Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Question
    Καλησπερα παιδια

    Εδω και καιρο εχω αλλαξει την συνδεση μου απο vodafone adsl με ενα zte router σε vdsl 50 με το sercomm h300s δουλευει κανονικα η γραμμη μου και η ταχυτητα ειναι αριστη αλλα το προβλημα μου ειναι το εξης:

    Υπαρχουν πανω απο 5 συσκευες μεσω wifi και 2 μεσω καλωδιου , γενικα υπαρχει θεμα με το ping (ms) οταν καποιος π.χ βλεπει youtube , τραβαει ολο το bandwith και ανεβαζει το ms αρκετα , υπαρχει καποια λυση?

    Γενικα το εψαξα και ειδα οτι δεν εχει qos το συγκεκριμενο router ομως απο console

    usermode="admin"
    page_data_init("settings")

    στα settings βγαζει qos χωρις επιλογη για καταταξη συσκευων, παρα μονο ftth klbs (1048576)

    ακομα και με cforspeed και ping traffic control παλι εχει προβλημα που και που.

    Εαν οχι υπαρχει καποιο καλο router εως 100ε να λυσω τα προβληματα μου?

    Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    21-10-2019
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Απ' όσα έχω διαβάσει εδώ, το συγκεκριμένο Modem/Router είναι απλά για κλάμματα. Και επειδή έτυχε να αναβαθμίζω αυτές τις μέρες σε VDSL 100 και μου ήρθε αυτό, προσωπικά είτε θα το βάλω ως Modem με κλειστό DCHP (κλάμα που δεν μπορώ να κλείσω NAT) και θα κουμπώσω πάνω το VR400 μου για να κάνει QoS, είτε θα βάλω το VR400 ως βασικό και θα δω αν μπορώ να το κάνω για σκέτη τηλεφωνία αυτό ή να πάρω κωδικούς και να βάλω ένα παλιό Speedport 2i για τηλεφωνία σε bridge mode.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας