Σελ. 32 από 186 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 2781
  1. #466
    Εγγραφή
    30-07-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199998/19998
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Αsus DSL-AC88U
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χρόνια πολλά σε όλους!

    Σε μια βόλτα που έκανα σήμερα στο Χαλάνδρι διαπίστωσα ότι έχει προστεθεί καμπίνα σε σημείο που μέχρι πριν λίγες ημέρες δεν υπήρχε. Το θέμα είναι ότι οι εργασίες έχουν ολοκληρωθεί στο Χαλάνδρι εδώ και μήνες.

    Προφανώς, η κάλυψη δεν ήταν ικανοποιητική με την υπάρχουσα εγκατάσταση. Να έχουμε το νου μας μήπως και αλλάξει κάτι, διότι φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι που καταγράφουμε KV, θεωρούμε ότι έχει γίνει πλήρης καταγραφή σε συγκεκριμένες περιοχές.

  2. #467
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χρόνια πολλά κι από μένα. Το απόγευμα πρόσθεσα το πρώτο KV στην Κω .

    Περπάτησα αρκετά γύρω από το σπίτι μου (βοήθησε στη χωνεψη ) , αλλά δε βρήκα τίποτα. Απομακρύνθηκα κάμποσο για να βρω το πρώτο. Είχα ήδη αργήσει στον μετακραιπαλικό καφέ, οπότε δεν πρόλαβα κάτι παραπάνω. Ελπίζω μεσα στις επόμενες μερες να βρω κι άλλα KV. Θα πάω στο κέντρο της πόλης της Κω, μπας και σταθω πιο τυχερός.

    Επίσης, να πω ότι η εφαρμογη μου κράσαρε με το που πατούσα "Send" . Είναι η 1.4.2 σε Note II , το οποίο φοράει Kit Kat 4.4.2 και έχει ρουταριστεί. Αφού μου κράσαρε 4 συνεχόμενες φορές με το που πατούσα "Send", αναγκάστηκα να την ανεβασω από το full desktop site μέσω του browser μου στο Note II . Τί θα μπορουσε να φταίει για το κρασάρισμα ? ίσως το μέγεθος του αρχείου? πήγαινα να ανεβασω απευθείας τη φωτογραφία όπως την είχα τραβηξει σε full resolution .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  3. #468
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Καλησπέρα! Χρόνια πολλά σε όλους, Χριστός Ανέστη ! Σήμερα φωτογράφισα κάποιες vdsl καμπίνες στην Ξάνθη ( κέντρο και 2 περιοχές ) και τις ανέβασα.Μπορείτε να τις δείτε. Όλες που έβγαλα ειναι 3πορτες. Έχει πάρα πολλές, σε καθε γωνιά βλέπω καμπίνα είτε με 3πόρτες, είτε με 2. Στις επόμενες ημέρες θα εμπλουτίσω κι'άλλο τον χάρτη σχετικά με την Ξάνθη.

    Θέλω μονο να ρωτήσω, οι καμπίνες του ADSL πως είναι? μπορεί κάποιος να μου δείξει φωτογραφία? Γιατί εγω μπορώ και ξεχωρίζω μονο τις 2πορτες τις ψηλές και τις λιγο κονότερες 3πορτες του ΟΤΕ (αα ρε leader !!).

  4. #469
    Εγγραφή
    30-07-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199998/19998
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Αsus DSL-AC88U
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χρόνια πολλά!

    Δες εδώ.

  5. #470
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    περασα και εγω αλλες 10 σήμερα φτάνοντας τις 13 καμπινες ADSL στον Δημο Μαρκοπουλου Μεσογαιας. Απομενουν αλλες 29, 42 στο συνολο τους

  6. #471
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    για να μη βαζω τις ιδιες καμπινες 2 φορες στο adslgr και στο fttxgr υπαρχει περιπτωση να ενωνονται με καποιο τροπο αυτοματα ή μη?

    edit:επισης μετα την υποδειξη καμπινας που σε παει στο http://fttxgr.eu/donepoint.php
    γινεται να μπει κουμπι που να σε παει στο add cabinet ή εστω στην αρχικη? βαριεμαι να παταω το πισω
    πχ κουμπι add new cabinet
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_nut18 : 17-04-15 στις 15:01.

  7. #472
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Είμαι στην ευρύτερη περιοχή των Αχαρνών, και τα πράγματα είναι -γενικά- απελπιστικά !

    ADSL στα 2Mbps, οπότε θα δούμε το "φως το αληθινό" με το VDSL, αλλά δεν γνωρίζω πότε, καθώς η περιοχή είναι σχετικώς αραιοκατοικημένη (λογικά θέλει αρκετές καμπίνες).

    Ερώτηση: όταν είναι καμπίνα VDSL πως την καταλαβαίνεις ; Είναι καινούριας κατασκευής και γράφει ΟΤΕ απ' έξω, έχει γρύλιες εξαερισμού που είδα να γράφει κάποιος συμφορουμίτης ; Καμμιά άλλη ιδέα ;

    Ερωτώ, γιατί άκουσα από ΔΕΗτζή ότι έχουν γεμίσει την Τατοϊου με καμπίνες λόγω των διάφορων εταιριών, πέρασα χθες μια βόλτα με το αμάξι και δεν είδα τπτ, μόνο τα παλιά κλασσικά ΚΑΦΑΟ...

    - edit-
    Όντως στον χάρτη με τα VDSL cabinets υπάρχει ΜΙΑ καμπίνα VDSL στην Τατοίου...

    Υ.Γ
    Το ίδιο αραιοκατοικημένη είναι και η Κηφισιά, αλλά όπως φαίνεται εκεί υπάρχει διαφορετικός "Θεός του VDSL"....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nozomi : 17-04-15 στις 19:04.

  8. #473
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Asus ac68u
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 12.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα ήμουν στην περιοχή "ψαλίδι" στο Μαρούσι και είδα αρκετές καμπίνες vdsl αλλά χωρίς νούμερα...
    Τι κάνουμε με αυτές και πως τις καταχωρούμε?

  9. #474
    Εγγραφή
    01-02-2003
    Περιοχή
    Άνοιξη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    238
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    ZXHN H267A V1.0
    SNR / Attn
    6,3(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gnt_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά σε όλους!

    Σε μια βόλτα που έκανα σήμερα στο Χαλάνδρι διαπίστωσα ότι έχει προστεθεί καμπίνα σε σημείο που μέχρι πριν λίγες ημέρες δεν υπήρχε. Το θέμα είναι ότι οι εργασίες έχουν ολοκληρωθεί στο Χαλάνδρι εδώ και μήνες.

    Προφανώς, η κάλυψη δεν ήταν ικανοποιητική με την υπάρχουσα εγκατάσταση. Να έχουμε το νου μας μήπως και αλλάξει κάτι, διότι φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι που καταγράφουμε KV, θεωρούμε ότι έχει γίνει πλήρης καταγραφή σε συγκεκριμένες περιοχές.
    Στο Χαλάνδρι σε μια βόλτα που έκανα σήμερα βρήκα πάρα πολλές παλιές καμπίνες που προφανώς είναι ακόμη σε λειτουργία. Θα τις προσθέσω στο fttxgr αργότερα...
    ________________________________________

    'Nuff said.

  10. #475
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim1900dz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ήμουν στην περιοχή "ψαλίδι" στο Μαρούσι και είδα αρκετές καμπίνες vdsl αλλά χωρίς νούμερα...
    Τι κάνουμε με αυτές και πως τις καταχωρούμε?
    Τις καμπίνες χωρίς αριθμό, αν θυμάμαι καλά, έχουμε καταλήξει ότι θα τις καταχωρούμε με το "000". Αν υπάρχουν όμως δίπλα-δίπλα ( ή σε απόσταση κολλητά εγγύτερα) δύο ή περισσότερες καμπίνες θα βάζεις διαδοχική αρίθμηση δλδ "000", "001", "002". Αυτό έκανα κι εγώ στον Αγ. Ρέντη, Αττικής, στην οδό Θεσσαλονίκης 2-4 ["000" @ Lat: 37.966457 Lon: 23.661388 (η καμπίνα εντόπιστηκε οπτικά αλλά για επιβεβαίωση χρησιμοποίησα Google Earth γιατί οδηγούσα τη στιγμή εκείνη και ήμουν περαστικός, αργότερα όμως είδα ότι είχε το νούμερο "307 " και το ID μεταβλήθηκε σε 1198-307 - ωστόσο στην πρώτη καταχώρηση που έκανα έβαλα το "000" όπως είπα νρίτερα) & "001" @ Lat: 37.966480 Lon: 23.661318 για τη διπλανή της].

  11. #476
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Speed Port Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 16.2(dB)
    Πέρασα καμιά 15αριά καμπίνες στην Άνω Πεύκη, πέριξ του γηπέδου (από Δημοκρατίας ως λίγο πιο κάτω από Άρεως στο Μαρούσι, & από το ταχυδρομίο ως τα σύνορα με Κηφισιά. Σε κάποια σημεία βλέπω "τρύπες" οπότε κάποιες μου ξέφυγαν. Σε άλλη βόλτα θα κοιτάξω να τις βρω και να τις προσθέσω.

  12. #477
    Εγγραφή
    30-07-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199998/19998
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Αsus DSL-AC88U
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα εξάντλησα την περιοχή της Ν. Φιλοθέης. Έχω προσθέσει όλες τα KV στην περιοχή που περικλείονται από τις Λ. Κηφισίας, Καποδιστρίου, Κύμης και Σπ. Λούη. Συνέχεια με Φιλοθέη και Π. Ψυχικό

  13. #478
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    στο τελος πρεπει να μαζευτειτε ολοι οσοι ειστε κοντα .... να κερασει καφε ο αρχηγος και να τα πειτε
    αστειο, μην με παρεξηγησετε

    Μαζεψα και εγω 2 αλλα δεν ανεβασα ουτε και σε αυτο του φορουμ

  14. #479
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, να πω ότι η εφαρμογη μου κράσαρε με το που πατούσα "Send" . Είναι η 1.4.2 σε Note II , το οποίο φοράει Kit Kat 4.4.2 και έχει ρουταριστεί. Αφού μου κράσαρε 4 συνεχόμενες φορές με το που πατούσα "Send", αναγκάστηκα να την ανεβασω από το full desktop site μέσω του browser μου στο Note II . Τί θα μπορουσε να φταίει για το κρασάρισμα ? ίσως το μέγεθος του αρχείου? πήγαινα να ανεβασω απευθείας τη φωτογραφία όπως την είχα τραβηξει σε full resolution .
    Ο Director of Android Application Development Department (aka ο φιλος Bracciano) το είδε και κοιτάμε να δούμε πως μπορούμε να μαζέψουμε πληροφορίες για τα crashes.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_nut18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    edit:επισης μετα την υποδειξη καμπινας που σε παει στο http://fttxgr.eu/donepoint.php
    γινεται να μπει κουμπι που να σε παει στο add cabinet ή εστω στην αρχικη? βαριεμαι να παταω το πισω
    πχ κουμπι add new cabinet
    Είτε στην έκδοση του App είτε στην ιστοσελίδα σε πετάει αυτόματα στην κεντρική/αρχική ιστοσελίδα.


    Καλημέρα!

    Παλιά είχαμε θίξει το θέμα των χρημάτων και σας είχα πει ότι εάν δεν χρειαστεί η ιστοσελίδα χρήματα δεν θα "ζητηθούν" χρήματα.
    Ο Bracciano και διάφορα άλλα άτομα σε pm αλλά και μέσα από αυτό το θέμα λέγατε να βάζαμε το App στο play store. Εάν αυτό γινόταν θα ήταν και για εσάς πιο εύκολο να το κατεβάζετε οι νέοι και οι παλιοί να λαμβάνετε τις νέες ενημερώσεις. Φυσικά και για εμάς να βλέπουμε τα crashes. Επειδή καλώς ή κακώς εγώ ρώτησα έναν λογιστή (γιατί θέλω να είμαι τυπικός) για το τι πρέπει να κάνω εάν βάλω ένα κουμπί για δωρεές στην ιστοσελίδα μου, με το κράτος και τις δηλώσεις, καταλήξαμε ότι δεν αξίζει να γίνει κάτι (για το "μικρο" ποσο) λόγω του ότι πρέπει να γίνω κάπως ένας μη κερδοσκοπικός ,σύλλογος ,μπλαμπλα κάτι έτσι ώστε να μπορούνε να φαίνονται αυτά τα "εισερχόμενα" έσοδα. Αυτά έχουνε τεράστιο κόστος και χαρτούρα για να γίνουν. Τέλος για κάθε δωρεά θα πρέπει να υπάρχει η αντίστοιχη απόδειξη από μέρους μου, εάν δεν υπάρξει απόδειξη και βρεθεί κάποιος και κάνει την στραβή κλάφτε μάνες.

    ΥΣ: το παραπάνω το γράφω για ενημέρωση.

    BTW φτάσαμε τις 1500+!!!!
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!

  15. #480
    Εγγραφή
    30-07-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199998/19998
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Αsus DSL-AC88U
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @elessar Μιας και ξεπεράσαμε τα 1500 KV αθροιστικά και σύντομα θα ξεπεράσουμε τα 1000 VDSL KV, έχουμε ένα breakdown της συνεισφοράς των μελών; Πότε μπήκαν τα περισσότερα KV σε μία μέρα και άλλες τέτοιες πληροφορίες.

    Ιnfographic ευπρόσδεκτο!

Σελ. 32 από 186 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Από xmak στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-15, 21:56
  2. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 17:12
  4. VDSL και πρόβλημα με σταθερό
    Από kaktos7 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-14, 07:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας