Google Play store... €25 δεν ειναι μεγαλο ποσο αν μπουν διαφημισεις.
    Δε συμφωνώ με την ιδέα τα 25€ να είναι συνδρομή για τη χρήση ιστοσελίδας - εφαρμογής από τους χρήστες του φόρουμ. Τούτο διότι μπορεί τα 25€ να μην είναι για εσένα μεγάλο ποσό. Για μερικούς (εγώ δεν εξαιρούμαι) είναι σημαντικό ποσό. Τέλος για άλλους ίσως είναι απλησίαστο! Καλό είναι να αποφευχθεί το ποσό ως συνδρομή γιατί π.χ. μπορεί κάποιος να "κερδίσει" τις υπηρεσίες της σελίδας καταχωρώντας καμπίνες κλπ. Ας μπουν όμως όσες διαφημίσεις χρειάζονται και τα όποια έσοδα ας προκύψουν από εκεί! Σίγουρα ο δημιουργός αξίζει να ανταμοιφθεί ωστόσο αυτό δεν πρέπει να είναι πανάκεια. Δεν διαφωνώ ότι σπατάλησε χρόνο και κόπιασε ο άνθρωπος ωστόσο από ότι καταλαβαίνω (ας με διακόψει ο χρήστης elessargr) το όλο επιχείρημα ξεκίνησε ως χόμπυ για τον ελεύθερο χρόνο του και τυχόν μεταβολή της αρχικής ιδέας σε συνδρομητική βάση (τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου) θα οδηγούσε αλλού το όλο πράγμα. Δηλαδή θα ζητούσαν μετά οι χρήστες που βάζουν καμπίνες και αυτοί 'αποζημίωση' στα πλαίσια της ίδιας βάσης κλπ κλπ και στο τέλος επειδή κανένας δεν θα 'έπαιρνε' κάτι θα σταματάγαμε εκεί. Και οι ριγμένοι τελικά θα είναι αυτοί που απλά ήθελαν να πάρουν μια εικόνα γιατί ο χάρτης δεν θα εμπλουτίζοταν άλλο. Ίσως το πιο βολικό να είναι η επικοινωνία με τους διαχειριστές του φόρουμ επειδή το όλο θέμα ξεκίνησε εντός του αλλά κυρίως επειδή το θέμα είναι σχετικό και θα συμβάλει στην περαιτέρω προώθηση της ιστοσελίδας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cyberten : 18-01-15 στις 21:07.

  6. #171
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    25 ευρω ειναι για να μπει η εφαρμογη στο app store αν θες διαβασε απο την αρχη και μετα γραφε

  7. #172
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ελεος, φυσικα και δεν εννοουσα να κοστιζει €25 η εφαρμογη!!! €25 ειναι εφαπαξ ποσο που ζηταει η Google για να ανεβαζεις apps στο store.

    Αντε να υπηρχε και paid app του €1 χωρις διαφημισεις.

  8. #173
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    κύριοι παρακαλώ ηρεμία.

    Την ιστοσελίδα την έφτιαξα για να γουστάρουμε να έχουμε μια βάση/εικόνα που έχουνε αλλαχτεί οι καμπίνες του ΟΤΕ εμείς οι "καμένοι".
    Σκοπός μου είναι να μην βάλω διαφημίσεις μιας και δεν μου αρέσουν. Δεν έχω σκοπό να βγάλω χρήματα από αυτό το εγχείρημα. Το κάνω επειδή μου αρέσει και είδα ότι αρέσει και σε άλλους χρήστες.
    Έως τώρα το πιο ακριβό πράγμα που έχω πληρώσει είναι ο χρόνος που έχω ξοδέψει και δεν με πειράζει αφού το γουστάρετε και σας αρέσει αυτό που έφτιαξα.

    Όσο δεν χρειάζεται χρήματα η ιστοσελίδα για να τρέξει/λειτουργήσει δεν έχω σκοπό να βάλω διαφημίσεις ή να ζητήσω από κάποιον κάτι.
    Για να μπει η εφαρμογή στο play store θέλει 25€, δεν έχω σκοπό να τα δώσω από την στιγμή που δεν κερδίζω κάτι ή μου έρχονται από κάπου.
    Αν κάποια στιγμή στο μέλλον η ιστοσελίδα χρειαστεί να πάει σε server που θα πρέπει να πληρωθεί τότε θα μπούνε διαφημίσεις ,δυστυχώς, προκείμενου να μην χρεωθώ. Εάν τώρα από τις διαφημίσεις περισσέψουν χρήματα και φτάνουν για να μπει η εφαρμογή στο play store θα το κάνω.

    Κάποιοι μου είπαν να βάλω και donation button αλλά δεν θέλω γιατί όπως προείπα δεν έχω σκοπό να βγάλω χρήματα.

    Τέλος για το εάν είναι να ενσωματωθεί η συγκεκριμένη ιστοσελίδα με το adslgr.com είναι ένα θέμα που πρέπει να συζητηθεί με τους διαχειριστές. Μην ξεχνάτε ότι ήδη δουλεύουν σε κάτι παρόμοιο τα παιδιά.

    Αυτά τα ολίγα

    Η ιστοσελίδα είναι πάλι online! Πάμε για καταχωρήσεις!
    http://fttxgr.eu

  9. #174
    Εγγραφή
    31-05-2014
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα - Αττική
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παίδες δοξάστε με για την ιδέα ....
    Άκου φίλε πως θα γίνει....
    Όπως ξέρεις εχουμε εκλογές όποτε ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ πληρώνουν αδρά για διαφημίσεις ...
    Για τις 7 ακόμα ημέρες μέχρι τας εκλογας θα βάλεις διαφημίσεις της ΝΔουλας μέσω Google,
    Εμείς θα κάνουμε κλικ όσες περισσότερες φορές μπορούμε πάνω τους για να πληρώνουν όσο γίνεται περισσότερο κι εσυ θα πάρεις λεφτά ώστε να βάλεις την εφαρμογή στο store και να πάρεις καλό hosting....
    Τι λέτε ;

  10. #175
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι 25€, αλλά 25$ = 21,64€...

  11. #176
    Εγγραφή
    31-05-2014
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα - Αττική
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άρα κερδίζει και μια πίτα γύρο + μπυριτσα....

  12. #177
    Εγγραφή
    27-08-2006
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    321
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παρατηρησα 2 πραγματα σημερα.

    Η εφαρμογη στο κινητο, πατησα add και δεν μου εβγαλε οτι προστεθηκε η καμπινα. Το εκανα ξανα και παλι δεν μου το εβγαλε, ενω εκανε διπλη καταχωρηση ετσι!

    2ον, οι συντεταγμενες ειναι αρκετα οφ κατα μερικα μετρα, αυτο να υποθεσω ειναι προβλημα του GPS ε;

  13. #178
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Shadowjump Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρατηρησα 2 πραγματα σημερα.

    Η εφαρμογη στο κινητο, πατησα add και δεν μου εβγαλε οτι προστεθηκε η καμπινα. Το εκανα ξανα και παλι δεν μου το εβγαλε, ενω εκανε διπλη καταχωρηση ετσι!

    2ον, οι συντεταγμενες ειναι αρκετα οφ κατα μερικα μετρα, αυτο να υποθεσω ειναι προβλημα του GPS ε;
    Αυτό έγινε γιατί υπήρχε πρόβλημα με το server. Πλέον πρέπει όλα να είναι μια χαρά. ποιο ID-cabinet είναι διπλογραμμένο;

    Για το 2ο πρέπει να το αφήσεις λίγο να βρει δορυφόρους. Δηλαδή περίμενε να δεις ότι οι αριθμοί δεν αλλάζουν πολύ.

  14. #179
    Εγγραφή
    27-08-2006
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    321
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό έγινε γιατί υπήρχε πρόβλημα με το server. Πλέον πρέπει όλα να είναι μια χαρά. ποιο ID-cabinet είναι διπλογραμμένο;

    Για το 2ο πρέπει να το αφήσεις λίγο να βρει δορυφόρους. Δηλαδή περίμενε να δεις ότι οι αριθμοί δεν αλλάζουν πολύ.
    Ναι, εννοειται. Παντα το αφηνω και εχω και δεδομενα ανοιχτα, οποτε οτι εχει να κανει με τοποθεσια ειναι ανοιχτο.

    Επισης, παρατηρησα. Αφου βαλεις αρθιμο καμπινας, επιλεξεις ADSL/VDSL και τραβηξεις φωτογραφια, αν κανεις rotate την εφαρμογη, χανει ολα τα δεδομενα.

  15. #180
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.213
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Shadowjump Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, εννοειται. Παντα το αφηνω και εχω και δεδομενα ανοιχτα, οποτε οτι εχει να κανει με τοποθεσια ειναι ανοιχτο.

    Επισης, παρατηρησα. Αφου βαλεις αρθιμο καμπινας, επιλεξεις ADSL/VDSL και τραβηξεις φωτογραφια, αν κανεις rotate την εφαρμογη, χανει ολα τα δεδομενα.
    Με την φωτογραφία όμως μέσω της "κινητής" εφαρμογής τί γίνεται; Πρέπει πάλι να την ανεβάσεις στο postimage.org ή υπάρχει κάτι άλλο; Ερωτώ γιατί μου φαίνεται ακόμα και μέσω Η/Υ "κουραστική" η διαδικασία για τις φωτόγραφίες πολύ δε περισσότερο με το κινητό....

Σελ. 12 από 186 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Από xmak στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-15, 21:56
  2. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 17:12
  4. VDSL και πρόβλημα με σταθερό
    Από kaktos7 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-14, 07:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας