Σελ. 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 342
  1. #16
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να μπορώ να σου απαντήσω νομικά δυστυχώς, νομίζω ότι πολύ κακώς θεωρείς ότι η ιδιωτικότητα που γενικά ο καθένας μας θέλει είναι δικαίωμα. Κάνουμε ότι μπορούμε για να τη προστατέψουμε στο χώρο μας έννομα, από εκεί και πέρα όμως σε δημόσιους χώρους δεν μπορείς, και θα έπρεπε να μπορείς να κάνεις πολλά.

    Όσον αφορά τα οχήματα, αν αφορούσε τη σχέση πολίτη κράτους η πινακίδα, θα έπρεπε μόνο οι 2 εμπλεκόμενοι να τη βλέπουν. Αν με τη προβολή της πινακίδας το κράτος σε εκθέτει 24 ώρες το 24ωρο σε ένα σωρό άλλες χρήσεις (έστω παράνομες), νομίζω ότι δεν έχει κανένα νόημα για να συζητάμε περί ιδιωτικότητας της πινακίδας.

    Πέραν αυτού, όταν μιλάς περί δημοκρατικής και συνταγματικής αρχής, και εσύ εμπλέκεις τον ηθικό παράγοντα. Σημασία έχει μόνο το νομικό καθεστώς, το οποίο πρακτικά ούτε δημοκρατικό είναι ούτε άρρηκτα συνδεδεμένο με τις ασάφειες του συντάγματος. Αυτό που έχω εμπειρικά δει ως καταδικάσιμο είναι να διαλαλείς ψέμματα. Όταν αναφέρεσαι σε κάτι που είναι αλήθεια, ακόμα και αν αυτό δεν αφορά κανέναν (βλέπε το 80% κάθε σημερινού ΜΜΕ) δεν γίνεται ποτέ κάτι, ούτε καν φτάνει στα δικαστήρια το θέμα.
    Τα εχεις πολυ μπερδεμενα στο μυαλο σου. Δεν ειρωνευομαι, ουτε και χαρακτηριζω. Απλα παρατηρω.

    Να εξηγησω.

    Το Συνταγμα και η Δημοκρατια, παραγουν νομους, τουτεστιν δικαιωματα και υποχρεωσεις. Ετσι λοιπον, εγω ως ατομο και πολιτης και ζωντας σε πολιτισμενο, δημοκρατικο και σε χωρα που διεπεται απο νομους και συνταγμα, εχω το δικαιωμα του να μην παρακολουθουμαι και ουτε και ανακοινωνεται οπουδηποτε κι απο τον οποιονδηποτε η ζωη και οι εκφανσεις της. Πολυ γενικο αυτο αλλα η ουσια ειναι οτι δεν εχεις κανενα δικαιωμα να με βιντεοσκοπεις, οταν βρισκομαι ειτε μεσα στο σπιτι μου, ειτε εξω απο αυτο και σε δημοσιο χωρο και για οποιονδηποτε λογο. Μονον κρατικο οργανο σε υπηρεσια μπορει να το κανει και αυτο υπο προυποθεσεις και τηρωντας παντα τους νομους. Επισης εαν εγω στησω μια καμερα ΕΞΩ απο το σπιτι σου, φανερα ή κρυφα, και βιντεοσκοπω τα σουρτα φερτα σε αυτο και με παρεις χαμπαρι, αυτεπαγγελτα ο εισαγγελεας θα με χωσει μεσα. Λαικα για να γινεται κατανοητο. Κι ας μην "διαλλαλεις ψεματα", ακομα και τοτε δε θα χρειαστει καν να κανεις μηνυση. Απλα θα εθουν και θα με μαζεψουν.

    Για την πινακιδα που εχεις απορια, οτι δηλαδη ειναι φανερη σε ολους, αυτο δεν σημαινει πως ολοι γνωριζουν ποια πινακιδα ανηκει σε ποιον. Μονον η οικογενεια - συνηθως- του ιδιοκτητη ενω θα το μαθει και το κρατικο οργανο οταν θελησει να προβει σε ελεγχο. Ομως η ταυτοποιηση οχηματος, πινακιδας, ατομου και δραστηριοτητας σε εναν χωρο και μια συγκεκριμενη ωρα, συνιστα και παλι παρακολουθηση, καταγραφη και ενδεχομενη επεξεργασια. Πραγμα παρανομο. Για παραδειγμα, φαντασου να σε καλεσω σπιτι μου για καφε και εκει που τα λεμε, να σου δειξω και ενα προσφατο βιντεακι απο την καμερα που εστησα στο αυτοκινητο μου και εκει που περνουν οι σκηνες, να εντοπισεις εναν συναδελφο σου να βγαινει απο το Δαφνι, να ερωτοτροπει με τη φιλεναδα του μεσα στο αυτοκινητο του, να παιζει τεννις τη μερα που σε βυσματωσε να δουλεψεις επειδη δηθεν αυτος ηταν αρρωστος. Αυτα δεν ειναι ουτε αθωα, ουτε χιουμοριστικα, ουτε χαριτωμενα, ουτε φυσικα και παρανομα. Παρανομη ειναι παντα η καταγραφη τους. Απο καποιον που δεν εχει το δικαιωμα να καταστρατηγει την ιδιωτικοτητα των συμπολιτων του και μαλιστα για χαβαλε.

  2. #17
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε Κουραμπιε, αυτο που χανεις ειναι η ειδοποιος διαφορα που κανει το στοιχειο της καταγραφης. Αλλο μπορω να δω, αν κοιταξω, επειδη ετυχε να βρισκομαι εκει, και αλλο καταγραφω.

  3. #18
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ πολύ πολύ συνοπτικά, δεν είναι η καταγραφή τόσο όσο η χρήση της και η επεξεργασία των δεδομένων για σκοπό άλλο πλην της αυστηρά προσωπικής χρήσης (δλδ κάθεται στον σκληρό στο PC μου).

    Δλδ αν καταγράφω μία διαδρομή μέσω dashcam και την έχω στον υπολογιστή μου είναι ένα πράγμα. Αν αρχίσω να τη δημοσιεύω δεξιά και αριστερά χωρίς να έχω κάνει τις απαραίτητες προσθήκες και αλλαγές για να είμαι σε συνάφεια με την προστασία ΠΔ (πχ διαγραφή πινακίδων) ή εάν η καταγραφή αυτή χρησιμοποιηθεί εκτός υπολογιστή μου γενικά, ακόμα και σε έναν public dropbox folder εκεί έχω θέμα

    Αυτά σε πολύ συνοπτικό επίπεδο αλλά πάντοτε είναι η χρήση και η επεξεργασία και όχι η καταγραφή per se με αρκετές εξαιρέσεις εννοείται
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #19
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Στο εξωτερικο,ειδικα σε Αγγλια,Ηπα και Ρωσια οι καμερες εχουν βοηθησει ώστε να εντοπιστουν απαγωγεις,εγκληματιες και να εξιχνιαστουν πολλα εγκληματα.
    Στην Ελλαδα δυστυχως εχει παραγινει το κακο με τα προσωπικα δεδομενα σε σημειο υπερβολης.Οταν δημοσιοποιηθηκαν οι φωτογραφιες των ιεροδουλων που όπως αποδειχτηκε μετα δεν ειχαν AIDS οι περισσοτερες εκει που ηταν η Αρχη να προστατευσει τα δικαιώματα τους?Οταν οι εισπρακτικες εταιρειες αλωνιζουν και εκει είναι που γινεται παραβιαση προσωπικων δεδομενων που είναι η Αρχη?Αλλωστε μην ξεχναμε την ασπιδα προστασιας που δημιουργουσε ο νομος προσωπικων δεδομενων στους παιδεραστες και ευτυχως το ειδαν οι Εισαγγελεις και με δικη τους εντολη παρακαμπτωντας τον νομο δημοσιευαν τις φωτογραφιες.
    Δεν λεω να παρακολουθείς αδιακρίτως τον οποιοδήποτε πολιτη και να επεξεργαζεσε,δημοσιεύεις τα δεδομενα,αλλα πρεπει να υπαρχουν προυποθεσεις.Ευτυχως οι αρμόδιοι εχουν δει ότι ο υπαρχων νομος είναι το απολυτο φιασκο(ειδικα με την περιπτωση του Αλβανου δραστη με το καλασνικοφ που ο υπαρχων νομος πηγε να του απλωσει δικτυ προστασιας αλλα ευτυχως οι Αρχες παρακαμψαν τον νομο και εδωσαν τη φωτογραφια του στη δημοσιοτητα) και ειπαν ότι συντομα θα αλλαξει ριζικα ο νομος περι προσωπικων δεδομενων.

  5. #20
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ πολύ πολύ συνοπτικά, δεν είναι η καταγραφή τόσο όσο η χρήση της και η επεξεργασία των δεδομένων για σκοπό άλλο πλην της αυστηρά προσωπικής χρήσης (δλδ κάθεται στον σκληρό στο PC μου).

    Δλδ αν καταγράφω μία διαδρομή μέσω dashcam και την έχω στον υπολογιστή μου είναι ένα πράγμα. Αν αρχίσω να τη δημοσιεύω δεξιά και αριστερά χωρίς να έχω κάνει τις απαραίτητες προσθήκες και αλλαγές για να είμαι σε συνάφεια με την προστασία ΠΔ (πχ διαγραφή πινακίδων) ή εάν η καταγραφή αυτή χρησιμοποιηθεί εκτός υπολογιστή μου γενικά, ακόμα και σε έναν public dropbox folder εκεί έχω θέμα

    Αυτά σε πολύ συνοπτικό επίπεδο αλλά πάντοτε είναι η χρήση και η επεξεργασία και όχι η καταγραφή per se με αρκετές εξαιρέσεις εννοείται
    Αυτό είχα και εγώ στο μυαλό μου, γιαυτό και ούτε θα ρωτήσω κανέναν ούτε θεωρώ ότι μπορούν να μου κάνουν κάτι εφόσον απλά γράφω τις κάποιες διαδρομές αναψυχής/τουριστικές που θέλω να κάνω, και δεν τις χρησιμοποιώ δημοσίως.

    Τα υπόλοιπα τα ρώτησα για να ξέρω κατά πόσο αξίζει μόνιμη εγκατάσταση dashcam για να καλύπτει και ατυχήματα κτλ.

    Για 5 ταξίδια που μπορεί να θέλω να γράψω το χρόνο, βάζω και μια απλή κάμερα προσωρινά, χωρίς να τραβάω καλώδια πίσω από το ταμπλό.

  6. #21
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    πάντως (άσχετο) αν θέλεις να καταγράφεις μεγάλες διαδρομές πάρε μεγάλη καρτα!
    έχω δει 100MB το λεπτό για Full HD εγγραφή!

  7. #22
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είχα και εγώ στο μυαλό μου, γιαυτό και ούτε θα ρωτήσω κανέναν ούτε θεωρώ ότι μπορούν να μου κάνουν κάτι εφόσον απλά γράφω τις κάποιες διαδρομές αναψυχής/τουριστικές που θέλω να κάνω, και δεν τις χρησιμοποιώ δημοσίως.

    Τα υπόλοιπα τα ρώτησα για να ξέρω κατά πόσο αξίζει μόνιμη εγκατάσταση dashcam για να καλύπτει και ατυχήματα κτλ.

    Για 5 ταξίδια που μπορεί να θέλω να γράψω το χρόνο, βάζω και μια απλή κάμερα προσωρινά, χωρίς να τραβάω καλώδια πίσω από το ταμπλό.
    Για προσωπική χρήση αναψυχής κλπ μια χαρά, ακόμα και για να μαζέψεις φίλους στο σαλόνι να τους δείξεις μια διαδρομή (εκτός και αν αναμεταξύ τους είναι ο ρουφιάνος που θα σε δώσει στην ΑΠΔ )

    Για περίπτωση - κούφια η ώρα - ατυχήματος θεωρητικά μιλώντας το αρχείο δεν μπορεί (θεωρητικά!!!) να χρησιμοποιηθεί όσο παλαβό και αν ακούγεται ή τουλάχιστον τελεί υπό πολύ αυστηρές προϋποθέσεις, δες εδώ πχ σε μια πρόσφατη απόφαση του ΔΕΕ για αμιγώς προσωπική κάμερα που κατέγραψε την τέλεση αδικήματος στο πεζοδρόμιο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #23
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρομοίως, αν αντί για dashcam έγραφε ο συνοδηγός με το κινητό του; Νομίζω ότι ότι και αν έλεγε κάποιος διαμαρτυρόμενος, δεν θα επηρέαζε κανέναν μας.
    Αυτό είναι που μου κάνει και μένα εντύπωση, γι΄ αυτό ρώτησα.
    Ποια η διαφορά μια κανονικής κάμερας ή ενός κινητού που καταγράφω σε έναν εξωτερικό χώρο, με μια κάμερα σταθερά τοποθετημένη στο αυτοκίνητο?
    Κάτι το οποίο είχα κάνει παλιότερα, πριν 10+ χρόνια, που είχα ένα Jimny και κατέγραφα τις διαδρομές μου και ήταν κάτι που είχα εμπνευστεί από ένα Vitara που το πουλούσαν με camera on board και μάλιστα η διαφήμιση θυμάμαι πως έλεγε "για να γράφετε ότι δεν περιγράφετε", οπότε έκανα στο Jimny προσαρμογή μιας κανονικής κάμερας.
    Δεν ξέρω νομικά και δεν έχω άποψη, αλλά πιστεύω πως όσο μπορεί κάποιος να κινηθεί νομικά επειδή γράφω τα παιδιά μου με την φορητή μου κάμερα, άλλο τόσο μπορεί να το κάνει αν έχω μια σταθερή κάμερα στο αυτοκίνητο.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  9. #24
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    H καμερα μπορει ατυπα να είναι χρησιμη δικαστικα ως εξης,μπορει καποιος να σου κανει δολιοφθορες στο αυτοκινητο και να μην ξερεις ποιος είναι.Αν η καμερα τον καταγραψει και τον αναγνωρίσεις,σαφως δεν θα πεις στο δικαστηριο ότι τον κατεγραψε η καμερα αλλα ότι ησουν κρυμμενος και τον ειδες-αναγνωρισες οτι σου εκανε δολιοφθορες.Επισης σε περιπτωση ατυχήματος μπορει καποιος να σε τρακαρει και να σηκωθεί να φυγει και να μην προλάβεις να συγκρατήσεις την πινακιδα του,εκει σε βοηθαει παλι η καμερα.

  10. #25
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ας μην ξεχνουμε ομως, οτι αυτα υποκεινται στην νομικη ερμηνεια και στο κατα ποσο ενας δικαστης θα τα δεχτει ή απορριψει αλλα και στο τι μπορει να αντιτεινει ο τυχον αντιδικος. Το βασικο, και αυτο ειναι που λεω απο την αρχη, οτι η χρηση καμερας σε δημοσιο χωρο με σκοπο, προσοχη οχι τυχαια ή συμπτωματικα αλλα με σκοπο, την καταγραφη και επεξεργασια ( μαζι αυτα ) ειναι καταρχην και κατα βαση και με οσα ισχυουν στην Ελλαδα, παρανομα !

    Να μην θεωρει λοιπον καποιος οτι βρηκε την, απολυτη ισως, λυση ασφαλειας, κι ουτε οτι τα πραγματα ειναι απλα. Υπαρχουν λεπτομερειες και μαλιστα σημαντικες που θα πρεπει να λαμβανονται υποψη. Και η διαφημιση με το αυτοκινητο που πλασαρε την συνοδεια καμερας στο ταμπλω, η οποια και ΔΕΝ επαναληφθηκε εκτοτε αλλα και το google street view και ο τροπος που εμφανιζει τις εικονες του, ειναι κατατοπιστικοτατες ενδειξεις.

    - - - Updated - - -

    Δειτε και αυτο και ιδιαιτερα τα 8 και 9

    http://www.dpa.gr/portal/page?_pagei...hema=PORTAL#18

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από none1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H καμερα μπορει ατυπα να είναι χρησιμη δικαστικα ως εξης,μπορει καποιος να σου κανει δολιοφθορες στο αυτοκινητο και να μην ξερεις ποιος είναι.Αν η καμερα τον καταγραψει και τον αναγνωρίσεις,σαφως δεν θα πεις στο δικαστηριο ότι τον κατεγραψε η καμερα αλλα ότι ησουν κρυμμενος και τον ειδες-αναγνωρισες οτι σου εκανε δολιοφθορες.Επισης σε περιπτωση ατυχήματος μπορει καποιος να σε τρακαρει και να σηκωθεί να φυγει και να μην προλάβεις να συγκρατήσεις την πινακιδα του,εκει σε βοηθαει παλι η καμερα.
    Με λίγα λόγια δηλαδή θα πεις ψέματα;
    Θέλει μεγάλη προσοχή σε τέτοια θέματα, μπορείς χαλαρά να βρεθείς κατηγορούμενος απο κατήγορος

  12. #27
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    155
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/1003
    ISP
    OTE
    Router
    Dlink 2741b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια δηλαδή θα πεις ψέματα;
    Θέλει μεγάλη προσοχή σε τέτοια θέματα, μπορείς χαλαρά να βρεθείς κατηγορούμενος απο κατήγορος
    Αν για παράδειγμα εχεις με καποιον διαφορες και αυτος σου κανει συνεχεια δολιοφθορες στο αυτοκινητο σου σε τυχαια χρονικα διαστήματα και εχεις το αυτοκινητο παρκαρισμενο στο πεζοδρομιο πχ,ο μονος τροπος να τον πιασεις είναι η κρυφη καμερα.Οποτε μπρος στο να χειροδικήσεις ή να του κανεις και συ δολιοφθορες,καλυτερα να τον πας στο δικαστηριο εστω και αν χρειαστεί να πεις καποιο ψεμα.

  13. #28
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν λίγο καιρό είχα πέσει σε αυτό το άρθρο, ελπίζω να βοηθάει...

    http://www.yourgear.gr/index.php/to-...sta-aftokinita

  14. #29
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο καιρό είχα πέσει σε αυτό το άρθρο, ελπίζω να βοηθάει...

    http://www.yourgear.gr/index.php/to-...sta-aftokinita

    Γράφει:
    Από τα ανωτέρω σαφώς προκύπτει ότι δεν έχει βρεθεί ακόμα νομική οδός για να υπάρχει μόνιμη/σταθερή κάμερα καταγραφής στα οχήματα που κυκλοφορούν. Η τυχαία, συμπτωματική καταγραφή μιας σύγκρουσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ενώπιον των δικαστηρίων ως αποδεικτικό στοιχείο των συνθηκών υπό τις οποίες συνέβη το τροχαίο. Το ίδιο συμβαίνει μέχρι τωρα και με τις κάμερες ασφαλείας που υπάρχουν σε οδούς ή σε κτίρια που όμως καταγράφουν και τμήμα της οδού
    Άρα: καταγράφω με την κάμερά μου (την οποιαδήποτε) και αν με τρακάρουν ή βανδαλίσουν ή δεν ξέρω τι, κάνω μια επεξεργασία στο βίντεο και παραδίδω στις αρχές ένα νέο βίντεο με αυτό που τους ενδιαφέρει χωρίς να φανεί ότι έχω καταγράψει κάτι άλλο και ελπίζω πως θα θεωρήσουν ότι έγινε μια τυχαία καταγραφή τη στιγμή της σύγκρουσης, χωρίς να υπάρχουν άλλα προσωπικά δεδομένα στο βίντεο. Σωστά?
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  15. #30
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων

    Γράφει:

    Άρα: καταγράφω με την κάμερά μου (την οποιαδήποτε) και αν με τρακάρουν ή βανδαλίσουν ή δεν ξέρω τι, κάνω μια επεξεργασία στο βίντεο και παραδίδω στις αρχές ένα νέο βίντεο με αυτό που τους ενδιαφέρει χωρίς να φανεί ότι έχω καταγράψει κάτι άλλο και ελπίζω πως θα θεωρήσουν ότι έγινε μια τυχαία καταγραφή τη στιγμή της σύγκρουσης, χωρίς να υπάρχουν άλλα προσωπικά δεδομένα στο βίντεο. Σωστά?
    Άρα και με αυτό το σκεπτικό, έχεις την dashcam να γράφει, και στο δικαστήριο λες μόλις την είχα βάλει για να γράψω τις αντανακλάσεις του ηλίου στο καπό και έτυχε να πιάσει το ατύχημα;

Σελ. 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εργασία στο εξωτερικό: Γνώμες/απόψεις, τι ισχύει από ασφαλιστικά/φορολογικά/συνταξιοδοτικά
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 8098
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-24, 14:53
  2. Υπαναχώρηση - Τι ισχύει?
    Από jimger στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-16, 08:57
  3. Τέλος ενεργοποίησης-τι ισχύει;
    Από giannakaten στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-16, 13:06
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-16, 11:57
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-15, 17:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας