Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 61
  1. #31
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι είχε βλάβη η γραμμή και δεν πήγε ο πάροχος;
    Ξεπέρασες στα γρήγορα ότι μετά από καλωδιακή βλάβη σε όλο το τετράγωνο, άφησαν ασύνδετα στον κατανεμητή τα καλώδια των παρόχων εκτός των δικών τους; Και μάλιστα Κυριακάτικα;

    Το είδαμε και τον προηγούμενο μήνα με τις βροχές, όταν πλημμύρισαν αρκετά φρεάτια στην περιοχής μας και οι "επιστήμονες" του ΟΤΕ μέσα στην φούρια τους έκαναν λάθος συνδέσεις γραμμών και ο κόσμος ήταν χωρίς ή με υποβαθμισμένες υπηρεσίες για 2 βδομάδες.
    Έχουν πληθύνει οι φωνές το τελευταίο τουλάχιστον 6μηνο, ακόμη και από τους ίδιους τους εργαζόμενους, για την πτώση της ποιότητας στην εξυπηρέτηση.

  2. #32
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβες, ο τρόπος δήλωσης βλάβης είναι ενας, πάει πρώτα ο τεχνικός του παρόχου στον χώρο του πελάτη, κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις και μετά δίνει βλάβη στον ΟΤΕ. Αυτό δεν το κάνουν, προτιμούν να δίνουν βλάβη προς ΟΤΕ.
    Στην περίπτωση μου δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ίσα, ίσα που ήρθαν 2 φορές να μετρήσουν ώστε να είναι σίγουροι ότι το καλωδιακό πρόβλημα δεν αφορά την δικιά τους μεριά. Σε ερώτηση μου, γιατί ρε παιδιά ξοδεύτε τόσο χρόνο και χρήμα αφού γνωρίζεται ότι το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ, η απάντηση ήταν ότι είναι υποχρεωμένοι αλλιώς πληρώνουν πρόστημο στον ΟΤΕ.

  3. #33
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    922
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.864/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    Thomson TG789vn
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 13,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για τον sdikr μονίμως το πρόβλημα είναι οι εναλλακτικοί..
    το λέει ξανά.. και ξανά.. σε όλα τα τοπικ... στον ΟΤΕ δουλεύει μάλλον..

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι είχε βλάβη η γραμμή και δεν πήγε ο πάροχος;
    Ξεπέρασες στα γρήγορα ότι μετά από καλωδιακή βλάβη σε όλο το τετράγωνο, άφησαν ασύνδετα στον κατανεμητή τα καλώδια των παρόχων εκτός των δικών τους; Και μάλιστα Κυριακάτικα;

    Το είδαμε και τον προηγούμενο μήνα με τις βροχές, όταν πλημμύρισαν αρκετά φρεάτια στην περιοχής μας και οι "επιστήμονες" του ΟΤΕ μέσα στην φούρια τους έκαναν λάθος συνδέσεις γραμμών και ο κόσμος ήταν χωρίς ή με υποβαθμισμένες υπηρεσίες για 2 βδομάδες.
    Έχουν πληθύνει οι φωνές το τελευταίο τουλάχιστον 6μηνο, ακόμη και από τους ίδιους τους εργαζόμενους, για την πτώση της ποιότητας στην εξυπηρέτηση.
    Οχι, είπα το ότι δεν έχουν τεχνικους ώστε να πάνε την Κυριακή να δούνε τι έγινε, εφόσον βρήκαν δόλο απο την πλευρά του ΟΤΕ τότε ας πράξουν τα προβλεπόμενα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hannibal_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση μου δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ίσα, ίσα που ήρθαν 2 φορές να μετρήσουν ώστε να είναι σίγουροι ότι το καλωδιακό πρόβλημα δεν αφορά την δικιά τους μεριά. Σε ερώτηση μου, γιατί ρε παιδιά ξοδεύτε τόσο χρόνο και χρήμα αφού γνωρίζεται ότι το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ, η απάντηση ήταν ότι είναι υποχρεωμένοι αλλιώς πληρώνουν πρόστημο στον ΟΤΕ.
    Αν ήταν στο χέρι τους θα ζητούσαν να πηγαίνει πάντα ο ΟΤΕ ώστε να μην χρειαστεί να στείλουν δικό τους τεχνικό, οι αναφορές στο φόρουμ που δεν έχει πάει τεχνικός του παρόχου και έχουν στείλει βλάβη στον ΟΤΕ είναι πολλές ακόμα



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τον sdikr μονίμως το πρόβλημα είναι οι εναλλακτικοί..
    το λέει ξανά.. και ξανά.. σε όλα τα τοπικ... στον ΟΤΕ δουλεύει μάλλον..
    Ναι για εσένα για όλα φταίει ο ΟΤΕ, αυτά τα λένε οι εναλλακτικοί, παλιότερα μάλιστα είχε βγάλει και ανακοίνωση η ΕΕΤΤ για το που ήταν τα προβλήματα.

  5. #35
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι είχε βλάβη η γραμμή και δεν πήγε ο πάροχος;
    Ξεπέρασες στα γρήγορα ότι μετά από καλωδιακή βλάβη σε όλο το τετράγωνο, άφησαν ασύνδετα στον κατανεμητή τα καλώδια των παρόχων εκτός των δικών τους; Και μάλιστα Κυριακάτικα;

    Το είδαμε και τον προηγούμενο μήνα με τις βροχές, όταν πλημμύρισαν αρκετά φρεάτια στην περιοχής μας και οι "επιστήμονες" του ΟΤΕ μέσα στην φούρια τους έκαναν λάθος συνδέσεις γραμμών και ο κόσμος ήταν χωρίς ή με υποβαθμισμένες υπηρεσίες για 2 βδομάδες.
    Έχουν πληθύνει οι φωνές το τελευταίο τουλάχιστον 6μηνο, ακόμη και από τους ίδιους τους εργαζόμενους, για την πτώση της ποιότητας στην εξυπηρέτηση.

    Σωστά. Έχει πέσει πολύ η αξιοπιστία του. Για όσους δεν το είδαν, πριν 1,5 μήνα σχεδόν είχα βλάβη στη γραμμή μου (μάλλον από τις πολλές βροχές) και πολλοί στην περιοχή μείναμε χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ (ή τρόμαζε να συγχρονίσει στα 2 Mbps). Ξαφνικά, λίγες μέρες μετά απέκτησα αριθμό ΟΤΕ από μια γειτόνισσα και μπορούσα να καλέσω κανονικά και να την χρεώσω (δεν το έκανα)!

  6. #36
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    922
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.864/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    Thomson TG789vn
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 13,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τον sdikr μονίμως το πρόβλημα είναι οι εναλλακτικοί..
    το λέει ξανά.. και ξανά.. σε όλα τα τοπικ... στον ΟΤΕ δουλεύει μάλλον..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι για εσένα για όλα φταίει ο ΟΤΕ, αυτά τα λένε οι εναλλακτικοί, παλιότερα μάλιστα είχε βγάλει και ανακοίνωση η ΕΕΤΤ για το που ήταν τα προβλήματα.
    Όποιος κατάλαβε.. κατάλαβε.!!! χεχε..

  7. #37
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος κατάλαβε.. κατάλαβε.!!! χεχε..

  8. #38
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μην καρφώνεστε παιδιά

  9. #39
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος κατάλαβε.. κατάλαβε.!!! χεχε..
    Προσωπικά είμαι (μάλλον) ένας από αυτούς που δεν κατάλαβαν..
    Θέλεις να γίνεις πιο σαφής και να μην πετάς σπόντες;

  10. #40
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είχα διαβάσει αλλά βασίστηκα στα λεγόμενα της HOL ότι η σύνδεση θα λειτουργούσε σε 15 μέρες και τους πίστεψα.

    Τα νεότερα είναι ότι τελικά ήρθε ο ΟΤΕ , μετά από 2 αναβολές λόγω δικής του υπαιτιότητας (εγώ ήμουν στο χώρο μου και περίμενα, το κουδούνι έχει το όνομά μου όπως ζητούσαν, αλλά αυτοί απλά δεν ήρθαν τις προηγούμενες φορές). Αλλά βέβαια η γραμμή δεν δουλεύει ακόμα γιατί οι τεχνικοί της HOL για τη μικτονόμηση δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο να κανονίσουμε ραντεβού. Μου είπαν ότι σήμερα ή αύριο το αργότερο, οπότε αναμένω.

    Αδικα τσακωνεστε. Ο topic starter εχει δωσει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες . Με bold ειναι οσα χρειαζεται να ξερει κανεις. Η hol ενημερωσε για την αναμονη για παραδοση ανενεργου βροχου. Ο ΟΤΕ ενημερωνει το wcrm με το ραντεβου, και η hol με την σειρα της ενημερωνει σχετικα τον φιλο, ωστε να εξασφαλισει προσβαση στον τεχνικο οτε (και τα κλασικα..ονομα στο κουδουνι κλπ).
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ο ΟΤΕ αλλαξε 2 φορες το ραντεβου(δηλαδη δεν ηρθε καν, αφου ο φιλος εμεινε σπιτι και περιμενε, δεν εχουμε λογο να τον βγαλουμε ψευτη). Τελικα ηρθε στο 3ο ραντεβου οπως αναφερει και ο φιλος, και παρεδωσαν την γραμμη. Οταν γινει αυτο και ενημερωσουν σχετικα το wcrm για την ολοκληρωση της κατασκευης, ο παροχος τοτε στελνει τον τεχνικο του για να ολοκληρωσει την μικτονομηση.

    Το αναλογο πεδιο στο wcrm οπως εχουν τα πραγματα, οφειλει να μετονομαστει σε "Ημερομηνια πιθανης παραδοσης βροχου" καλυτερα. Οπως γινεται και με τις καλωδιακες. Ημερομηνια πιθανης αρσης δινουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος valen_gr : 22-01-15 στις 21:27.

  11. #41
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @sdikr Ο παροχος μια χαρα θα ερχοτανε, το θεμα ειναι οτι εργαζονται καθημερινες οι ανθρωποι, και ο ΟΤΕ το εβγαλε καλωδιακη κυριακατικο. Ο λογος που εβγαλε καλωδιακη το τετραγωνο? Τα ειχανε κανει τοσο χαλια με τις μικτονομησεις και τις μπινιες τοσα χρονια (χαλασμενη ρεγκλετα - θα σε κουμπωσω αλλου για να παιζεις καλυτερα χωρις να το καταγραψω πουθενα), που στο τελος ειχανε αλλους αριθμους βροχων σε αλλους συνδρομητες. Δηλαδη δικο τους λαθος. Ας το φτιαχνανε Δευτερα, να ειχανε και την λιστα με τα στοιχεια των εναλλακτικων, να το φτιαχνανε οντως. Οχι να ξυλωσουν ολο το KV..

  12. #42
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vOOz Εμφάνιση μηνυμάτων
    @sdikr Ο παροχος μια χαρα θα ερχοτανε, το θεμα ειναι οτι εργαζονται καθημερινες οι ανθρωποι, και ο ΟΤΕ το εβγαλε καλωδιακη κυριακατικο. (....) Ας το φτιαχνανε Δευτερα, .......
    Δεν ξέρω αν ισχύει (ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά σε αντίθετη περίπτωση), αλλά υπάρχει η φήμη ότι πηγαίνουν στα σπίτια Κυριακές και αργίες για φιλοδωρήματα ... Μου έτυχε πολύ παλιά, νομίζω το 1996, να έρθει τεχνικός για να μου συνδέσει νέα γραμμή Κυριακή πρωί (αλλά εννοείται ότι δεν είχε bonus ). Θα μπορούσε κάλλιστα αυτό να γινόταν τη Δευτέρα.

  13. #43
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dikal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν ισχύει (ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά σε αντίθετη περίπτωση), αλλά υπάρχει η φήμη ότι πηγαίνουν στα σπίτια Κυριακές και αργίες για φιλοδωρήματα ... Μου έτυχε πολύ παλιά, νομίζω το 1996, να έρθει τεχνικός για να μου συνδέσει νέα γραμμή Κυριακή πρωί (αλλά εννοείται ότι δεν είχε bonus ). Θα μπορούσε κάλλιστα αυτό να γινόταν τη Δευτέρα.
    απ'οτι εχω καταλαβει, κυριακες δουλευει για καλωδιακες και για τους πελατες του. Αλλα δεν ειναι σιγουρο. Ουτε εγω ξερω. Ολα φαινονται αρκετα περιεργα :/

  14. #44
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ειχα κανει και εγω αιτηση για hol 2play με τα 22 στις 15/1, παρελαβα ρουτερ και προχθες θα ερχοταν υποτιθεται ο τεχνικος του οτε. Τελικα δεν ηρθε κανεις παρολο που ημουν ολη την μερα εκει να περιμενω.
    Τηλεφωνω χθες στην hol και δεν ειχαν ενημερωση, ξανατηλεφωνω σημερα και μου λεει ναι δεν ηρθε τεχνικος γιατι ειδαν οτι εχουν ενα θεμα καλωδιωσης και θα χρειαστει μια ειδικη κατασκευη οπου ισως να καθυστερησει και 2 μηνες. Εχει πεσει κανεις σε παρομοια κατασταση να με συμβουλεψει πως να κινηθω απο εδω και περα; Μιλαμε παντα για ενεργοποιηση νεας γραμμης.
    Αυτην την στιγμη προσπαθω να συγκρατησω τα νευρα μου γιατι δεν ειναι λογικο σε πρωτευουσα χωρας εν ετη 2015 να υπαρχουν τετοιοι χρονοι αναμονης.

  15. #45
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μηπως πρεπει να φερουν γραμμη εκει που εισαι? υπηρχε πριν γραμμη?

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-15, 12:27
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-14, 15:26
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 21:46
  4. Βοήθεια για αίτηση για νέα σύνδεση HOL
    Από tasn100 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-14, 23:00
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-14, 21:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας