Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 78
  1. #31
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "ας κλείσει" καλό είναι να πάψουμε να το χρησιμοποιύμε τόσο εύκολα. Αν κλείσει εκτός των άλλων συνεπειών που υπάρχουν, μειώνεται ο ανταγωνισμός με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Δεν αναφέρθηκα εξάλλου μόνο στη Wind. Τα ίδια ισχύουν για όλους τους παρόχους. Πενταροδεκάρες κερδίζουν ατομικά από τον καθένα μας είτε το αντιλαμβάνεσαι είτε όχι. 8,5€/μήνα κοστίζει μόνο η μίσθωση του βρόχου από τον ΟΤΕ. Υπάρχουν περιπτώσεις λοιπόν που οι εταιρείες πάνε για ...3€/μήνα κέρδος (προ φόρων). Εγώ π.χ. δεν έχω κάνει ποτέ κλήση προς χρεώσιμο (εκτός ενσωματωμένων "δωρεάν" κλήσεων του παγίου μου) τα τελευταία 7 χρόνια στον τωρινό και τον προηγούμενο πάροχό μου! Αντισταθμίζει τη χασούρα που έχουν από εμένα, το ότι έχω δηλώσει βλάβη (και άρα τους έχω απασχολήσει) 5-6 φορές όλες κι όλες σε αυτά τα 7 χρόνια και το ότι δεν μιλάω έστω και σε "δωρεάν" αστικές/υπεραστικές ...15 ώρες το 24ώρο. Κάποιοι άλλοι όμως συνδρομητές τα κάνουν και τα 2. Ό,τι κερδίζουν από εμένα, αντισταθμίζει τη χασούρα που έχουν από αυτούς τους άλλους. Έτσι "οριακά" κινούνται οι εταιρείες για αυτό και κάποιες δεν τα καταφέρνουν πάντα (π.χ. Netone που πήγε να τα δώσει όλα σε λογικές τιμές και έβαλε λουκέτο). Όταν αναγκάζονται να ρίξουν τιμές, πρέπει να βρουν κάποιο άλλο "τέχνασμα" ώστε να καλύψουν τις απώλειες (στη συγκεκριμένη περίπτωση η κατάργηση του "δωρεάν" εξοπλισμού η οποία βέβαια υποπτεύομαι ότι έγινε και για τον λόγο ότι υπήρχαν μεγάλα προβλήματα λόγω ατυχούς επιλογής των ΖΤΕ η οποία επιβάρυνε τελικά με πολλαπλάσιο κόστος τη Wind λόγω απασχόλησης της Τ.Υ. κλπ.).
    Χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης, μάλλον δεν έχεις ασκήσει ποτέ σου επιχειρηματική δραστηριότητα ή έστω ελεύθερο επάγγελμα. :-)
    Χωρίς καμιά διάθεση παρεξήγησης, ίσος θα ήταν καλό να κάναμε ένα έρανο για τους providers σύμφωνα με αυτά που λες.
    Επίσης φένεται να μην έχεις ασκήσει ποτέ πετυχημένη επιχειρηματική δραστηριότητα αν όντος πιστεύεις αυτά που γράφεις.

  2. #32
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδες με τα ρουτερ ειχαμε φτασει σε κανιβαλισμο. Αυτη τη στιγμη εχω 2 κλειστες κουτες που δεν ανοιξα ποτε και αλλα 2 χρησιμοποιημενα φυλαγμενα. Μονο καταστροφη φυσικων προων και σπαταλη χρηματων του provider που αν δεν συνεβαινε ισως και αν γυρνουσε στον καταναλωτη. Σαφως και καποιοι χαλιουνται τρελα, ειδικα οταν προφορικα παραπληροφορουνται, αλλα ειναι βρεφικα θεματακια που θα προσπεραστουν με τον καιρο αφου οπως αντιλαμβανομαι το πραγμα ολοι οι Isp θα το υιοθετησουν. Σκεφτειτε οτι ακομη και μονο 5€ να στοιχιζει στους isp το καθε ρουτερ, αν το πολλαπλασιασουμε επι τον αριθμο των νεων παροχων καθε ετους ειναι καποια μυρια...

  3. #33
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hannibal_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς καμιά διάθεση παρεξήγησης, ίσος θα ήταν καλό να κάναμε ένα έρανο για τους providers σύμφωνα με αυτά που λες.
    Επίσης φένεται να μην έχεις ασκήσει ποτέ πετυχημένη επιχειρηματική δραστηριότητα αν όντος πιστεύεις αυτά που γράφεις.

    Αρα εσυ πιστευεις οτι το ρουτερ η εταιρεια στο κανει δωρο και δεν εχει καμια οικονομικη επιπτωση η εταιρεια και χωρις να μετακυλησει το κοστος στον πελατη???
    Επειδη φαινεται οτι εχεις ασκησει επιχειρηματικη δραστηριοτητα σε ρωταω .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες με τα ρουτερ ειχαμε φτασει σε κανιβαλισμο. Αυτη τη στιγμη εχω 2 κλειστες κουτες που δεν ανοιξα ποτε και αλλα 2 χρησιμοποιημενα φυλαγμενα. Μονο καταστροφη φυσικων προων και σπαταλη χρηματων του provider που αν δεν συνεβαινε ισως και αν γυρνουσε στον καταναλωτη. Σαφως και καποιοι χαλιουνται τρελα, ειδικα οταν προφορικα παραπληροφορουνται, αλλα ειναι βρεφικα θεματακια που θα προσπεραστουν με τον καιρο αφου οπως αντιλαμβανομαι το πραγμα ολοι οι Isp θα το υιοθετησουν. Σκεφτειτε οτι ακομη και μονο 5€ να στοιχιζει στους isp το καθε ρουτερ, αν το πολλαπλασιασουμε επι τον αριθμο των νεων παροχων καθε ετους ειναι καποια μυρια...
    Και 5€ να ειναι ,με τις τυπωσεις τις διαφημιστικες και τις μεταφορικες φτανει για πλακα στο διπλασιο..
    Αν βαλεις και τα εξοδα για την ΄εξυπηρετηση πελατων' τοτε ανεβαινει πολυ παραπανω..

  4. #34
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιας και τώρα είδα το θέμα, δωρεάν modem πλέον δίνεται μόνο σε σύνδεση VDSL, αλλιώς έχει κόστος 20€
    http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti...ay-exoplismos/
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #35
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα εσυ πιστευεις οτι το ρουτερ η εταιρεια στο κανει δωρο και δεν εχει καμια οικονομικη επιπτωση η εταιρεια και χωρις να μετακυλησει το κοστος στον πελατη???
    Επειδη φαινεται οτι εχεις ασκησει επιχειρηματικη δραστηριοτητα σε ρωταω .
    Φυσικά και το κόστος πάντοντε καταλήγει άμεσα ή έμεσα στο πελάτη. Δεν τίθεται θέμα σε αυτό. Εγώ διαφωνώ στο ότι οι providers βγάζουν πενταροδεκάρες όπως αναφέρεις. Αν ήταν έτσι τότε επιχηρηματικά δεν θα ήταν βιόσημες.
    Από εκεί και πέρα, το πως διαχηρ'ιζεται κανείς τα κόστοι του είναι δικό του θέμα. Για παράδειγμα, μπορεί να με βολεύει να στέλνω routers κλειδωμένους, plug and play, παρά να απασχολώ προσωπικό για ερωτήσεις περί user/pass, πως το ένα πως το άλλο κτλ.

  6. #36
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hannibal_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς καμιά διάθεση παρεξήγησης, ίσος θα ήταν καλό να κάναμε ένα έρανο για τους providers σύμφωνα με αυτά που λες.
    Επίσης φένεται να μην έχεις ασκήσει ποτέ πετυχημένη επιχειρηματική δραστηριότητα αν όντος πιστεύεις αυτά που γράφεις.
    Καλά φίλε... Εσύ που είσαι πετυχημένος επιχειρηματίας, κέρνα καφέ όποιον περαστικό μπαίνει στο μαγαζί σου να ρωτήσει την ώρα... Εγώ αυτό που θυμάμαι πάντως είναι ότι η Forthnet έφτασε στα πρόθυρα χρεοκοπίας προ λίγων ετών, η Wind έχει απολύσει το 50% του προσωπικού της και η ΟΝ ήδη ουσιαστικά βάρεσε κανόνι. Το ποιός είναι βιώσιμος και ποιός όχι σηκώνει συζήτηση και δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να την κάνω τώρα. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι τουλάχιστον εκλογικεύθηκε αρκετά πλέον η δαπάνη παροχής τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών και προσωπικά προτιμώ να μιλάω με <10€ πρακτικά απεριόριστα πλέον από το κινητό μου (κι ας μη μου "χαρίζουν" το "σμαρτφον" των 50€) και να έχω απεριόριστα σταθερά από το σταθερό μου και ίντερνετ χωρίς περιορισμούς (όγκου γιατί κάποια στιγμή θα πάει κι εκεί το πράγμα) με άλλα 20€ (κι ας μη μου "χαρίζουν" τη μπακατέλα το ΖΤΕ ειδικά όταν έχω άλλα 6 ρούτερ στο ντουλάπι).

  7. #37
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά φίλε... Εσύ που είσαι πετυχημένος επιχειρηματίας, κέρνα καφέ όποιον περαστικό μπαίνει στο μαγαζί σου να ρωτήσει την ώρα... Εγώ αυτό που θυμάμαι πάντως είναι ότι η Forthnet έφτασε στα πρόθυρα χρεοκοπίας προ λίγων ετών, η Wind έχει απολύσει το 50% του προσωπικού της και η ΟΝ ήδη ουσιαστικά βάρεσε κανόνι. Το ποιός είναι βιώσιμος και ποιός όχι σηκώνει συζήτηση και δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να την κάνω τώρα. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι τουλάχιστον εκλογικεύθηκε αρκετά πλέον η δαπάνη παροχής τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών και προσωπικά προτιμώ να μιλάω με <10€ πρακτικά απεριόριστα πλέον από το κινητό μου (κι ας μη μου "χαρίζουν" το "σμαρτφον" των 50€) και να έχω απεριόριστα σταθερά από το σταθερό μου και ίντερνετ χωρίς περιορισμούς (όγκου γιατί κάποια στιγμή θα πάει κι εκεί το πράγμα) με άλλα 20€ (κι ας μη μου "χαρίζουν" τη μπακατέλα το ΖΤΕ ειδικά όταν έχω άλλα 6 ρούτερ στο ντουλάπι).
    συμφωνώ και γω σε όλο αυτό το σκεπτικό.το μόνο πρόβλημα για τον περισσότερο κόσμο είναι πως δεν μπορεί να εξυπήρετησει η τ/υ σε περίπτωση που βάλεις δικό σου ρούτερ.

  8. #38
    Εγγραφή
    14-07-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Αν γνωρίζεις τον τρόπο να συνδέσεις δικό σου router, το πιο πιθανό είναι να μην χρειάζεται να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών για θέματα του router σου.
    Η επιλογή "αγοράζω από τον πάροχο" είναι για όσους θέλουν κάτι τελείως plug n play και με υποστήριξη.
    Αν είσαι τόσο ψαγμένος ώστε να αγοράσεις δικό σου router, δεν θέλεις την τυπική υποστήριξη του παρόχου που σε πάει ποιηματάκι....

  9. #39
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά φίλε... Εσύ που είσαι πετυχημένος επιχειρηματίας, κέρνα καφέ όποιον περαστικό μπαίνει στο μαγαζί σου να ρωτήσει την ώρα... Εγώ αυτό που θυμάμαι πάντως είναι ότι η Forthnet έφτασε στα πρόθυρα χρεοκοπίας προ λίγων ετών, η Wind έχει απολύσει το 50% του προσωπικού της και η ΟΝ ήδη ουσιαστικά βάρεσε κανόνι. Το ποιός είναι βιώσιμος και ποιός όχι σηκώνει συζήτηση και δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να την κάνω τώρα. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι τουλάχιστον εκλογικεύθηκε αρκετά πλέον η δαπάνη παροχής τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών και προσωπικά προτιμώ να μιλάω με <10€ πρακτικά απεριόριστα πλέον από το κινητό μου (κι ας μη μου "χαρίζουν" το "σμαρτφον" των 50€) και να έχω απεριόριστα σταθερά από το σταθερό μου και ίντερνετ χωρίς περιορισμούς (όγκου γιατί κάποια στιγμή θα πάει κι εκεί το πράγμα) με άλλα 20€ (κι ας μη μου "χαρίζουν" τη μπακατέλα το ΖΤΕ ειδικά όταν έχω άλλα 6 ρούτερ στο ντουλάπι).
    Αν θυμάσε καλά, ανέφερες ότι οι πάροχοι βγάζουν πενταροδεκάρες και ότι θα έπρεπε να είμαστε και υποχρεωμένοι. Σε αυτό διαφώνησα. Ασε και εσύ τις κολοτούμπες

  10. #40
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "ας κλείσει" καλό είναι να πάψουμε να το χρησιμοποιύμε τόσο εύκολα. Αν κλείσει εκτός των άλλων συνεπειών που υπάρχουν, μειώνεται ο ανταγωνισμός με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Δεν αναφέρθηκα εξάλλου μόνο στη Wind. Τα ίδια ισχύουν για όλους τους παρόχους. Πενταροδεκάρες κερδίζουν ατομικά από τον καθένα μας είτε το αντιλαμβάνεσαι είτε όχι. 8,5€/μήνα κοστίζει μόνο η μίσθωση του βρόχου από τον ΟΤΕ. Υπάρχουν περιπτώσεις λοιπόν που οι εταιρείες πάνε για ...3€/μήνα κέρδος (προ φόρων). Εγώ π.χ. δεν έχω κάνει ποτέ κλήση προς χρεώσιμο (εκτός ενσωματωμένων "δωρεάν" κλήσεων του παγίου μου) τα τελευταία 7 χρόνια στον τωρινό και τον προηγούμενο πάροχό μου! Αντισταθμίζει τη χασούρα που έχουν από εμένα, το ότι έχω δηλώσει βλάβη (και άρα τους έχω απασχολήσει) 5-6 φορές όλες κι όλες σε αυτά τα 7 χρόνια και το ότι δεν μιλάω έστω και σε "δωρεάν" αστικές/υπεραστικές ...15 ώρες το 24ώρο. Κάποιοι άλλοι όμως συνδρομητές τα κάνουν και τα 2. Ό,τι κερδίζουν από εμένα, αντισταθμίζει τη χασούρα που έχουν από αυτούς τους άλλους. Έτσι "οριακά" κινούνται οι εταιρείες για αυτό και κάποιες δεν τα καταφέρνουν πάντα (π.χ. Netone που πήγε να τα δώσει όλα σε λογικές τιμές και έβαλε λουκέτο). Όταν αναγκάζονται να ρίξουν τιμές, πρέπει να βρουν κάποιο άλλο "τέχνασμα" ώστε να καλύψουν τις απώλειες (στη συγκεκριμένη περίπτωση η κατάργηση του "δωρεάν" εξοπλισμού η οποία βέβαια υποπτεύομαι ότι έγινε και για τον λόγο ότι υπήρχαν μεγάλα προβλήματα λόγω ατυχούς επιλογής των ΖΤΕ η οποία επιβάρυνε τελικά με πολλαπλάσιο κόστος τη Wind λόγω απασχόλησης της Τ.Υ. κλπ.).
    Χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης, μάλλον δεν έχεις ασκήσει ποτέ σου επιχειρηματική δραστηριότητα ή έστω ελεύθερο επάγγελμα. :-)
    Ιδανικά στον τέλειο ανταγωνισμό P=MC=MR, και μέσα στο MC υπάρχει και ένα λογικό κέρδος που ισούται κατα βάση με τα επιτόκια της αγοράς.
    Ο κλάδος της τηλεφωνίας (σταθερής και κινητής), λειτουργεί χωρίς συζήτηση σε Τέλειο ανταγωνισμό.
    Κάποιοι νομίζουν ότι στα 20ευρώ που δίνουν τον μήνα , η Wind κονομάει 240ευρώ τον χρόνο!

  11. #41
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    τα μεταφορικα ειναι μισθωμενα καθε μηνα φιλε μου. οσα και να στειλει,τα ιδια πληρωνει

    - - - Updated - - -

    Με την ποιοτητα των υπηρεσιων που εχουν καλα ειναι
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  12. #42
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαινω τη γκρινια... Δινει την επιλογη, σε οποιον θελει, χωρις να υποχρεωνει και τους θπολοιπους να το πληρωνουν. Τί καλυτερο;
    Ακριβώς έτσι. Nuff said...

  13. #43
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς έτσι. Nuff said...
    Ναι αλλά, αν δεί κάποιος τις τιμές που είχανε για νέες συνδέσεις πριν κάνουν την ανακοίνωση ότι πλέον τέρμα τα ρουτερ και τις τιμές μετά θα έβλεπε ότι ήταν οι ίδιες τιμές.

    Με λίγα λόγια δεν είναι κάτι που το κερδίζει ο πελάτης, αλλά ο πάροχος, όχι ότι είναι απαραίτητα κακό, αλλά αρκετά μακριά απο το Nuff said

  14. #44
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά φίλε... Εσύ που είσαι πετυχημένος επιχειρηματίας, κέρνα καφέ όποιον περαστικό μπαίνει στο μαγαζί σου να ρωτήσει την ώρα... Εγώ αυτό που θυμάμαι πάντως είναι ότι η Forthnet έφτασε στα πρόθυρα χρεοκοπίας προ λίγων ετών, η Wind έχει απολύσει το 50% του προσωπικού της και η ΟΝ ήδη ουσιαστικά βάρεσε κανόνι. Το ποιός είναι βιώσιμος και ποιός όχι σηκώνει συζήτηση και δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να την κάνω τώρα. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι τουλάχιστον εκλογικεύθηκε αρκετά πλέον η δαπάνη παροχής τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών και προσωπικά προτιμώ να μιλάω με <10€ πρακτικά απεριόριστα πλέον από το κινητό μου (κι ας μη μου "χαρίζουν" το "σμαρτφον" των 50€) και να έχω απεριόριστα σταθερά από το σταθερό μου και ίντερνετ χωρίς περιορισμούς (όγκου γιατί κάποια στιγμή θα πάει κι εκεί το πράγμα) με άλλα 20€ (κι ας μη μου "χαρίζουν" τη μπακατέλα το ΖΤΕ ειδικά όταν έχω άλλα 6 ρούτερ στο ντουλάπι).
    οι ξενοι πχ σουηδια, σιγκαπουρη κλπ που εχουν ftth και εχουν κανει τοσα εργα(που υποτιθεται οτι ειναι και πανακριβα) πως δεν εχουν πτωχευσει?γιατι εχουν καλυτερο ιντερνετ απο μας?
    γιατι οι τιμες πχ ρουμανια ειναι τοσο χαμηλες..
    αρα κατι αλλο φταιει και εχουν πτωχευσει αν εχουν πτωχευσει.

  15. #45
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά, αν δεί κάποιος τις τιμές που είχανε για νέες συνδέσεις πριν κάνουν την ανακοίνωση ότι πλέον τέρμα τα ρουτερ και τις τιμές μετά θα έβλεπε ότι ήταν οι ίδιες τιμές.

    Με λίγα λόγια δεν είναι κάτι που το κερδίζει ο πελάτης, αλλά ο πάροχος, όχι ότι είναι απαραίτητα κακό, αλλά αρκετά μακριά απο το Nuff said
    Αν από κάτι που δεν ζημιώνει τον πελάτη, κερδίζει ο πάροχος, ο οποίος είναι σε θέση να κάνει καλύτερες προσφορές (εστω και αν όχι άμεσως), τότε προς ώφελος του καταναλωτή δεν είναι τελικά;

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Βοήθεια για επιλογή modem (όχι router!) σε Forthnet και ερώτηση για ταχύτητες
    Από tolis626 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-15, 12:11
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-14, 19:55
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-14, 21:24
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 11:23
  5. Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-14, 13:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας