Σελ. 95 από 186 ΠρώτηΠρώτη ... 7585909394959697100105115 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.411-1.425 από 2777
  1. #1411
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    ZeroCool εσύ πάλι πελάτης του ΟΤΕ θα είσαι, απλώς η σύνδεση σου θα γίνεται μέσω της καμπίνας της vodafone. Ο ΟΤΕ θα νοικιάζει την γραμμή της vodafone, εκτός και αν έχεις vdsl από το αστικό κέντρο που δεν είναι στον προγραμματισμό του vectoring.

  2. #1412
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στη δικιά μου περιοχή (Γηροκομείο) περνά τις δικές της καμπίνες (η δικιά μου είναι εκτός προγραμματισμού) κι έχει τελειώσει με όλα πριν το καλοκαίρι, περιμένοντας την σύνδεση με την ΔΕΗ.
    Η υπηρεσία που θα δίνει θα μας έρχεται μέσω των χάλκινων καλωδίων της καμπίνας του ΟΤΕ και γι' αυτό οι 2 καμπίνες είναι κοντά μεταξύ τους για να συνδεθούν με χάλκινα καλώδια. Έτσι θα γίνει παντού όπου το αστικό κέντρο το έχει αναλάβει άλλος πάροχος. Αυτή η καμπίνα του ΟΤΕ, δεν πρόκειται ποτέ να αναβαθμισθεί κι αν θέλει ο ΟΤΕ να δώσει υπηρεσία στους δικούς του πελάτες, θα το κάνει υποχρεωτικά μέσω χοντρικής από την καμπίνα της Vodafone.

    Αν ο ΟΤΕ δεν θέλει (που δεν θα γίνει) να δώσει υπηρεσία μέσω χοντρικής άλλου παρόχου, τότε οι πελάτες του είτε θα παραμείνουν με συνδέσεις ADSL από το αστικό κέντρο, είτε θα τον αφήσουν κάποια στιγμή. Αυτό ισχύει για όλους τους παρόχους, σε όποιες περιοχές δεν έχουν δικές τους καμπίνες.
    αν δεις την σχετική ιστοσελίδα που καταγράφει τις καμπίνες θα δεις ότι στον δρόμο που μένω Λάσκου Β. αλλά και στους γύρω δρόμους οι καμπίνες της VODAFONE ειλικρινά είναι στα πιο άκυρα σημεία ούτε καν κοντά σε υπάρχουσες καμπίνες του ΟΤΕ άρα αν γίνει αυτό που λες μάλλον θα κλάψουν περισσότερο οι συνδρομητές της συγκεκριμένης εταιρείας από ότι του ΟΤΕ που εξυπηρετούνται αυτή την στιγμή από το Α/Κ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ZeroCool εσύ πάλι πελάτης του ΟΤΕ θα είσαι, απλώς η σύνδεση σου θα γίνεται μέσω της καμπίνας της vodafone. Ο ΟΤΕ θα νοικιάζει την γραμμή της vodafone, εκτός και αν έχεις vdsl από το αστικό κέντρο που δεν είναι στον προγραμματισμό του vectoring.
    εγώ είμαι πελάτης του ΟΤΕ της υπηρεσίας VDSL 50 από Α/Κ (λογικά όλα τα Α/Κ της περιοχής παγκρατίου - βύρωνα κτλ ανήκουν στον σχεδιασμό αν δεις και την ιστοσελίδα που χαρτογραφεί τις καμπίνες θα δεις την VODAFONE χωμένη στην μέση του ΟΤΕ.

  3. #1413
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    ερώτηση γιατί κάπου μπερδεύτηκα, έχεις vdsl από Α/Κ, είσαι κάτω από το όριο που έχουν πει ότι δεν θα μπει vectoring? αν δεν κάνω λάθος τα 550μέτρα.

    Αν ναι για αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει κανένας σχεδιασμός ούτε καν για την 3η φάση, επίσημα τουλάχιστον, και ούτε θα μπουν στο vectoring.

    Αν ισχύει αυτό που ρωτάω κάτω δηλαδή από τα 550μέτρα κανένας πάροχος δεν μπορεί να διεκδίκηση την καμπίνα σου προς το παρόν.

  4. #1414
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερώτηση γιατί κάπου μπερδεύτηκα, έχεις vdsl από Α/Κ, είσαι κάτω από το όριο που έχουν πει ότι δεν θα μπει vectoring? αν δεν κάνω λάθος τα 550μέτρα.

    Αν ναι για αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει κανένας σχεδιασμός ούτε καν για την 3η φάση, επίσημα τουλάχιστον, και ούτε θα μπουν στο vectoring.

    Αν ισχύει αυτό που ρωτάω κάτω δηλαδή από τα 550μέτρα κανένας πάροχος δεν μπορεί να διεκδίκηση την καμπίνα σου προς το παρόν.
    ναι παίρνω υπηρεσία VDSL 50 από Α/Κ (πριν ήμουν στο VDSL 30 αλλά έκαναν μια προσφορά που δέχτηκα την ανανέωση του συμβολαίου υπό όρους (δηλαδή μένει η αλλαγή του ρούτερ στο γνωστό speedport και η αλλαγή της σύνδεσης σε ευρυζωνική (VoIP) όταν ολοκληρωθεί η αλλαγή και πάω σε καμπίνα προς το παρών έχω μόνο το VDSL 50.

    σύμφωνα με τον ΟΤΕ είμαι πάνω από τα 550μ που αναφέρεις (μάλιστα από τον ΟΤΕ με υπολογίζουν στα 600+)

    αλλά δεν είμαι ο μόνος πελάτης υπάρχουν αρκετοί ιδιώτες/επαγγελματίες

    άρα φαντάζομαι ότι εμείς θα περιμένουμε την 3η φάση του σχεδίου.

  5. #1415
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι παίρνω υπηρεσία VDSL 50 από Α/Κ (πριν ήμουν στο VDSL 30 αλλά έκαναν μια προσφορά που δέχτηκα την ανανέωση του συμβολαίου υπό όρους (δηλαδή μένει η αλλαγή του ρούτερ στο γνωστό speedport και η αλλαγή της σύνδεσης σε ευρυζωνική (VoIP) όταν ολοκληρωθεί η αλλαγή και πάω σε καμπίνα προς το παρών έχω μόνο το VDSL 50.

    σύμφωνα με τον ΟΤΕ είμαι πάνω από τα 550μ που αναφέρεις (μάλιστα από τον ΟΤΕ με υπολογίζουν στα 600+)

    αλλά δεν είμαι ο μόνος πελάτης υπάρχουν αρκετοί ιδιώτες/επαγγελματίες

    άρα φαντάζομαι ότι εμείς θα περιμένουμε την 3η φάση του σχεδίου.
    κατάλαβα, πάντως αυτό που σου λέει ο koukos έχει δίκιο. Κανένας μέσα στον ΟΤΕ δεν ξέρει 100%(ούτε καν αυτοί που σχεδιάζουν την στρατηγική της εταιρείας) ότι σίγουρα σε 2 χρόνια περίπου που είναι η τρίτη φάση αν θα αναβαθμίσουν την καμπίνα σου. Μπορεί να αιτηθούν να την πάρει ο ΟΤΕ αλλά μπορεί να αιτηθεί την ίδια καμπίνα και η vodafone, οπότε τίποτα δεν είναι σίγουρο.

  6. #1416
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στην 2η φάση ανάθεσης η Vodafone έχει πάρει κι έχει προγραμματίσει να αναβαθμίσει:
    α. Στο Α/Κ Παγκράτι, 75 καμπίνες (93%) από το σύνολο των 81, που είναι πάνω από τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου.
    β. Στο Α/Κ Βύρωνα, 126 καμπίνες (89%) από το σύνολο των 142, που είναι πάνω από τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου.
    γ. Και στα 2 Α/Κ, οι παραπάνω καμπίνες τοποθετούνται πλησίον των αντίστοιχων παλιών του ΟΤΕ, καθώς μέσω αυτών συνδέονται οι οικοδομές μας.

    Από αυτές θα δίνει μόνο η Vodafone υπηρεσία και οποιοσδήποτε άλλος πάροχος, υποχρεωτικά μέσω χοντρικής νοικιάζοντας από την Vodafone. Επίσης σε αυτές τις καμπίνες, κανείς άλλος πάροχος δεν μπορεί να δώσει VDSL Vectoring, παρά μόνον άλλη συμβατή υπηρεσία (π.χ. FTTH). Ούτε ο ΟΤΕ, στον οποίον ανήκουν οι παλιές που θα παραμείνουν στη θέση τους.

    Αργότερα, μετά την 3η ανάθεση περίπου 1,5-2 χρόνια από τώρα, θα έχουμε την 4η φάση που θα είναι εξαμηνιαία. Σε αυτήν μπορεί οποιοσδήποτε να ζητήσει ανάθεση των αδιάθετων 6 καμπίνων στο Παγκράτι και 16 στον Βύρωνα. Η επιλογή θα γίνει βάσει διαγωνιστικής διαδικασίας, εφόσον 2 ή περισσότεροι πάροχοι τις αιτηθούν.

    Ακόμη και τότε ωστόσο, οι καμπίνες που είναι κάτω από τα 550 μέτρα, ποτέ δεν θα αναβαθμισθούν για υπηρεσία Vectoring καθώς απαγορεύεται εκ του κανονισμού. Αν ποτέ αυτό αλλάξει στο μέλλον, θα το δούμε τότε, αλλά δεν υπάρχει καν τέτοια σκέψη σήμερα. Αν είσαι σε τέτοια περίπτωση (όπως κι εγώ), τότε να εύχεσαι κάποιος πάροχος να αναπτύξει δίκτυο FTTH/B στην περιοχή σου, διότι VDSL Vectored δεν πρόκειται να δεις τουλάχιστον την επόμενη 4ετία.

  7. #1417
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατάλαβα, πάντως αυτό που σου λέει ο koukos έχει δίκιο. Κανένας μέσα στον ΟΤΕ δεν ξέρει 100%(ούτε καν αυτοί που σχεδιάζουν την στρατηγική της εταιρείας) ότι σίγουρα σε 2 χρόνια περίπου που είναι η τρίτη φάση αν θα αναβαθμίσουν την καμπίνα σου. Μπορεί να αιτηθούν να την πάρει ο ΟΤΕ αλλά μπορεί να αιτηθεί την ίδια καμπίνα και η vodafone, οπότε τίποτα δεν είναι σίγουρο.
    δεν αμφιβάλω για αυτά που λέει ο φίλος μας
    σαφώς υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που ξέρουν/γνωρίζουν περισσότερα από μένα που είμαι ο τελικός χρήστης ναι μεν μπορεί κάποτε να ήμουν πληροφορικάριος τώρα όμως είμαι υπάλληλος γραφείου και ότι ενημέρωση γύρω από τεχνολογία την έχω από ανάλογες ιστοσελίδες

    πάντως αν μπείτε στην σχετική ιστοσελίδα χαρτογράφησης θα ρίξετε πολύ γέλιο με το τι συμβαίνει στον Δήμο Αθηναίων - Παγκράτι και γύρω περιοχές Βύρωνας - Υμηττός - Καισαριανή...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην 2η φάση ανάθεσης η Vodafone έχει πάρει κι έχει προγραμματίσει να αναβαθμίσει:
    α. Στο Α/Κ Παγκράτι, 75 καμπίνες (93%) από το σύνολο των 81, που είναι πάνω από τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου.
    β. Στο Α/Κ Βύρωνα, 126 καμπίνες (89%) από το σύνολο των 142, που είναι πάνω από τα 550 μέτρα περιμετρικά του αστικού κέντρου.
    γ. Και στα 2 Α/Κ, οι παραπάνω καμπίνες τοποθετούνται πλησίον των αντίστοιχων παλιών του ΟΤΕ, καθώς μέσω αυτών συνδέονται οι οικοδομές μας.

    Από αυτές θα δίνει μόνο η Vodafone υπηρεσία και οποιοσδήποτε άλλος πάροχος, υποχρεωτικά μέσω χοντρικής νοικιάζοντας από την Vodafone. Επίσης σε αυτές τις καμπίνες, κανείς άλλος πάροχος δεν μπορεί να δώσει VDSL Vectoring, παρά μόνον άλλη συμβατή υπηρεσία (π.χ. FTTH). Ούτε ο ΟΤΕ, στον οποίον ανήκουν οι παλιές που θα παραμείνουν στη θέση τους.

    Αργότερα, μετά την 3η ανάθεση περίπου 1,5-2 χρόνια από τώρα, θα έχουμε την 4η φάση που θα είναι εξαμηνιαία. Σε αυτήν μπορεί οποιοσδήποτε να ζητήσει ανάθεση των αδιάθετων 6 καμπίνων στο Παγκράτι και 16 στον Βύρωνα. Η επιλογή θα γίνει βάσει διαγωνιστικής διαδικασίας, εφόσον 2 ή περισσότεροι πάροχοι τις αιτηθούν.

    Ακόμη και τότε ωστόσο, οι καμπίνες που είναι κάτω από τα 550 μέτρα, ποτέ δεν θα αναβαθμισθούν για υπηρεσία Vectoring καθώς απαγορεύεται εκ του κανονισμού. Αν ποτέ αυτό αλλάξει στο μέλλον, θα το δούμε τότε, αλλά δεν υπάρχει καν τέτοια σκέψη σήμερα. Αν είσαι σε τέτοια περίπτωση (όπως κι εγώ), τότε να εύχεσαι κάποιος πάροχος να αναπτύξει δίκτυο FTTH/B στην περιοχή σου, διότι VDSL Vectored δεν πρόκειται να δεις τουλάχιστον την επόμενη 4ετία.
    τα έχω δει αυτά που αναφέρεις και δεν υπάρχει ή εγώ δεν την βρήκα την καμπίνα που συνδέομαι (σε επόμενες μέρες καθώς τώρα είμαι άρρωστος δεσμεύομαι να ανεβάσω το νούμερο αυτής μήπως κάποιος βρει κάτι που δεν έχω βρει εγώ.)

    από την ιστοσελίδα της VODAFONE

    ΛΑΣΚΟΥ Β. , ΑΘΗΝΑ 11633
    Αστικό κέντρο: ΠΑΓΚΡΑΤΙ

    σε αναμονή λοιπόν...

  8. #1418
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μέσω Google Street, υπάρχουν στη Λάσκου:
    242, γωνία Λάσκου-Λεύκιπου. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Vodafone στο Παγκράτι.
    254, γωνία Λάσκου-Κόνωνος. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Vodafone στο Παγκράτι και της Wind στον Βύρωνα.
    110, Ιφικράτους 48 κοντά στη Λάσκου. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Wind στον Βύρωνα.
    ???, γωνία Λάσκου-Λ. Χρυσοστόμου Σμύρνης. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    ???, Τιμοθέου 40-κοντά με γωνία Λάσκου. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    ???, γωνία Τιμοθέου-Λάσκου. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    Υπόψη ότι σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες καμπίνες σε γειτονικούς δρόμους. Απλά κοίταξα μόνο επί της Λάσκου ή πολύ κοντά της.

    Απ' ότι καταλαβαίνω η Λάσκου είναι το όριο μεταξύ των 2 αστικών κέντρων. Οπότε πρέπει να βρεις σε ποιο ανήκεις και σε ποια καμπίνα συνδέεσαι.
    Το που ανήκεις φαίνεται στη διαθεσιμότητα της Vodafone και τον αριθμό της καμπίνας στον κατανεμητή της οικοδομής σου.

  9. #1419
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσω Google Street, υπάρχουν στη Λάσκου:
    242, γωνία Λάσκου-Λεύκιπου. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Vodafone στο Παγκράτι.
    254, γωνία Λάσκου-Κόνωνος. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Vodafone στο Παγκράτι και της Wind στον Βύρωνα.
    110, Ιφικράτους 48 κοντά στη Λάσκου. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Wind στον Βύρωνα.
    ???, γωνία Λάσκου-Λ. Χρυσοστόμου Σμύρνης. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    ???, Τιμοθέου 40-κοντά με γωνία Λάσκου. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    ???, γωνία Τιμοθέου-Λάσκου. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    Υπόψη ότι σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες καμπίνες σε γειτονικούς δρόμους. Απλά κοίταξα μόνο επί της Λάσκου ή πολύ κοντά της.

    Απ' ότι καταλαβαίνω η Λάσκου είναι το όριο μεταξύ των 2 αστικών κέντρων. Οπότε πρέπει να βρεις σε ποιο ανήκεις και σε ποια καμπίνα συνδέεσαι.
    Το που ανήκεις φαίνεται στη διαθεσιμότητα της Vodafone και τον αριθμό της καμπίνας στον κατανεμητή της οικοδομής σου.
    από περιέργια έβαλα εγώ τα στοιχεία μου να δω τι θα βγάλει και δεν δίνει διαθεσιμότητα vdsl Έχει σχεδόν 6 μήνες που έδωσε vdsl ο ΟΤΕ.

    -=edit=-
    η wind δίνει κανονικά διαθεσιμότητα

  10. #1420
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Την ιστοσελίδα για διαθεσιμότητα της Vodafone την έβαλα διότι είναι η μόνη εταιρεία που δείχνει σε ποιο αστικό κέντρο αναφέρεται το σχετικό ερώτημα.

  11. #1421
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσω Google Street, υπάρχουν στη Λάσκου:
    242, γωνία Λάσκου-Λεύκιπου. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Vodafone στο Παγκράτι.
    254, γωνία Λάσκου-Κόνωνος. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Vodafone στο Παγκράτι και της Wind στον Βύρωνα.
    110, Ιφικράτους 48 κοντά στη Λάσκου. Υπάρχει στον προγραμματισμό της Wind στον Βύρωνα.
    ???, γωνία Λάσκου-Λ. Χρυσοστόμου Σμύρνης. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    ???, Τιμοθέου 40-κοντά με γωνία Λάσκου. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    ???, γωνία Τιμοθέου-Λάσκου. Δεν φαίνεται ο αριθμός.
    Υπόψη ότι σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες καμπίνες σε γειτονικούς δρόμους. Απλά κοίταξα μόνο επί της Λάσκου ή πολύ κοντά της.

    Απ' ότι καταλαβαίνω η Λάσκου είναι το όριο μεταξύ των 2 αστικών κέντρων. Οπότε πρέπει να βρεις σε ποιο ανήκεις και σε ποια καμπίνα συνδέεσαι.
    Το που ανήκεις φαίνεται στη διαθεσιμότητα της Vodafone και τον αριθμό της καμπίνας στον κατανεμητή της οικοδομής σου.
    η καμπίνα που ανήκω είναι στις οδούς Λάσκου Β. και Χρεμωνίδου (δυστυχώς δεν μπορώ να πω το νούμερο όπως είπα είμαι στο κρεβάτι λόγω ότι είμαι κρυωμένος) όταν γίνω καλά θα το δω από τον κατανεμητή και θα σας πω.)

  12. #1422
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είναι αυτή που έγραψα στη γωνία Λάσκου-Λ. Χρυσοστόμου Σμύρνης και δεν φαίνεται ο αριθμός της.

  13. #1423
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αυτή που έγραψα στη γωνία Λάσκου-Λ. Χρυσοστόμου Σμύρνης και δεν φαίνεται ο αριθμός της.
    Χρεμωνίδου είναι η οδός (απέναντι έχει το Hondos Center) όχι Χρυσοστόμου Σμύρνης
    και η καμπίνα είναι στο πλάι ενός φαρμακείου που είναι στις οδούς Λάσκου Β. - Χρεμωνίδου

    η οδός που λες Χρυσοστόμου Σμύρνης είναι από το βενζινάδικο πιο πάνω από τον κωτσόβολο (καμία σχέση)

  14. #1424
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπορεί να έχεις δίκιο, δεν θα διαφωνήσω σε αυτό. Αυτή την διεύθυνση δίνει το Google Street.
    Μιλάμε για την ίδια καμπίνα. Τελικά σε ποιο αστικό κέντρο ανήκεις; Το είδες στη Vodafone;

  15. #1425
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να έχεις δίκιο, δεν θα διαφωνήσω σε αυτό. Αυτή την διεύθυνση δίνει το Google Street.
    Μιλάμε για την ίδια καμπίνα. Τελικά σε ποιο αστικό κέντρο ανήκεις; Το είδες στη Vodafone;
    όπως είπα εξ αρχής
    η οδός Χρεμωνίδου (ο δρόμος που περνάει από το Hondos Center) είναι η συνέχεια της Χρυσοστόμου Σμύρνης
    δεν ξέρω αν το διακρίνεις εδώ αυτό είναι το καφαο
    https://www.google.gr/maps/place/Vou...7!4d23.7510802

    Α/Κ Παγκρατίου λέει η ιστοσελίδα της VODAFONE
    μένει αύριο που θα είμαι καλά και θα πάω για δουλεία γυρνώντας να σας πω και το νούμερο της καμπίνας.

Σελ. 95 από 186 ΠρώτηΠρώτη ... 7585909394959697100105115 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Από xmak στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-15, 21:56
  2. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 17:12
  4. VDSL και πρόβλημα με σταθερό
    Από kaktos7 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-14, 07:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας