Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 61
  1. #46
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vOOz Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως πρεπει να φερουν γραμμη εκει που εισαι? υπηρχε πριν γραμμη?
    To σπιτι εχει κανονικα γραμμη οτε με ιντερνετ απο τον προηγουμενο εννοικιαστη στο ονομα του αλλα επειδη την εχει αφησει απληρωτη εχει γινει φραγη οποτε υποθετω οτι η καλωδιωση για γραμμη υπαρχει. Γενικα δεν ξερω ποιος απο τους 2 μου λεει ψεμματα και δεν ξερω και τι μπορω να κανω στην παρουσα φαση που ειμαι. Απο την hol μου ειπαν οτι και σε αλλο παροχο να παω θα εχω παλι τα ιδια θεματα αλλα δεν τους πολυπιστευω, απο την αλλη ομως τα προγραμματα του οτε ειναι ακριβα.

  2. #47
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snik38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To σπιτι εχει κανονικα γραμμη οτε με ιντερνετ απο τον προηγουμενο εννοικιαστη στο ονομα του αλλα επειδη την εχει αφησει απληρωτη εχει γινει φραγη οποτε υποθετω οτι η καλωδιωση για γραμμη υπαρχει. Γενικα δεν ξερω ποιος απο τους 2 μου λεει ψεμματα και δεν ξερω και τι μπορω να κανω στην παρουσα φαση που ειμαι. Απο την hol μου ειπαν οτι και σε αλλο παροχο να παω θα εχω παλι τα ιδια θεματα αλλα δεν τους πολυπιστευω, απο την αλλη ομως τα προγραμματα του οτε ειναι ακριβα.
    Αν δε βλέπεις τίποτα να κινείται, ακυρώνεις την αίτηση στη HOL και πας να κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ για να σου δώσει μόνο νέο αριθμό. Αφού στον ανοίξει ο ΟΤΕ, τότε πας και κάνεις αίτηση (με τον ίδιο αριθμό) σε όποια εταιρία θες... Θα σου έρθει ένας λογαριασμός ΟΤΕ για την ενεργοποίηση της γραμμής.

    Συνήθως όταν ζητάς νέο αριθμό από εναλλακτικό πάροχο, δημιουργείται μπάχαλο... Ασυνεννοησία, αδιαφορία του ΟΤΕ, κανείς δεν ξέρει...

  3. #48
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ο προηγουμενος συνδρομητης μηπως ειχε μονο τηλεφωνο? υπαρχουν καποιες περιοχες με μια ξεχασμενη τεχνολογια, που για να βαλεις ιντερνετ πρεπει να κανεις νεα γραμμη ουσιαστικα.

  4. #49
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vOOz Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως πρεπει να φερουν γραμμη εκει που εισαι? υπηρχε πριν γραμμη?
    Υπηρχε γραμμη οτε απο τον προηγουμενο εννοικιαστη οπου ειχε και ιντερνετ.

  5. #50
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Η αναζητηση μου συνεχίζεται απο οτι βλεπω στο site του οτε δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για ίντερνετ στην περιοχη μου. Πηρα τηλ στην εξυπηρέτηση τους για νεα γραμμή και μου λενε οτι δεν υπαρχουν διαθέσιμες πορτες για ίντερνετ οπότε φαντάζομαι οτι και στον οτε να παω θα ειμαι χωρις ίντερνετ και θα κολλησει παλι η αιτηση μετα. Απο πλευρας hol τα ιδια, υπαρχει προβλημα καλωδίωσης οπου θα το φτιάξει ο οτε το αργότερο σε 2 μηνες. Τι μπορω να κανω σε αυτην την περίπτωση για να προχωρήσω λιγο τα πράγματα εκτός απο υπομονη;

  6. #51
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snik38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αναζητηση μου συνεχίζεται απο οτι βλεπω στο site του οτε δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για ίντερνετ στην περιοχη μου. Πηρα τηλ στην εξυπηρέτηση τους για νεα γραμμή και μου λενε οτι δεν υπαρχουν διαθέσιμες πορτες για ίντερνετ οπότε φαντάζομαι οτι και στον οτε να παω θα ειμαι χωρις ίντερνετ και θα κολλησει παλι η αιτηση μετα. Απο πλευρας hol τα ιδια, υπαρχει προβλημα καλωδίωσης οπου θα το φτιάξει ο οτε το αργότερο σε 2 μηνες. Τι μπορω να κανω σε αυτην την περίπτωση για να προχωρήσω λιγο τα πράγματα εκτός απο υπομονη;
    Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τηλ στο τμήμα πωλήσεων των HOL/VODAFONE στην ουσία μια εταιρία αλλά ακόμα πιστεύω ότι έχουν διαφορετικά τμήματα, θα εξηγούσα την κατάσταση και το πρόβλημα και θα τους ζήταγα μέχρι να αποκατασταθεί η γραμμή μου να μου κάναν κάποια ειδική έκπτωση σε 3G ιντερεντ.

  7. #52
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Update τελικα vodafone/hol, wind δεν δινουν καποιο στικακι για νεα γραμμη παρα μονο αν υπαρχει τεχνικο προβλημα (ετσι μου ειπαν δηλαδη). Ο οτε τηλεφωνικα καπου στις 4-6/2 μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει δικτυο και οταν ξαναδοκιμασα στις 11/2 μου ειπαν οτι υπαρχει κανονικα και μαλιστα υπαρχουν 124 διαθέσιμες πορτες. Με το που το ακουσα αυτο εκανα αιτηση τηλεφωνικα στον οτε οπου μου ειπαν σε 4 μερες θα ερθει τεχνικος και μετα απο λιγες μερες διεκοψα την αιτηση μου στην hol με σκοπο να κανω φορητοτητα οταν ενεργοποιηθει.
    Στις 17/2 και ενω δεν ειχε πατησει ο τεχνικος παιρνω τηλεφωνο να δω τι γινεται και μου λενε οτι δεν εχει δικτυο. Αφου τα ακουσαν ενα χερακι μου ειπαν τα γνωστα οτι δεν ξερουν ποτε θα εχουν και να περιμενω. Την επομενη μερα εκανα καταγγελια στην ΕΕΤΤ κατα του οτε οπου μετα απο 1 βδομαδα περιπου με καλεσαν απο τον οτε για να ζητησουν περισσοτερα στοιχεια και τωρα περιμενω να μιλησω με τον αρμοδιο συναδελφο (Αγνωστο το ποτε). Απο οτι ειδα η ΕΕΤΤ τους εχει δωσει προθεσμια μεχρι τις 17-3 για να μου απαντησουν και πραγματικα δεν ξερω τι να κανω για να βγαλω ακρη μεσα σε αυτο το χαος.

  8. #53
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και οι αλητειες απο τον ΟΤΕ συνεχιζονται..

  9. #54
    Εγγραφή
    14-07-2008
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    σιγα τις αλητειες. Δεν του κλεψαν και το σπιτι. Ενας λαθος εκανε ο υπαλληλος που ελεγξε τις διαθεσιμες πορτες και του ειπε οτι εχουν, ενω δεν εχουν.

    @ snik38: προφανως, για να σου λεει το ιδιο και ο ΟΤΕ και η HOL, παει να πει οτι αυτα ισχυουν κιολας. Για να σου λενε τοσο, περιμενε τοσο. Θαρρω οτι πρεπει να εγκαταστησουν νεες πορτες στο A/K της περιοχης για να μπορεσουν να σου δωσουν υπηρεσια. Και τυχερος εισαι, κατα τη γνωμη μου, που θα γινει αυτο και σε ευλογο διαστημα κιολλας. Θα μπορουσαν να σου πουν να περιμενεις και ενα χρονο.

  10. #55
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα μπορούσαν επίσης να σου πουν ότι πρέπει να σκάψεις μόνος σου. Και να πληρώσεις και €100.000 για την εγκατάσταση. Τυχερούλη, τσάμπα θα τη βγάλεις ...

  11. #56
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ευτυχως πριν 2 μερες ηρθε τεχνικος του οτε... το περιεργο ειναι οτι εκεινη την μερα ειχα παρει κατα τις 11 την εξυπηρετηση πελατων να ρωτησω αν υπαρχει κατι νεοτερο οπου δεν ειχαν καποια ενημερωση και μετα απο 2 ωρες με παιρνει τηλ για να κανονισω το ραντεβου του τεχνικου. Προς το παρον εχω τηλεφωνικη γραμμη και σημερα θα παω να παρω την βεβαιωση κατοχου γραμμης για να φυγω για hol, ελπιζω να πανε ολα καλα αυτην την φορα και να μην κολλησει καπου το θεμα παλι.

  12. #57
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snik38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχως πριν 2 μερες ηρθε τεχνικος του οτε... το περιεργο ειναι οτι εκεινη την μερα ειχα παρει κατα τις 11 την εξυπηρετηση πελατων να ρωτησω αν υπαρχει κατι νεοτερο οπου δεν ειχαν καποια ενημερωση και μετα απο 2 ωρες με παιρνει τηλ για να κανονισω το ραντεβου του τεχνικου. Προς το παρον εχω τηλεφωνικη γραμμη και σημερα θα παω να παρω την βεβαιωση κατοχου γραμμης για να φυγω για hol, ελπιζω να πανε ολα καλα αυτην την φορα και να μην κολλησει καπου το θεμα παλι.
    Αφού σου έδωσαν γραμμή, πάλι καλά! Ζήτα και τον αριθμό του τηλεφώνου κι έφυγες για φορητότητα στη HOL (ή όπου θες).

  13. #58
    Εγγραφή
    14-07-2008
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snik38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχως πριν 2 μερες ηρθε τεχνικος του οτε... το περιεργο ειναι οτι εκεινη την μερα ειχα παρει κατα τις 11 την εξυπηρετηση πελατων να ρωτησω αν υπαρχει κατι νεοτερο οπου δεν ειχαν καποια ενημερωση και μετα απο 2 ωρες με παιρνει τηλ για να κανονισω το ραντεβου του τεχνικου. Προς το παρον εχω τηλεφωνικη γραμμη και σημερα θα παω να παρω την βεβαιωση κατοχου γραμμης για να φυγω για hol, ελπιζω να πανε ολα καλα αυτην την φορα και να μην κολλησει καπου το θεμα παλι.
    σου εύχομαι να μην σου δώσαν φερέσυχνη γραμμή, γιατί σε τέτοια περίπτωση δεν θα μπορέσει να προχωρήσει.

  14. #59
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53568/5495
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Sercomm H300s
    SNR / Attn
    22(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάλι δεν καταλαβαίνεται τι σας έχουν πεί........ΠΟΡΤΕΣ είναι στο DSLAM στο Α/Κ (πλέον δεν έχει κανείς ΘΕΜΑ ΜΕ ΠΟΡΤΕΣ!!!!!!) Το πρόβλημα υπάρχει στο δημόσιο δίκτυο χαλκού που δεν έχει επαρκεί ΖΕΥΓΗ ΚΑΛΩΔΙΩΝ για να δώσουν στον τελικό χρήστη!!!! Δηλαδή έλεος ρε παιδιά.....και οι δύο πάροχοι το ίδιο πράγμα σου είπαν και κολλάτε στις πόρτες!!!!!!!! Και ναι ρε ΜΑΓΚΕΣ φταίει ο ΟΤΕ γιατί νταβατζιλίκη πληρώναμε όλοι 25άρια και 30άρια+ εφάπαξ κάθε μήνα πάγια όταν ήταν μόνος του για να συντηρεί και να επεκτείνει το ρημάδι το δημόσιο δίκτυο χαλκού! Ε δεν το έκανε.....ας τα λουστούμε και να μην κράζουμε τους πάντες.....
    Όποιος στον κόσμο θε να'ρθεί και στην Αξά δεν πάει, το πέρασμα του απ'την ζωή χαμένο θε να πάει!

  15. #60
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το ξερεις οτι ο οτε επαιρνε επιδοτησεις για την επεκταση του δικτυου και δεν τα εβαζε απο την τσεπη του?
    επισης ας δωθει αδεια να αρχιζουν να σκαβουν και οι παροχοι. ζητησε κανεις να εχουμε νταβα οπως λες τον οτε?

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-15, 12:27
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-14, 15:26
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 21:46
  4. Βοήθεια για αίτηση για νέα σύνδεση HOL
    Από tasn100 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-14, 23:00
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-14, 21:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας