Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    εκκαθαριστικο,κουπονι,ταυτότητα,λογαριασμός ΔΕΚΟ. Πολλά ειναι? Το ιντερνετ αναγκαστικά,αν διαβάσεις το κείμενο της πρόσκλησης θα δεις οτι αυτό ειναι το αντικειμενο της δρασης.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από applebite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δική μου εμπειρία από ΟΤΕ Πάτρας, που πήγα με τον (δικαιούχο) αδερφό μου, έχοντας όπως λέει και η σελίδα της "αλληλεγγύης" εκτυπωμένο το κουπόνι.
    Η κοπέλα μας ζητά τους κωδικούς Taxisnet, για να μπει στη σελίδα και να εξακριβώσει αν όντως είναι δικαιούχος (πρώτο wtf).
    Δίπλα βλέπω ένα τετράδιο, γεμάτο με taxisnet usernames και passwords δικαιούχων που είχαν περάσει πριν από εμάς, in plain sight (δεύτερο WTF).
    Αφού της εξήγησα ότι η εξακρίβωση γίνεται με τον κωδικό από το εκτυπωμένο κουπόνι, και ότι είναι κάργα παράνομο να ζητάνε προσωπικά στοιχεία δημόσιας υπηρεσίας (πόσο μάλλον να τα γράφουν και σε τετράδιο), μου λέει ότι έτσι τους είπαν να κάνουν την εξακρίβωση. Μετά από διαπραγμάτευση (που είναι και επίκαιρη), την έπεισα να μου δώσει το Laptop της, να κάνω μόνος μου sign-in σε incognito παράθυρο, να της δείξω τη σελίδα δικαιούχου, και να κάνω sign-out!!!
    Η κοπέλα βέβαια ήταν εξυπηρετικότατη και όντως δεν ήξερε το παράτυπο/παράνομο του πράγματος, αλλά οι ανώτεροί της πρέπει να είναι μεγάλοι μπαγλαμάδες.
    και προσέξτε και αυτό, κανονικά κωδικούς του taxis δεν δίνετε πουθενά. Τα δικαιολογητικά και μόνο είναι αρκετά για να πιστοποιήσουν οτι είστε δικαιούχοι.

  2. #17
    Εγγραφή
    26-11-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    ενεργοποιησε κανενας το κουπονι?? πηγα χθες το πρωι στο Γερμανο στην Πατρα στην Κορινθου και αφου κοιταξε τα χαρτια εφερε και το λαπτοπ με το στικακι και τελευταια στιγμη ειχε προβλημα το συστημα τους.... πηγα παλι σημερα παλι το προβλημα και μου ειπε η υπαλληλος οτι κανενας δεν εχει παρει ακομη λογω του προβληματος.... εχει παρει κανενας??

  3. #18
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.290
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minasv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, η αδερφη μου δικαιουται το laptop, η τηλεφωνικη συνδεση που εχουμε ειναι στο ονομα της. Μπορουμε το ποσο που ειναι για το internet να το βαλουμε στην υπαρχων συνδεση; Δηλαδη να μειωθει το παγιο; Και να μην χρειαστει αλλη συνδεση;
    Έχω την ίδια απορία...
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  4. #19
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jiakomo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την ίδια απορία...
    Στην forthnet μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι, σε όλα τα διαθέσιμα πακέτα, οπότε μπορείς να "κουμπώσεις" το κουπόνι στη σύνδεση που έχετε ήδη.

    Όσον αφορά άλλες εταιρίες δεν ξέρω. Παίζει σοβαρά η περίπτωση, ορισμένες να έχουν επιλέξει συγκεκριμένα πακέτα
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #20
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εγω παλι δικαιουμαι την επιταγη αλλα...εχω μετακομισει στην ιδια πολη.Στο taxis φαινετε η παλια μου διευθυνση.Το "κοινωνικο μερισμα" το πηρα απο τη νεα διευθυνση...μηπως γνωριζει καποιος αν θα βγαλω ακρη;


    "Επισημαίνεται ότι οι ωφελούμενοι πολίτες, για να έχουν δικαίωμα συμμετοχής, πρέπει να εξακολουθούν να κατοικούν στη δηλωθείσα στο πληροφοριακό σύστημα TAXISNET και ισχύουσα κατά την 31/12/2014, διεύθυνση κατοικίας τους."

  6. #21
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    αν μετακόμισες πριν τις 31/12 θα έπρεπε να είχες κάνει αλλαγή διεύθυνσης στην εφορία...Ρώτα στο helpdesk της δράσης,ίσως το διευκρινήσουν.

  7. #22
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μετακόμισες πριν τις 31/12 θα έπρεπε να είχες κάνει αλλαγή διεύθυνσης στην εφορία...Ρώτα στο helpdesk της δράσης,ίσως το διευκρινήσουν.

    Μετακομισα πριν τις 31/12.Νομιζα οτι μου ειχε κανει αλλαγη διευθυνσης η λογιστρια αφου αφου ειχα παει και το νεο συμβολαιο.Θα ρωτησω αυριο αλλα δεν νομιζω να εχω θετικο αποτελεσμα.Ευχαριστω παρεα...

  8. #23
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχουν κάπου μαζεμένες οι προσφορές, sorted με value for money ας πούμε; Γιατί στρογγυλοποίηση βλέπω, και ουσία 0.

    Ψάχνω το καλύτερο δυνατό λαπτοπάκι για τη μάνα μου, χωρίς παραπάνω λεφτά. Αναγκαστικά πρέπει να πάμε σε κατάστημα στην πόλη διαμονής της, η μπορούμε να το κάνουμε κ εκτός;

  9. #24
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster WLAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν κάπου μαζεμένες οι προσφορές, sorted με value for money ας πούμε; Γιατί στρογγυλοποίηση βλέπω, και ουσία 0.

    Ψάχνω το καλύτερο δυνατό λαπτοπάκι για τη μάνα μου, χωρίς παραπάνω λεφτά. Αναγκαστικά πρέπει να πάμε σε κατάστημα στην πόλη διαμονής της, η μπορούμε να το κάνουμε κ εκτός;
    Μπορεις να το παρεις από οποια πολη θελεις. Η μονη προυποθεση , να μην εχει αλλαξει διευθυνση κατοικιας από αυτή που ηταν δηλωμενη στην εφορια πριν την εναρξη της δρασης. Επισης δεν μπορεις να το παρεις εσυ εκ μερους της. Από οπου και αν το παρετε θα πρεπει να είναι παρουσα για να υπογραψει.

  10. #25
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orestis2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να το παρεις από οποια πολη θελεις. Η μονη προυποθεση , να μην εχει αλλαξει διευθυνση κατοικιας από αυτή που ηταν δηλωμενη στην εφορια πριν την εναρξη της δρασης. Επισης δεν μπορεις να το παρεις εσυ εκ μερους της. Από οπου και αν το παρετε θα πρεπει να είναι παρουσα για να υπογραψει.
    Μάλλον περιορίζομαι στη Vodafone, γιατί έχει ήδη 2ετές συμβόλαιο HOL για τηλέφωνο και ίντερνετ, οπότε θα προσπαθήσω να ενσωματώσω την έκπτωση εκεί.

    Επίσης, τι παίζει με τις ώρες εκπαίδευσης;

    Έχει ήδη υπολογιστή και στοιχειώδεις γνώσεις, και δεν ψήνεται και ιδιαίτερα να έρθει κανείς σπίτι της για εκπαίδευση. Γενικά είναι συνεννοήσιμοι, η μιλάμε για υποχρεωτική εκπαίδευση και παρουσίες, σαν επιδοτούμενο σεμινάριο;

  11. #26
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster WLAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον περιορίζομαι στη Vodafone, γιατί έχει ήδη 2ετές συμβόλαιο HOL για τηλέφωνο και ίντερνετ, οπότε θα προσπαθήσω να ενσωματώσω την έκπτωση εκεί.

    Επίσης, τι παίζει με τις ώρες εκπαίδευσης;

    Έχει ήδη υπολογιστή και στοιχειώδεις γνώσεις, και δεν ψήνεται και ιδιαίτερα να έρθει κανείς σπίτι της για εκπαίδευση. Γενικά είναι συνεννοήσιμοι, η μιλάμε για υποχρεωτική εκπαίδευση και παρουσίες, σαν επιδοτούμενο σεμινάριο;
    Παρ ότι δεν ξερω τι ακριβως παιζει με τα ηδη υπαρχοντα συμβολαια, καταρχας πρεπει να δεις αν το συμβολαιο που εχει η μητερα σου, το εχει ενταξει η Hol στην ψηφιακη αλληλεγγυη.
    Δεν εχουν βαλει όλα τα πακετα οι εταιριες στο πρόγραμμα ψηφιακης αλληλεγγύης.
    Από εκει και περα εχω την αισθηση ότι γινετε νέο συμβολαιο από τη αρχη, με νεα διαρκεια, ασχετα από το αν υπαρχει παλιο συμβολαιο.
    Δεν το λεω με σιγουρια αυτο, αλλα φανταζομαι κατι τετοιο θα παιζει. Αν ισχυει κατι τετοιο, τοτε δεν ισχυει το παλιο συμβολαιο, αλλα το νέο, το οποιο θα εχει εκπτωση μεχρι 31/10 και μετα θα γυρισει στην κανονικη τιμη του πακετου χωρις καμια εκπτωση. Πρεπει να το ρωτήσεις αυτό , για να δεις αν συμφερει ένα νέο συμβολαιο με αλλους ορους και άλλη τιμη.

    Η εκπαιδευση δεν είναι υποχρεωτικη. Είναι η μονη από της τρις παροχες που δεν ειναι υποχρεωτική.
    Μαλιστα σημερα , στη σελιδα της δρασης, εκαναν και καποιες διευκρυνησεις γι αυτό το θεμα, και από εδώ και περα , οσοι περνουν τον εξοπλισμο και δεν θελουν το πακετο της εκπαιδευσης, υποχρεούνται να υπογραφουν υπεύθυνη δηλωση, που να λεει, ότι εχουν τις γνωσης που απαιτούνται για τη χρηση του tablet ή laptop που περνουν.
    Δεν ξερω για ποιο λογο αποφασισαν εκ των υστερων να γινετε αυτό με τη δηλωση.

  12. #27
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Δεν αλλάζεις συμβόλαιο στη hol. Από τη στιγμή που αυτό που έχεις, υποστηρίζεται από τη δράση, τότε -12€ έως 31/10/2015.

  13. #28
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αλλάζεις συμβόλαιο στη hol. Από τη στιγμή που αυτό που έχεις, υποστηρίζεται από τη δράση, τότε -12€ έως 31/10/2015.
    Εξαιρετικά. Θα την πάω τη Δευτέρα κιόλας.

  14. #29
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετικά. Θα την πάω τη Δευτέρα κιόλας.
    Φυσικά να είναι ίδιο όνομα και ίδια δ/νση κουπόνι και χολ.

  15. #30
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster WLAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αλλάζεις συμβόλαιο στη hol. Από τη στιγμή που αυτό που έχεις, υποστηρίζεται από τη δράση, τότε -12€ έως 31/10/2015.
    Δηλαδη εγω που εχω το ευελικτο 300, το οποιο εληξε και τωρα είναι αοριστου, αν παρω την εκπτωση των 12 ευρω, θα παραμεινει το συμβολαιο μου αοριστου?
    Γιατι κάθε χρονο ζηταω εκπτωση και κανω ανανεωση.
    Αν όμως παρω την εκπτωση των 12 ευρω μεχρι 31/10 και παραλληλα μου κανουν ανανεωση του συμβολαιου για 1 ένα χρονο ή παραπανω, δεν με συμφερει. Γιατι μετα τις 31/10 θα πρεπει να πληρωνω ολο το ποσο.
    Αντιθέτως με συμφερει να ζητησω εκπτωση που θα εχει διαρκεια για ένα χρονο. Όπως τωρα που μου ειχαν κανει 30% εκπτωση.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-14, 10:44
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-14, 04:32
  3. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 23:32
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-14, 00:54
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-14, 19:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας